Nasonex 50 mcg / dozėje nosies purškalas, 140 dozių, N1

Prekės kodas
0901
Gamintojas
Merck Sharp & Dohme
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Kvėpavimo takams skirti vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas kvėpavimo takams

Nasonex 50 mcg / dozėje nosies purškalas, 140 dozių, N1

Kategorija:
Prekės kodas
0901
Gamintojas
Merck Sharp & Dohme
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Nasonex 50 mcg / dozėje nosies purškalas, 140 dozių, N1

Mometazono furoatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką
 • Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

 1. Kas yra Nasonex ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Nasonex
 3. Kaip vartoti Nasonex
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Nasonex
 6. Kita informacija

KAS YRA NASONEX IR KAM JIS VARTOJAMAS

Koks Nasonex poveikis ?
Veiklioji suspensijos medžiaga yra kortikosteroidas mometazono furoatas. Jis nėra anabolinis steroidas, kurio tabletėmis arba injekcijomis piktnaudžiauja kai kurie sportininkai. Įpurškus nedidelę mometazono furoato dozę į nosį, praeina čiaudulys, nosies niežulys, nustoja tekėti sekretas.

Kam vartojamas Nasonex?
Nasonex vartoja 3 metų bei vyresni vaikai ir suaugę žmonės. Preparatas vartojamas šienligės (sezoninio alerginio rinito) ir nesezoninio alerginio rinito simptomams šalinti.

Šienligė, paprastai prasidedanti tam tikru metų laiku, yra alerginė reakcija, kurią sukelia įkvėptos medžių, žolių arba piktžolių žiedadulkės, taip pat pelėsių bei grybelių sporos. Nuo sezono nepriklausomas alerginis rinitas pasireiškia bet kuriuo metų laiku. Juos sukelia padidėjęs jautrumas namų dulkių erkėms, gyvūnų plaukams (ar pleiskanoms), paukščių plunksnoms ar tam tikriems maisto produktams. Dėl alergizacijos iš nosies pradeda tekėti sekretas, atsiranda čiaudulys, paburksta nosies gleivinė, užgula nosį. Nasonex mažina nosies gleivinės paburkimą ir dirginimą, todėl praeina čiaudulys, nosies niežulys, užgulimas, nustoja tekėti sekretas.

Suaugusiesiems ir 12 metų bei vyresniems vaikams Nasonex kartu su antibiotikais taip pat vartojamas ūmiam sinusitui gydyti.

Sinusai yra skruostikauliuose ir kaktoje esančios oru užpildytos ertmės, kurios padengtos tos pačios rūšies audiniu kaip nosis ir ryklė. Bet koks veiksnys, sukeliantis sinusų gleivinės uždegimą, gali blokuoti natūralų skysčių nutekėjimą į nosį ir ryklę bei nulemti skausmingą skysčio susikaupimą ir infekciją. Sinusito simptomai yra pilnumas ir skausmas veide arba galvos skausmas, kuris sustiprėja lenkiantis žemyn. Antibiotikai pašalina infekciją, o Nasonex slopina sinusų uždegimą – sumažina gleivinės paburkimą.

KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NASONEX

NASONEX vartoti negalima:
-  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) mometazono furoatui arba bet kuriai pagalbinei Nasonex medžiagai;
- jeigu nosies gleivinėje yra negydytas infekcijos sukeltas uždegimas;
- pacientams, kuriems neseniai operuota arba sužeista nosis (tokiu atveju vaistą galima vartoti tik nosiai sugijus).

Specialių atsargumo priemonių reikia:
-  jeigu moteris žindo kūdikį, yra nėščia arba planuoja pastoti;
-  jeigu žmogus yra sirgęs arba serga tuberkulioze;
-  jeigu akys pažeistos paprastosios pūslelinės (Herpes simplex) viruso;
-  jeigu organizme yra infekcija;
-  jeigu geriama arba švirkščiama kitų kortikosteroidų.
Nasonex vartojantiems žmonėms reikia vengti kontakto su pacientais, sergančiais tymais arba vėjaraupiais. Jeigu taip atsitinka, būtina pranešti gydytojui.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Pakankamų ar gerai kontroliuotų klinikinių tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta. Nasonex, kaip ir kitus į nosį purškiamus kortikosteroidų preparatus, nėščioms, kūdikį žindančioms moterims galima vartoti tik tuo atveju, jei gydymo nauda viršija galimą žalą moteriai, vaisiui ar kūdikiui.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nasonex medžiagas
Nasonex sudėtyje yra benzalkonio chlorido, kuris gali sukelti nosies dirginimą.

KAIP VARTOTI NASONEX

Nasonex visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Nevartokite didesnės dozės arba nepurkškite dažniau ar ilgiau nei nurodė gydytojas.

 • Šienligė ir nesezoninis alerginis rinitas

Suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 12 metų vaikams
Suaugusiems žmonėms (tarp jų ir pagyvenusiems) ir vyresniems nei 12 metų vaikams įprastinė dozė yra 2 įpurškimai į kiekvieną nosies landą kartą per dieną.

Ligos simptomams susilpnėjus, gydytojo nurodymu dozę galima mažinti:

 • įpurkšti po vieną kartą į kiekvieną nosies landą kartą per dieną.
 • Jeigu gydantis šiuo vaistu bendra būklė negerėja, reikia kreiptis į gydytoją: jis gali dozę padidinti iki didžiausios – 4 įpurškimų į kiekvieną nosies landą kartą per dieną. Ligos simptomams sumažėjus, gydytojo nurodymu dozę galima sumažinti: purkšti po 2 kartus į kiekvieną nosies landą kartą per dieną.

Vaikams nuo 3 iki 11 metų
Įprastinė dozė yra vienas įpurškimas į kiekvieną nosies landą kartą per dieną. Kai kuriems žmonėms, sergantiems šienlige, ligos simptomai pradeda mažėti praėjus 12 val. po pirmosios dozės įpurškimo, bet pilnavertis poveikis būna tik po 2 dienų. Labai svarbu vaistą vartoti reguliariai. Net pasijutus geriau, be gydytojo leidimo gydymo nutraukti negalima.

Sinusitas
Suaugusiems žmonėms (tarp jų ir pagyvenusiems) ir 12 metų bei vyresniems vaikams įprastinė dozė yra 2 įpurškimai į kiekvieną nosies landą 2 kartus per dieną. Jeigu gydantis šiuo vaistu bendra būklė negerėja, reikia kreiptis į gydytoją: jis gali dozę padidinti iki 4 įpurškimų į kiekvieną nosies landą 2 kartus per dieną.

Gydantis šiuo vaistu, labai svarbu laikytis gydytojo nurodymų. Negalima vartoti didesnės vaisto dozės arba purkšti jo dažniau nei nurodyta.

Jeigu šienligės simptomai būna sunkūs, gydytojo leidimu, Nasonex vartojimą galima pradėti 2‑4 savaites prieš žiedadulkių sezoną: tai gali apsaugoti nuo ligos simptomų pasireiškimo. Kartu su Nasonex, ypač jei žmogui niežti ir parausta akys, galima vartoti kitų medikamentų. Pasibaigus žiedadulkių sezonui, šienligės simptomai susilpnėja, todėl gydymo gali nebereikėti.

Jeigu pacientas vartoja kitų kortikosteroidų (geriamųjų arba švirkščiamųjų) nuo alergijos, pradėjus gydytis Nasonex gydytojas gali patarti jų vartojimą nutraukti.

Nutraukus sistemiškai veikiančių kortikosteroidų vartojimą, kai kuriems žmonėms gali atsirasti nepageidaujamų simptomų, pvz., sąnarių ir raumenų skausmas, silpnumas, depresija (tokiu atveju Nasonex vartojimo nutraukti negalima) arba kitos rūšies alerginė reakcija, pvz.: niežulys, ašarojimas, odos paraudimas ir išbėrimas. Jeigu minėti simptomai atsiranda ir žmogų vargina, reikia kreiptis į gydytoją.

Nosies purškiklis

Purškiklio antgalis uždengtas saugančiu nuo dulkių dangteliu. Prieš purškiant, dangtelį reikia numauti, įpurškus – užmauti. Purškiklio antgalio nebadykite. Pirmą kartą naudojantis purškikliu, jį reikia pripildyti 10 kartų paspaudžiant (kol bus išpurkšta vienkartinė preparato dozė į aplinką).

Iš pradžių preparato buteliuką reikia švelniai supurtyti, po to paimti jį taip, kad smilius ir didysis pirštas būtų ant purškiklio viršaus, o nykštys - ant buteliuko dugno, nukreipti purškiklio antgalį į nosies landą ir paspausti purškiklį žemyn.

 Jeigu purškiklis nenaudojamas 14 dienų arba ilgiau, prieš tolimesnį vartojimą jį reikia pripildyti iš naujo 2 paspaudimais, kol vaisto dozė išpurškiama į aplinką. Jeigu vaisto purškiama po 2 įpurškimus į kiekvieną nosies landą  kartą per dieną, jo pakanka 35 dienoms.

Kaip naudotis purškikliu

 1. Buteliuką gerai supurtyti ir numauti apsauginį dangtelį (žr. 1 pav.).
 2. Ramiai išsišnypšti nosį.
 3. Vieną nosies landą užspaudus pirštu, į kitą įkišti purškiklio antgalį ir palenkti galvą šiek tiek į priekį (žr. 2 pav).
 4. Ramiai įkvepiant pro neužspaustą nosies landą, purkštuvą vieną kartą paspausti.
 5. Iškvėpti pro burną. Po to dar kartą įpurkšti į tą pačią landą taip, kaip nurodyta 4 punkte.
 6. Ištraukti purškiklio antgalį iš nosies ir iškvėpti pro burną.
 7. Į kitą nosies landą purkšti taip, kaip nurodyta 3 - 6 punktuose (žr. 3 pav).
 8. Pasinaudoję purškikliu, gerai nuvalykite jo antgalį švaria servetėle arba audinio gabalėliu ir užmaukite apsauginį dangtelį.

Kaip valyti nosies purškalą Nasonex?

Kad jūsų purškalas gerai veiktų, būtina jį reguliariai valyti. Nuimkite apsauginį dangtelį ir švelniai nutraukite purškalo antgalį. Dangtelį ir antgalį nuplaukite šiltu vandeniu ir nuskalaukite po tekančia srove. Išdžiovinkite juos šiltoje vietoje. Norėdami nuimti antgalį, nebandykite to daryti kišdami segtuką ar kokį kitą aštrų daiktą, nes taip darydami galite pažeisti antgalį, dėl ko nebegalės būti išpurkšta reikiama vaisto dozė. Palikite juos šiltai ir leiskite jiems nudžiūti. Vėl uždėkite antgalį ant buteliuko ir užmaukite apsauginį dangtelį. Prieš naudojant pirmą kartą po valymo, purškalą vėl reikia pripildyti 2 paspaudimais.

Pavartojus per didelę Nasonex dozę

Pavartojus didesnę dozę nei nurodyta, reikia pranešti gydytojui. Svarbu, kad Jūs vartotumėte tokią dozę, kokią nurodė vaistininkas arba paskyrė Jūsų gydytojas. Jūs turite vartoti būtent tiek vaisto, kiek rekomendavo gydytojas – vartojant daugiau arba mažiau Jūsų ligos simptomai gali pasunkėti.

Kartais dėl ilgalaikio arba didelių kortikosteroidų dozių vartojimo gali sutrikti vaikų augimas ir vystymasis, taip pat kai kurių hormonų apykaita organizme.

Pamiršus pavartoti Nasonex

Pamiršus preparato Nasonex pavartoti laiku, tai reikia padaryti tuoj pat, kai tik prisimenama, po to vartoti taip, kaip nurodyta gydytojo. Purkšti į nosį dvigubos preparato dozės negalima. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

GALIMAS ŠALUTINIS NASONEX POVEIKIS

Nasonex, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Daugeliui žmonių šalutinio poveikio Nasonex nesukelia. Kitiems, po preparato įpurškimo, gali atsirasti galvos skausmas, čiaudulys, bėgti kraujas iš nosies arba skaudėti nosį bei gerklę.

Retais atvejais po preparato pavartojimo gali atsirasti ūmi padidėjusio jautrumo (alerginė) reakcija. Labai retais atvejais ši reakcija gali būti sunki. Jeigu atsiranda švokščiantis alsavimas arba dusulys, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Labai retais atvejais gali atsirasti skonio ir uoslės pakitimai. Ilgai laiką didelėmis dozėmis vartojant kortikosteroidų nosies purškalus, labai retai gali pasireikšti šalutiniai poveikiai dėl to, kad vaistai patenka į visą organizmą. Kaip ir vartojant kitus į nosį vartojamus kortikosteroidus, buvo pastebėti reti nosies pertvaros prakiurimo atvejai. Kortikosteroidus vartojusiems į nosį pacientams buvo pastebėti reti glaukomos, padidėjusio akispūdžio ir (arba) kataraktos atvejai. Jeigu atsiranda šių šalutinio poveikio simptomų, reikia kreiptis į gydytoju.

KAIP LAIKYTI NASONEX

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Negalima užšaldyti. Pradėto vartoti purškalo tinkamumo laikas  – 2 mėnesiai.

Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nasonex vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

KITA INFORMACIJA

Nasonex sudėtis

 • Veiklioji Nasonex medžiaga yra mometazono furoatas. Vienoje dozėje (išpurškime) yra 50 mikrogramų mometazono furoato (monohidrato pavidalu).
 • Pagalbinės Nasonex medžiagos yra dispersinė celiuliozė, glicerolis, natrio citratas, citrinų rūgštis monohidratas, polisorbatas 80, benzalkonio chloridas, išgrynintas vanduo.

Nasonex išvaizda ir kiekis pakuotėje

Balta arba beveik balta neskaidri suspensija. Nasonex tiekiamas baltuose polietileniniuose buteliukuose su purškikliu. Pakuotėje yra 1 buteliukas po 140 dozių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Merck Sharp & Dohme B.V.
Waarderweg 39
2013BN Haarlem
Nyderlandai

Nasonex gamintojas

Schering-Plough Labo NV
Heist-op-den Berg
Belgija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB Merck Sharp & Dohme
Kęstučio g. 59/27
LT-08124 Vilnius
Tel. +370 5 278 02 47
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-08-08

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

Nasonex 50 mcg / dozėje nosies purškalas, 140 dozių, N1 vartojimas

Nosies purškiklis Purškiklio antgalis uždengtas saugančiu nuo dulkių dangteliu. Prieš purškiant, dangtelį reikia numauti, įpurškus – užmauti. Purškiklio antgalio nebadykite. Pirmą kartą naudojantis purškikliu, jį reikia pripildyti 10 kartų paspaudžiant (kol bus išpurkšta vienkartinė preparato dozė į aplinką). Iš pradžių preparato buteliuką reikia švelniai supurtyti, po to paimti jį taip, kad smilius ir didysis pirštas būtų ant purškiklio viršaus, o nykštys - ant buteliuko dugno, nukreipti purškiklio antgalį į nosies landą ir paspausti purškiklį žemyn. Jeigu purškiklis nenaudojamas 14 dienų arba ilgiau, prieš tolimesnį vartojimą jį reikia pripildyti iš naujo 2 paspaudimais, kol vaisto dozė išpurškiama į aplinką. Jeigu vaisto purškiama po 2 įpurškimus į kiekvieną nosies landą kartą per dieną, jo pakanka 35 dienoms. Kaip naudotis purškikliu Buteliuką gerai supurtyti ir numauti apsauginį dangtelį (žr. 1 pav.). Ramiai išsišnypšti nosį. Vieną nosies landą užspaudus pirštu, į kitą įkišti purškiklio antgalį ir palenkti galvą šiek tiek į priekį (žr. 2 pav). Ramiai įkvepiant pro neužspaustą nosies landą, purkštuvą vieną kartą paspausti. Iškvėpti pro burną. Po to dar kartą įpurkšti į tą pačią landą taip, kaip nurodyta 4 punkte. Ištraukti purškiklio antgalį iš nosies ir iškvėpti pro burną. Į kitą nosies landą purkšti taip, kaip nurodyta 3 - 6 punktuose (žr. 3 pav). Pasinaudoję purškikliu, gerai nuvalykite jo antgalį švaria servetėle arba audinio gabalėliu ir užmaukite apsauginį dangtelį.

Panašios prekės
Kvėpavimo takams skirti vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau