noImageImage

Panašios prekės
Priešuždegiminiai, antireumatiniai vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Priešuždegiminis, antireumatinis vaistas

Diclac ID 150 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės, N20

Kategorija:
Prekės kodas
1273
Gamintojas
Sandoz d.d.
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Diclac ID 150 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės, N20

Diklofenako natrio druska

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
-  Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas) kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1.   Kas yra Diclac ID ir kam jis vartojamas
2.   Kas žinotina prieš vartojant Diclac ID
3.   Kaip vartoti Diclac ID
4.   Galimas šalutinis poveikis
5.   Kaip laikyti Diclac ID
6.   Pakuotės turinys ir kita informacija 

1.   Kas yra Diclac ID ir kam jis vartojamas

Diclac ID priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Šios grupės vaistai malšina skausmą ir slopina uždegimą.
Diclac ID mažina uždegimo simptomus (pvz., patinimą ir skausmą) bei karščiavimą, tačiau uždegimą ar karščiavimą sukėlusių priežasčių neveikia.
Diclac ID galima gydyti toliau išvardytas ligas:
- Degeneracinės ir uždegiminės sąnarių ligos: reumatoidinis artritas, osteoartritas, ankilozuojantis spondilitas, podagros priepuolis.
- Ūminės skeleto-raumenų ligos, tokios kaip  periartritas (ypač peties stingulio), tendinitas, tendosinovitas, bursitas.
- Skausmingos būklės po traumos, įskaitant lūžimus, raumens ar sausgyslės patempimo,panirimo, po ortopedinių, odontologinių ir kitokių nedidelių operacijų.
Diclac ID  modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra dvisluoksnės: iš vieno sluoksnio veiklioji medžiaga atsipalaiduoja greitai, iš kito lėtai. Santrumpa ID reiškia, kad poveikis prasideda iš karto (angl. Initial) ir trunka ilgai (angl. Depot).
Jeigu Jums nustatytos širdies ir kraujagyslių ligos arba turite reikšmingų širdies ir kraujagyslių sutrikimų pasireiškimo rizikos veiksnių, Jūsų gydytojas periodiškai iš naujo įvertins kaip ilgai Jūs turite vartoti Diclac ID. 

2.   Kas žinotina prieš vartojant Diclac ID

Būtina tiksliai laikytis visų gydytojo ar vaistininko nurodymų net tokiu atveju, jeigu jie skiriasi nuo šiame lapelyje pateiktos bendrosios informacijos. Nepageidaujamų reakcijų galima sumažinti, jei bus vartojama mažiausia veiksminga dozė ir medikamentu gydoma kiek įmanoma trumpiau.

Diclac ID vartoti negalima:
•- jeigu yra alergija diklofenakui ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto  medžiagai (jos išvardyto 6 skyriuje);
•- jeigu Jums pavartojus medikamento nuo uždegimo ir skausmo (pvz., acetilsalicilo rūgšties, diklofenako ar ibuprofeno) pasireiškia ar kada nors pasireiškė alerginė reakcija. Ji gali pasireikšti kaip astma, nosies varvėjimas, odos išbėrimas, veido patinimas. Jeigu jūs manote, jog esate alergiškas, pasitarkite su gydytoju;
-  jeigu Jūsų skrandyje ar žarnose yra opų;
- jeigu Jums yra ar yra buvęs kraujavimas į virškinimo traktą ar jis prakiuręs (kraujavimo   simptomai gali būti kraujas Jūsų išmatose ar juodos išmatos);
- jeigu Jūs sergate sunkių inkstų ar kepenų nepakankamumu;
- jeigu Jūs sergate sunkiu širdies nepakankamumu;
-  jeigu yra 3 paskutiniai nėštumo mėnesiai ar žindymo laikotarpis;
- jeigu Jums nustatyta širdies liga ir (arba) galvos smegenų kraujagyslių liga, pavyzdžiui, jeigu Jūs patyrėte širdies smūgį, insultą, „mikroinsultą“ (praeinantį smegenų išemijos priepuolį) arba Jums buvo užsikimšusios širdies ar galvos smegenų kraujagyslės, arba Jums buvo atlikta operacija siekiant išvalyti arba šuntuoti užsikimšusias kraujagysles;
- jeigu Jums yra arba anksčiau buvo sutrikusi kraujotaka (periferinių arterijų liga).

Įsitikinkite, kad prieš Jums paskirdamas diklofenako gydytojas žino, jog Jūs:
- rūkote;
- sergate cukriniu diabetu;
- sergate krūtinės angina arba Jums yra susidarę kraujo krešulių, padidėjęs kraujospūdis, padidėjęs cholesterolio kiekis ar padidėjęs trigliceridų kiekis.

Šalutinis poveikis gali pasireikšti rečiau, jeigu vartosite mažiausią veiksmingą dozę kiek įmanoma trumpiausią laikotarpį.

Jeigu Jums tinka bet kuris išvardytas atvejis, reikia pasakyti gydytojui ir Diclac ID  modifikuoto atpalaidavimo tablečių nevartoti. Ar šis medikamentas Jums tinka, nuspręs gydytojas.
Jei manote, kad galite būti alergiškas, pasitarkite su gydytoju.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Diclac ID.

Atsargumas būtinas jeigu:
•    Jūs vartojate Diclac ID  kartu su kitais vaistais nuo uždegimo (įskaitant acetilsalicilo rūgštį),
kortikosteroidais, preparatais, skystinančiais kraują ar selektyviais serotonino atgalinio sugražinimo
inhibitoriais (žr. „Kitų vaistų vartojimas“);
- jeigu turite reikšmingų rizikos veiksnių tokių kaip aukštas kraujospūdis, per didelis riebalų (cholesterolio, trigliceridų) kiekis kraujyje, cukrinis diabetas, arba jeigu Jūs rūkote, ir gydytojas nusprendžia skirti Diclac ID, Jums bus paskirta mažiausia veiksminga dozė kiek įmanoma trumpiausią laikotarpį;
- yra labai svarbu vartoti mažiausią veiksmingą diklofenako dozę, kuri sumažintų skausmą ir / arba patinimą, ir vartoti trumpiausią įmanomą laiką, siekiant kuo mažesnės nepageidaujamo poveikio rizikos širdies ir kraujagyslių sistemai;
•  Jūs sergate astma ar šienlige (sezoniniu alerginiu rinitu);
•     yra virškinimo trakto negalavimų, pvz., skrandžio opa, kraujavimas ar išmatų pajuodavimas,
arba po vaistų nuo uždegimo vartojimo yra buvęs pilvo negalavimų ar rėmuo;
•  Jūs sergate storosios žarnos uždegimu (opiniu kolitu) ar žarnų uždegimu (Krono liga);
•  sutrikusi kepenų ar inkstų veikla;
•     Jūsų organizme galbūt trūksta skysčio (pvz., vemiate, viduriuojate, Jums bus atliekama arba
tik ką atlikta didesnė operacija);
•  yra ištinę pėdos;
•  yra kraujo krešėjimo ar kitoks kraujo sutrikimas, įskaitant retą kepenų sutrikimą, vadinamą
porfirija;
·   Jūs sergate sistemine raudonąja vilklige ar kita jungiamojo audinio liga;
·   Jūs esate vyresnio amžiaus.


Tokie vaistai, kaip Diclac ID, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Jeigu bet kuris iš šių teiginių, išvardytų aukščiau Jums tinka, prieš vartodami Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tablečių pasakykite apie tai gydytojui.
-  Jei bet kuriuo metu, kol vartojote Diclac ID atsirastų kokių nors požymių ar simptomų susijusių su Jūsų širdimi ar kraujagyslėmis, pavyzdžiui, krūtinės skausmas, dusulys, silpnumas ar kalbos sutrikimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
- Diclac ID gali sumažinti infekcijos simptomus (pvz., galvos skausmą, karščiavimą) ir dėl to gali būti sunkiau nustatyti diagnozę ir atitinkamai gydyti ligą. Jeigu blogai pasijutote ir Jums reikia apsilankyti pas gydytoją, nepamirškite jam pasakyti, kad vartojate Diclac ID.
- Labai retai Diclac ID, kaip ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, gali sukelti sunkią alerginę odos reakciją (pvz., išbėrimą).

Jeigu Jums atsirado bet kuris aukščiau aprašytas simptomas, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

Diclac ID ir senyvi žmonės
Senyvi pacientai gali būti jautresni Diclac ID poveikiui, negu kiti suaugę žmonės. Vadinasi, senyviems žmonėms reikia labai tikslia laikytis gydytojo nurodymų ir vartoti mažiausią tablečių kiekį, kuris sukelia simptomų palengvėjimą. Pacientams, ypač senyviems, yra labai svarbu apie nepageidaujamą poveikį nedelsiant pranešti gydytojui.

Diclac ID ir vaikai bei paaugliai
Diclac  modifikuoto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra per didelis veikliosios medžiagos kiekis, todėl jų vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams vartoti negalima.

Jūsų būklės stebėjimas gydymo Diclac ID metu
Jei Jums yra bet kokių kepenų, inkstų ar kraujo sutrikimų, gydymo metu Jums bus atliekami kraujo tyrimai. Bus stebima arba kepenų funkcija (transaminazių kiekis), arba inkstų funkcija (kreatinino kiekis), arba kraujo ląstelių kiekis (baltųjų ir raudonųjų kraujo ląstelių bei kraujo plokštelių kiekis). Remdamasis šiais kraujo tyrimų rezultatais, gydytojas priims sprendimą, ar nereikia nutraukti Diclac ID vartojimo ar pakeisti dozės.

Kiti vaistai ir Diclac ID
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Labai svarbu pasakyti gydytojui, jeigu Jūs vartojate bet kurio iš toliau išvardytų vaistų:
-  Ličio ar selektyvių serotonino atgalinio sugražinimo inhibitorių (SSRI) (vaistų, vartojamų kai kurių depresijos rūšių gydymui).
-  Digoksino (vaisto nuo širdies veiklos sutrikimo).
-  Fenitoino (vaisto vartojamo epilepsijai gydyti).
-  Sulfinpirazono (vaisto podargai gydyti) ir vorikonazolo (priešgrybelinis vaistas).
-  Diuretikų (vaistų, skatinančių šlapimo išskyrimą).
-  AKF inhibitorių ar beta adrenoreceptorių blokatorių (medikamentų nuo aukšto kraujospūdžio ir širdies veiklos nepakankamumo).
-  Kitų vaistų nuo uždegimo, pvz., acetilsalicilo rūgšties ar ibuprofeno.
-  Kortikosteroidų (medikamentų, vartojamų uždegimui palengvinti).
-  Kraujo krešėjimą mažinančių preparatų (vaistų, trukdančių kraujo krešėjimą).
-  Vaistų nuo diabeto, išskyrus insuliną.
-  Metotreksato (medikamento, vartojamo nuo kai kurių rūšių vėžio ar artrito).
-  Ciklosporino ir takrolimuzo (vaisto, dažniausiai vartojamo pacientams po organų persodinimo).
-  Trimetoprimo (vaisto šlapimo takų infekcijai gydyti ar jos profilaktikai).
-  Kai kurių vaistų nuo infekcinių ligų (chinolonų grupės antibakterinių preparatų).
-  Mifepristoną (vaistas, naudojamas nutraukti nėštumui).
-  Kolestipolio ir kolestiramino (vaistai reguliuojantys tulžies rūgščių ir cholesterolio absorbciją
žarnyne).

 
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu Jūs esate nėščia žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju.
Jeigu Jūs esate nėščia, Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tablečių vartoti galima tik būtiniausiu atveju.
Per paskutinius tris nėštumo mėnesius Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tablečių, kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartoti draudžiama, kadangi jos gali pakenkti Jūsų vaisiui ar sukelti gimdymo komplikacijų.
Vartojant Diclac ID, pastoti gali tapti sunkiau. Jeigu Jūs ketinate pastoti arba Jums nepavyksta pastoti, Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tablečių reikia nevartoti, išskyrus būtinus atvejus.
Jeigu Jūs esate žindyvė, reikia pasakyti gydytojui.
Žindymą reikia nutraukti, jeigu Jūs vartojate Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tablečių, kadangi jos gali pakenkti Jūsų kūdikiui.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Gydytojas su Jumis aptars galimą su Diclac ID vartojimu nėštumo ar žindymo laikotarpiu susijusią riziką.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Diclac ID neturėtų sukelti poveikio gebėjimui vairuoti, valdyti mechanizmus ar atlikti kitokius dėmesio reikalaujančius veiksmus.

Diclac ID sudėtyje yra laktozės
Jeigu gydytojas yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3.  Kaip vartoti Diclac ID

Būtina tiksliai laikytis gydytojo instrukcijos. Negalima viršyti rekomenduojamos dozės ir vartojimo trukmės.

Kiek vaisto vartoti
Tokie vaistai, kaip Diclac ID gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.  Yra labai svarbu gerti mažiausią dozę, kurios pakanka Jūsų skausmui kontroliuoti, ir Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tablečių vartoti tik tiek laiko, kiek būtina.
 
Suaugę žmonės, vyresni nei 18 metų
Gydytojas tiksliai nurodys, kiek Jums gerti Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tablečių. Pagal vaisto sukeltą organizmo reakciją gydytojas gali patarti gerti didesnę ar mažesnę dozę.

Suaugusiems žmonėms reikia gerti 1 Diclac ID 75 mg tabletę (atitinka 75 mg diklofenako natrio druskos). Per parą galima išgerti 2 Diclac ID 75 mg tabletes (atitinka 150 mg diklofenako natrio druskos), arba 1 Diclac ID 150 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletę (atitinka 150 mg diklofenako natrio druskos). Rekomenduojama 150 mg dozė atitinka didžiausią paros dozę, kurios reikia neviršyti.

Vaikai ir paaugliai
Vaikams ir paaugliams šio vaisto vartoti draudžiama.

Senyvi žmonės
Pagyvenusius žmones, kurie vartoja Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tablečių, reikia stebėti dėl dažnesnių pašalinių reakcijų. Silpniems ir mažo kūno svorio senyviems žmonėms reikia vartoti mažiausią efektyvią dozę.

Inkstų funkcijos sutrikimas
Esant lengvam ir vidutiniam inkstų funkcijos sutrikimui dozės koreguoti nereikia (jei yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas – vaisto vartoti draudžiama).

Kepenų funkcijos sutrikimas
Esant lengvam ir vidutiniam kepenų funkcijos sutrikimui dozės koreguoti nereikia (jei yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas – vaisto vartoti draudžiama).

Vartojimo metodas ir trukmė
Diclac ID patariama vartoti valgio metu. Preparatas nuryjamas nesukramtytas, užsigeriama pakankamu skysčio kiekiu.

Pastaba
Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra dvisluoksnės: iš vieno sluoksnio veiklioji medžiaga atsipalaiduoja greitai, iš kito lėtai. Vadinasi, poveikis pasireiškia greitai ir trunka ilgai. Santrumpa ID reiškia, kad poveikis prasideda iš karto (angl. Initial) ir trunka ilgai (angl. Depot).

Kiek laiko būtina vartoti Diclac ID.
Vartojimo trukmę nustato gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę Diclac ID dozę?
Jeigu Jūs išgėrėte daugiau negu reikia Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tablečių arba netyčia jų nurijote per daug, reikia neatidėliojant kreiptis į gydytoją ar vaistininką arba vykti į ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių, kadangi gali prireikti medikų pagalbos.

Pamiršus pavartoti Diclac ID
Pamiršus išgerti vienkartinę dozę, ją reikia suvartoti kai tik įmanoma, tačiau jei artėja kitos dozės vartojimo laikas, praleistos dozės kompensacijai kitą dozę vartoti dvigubą negalima.

Jei Jūs vartojate Diclac ID modifikuoto atpalaidavimo tabletes ilgiau nei keletą savaičių, tuomet turėtumėte reguliariai tikrintis pas savo gydytoją, norint išvengti nenumatytų neigiamų reakcijų.

Jeigu manote, kad Diclac ID veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Tokie vaistai, kaip Diclac ID, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Šalutinis poveikis, kuris gali būti sunkus
Nedažnas šalutinis poveikis (galintis pasireikšti 1‑10 iš 1000 pacientų, ypač vartojant didelę dozę per parą (150 mg) ir ilgą laiką
·   Staigus ir spaudžiantis krūtinės skausmas (miokardo infarkto arba širdies priepuolio požymiai).
·   Dusulys, kvėpavimo pasunkėjimas gulint, pėdų ar kojų patinimas (širdies nepakankamumo požymiai).

Retas arba labai retas šalutinis poveikis  (galintis pasireikšti mažiau negu 1 iš 10 000 pacientų)
· Spontaninis kraujavimas arba kraujosruvų atsiradimas (trombocitopenijos požymiai).
· Karščiavimas, dažnos infekcijos, nuolatinis gerklės skausmas (agranulocitozės požymiai).
· Kvėpavimo ar rijimo pasunkėjimas, išbėrimas, niežulys, dilgėlinė, svaigulys (padidėjusio jautrumo, anafilaksinės arba anafilaktoidinės reakcijos požymiai).
· Patinimas, daugiausia veido ir gerklės (angioedemos požymiai).
· Mąstymo ar nuotaikos sutrikimai (psichikos sutrikimo požymiai).
· Atminties pablogėjimas (atminties pablogėjimo požymiai).
· Traukuliai (traukulių požymiai).
· Nerimas.
· Sustingęs kaklas, karščiavimas, pykinimas, vėmimas, galvos skausmas (aseptinio meningito požymiai).
· Staigus ir stiprus galvos skausmas, pykinimas, svaigulys, sustingimas, negalėjimas kalbėti arba kalbos sutrikimas, galūnių ar veido silpnumas ar paralyžius (širdies ir kraujagyslių sutrikimo ar insulto požymiai).
· Klausos pablogėjimas (klausos sutrikimo požymiai).
· Galvos skausmas, svaigulys (didelio kraujospūdžio, t. y. hipertenzijos požymiai).
· Išbėrimas, purpurinės ar raudonos dėmės, karščiavimas, niežulys (kraujagyslių uždegimo požymiai).
· Staigus kvėpavimo pasunkėjimas ir ankštumo krūtinėje pojūtis, kartu pasireiškiant švokštimui ar kosuliui (astmos ar pneumonito (jei karščiuojama) požymiai).
· Vėmimas krauju (hematemezės požymis) ir (arba) juodos arba kruvinos išmatos (virškinimo trakto kraujavimo požymiai).
· Viduriavimas kraujingomis išmatomis (hemoraginio viduriavimo požymiai).
· išmatos (melenos požymiai).
· Pilvo skausmas ir pykinimas (virškinimo trakto opų požymiai).
· Viduriavimas, pilvo skausmas, karščiavimas, pykinimas, vėmimas (gaubtinės žarnos uždegimo, įskaitant su kraujavimu susijusį storosios žarnos uždegimą ar Krono ligą, požymiai).
· Stiprus viršutinės pilvo dalies skausmas (kasos uždegimo požymiai).
· Odos ar akių pageltimas (geltos požymiai), pykinimas, apetito netekimas, šlapimo patamsėjimas (kepenų uždegimo ar nepakankamumo požymiai).
· Į gripą panašūs simptomai, nuovargio pojūtis, raumenų maudimas, kraujo tyrimais nustatomas kepenų fermentų kiekio padidėjimas (kepenų sutrikimo, įskaitant žaibinį kepenų uždegimą, kepenų nekrozę ir nepakankamumą, požymiai).
· Pūslių atsiradimas (pūslinio odos uždegimo požymiai).
· Raudona arba purpurinė oda (galimas kraujagyslių uždegimo požymis), pūslių atsiradimas lūpose, akyse ir burnoje, odos uždegimas su pleiskanojimu arba lupimusi (daugiaformės eritemos ar (jei karščiuojama) Stevens-Johnson sindromo ar toksinės epidermio nekrolizės požymiai).
· Odos išbėrimas su pleiskanojimu ar lupimusi (eksfoliacinio odos uždegimo požymiai).
· Padidėjęs odos jautrumas šviesai (jautrumo šviesai reakcijos požymiai).
· Violetinės odos dėmės (purpuros ar Henoch-Schonlein purpuros, jei ją sukėlė alergija, požymiai).
· Patinimas, silpnumo pojūtis ar nenormalus šlapinimasis (ūminio inkstų nepakankamumo požymiai).
· Didelis baltymo kiekis šlapime (proteinurijos požymiai).
· Veido ar pilvo patinimas, didelis kraujospūdis (nefrozinio sindromo požymiai).
· Padidėjęs ar sumažėjęs išskiriamo šlapimo kiekis, apsnūdimas, minčių susipainiojimas, pykinimas (tubulointersticinio inkstų uždegimo požymiai).
· Labai sumažėjęs išskiriamo šlapimo kiekis (inkstų spenelių (inkstų audinio) žūties požymiai).
· Išplitęs patinimas (edemos požymiai).
Jei atsirado bet kuris paminėtas šalutinis poveikis, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

Dažnas šalutinis poveikis (galintis pasireikšti 1‑10 iš 100 pacientų)
Galvos skausmas, svaigulys, galvos sukimasis, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, virškinimo sutrikimas (dispepsijos požymiai), pilvo skausmas, pilvo pūtimas, apetito netekimas (apetito netekimo požymiai), nenormalūs kepenų funkcijos tyrimo rezultatai (pvz., kepenų fermentų kiekio padidėjimas), odos bėrimas.

Retas šalutinis poveikis (galintis pasireikšti mažiau negu 1‑10 iš 10000 pacientų)
Apsnūdimas (stipraus mieguistumo požymiai), pilvo skausmas (skrandžio uždegimo požymiai), kepenų sutrikimas, išbėrimas su niežuliu (dilgėlinės požymiai).

Labai retas šalutinis poveikis (galintis pasireikšti mažiau negu 1 iš 10000 pacientų)
Mažas raudonųjų kraujo ląstelių kiekis (mažakraujystė), mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis (leukopenija), dezorientacija, depresija, miego sutrikimas (nemigos požymiai), košmariški sapnai, irzlumas, plaštakų ar pėdų dilgčiojimas ar tirpimas (parestezijos požymiai), drebulys (tremoro požymiai), skonio jutimo pokytis (disgeuzijos požymiai), regos sutrikimai (regos pablogėjimo požymiai, neryškus matomas vaizdas, matomo vaizdo dvigubinimasis), spengimas ausyse, vidurių užkietėjimas, žaizdos burnoje (stomatito požymiai), liežuvio patinimas, paraudimas ir skausmas (liežuvio uždegimo požymiai), vamzdelio, kuriuo maistas slenka iš burnos į skrandį, sutrikimas (stemplės sutrikimo požymiai), viršutinės pilvo dalies diegliai, ypač pavalgius (pertvarėlių žarnyne susidarymo -diafragminės žarnyno ligos požymiai), juntamas širdies plakimas, krūtinės skausmas, išbėrimas su niežuliu, paraudimu ir deginimu (egzemos požymiai), odos paraudimas (raudonės požymiai), plaukų slinkimas (alopecija), niežulys (niežulio požymiai), kraujas šlapime (hematurija).

Jei pasireiškė bet kuris minėtas šalutinis poveikis ir jis yra sunkus, pasakykite gydytojui.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Jeigu Diclac ID vartojate ilgiau kaip kelias savaites, būtina reguliariai lankytis pas gydytoją, kad jis patikrintų, ar neatsirado nepastebimas šalutinis poveikis.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5.   Kaip laikyti Diclac ID

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6.   Pakuotės turinys ir kita informacija

Diclac ID  sudėtis
-  Diclac ID 75 mg veiklioji medžiaga yra diklofenako natrio druska. Vienoje modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 75 mg diklofenako natrio (12,5 mg greitai atsipalaiduojančio ir 62,5 mg lėtai atsipalaiduojančio diklofenako natrio druskos).
-  Pagalbinės medžiagos yra kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas, mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, laktozė monohidratas, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, raudonasis geležies oksidas (E172).
-  Diclac ID 150 mg veiklioji medžiaga yra diklofenako natrio druska. Vienoje modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 150 mg diklofenako natrio (25 mg greitai atsipalaiduojančio ir 125 mg lėtai atsipalaiduojančio diklofenako natrio druskos).
-  Pagalbinės medžiagos yra kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas, mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, laktozė monohidratas, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, raudonasis geležies oksidas (E172).

Diclac ID išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tabletės yra dvisluoksnės, baltai rožinės, apvalios, plokščios su briaunele, lygiu paviršiumi.
Tabletės tiekiamos supakuotos po 10 į lizdines plokšteles. Kartono dėžutėje yra 20 arba 100 modifikuoto atpalaidavimo tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

Sandoz d.d.
Verovškova 57
1000 Ljubljana
Slovėnija

Gamintojas

Salutas Pharma GmbH
Otto-von-Guericke-Aleee 1, 39179 Barleben
Vokietija

arba

LEK S.A.
ul. Domanievska 50 C, 02-672 Warszawa
Lenkija
 
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Sandoz  Pharmaceuticals d.d. filialas
Šeimyniškių 3A,
Vilnius LT09312, Lietuva
Telefonas 8~5 26 36 037

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-04-30

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Atsiliepimai

Mums svarbi Jūsų nuomonė apie mūsų platinamus produktus.
Būsime labai dėkingi už Jūsų paliktus komentarus.

Rašyti atsiliepimą

Panašios prekės
Priešuždegiminiai, antireumatiniai vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau

Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje.