prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
sunkv 1

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Preparatas nuo rūkymo

Nicorette Coolmint burnos gleivinės purškalas, N1

Kategorija:
Gamintojas
McNeil
Vaisto grupė
Nereceptinis
Kaina 17,90
Įdėti į patinkančias Pranešti, kai kaina nukris
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Nicorette Coolmint 1 mg / išpurškime burnos gleivinės purškalas metantiems rūkyti, N1

Nikotinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš vartodami šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Nicorette Coolmint galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-  Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
-  Jeigu simptomai pasunkėja arba nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
-  Jeigu pasireiškė bet koks šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pasikonsultuokite su gydytoju, jeigu Jūs nemetėte rūkyti, vartojant Nicorette Coolmint per 6 mėnesius.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra nicorette coolmint ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant nicorette coolmint
3. Kaip vartoti nicorette coolmint
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti nicorette coolmint
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Nicorette coolmint ir kam jis vartojamas

Nicorette Coolmint naudojamas priklausomybei nuo tabako gydyti, lengvinant nutraukimo simptomus. Jis priklauso pakaitinės nikotino terapijos (PNT) vaistų grupei.

nicorette coolmint sumažina nikotino nutraukimo simptomus, kuriuos Jūs jaučiate, kuomet nustojate rūkyti. Metus rūkyti, Jūsų organizmas nebegauna nikotino iš cigarečių, todėl galite jausti diskomfortą, taip vadinamąjį nutraukimo (abstinencijos) sindromą. Vartodami nicorette coolmint, jūs galite šiuos simptomus sumažinti arba jų išvengti. Tai atsitiks dėl to, kad Jūs ir toliau kurį tai laiko tarpą vartosite nedideles nikotino dozes. nicorette coolmint yra mažiau kenksmingas negu rūkymas. Tai yra todėl, kad jo sudėtyje nėra dervos, anglies monoksido ir kitų toksinų, kurių yra cigarečių dūmuose.

Patarimai ir aplinkinių palaikymas padidina sėkmės dažnį.

2. Kas žinotina prieš vartojant Nicorette Coolmint

Nicorette Coolmint vartoti negalima
-  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) nikotinui arba bet kuriai pagalbinei nicorette coolmint medžiagai (medžiagos iš vardintos 6 skyriuje);
-  jaunesniems kaip 18 metų amžiaus pacientams;
-  nerūkantiems pacientams.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasikonsultuokite su gydytoju prieš vartodami šio vaisto, jeigu Jums yra bet kuri iš toliau išvardintų būklių.
- nesenas širdies smūgis (3 mėnesių laikotarpyje)
-  krūtinės skausmas (nestabili krūtinės angina) ar krūtinės angina ramybės būklėje
-  širdies ligos, kurios turi įtakos širdies susitraukimams ir dažniui
-  aukštas kraujo spaudimas (kai nevartojami vaistai nuo kraujospūdžio)
-  buvę alerginės reakcijos, kurios pasireiškė lūpų, veido ir gerklės pabrinkimu (angioedema) ar niežtinčiais odos bėrimais (dilgėlinė). nicorette coolmint gali sukelti šiuos simptomus.
-  vidutinio sunkumo ar sunkios kepenų ligos
-  sunkios inkstų ligos
-  diabetas
-  padidėjęs skydliaukės aktyvumas
-  antinksčių auglys (feochromocitoma)
-  skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa
-  ezofagitas

Nicorette coolmint negalima naudoti nerūkantiems žmonėms.

Kiti vaistai ir Nicorette Coolmint
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai ypač svarbi jeigu Jūs vartojate:
- teofilino astmos gydymui
- takrino Alzheimerio ligai gydyti
- klozapino šizofrenijai gydyti
- ropinirolio Parkinsono ligai gydyti

Nicorette Coolmint vartojimas su maistu ir gėrimais
Tuo metu, kai vartojama nicorette coolmint negalima valgyti ar gerti.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, pasistenkite visiškai atsisakyti rūkymo, nes tai gali sulėtinti Jūsų vaiko augimą. Dėl rūkymo kyla priešlaikinio gimdymo pavojus ar kūdikis gali gimti negyvas. Nėštumo metu geriau mesti rūkyti pačiai ir nevartoti nikotino pakeičiamosios terapijos vaistų. Jeigu nesate pajėgi to padaryti, nicorette coolmint vartokite tik pasitarę su gydytoju, kuris prižiūri Jūsų nėštumą, su šeimos gydytoju ar gydytoju, kuris padeda pacientams mesti rūkyti.

Reikia vengti nicorette coolmint žindymo metu, kadangi nikotino patenka į motinos pieną ir gali turėti įtakos naujagimiui.  Jeigu gydytojas Jums rekomenduos vartoti nicorette coolmint, vartokite jo iš karto po kūdikio žindymo ir nevartokite likus mažiau kaip 2 valandom iki kito žindymo.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nicorette Coolmint gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nicorette Coolmint medžiagas
Šio vaistinio produkto sudėtyje yra nedidelė etanolio (alkoholio) dozė (mažiau kai 100 mg išpurškime).

3. Kaip vartoti Nicorette Coolmint

Nicorette coolmint visada vartokite tiksliai, kaip nuroda šiame pakuotės lapelyje. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Be gydytojo rekomendacijos nicorette coolmint negalima vartoti jaunesniems kaip 18 metų paaugliams ir vaikams. Vartojant nicorette coolmint, rūkyti negalima.

Toliau pateikiamos rekomendacijos, kaip vartoti nicorette coolmint.

 

Žingnis 1: 1-6 savaitė Išpurkškite 1-2 vaisto Nicorette Coolmint dozes, tuo laiku, kai paprastai rūkote arba, jeigu jaučiate poreikį rūkyti. Iš pradžių išpurkškite 1-ą vaisto dozę ir tik tuomet, jeigu poreikis rūkyti per kelias minutes nesumažėjo, išpurkškite 2-ą dozę. Jeigu jums reikėjo 2-ų dozių, ateityje iš karto purkškite vaisto 2 kartus. Daugeliui rūkančiųjų tai būtų 1-2 išpurškimai vaisto kas 30-60 minučių. Pavyzdžiui, jeigu Jūs surūkote apie 15 cigarečių per dieną, Jums reikia vartoti 1-2 Nicorette Coolmint išpurškimus 15 kartų per dieną. Nevartokite daugiau kaip 2 Nicorette Coolmint išpurškimų iš karto, 4 išpurškimų per valandą ar 64 išpurškimų per parą.
Žingsnis 2: 7-9 savaitė Pradėkite mažinti įpurškimų skaičių per parą. Iki 9-os savaitės pabaigos, Jūs turėtumėte sumažinti šį skaičių per PUSĘ.
Žingsnis 3: 10-12 savaitė Toliau mažinkite nicorette coolmint dozių skaičių per parą. Per 12 savaitę, Jūs turėtumėte vaisto purkšti tik 4 kartus per parą. Kai Jums pakaks 2-4 įpurškimų per parą, visai nustokite vartoti nicorette coolmint purškalą.

Jums gali kilti noras užsirūkyti jau pabaigus gydymo kursą. Nesuvartotą Nicorette Coolmint purškalo likutį pasilikite, kad turėtumėte jo tuomet, jeigu kiltų nenumaldomas noras užsirūkyti. Tam reikia vieną-du kartus išpurkšti vaisto į burną. Paprastai Nicorette Coolmint reikia vartoti 3 mėnesius, tačiau ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Jeigu Jums reikia ilgesnio kaip 6 mėnesiai laiko tarpo, pasikonsultuokite su gydytoju.

Atidarydami talpyklę, vadovaukitės žemiau pateikta instrukcija

Kaip atidaryti talpyklę

1.   Nykščiu pastumkite mygtuką (a) žemyn, kol galėsite jį lengvai įstumti į vidų (b). Nestumkite per stipriai.
2.   Stumiant mygtuką į vidų, kelkite talpyklės dangtelį į viršų (c). Tuomet atleiskite mygtuką.

Kaip pripildyti talpyklę
Vartojant burnos gleivinės purškalo pirmą kartą, pirmiausia reikia užpildyti mechaninį purkštuką. Nusukite purkštuką nuo savęs, kitų suaugusiųjų, vaikų ar gyvūnų. Tuomet smiliumi paspauskite talpyklės dangtelį 3 kartus, kol pasirodys tolygi purškalo srovė. Jeigu Jūs nevartojote vaisto 2 dienas, šią procedūrą reikės pakartoti.

Kaip naudoti talpyklę

3.   Išsižiokite. Nukreipkite purškimo antgalį prie savo burnos ir laikykite kaip įmanoma arčiau burnos.
4.   Stipriai paspauskite talpyklės purškiklį ir išpurškite vieną dozę į burną, vengiant patekimo ant lūpų. Nekvėpuokite purškimo metu, kad neįkvėptumėte tirpalo. Siekiant geriausio rezultato, nenurykite tirpalo dar kelias sekundes po purškimo.

Kaip uždaryti talpyklę

5.   Stumkite mygtuką žemyn (d), kol galėsite jį įspausti į vidų(e).
6.   Spaudžiant mygtuką vidun, nuleiskite talpyklės dangtelį žemyn (f). Atleiskite mygtuką. Talpyklė uždaryta.

Norint vartoti sekančią dozę, procedūrą pakartokite. Kiekvieną kartą uždarykite talpyklę, kad išvengti atsitiktinio išpurškimo arba, kad vaisto nepavartotų vaikai. Stenkitės, kad purškalo nepatektų į akis. Jeigu atsitiktinai jo pateko į akis, gausiai plaukite jas vandeniu.

Ką daryti pavartojus per didelę nicorette coolmint dozę?

Nikotino galima perdozuoti, jei kartu su Nicorette Coolmint vartojate nikotiną kitais būdais. Jeigu Nicorette Coolmint pavartojo vaikas arba jeigu Jūs suvartojote per didelę nicorette coolmint dozę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninės priėmimo skyrių. Nikotino dozės, kurias gydymo metu toleruoja suaugę rūkoriai, mažiems vaikams gali sukelti sunkių apsinuodijimo simptomų ar net mirtį.

Nicorette Coolmint perdozavimo požymiai: pykinimas, seilėtekis, pilvo skausmas, viduriavimas, prakaitavimas, galvos skausmas, galvos svaigimas, klausos sutrikimas, didelis silpnumas. Jei dozė buvo didelė, gali sumažėti kraujospūdis, būti silpnas ir nereguliarus pulsas, atsirasti kvėpavimo sutrikimų, pasireikšti išsekimas, ūminis kraujotakos nepakankamumas ir traukuliai. Jeigu turėsite klausimų dėl vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistinis preparatas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nicorette Coolmint gali sukelti tokį patį šalutinį poveikį kaip ir kitos nikotino formos. Paprastai šalutinis poveikis priklauso nuo vartojamos dozės.

Poveikiai, susiję su metimu rūkyti (nikotino abstinencijos simptomai)

Kai kurie simptomai, kuriuos Jūs patiriate metę rūkyti, gali būti nikotino abstinencijos simptomai. Kartais, metus rūkyti, atsiranda opų burnoje. Šio priežastis yra neaiški.

Šie simptomai yra

- dirglumas, agresija, nekantrumas ar nusivylimas
- nerimas, nerimastingumas ar sunkumas susikaupti
- pabudimas nakties metu ar miego sutrikimai
- padidėjęs apetitas ar svorio padidėjimas
- jėgų stoka
- noras užsirūkyti
- širdies susitraukimų dažnio sumažėjimas
- kraujavimas iš dantenų
- galvos svaigimas arba apsvaigimas
- kosulys, gerklės skausmas, nosies užgulimas ar sloga

Jei pastebėjote bet kurį iš šių sunkių retų šalutinių poveikių, nustokite vartoti nicorette coolmint ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją (angioedemos požymiai):

  • veido, liežuvio ar ryklės pabrinkimas
  • sunkumas ryjanti

• dilgėlinė ir pasunkėjęs kvėpavimas

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireiškšti daugiau kaip 1 vartotojui iš 10):
- žagsėjimas (ypač dažnai)
- galvos skausmas, pykinimas (šleikštulys)
- vietinis purškalo poveikis, pavyzdžiui burnos ar lūpų dilgčiojimas, deginimas, uždegimas arba skausmas ar skonio suvokimo pokyčiai
- burnos ar gerklės sausumas ar padidėjęs seilių kiekis
- dispepsija (virškinimo sutrikimas)

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireiškšti nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100):
- pilvo ar krūtinės skausmas ar diskomfortas
- vėmimas, pilvo pūtimas ar viduriavimas
- gerklės sąstingis ar tirpimas
- nuovargis

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireiškšti nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1 000):
- nosies tekėjimas, užgulimas, čiaudulys
- švokštimas (bronchų spazmas), arba jausmas, kaip kvėpuoti reikia daugiau pastangų nei įprasta (dusulys)

- odos paraudimas, dilgčiojimas ar padidėjęs prakaitavimas

- padidėjęs ašarojimas
- poveikis burnai, pavyzdžiui, liežuvio ar dantenų uždegimas, burnos gleivinės pažeidimas arba balso pakitimai
- palpitacija (širdies plakimo jutimas)
- padidėjęs jautrumas (alergija), įskaitant išbėrimą ir (arba) odos niežėjimą (niežulys, dilgėlinė)

Dažnis nežinomas ar negali būti įvertintas pagal turimus duomenis:
- greitas ir (ar) nereguliarus širdies plakimas (prieširdžių virpėjimas)
- neryškus matymas
- alerginės reakcijos, įskaitant veido ir burnos patinimą (angioneurozinė edema ar anafilaksija)

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. Kaip laikyti Nicorette Coolmint

Nicorette Coolmint laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Ant purškalo talpyklės ar dėžutės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, nicorette coolmint vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Nicorette Coolmint sudėtis

-  Veiklioji Nicorette Coolmint medžiaga yra nikotinas. Vienoje išpurškiamoje dozėje yra 1 mg nikotino.
-  Pagalbinės Nicorette Coolmint medžiagos yra propilenglikolis, bevandenis etanolis, trometamolis, poloksameras 407, glicerolis, natrio-vandenilio karbonatas, levomentolis, mėtų aromatinė medžiaga, šaldanti aromatinė medžiaga, sukralozė, acesulfamo kalio druska, vandenilio chlorido rūgštis (pH palaikymui), išgrynintas vanduo.

Nicorette Coolmint išvaizda ir kiekis pakuotėje

Plastikinis buteliukas su nicorette coolmint vaistiniu preparatu yra įdėtas į talpyklę su mechaniniu purkštuku. Purškalo talpyklė yra uždaryta vaikams neatidaromu uždoriu.

Buteliuke yra 13,2 ml tirpalo. Viename buteliuke yra 150 išpurškimų.

Nicorette Coolmint teikiamas pakuotėmis po 1 arba 2 purškalo talpykles. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Nicorette rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

McNeil AB
Norrbroplatsen 2
SE-251 09 Helsingborg
Švedija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB Johnson & Johnson
Geležinio Vilko g. 18A
Vilnius LT-08104, Tel.: +370 5 2496039

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
Airija nicorette QuickMist
Belgija   nicorette freshmint
Bulgarija  nicorette spray
Čekija nicorette spray
Estija nicorette coolmint
Latvija   nicorette
Lietuva  nicorette coolmint
Liuksemburgas nicorette freshmint
Lenkija    nicorette spray
Norvegija nicorette
Olandija   nicorette mondspray
Slovėnija  nicorette
Švedija  nicorette pepparmint
Vokietija  nicorette spray
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-12-14

Jūsų atsiliepimai apie "Nicorette Coolmint burnos gleivinės purškalas, N1" produktą

Preparatai prieš rūkymą

1 grįžti atgal
nicorette purskalas

Nicorette Coolmint burnos gleivinės purškalas, N1

Preparatas nuo rūkymo

Kaina 17,90
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

atgal Informacinis lapelis
Nicorette Coolmint burnos gleivinės purškalas, N1
Nicorette Coolmint burnos gleivinės purškalas, N1

Nicorette Coolmint 1 mg / išpurškime burnos gleivinės purškalas metantiems rūkyti, N1

Nikotinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš vartodami šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Nicorette Coolmint galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-  Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
-  Jeigu simptomai pasunkėja arba nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
-  Jeigu pasireiškė bet koks šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pasikonsultuokite su gydytoju, jeigu Jūs nemetėte rūkyti, vartojant Nicorette Coolmint per 6 mėnesius.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra nicorette coolmint ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant nicorette coolmint
3. Kaip vartoti nicorette coolmint
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti nicorette coolmint
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Nicorette coolmint ir kam jis vartojamas

Nicorette Coolmint naudojamas priklausomybei nuo tabako gydyti, lengvinant nutraukimo simptomus. Jis priklauso pakaitinės nikotino terapijos (PNT) vaistų grupei.

nicorette coolmint sumažina nikotino nutraukimo simptomus, kuriuos Jūs jaučiate, kuomet nustojate rūkyti. Metus rūkyti, Jūsų organizmas nebegauna nikotino iš cigarečių, todėl galite jausti diskomfortą, taip vadinamąjį nutraukimo (abstinencijos) sindromą. Vartodami nicorette coolmint, jūs galite šiuos simptomus sumažinti arba jų išvengti. Tai atsitiks dėl to, kad Jūs ir toliau kurį tai laiko tarpą vartosite nedideles nikotino dozes. nicorette coolmint yra mažiau kenksmingas negu rūkymas. Tai yra todėl, kad jo sudėtyje nėra dervos, anglies monoksido ir kitų toksinų, kurių yra cigarečių dūmuose.

Patarimai ir aplinkinių palaikymas padidina sėkmės dažnį.

2. Kas žinotina prieš vartojant Nicorette Coolmint

Nicorette Coolmint vartoti negalima
-  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) nikotinui arba bet kuriai pagalbinei nicorette coolmint medžiagai (medžiagos iš vardintos 6 skyriuje);
-  jaunesniems kaip 18 metų amžiaus pacientams;
-  nerūkantiems pacientams.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasikonsultuokite su gydytoju prieš vartodami šio vaisto, jeigu Jums yra bet kuri iš toliau išvardintų būklių.
- nesenas širdies smūgis (3 mėnesių laikotarpyje)
-  krūtinės skausmas (nestabili krūtinės angina) ar krūtinės angina ramybės būklėje
-  širdies ligos, kurios turi įtakos širdies susitraukimams ir dažniui
-  aukštas kraujo spaudimas (kai nevartojami vaistai nuo kraujospūdžio)
-  buvę alerginės reakcijos, kurios pasireiškė lūpų, veido ir gerklės pabrinkimu (angioedema) ar niežtinčiais odos bėrimais (dilgėlinė). nicorette coolmint gali sukelti šiuos simptomus.
-  vidutinio sunkumo ar sunkios kepenų ligos
-  sunkios inkstų ligos
-  diabetas
-  padidėjęs skydliaukės aktyvumas
-  antinksčių auglys (feochromocitoma)
-  skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa
-  ezofagitas

Nicorette coolmint negalima naudoti nerūkantiems žmonėms.

Kiti vaistai ir Nicorette Coolmint
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai ypač svarbi jeigu Jūs vartojate:
- teofilino astmos gydymui
- takrino Alzheimerio ligai gydyti
- klozapino šizofrenijai gydyti
- ropinirolio Parkinsono ligai gydyti

Nicorette Coolmint vartojimas su maistu ir gėrimais
Tuo metu, kai vartojama nicorette coolmint negalima valgyti ar gerti.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, pasistenkite visiškai atsisakyti rūkymo, nes tai gali sulėtinti Jūsų vaiko augimą. Dėl rūkymo kyla priešlaikinio gimdymo pavojus ar kūdikis gali gimti negyvas. Nėštumo metu geriau mesti rūkyti pačiai ir nevartoti nikotino pakeičiamosios terapijos vaistų. Jeigu nesate pajėgi to padaryti, nicorette coolmint vartokite tik pasitarę su gydytoju, kuris prižiūri Jūsų nėštumą, su šeimos gydytoju ar gydytoju, kuris padeda pacientams mesti rūkyti.

Reikia vengti nicorette coolmint žindymo metu, kadangi nikotino patenka į motinos pieną ir gali turėti įtakos naujagimiui.  Jeigu gydytojas Jums rekomenduos vartoti nicorette coolmint, vartokite jo iš karto po kūdikio žindymo ir nevartokite likus mažiau kaip 2 valandom iki kito žindymo.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nicorette Coolmint gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nicorette Coolmint medžiagas
Šio vaistinio produkto sudėtyje yra nedidelė etanolio (alkoholio) dozė (mažiau kai 100 mg išpurškime).

3. Kaip vartoti Nicorette Coolmint

Nicorette coolmint visada vartokite tiksliai, kaip nuroda šiame pakuotės lapelyje. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Be gydytojo rekomendacijos nicorette coolmint negalima vartoti jaunesniems kaip 18 metų paaugliams ir vaikams. Vartojant nicorette coolmint, rūkyti negalima.

Toliau pateikiamos rekomendacijos, kaip vartoti nicorette coolmint.

 

Žingnis 1: 1-6 savaitė Išpurkškite 1-2 vaisto Nicorette Coolmint dozes, tuo laiku, kai paprastai rūkote arba, jeigu jaučiate poreikį rūkyti. Iš pradžių išpurkškite 1-ą vaisto dozę ir tik tuomet, jeigu poreikis rūkyti per kelias minutes nesumažėjo, išpurkškite 2-ą dozę. Jeigu jums reikėjo 2-ų dozių, ateityje iš karto purkškite vaisto 2 kartus. Daugeliui rūkančiųjų tai būtų 1-2 išpurškimai vaisto kas 30-60 minučių. Pavyzdžiui, jeigu Jūs surūkote apie 15 cigarečių per dieną, Jums reikia vartoti 1-2 Nicorette Coolmint išpurškimus 15 kartų per dieną. Nevartokite daugiau kaip 2 Nicorette Coolmint išpurškimų iš karto, 4 išpurškimų per valandą ar 64 išpurškimų per parą.
Žingsnis 2: 7-9 savaitė Pradėkite mažinti įpurškimų skaičių per parą. Iki 9-os savaitės pabaigos, Jūs turėtumėte sumažinti šį skaičių per PUSĘ.
Žingsnis 3: 10-12 savaitė Toliau mažinkite nicorette coolmint dozių skaičių per parą. Per 12 savaitę, Jūs turėtumėte vaisto purkšti tik 4 kartus per parą. Kai Jums pakaks 2-4 įpurškimų per parą, visai nustokite vartoti nicorette coolmint purškalą.

Jums gali kilti noras užsirūkyti jau pabaigus gydymo kursą. Nesuvartotą Nicorette Coolmint purškalo likutį pasilikite, kad turėtumėte jo tuomet, jeigu kiltų nenumaldomas noras užsirūkyti. Tam reikia vieną-du kartus išpurkšti vaisto į burną. Paprastai Nicorette Coolmint reikia vartoti 3 mėnesius, tačiau ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Jeigu Jums reikia ilgesnio kaip 6 mėnesiai laiko tarpo, pasikonsultuokite su gydytoju.

Atidarydami talpyklę, vadovaukitės žemiau pateikta instrukcija

Kaip atidaryti talpyklę

1.   Nykščiu pastumkite mygtuką (a) žemyn, kol galėsite jį lengvai įstumti į vidų (b). Nestumkite per stipriai.
2.   Stumiant mygtuką į vidų, kelkite talpyklės dangtelį į viršų (c). Tuomet atleiskite mygtuką.

Kaip pripildyti talpyklę
Vartojant burnos gleivinės purškalo pirmą kartą, pirmiausia reikia užpildyti mechaninį purkštuką. Nusukite purkštuką nuo savęs, kitų suaugusiųjų, vaikų ar gyvūnų. Tuomet smiliumi paspauskite talpyklės dangtelį 3 kartus, kol pasirodys tolygi purškalo srovė. Jeigu Jūs nevartojote vaisto 2 dienas, šią procedūrą reikės pakartoti.

Kaip naudoti talpyklę

3.   Išsižiokite. Nukreipkite purškimo antgalį prie savo burnos ir laikykite kaip įmanoma arčiau burnos.
4.   Stipriai paspauskite talpyklės purškiklį ir išpurškite vieną dozę į burną, vengiant patekimo ant lūpų. Nekvėpuokite purškimo metu, kad neįkvėptumėte tirpalo. Siekiant geriausio rezultato, nenurykite tirpalo dar kelias sekundes po purškimo.

Kaip uždaryti talpyklę

5.   Stumkite mygtuką žemyn (d), kol galėsite jį įspausti į vidų(e).
6.   Spaudžiant mygtuką vidun, nuleiskite talpyklės dangtelį žemyn (f). Atleiskite mygtuką. Talpyklė uždaryta.

Norint vartoti sekančią dozę, procedūrą pakartokite. Kiekvieną kartą uždarykite talpyklę, kad išvengti atsitiktinio išpurškimo arba, kad vaisto nepavartotų vaikai. Stenkitės, kad purškalo nepatektų į akis. Jeigu atsitiktinai jo pateko į akis, gausiai plaukite jas vandeniu.

Ką daryti pavartojus per didelę nicorette coolmint dozę?

Nikotino galima perdozuoti, jei kartu su Nicorette Coolmint vartojate nikotiną kitais būdais. Jeigu Nicorette Coolmint pavartojo vaikas arba jeigu Jūs suvartojote per didelę nicorette coolmint dozę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninės priėmimo skyrių. Nikotino dozės, kurias gydymo metu toleruoja suaugę rūkoriai, mažiems vaikams gali sukelti sunkių apsinuodijimo simptomų ar net mirtį.

Nicorette Coolmint perdozavimo požymiai: pykinimas, seilėtekis, pilvo skausmas, viduriavimas, prakaitavimas, galvos skausmas, galvos svaigimas, klausos sutrikimas, didelis silpnumas. Jei dozė buvo didelė, gali sumažėti kraujospūdis, būti silpnas ir nereguliarus pulsas, atsirasti kvėpavimo sutrikimų, pasireikšti išsekimas, ūminis kraujotakos nepakankamumas ir traukuliai. Jeigu turėsite klausimų dėl vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistinis preparatas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nicorette Coolmint gali sukelti tokį patį šalutinį poveikį kaip ir kitos nikotino formos. Paprastai šalutinis poveikis priklauso nuo vartojamos dozės.

Poveikiai, susiję su metimu rūkyti (nikotino abstinencijos simptomai)

Kai kurie simptomai, kuriuos Jūs patiriate metę rūkyti, gali būti nikotino abstinencijos simptomai. Kartais, metus rūkyti, atsiranda opų burnoje. Šio priežastis yra neaiški.

Šie simptomai yra

- dirglumas, agresija, nekantrumas ar nusivylimas
- nerimas, nerimastingumas ar sunkumas susikaupti
- pabudimas nakties metu ar miego sutrikimai
- padidėjęs apetitas ar svorio padidėjimas
- jėgų stoka
- noras užsirūkyti
- širdies susitraukimų dažnio sumažėjimas
- kraujavimas iš dantenų
- galvos svaigimas arba apsvaigimas
- kosulys, gerklės skausmas, nosies užgulimas ar sloga

Jei pastebėjote bet kurį iš šių sunkių retų šalutinių poveikių, nustokite vartoti nicorette coolmint ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją (angioedemos požymiai):

  • veido, liežuvio ar ryklės pabrinkimas
  • sunkumas ryjanti

• dilgėlinė ir pasunkėjęs kvėpavimas

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireiškšti daugiau kaip 1 vartotojui iš 10):
- žagsėjimas (ypač dažnai)
- galvos skausmas, pykinimas (šleikštulys)
- vietinis purškalo poveikis, pavyzdžiui burnos ar lūpų dilgčiojimas, deginimas, uždegimas arba skausmas ar skonio suvokimo pokyčiai
- burnos ar gerklės sausumas ar padidėjęs seilių kiekis
- dispepsija (virškinimo sutrikimas)

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireiškšti nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100):
- pilvo ar krūtinės skausmas ar diskomfortas
- vėmimas, pilvo pūtimas ar viduriavimas
- gerklės sąstingis ar tirpimas
- nuovargis

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireiškšti nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1 000):
- nosies tekėjimas, užgulimas, čiaudulys
- švokštimas (bronchų spazmas), arba jausmas, kaip kvėpuoti reikia daugiau pastangų nei įprasta (dusulys)

- odos paraudimas, dilgčiojimas ar padidėjęs prakaitavimas

- padidėjęs ašarojimas
- poveikis burnai, pavyzdžiui, liežuvio ar dantenų uždegimas, burnos gleivinės pažeidimas arba balso pakitimai
- palpitacija (širdies plakimo jutimas)
- padidėjęs jautrumas (alergija), įskaitant išbėrimą ir (arba) odos niežėjimą (niežulys, dilgėlinė)

Dažnis nežinomas ar negali būti įvertintas pagal turimus duomenis:
- greitas ir (ar) nereguliarus širdies plakimas (prieširdžių virpėjimas)
- neryškus matymas
- alerginės reakcijos, įskaitant veido ir burnos patinimą (angioneurozinė edema ar anafilaksija)

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. Kaip laikyti Nicorette Coolmint

Nicorette Coolmint laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Ant purškalo talpyklės ar dėžutės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, nicorette coolmint vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Nicorette Coolmint sudėtis

-  Veiklioji Nicorette Coolmint medžiaga yra nikotinas. Vienoje išpurškiamoje dozėje yra 1 mg nikotino.
-  Pagalbinės Nicorette Coolmint medžiagos yra propilenglikolis, bevandenis etanolis, trometamolis, poloksameras 407, glicerolis, natrio-vandenilio karbonatas, levomentolis, mėtų aromatinė medžiaga, šaldanti aromatinė medžiaga, sukralozė, acesulfamo kalio druska, vandenilio chlorido rūgštis (pH palaikymui), išgrynintas vanduo.

Nicorette Coolmint išvaizda ir kiekis pakuotėje

Plastikinis buteliukas su nicorette coolmint vaistiniu preparatu yra įdėtas į talpyklę su mechaniniu purkštuku. Purškalo talpyklė yra uždaryta vaikams neatidaromu uždoriu.

Buteliuke yra 13,2 ml tirpalo. Viename buteliuke yra 150 išpurškimų.

Nicorette Coolmint teikiamas pakuotėmis po 1 arba 2 purškalo talpykles. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Nicorette rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

McNeil AB
Norrbroplatsen 2
SE-251 09 Helsingborg
Švedija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB Johnson & Johnson
Geležinio Vilko g. 18A
Vilnius LT-08104, Tel.: +370 5 2496039

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
Airija nicorette QuickMist
Belgija   nicorette freshmint
Bulgarija  nicorette spray
Čekija nicorette spray
Estija nicorette coolmint
Latvija   nicorette
Lietuva  nicorette coolmint
Liuksemburgas nicorette freshmint
Lenkija    nicorette spray
Norvegija nicorette
Olandija   nicorette mondspray
Slovėnija  nicorette
Švedija  nicorette pepparmint
Vokietija  nicorette spray
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-12-14

atgal Atsiliepimai
Nicorette Coolmint burnos gleivinės purškalas, N1
Nicorette Coolmint burnos gleivinės purškalas, N1
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!