Cardura 4mg tabletės N30

Prekės kodas
1534
Gamintojas
Pfizer H.C.P
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Kraujospūdį mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Kraujospūdį mažinantis vaistas

Cardura 4mg tabletės N30

Kategorija:
Prekės kodas
1534
Gamintojas
Pfizer H.C.P
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Cardura 1 mg tabletės
Cardura 2 mg tabletės
Cardura 4 mg tabletės

Doksazosinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Cardura ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Cardura
3. Kaip vartoti Cardura
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Cardura
6. Kita informacija

1. KAS YRA Cardura IR KAM JIS VARTOJAMAS

Cardura priklauso vaistų, vadinamų alfa adrenoreceptorių blokatoriais, grupei. Jis vartojamas padidėjusio kraujospūdžio ligai gydyti bei padidėjusios priešinės liaukos (prostatos) sukeltiems simptomams lengvinti.

Pacientams, kurie vartoja Cardura didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti, vaistas atpalaiduoja lygiuosius kraujagyslių raumenis, todėl kraujas jomis lengviau teka. Dėl to sumažėja kraujospūdis. Pacientams, kurių prostata padidėjusi, Cardura vartojama per silpnam ir (arba) per dažnam šlapinimuisi gydyti. Šie sutrikimai dažni pacientams, kurių prostata padidėjusi. Cardura atpalaiduoja šlapimo pūslės kaklelį ir prostatos raumenis, taigi šlapimas teka lengviau.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Cardura

Cardura vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) kvinazolinams, pvz.: doksazosinui, prazosinui ar terazosinui arba bet kuriai pagalbinei Cardura medžiagai. Alergija gali pasireikšti išbėrimu, paraudimu ar kvėpavimo pasunkėjimu;
- jeigu yra sumažėjęs kraujospūdis (hipotenzija) ar anksčiau pasireiškė su kūno padėties pokyčiu susijęs kraujospūdžio sumažėjimas (ortostatinė hipotenzija);
- jeigu sergate priešinės liaukos (prostatos) hiperplazija ir kartu yra viršutinių šlapimo takų nepraeinamumas, lėtinė šlapimo takų infekcija ar šlapimo pūslės akmenligė;
- jeigu yra perpildyta šlapimo pūslė, neišsiskiria šlapimas arba progresuoja inkstų funkcijos nepakankamumas;
- žindymo laikotarpiu.

Jeigu yra bent viena iš išvardytų aplinkybių, nedelsdami apie tai pasakykite gydytojui, nes šios tabletės Jums gali netikti.

Specialių atsargumo priemonių vartojant Cardura reikia:
- jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti. Prieš pradėdama vartoti Cardura, pasakykite apie tai gydytojui;
- jeigu sergate kepenų funkcijos sutrikimu; Prieš pradėdami vartoti Cardura, pasakykite apie tai gydytojui;
- jeigu diagnozuota plaučių edema dėl aortos arba dviburio vožtuvo stenozės;
- jeigu sergate širdies, kairiosios jos pusės ar kairiojo skilvelio funkcijos nepakankamumu;
- jeigu Jums paskirta akies operacija dėl lęšiuko sudrumstėjimo (kataraktos). Turite informuoti savo akių gydytoją, kad vartojate ar anksčiau vartojote šio vaisto, nes Cardura gali sąlygoti padidėjusį komplikacijų dažnį operacijos metu.
- jeigu vartojate vaistų, pvz.: kurie gerina erekcijos funkciją (pvz., sildenafilį, tadalafilį ar vardenafilį);
- jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių (tokiu atveju kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą).

Pradėjus vartoti CARDURA, stojantis iš gulimos ar sėdimos padėties gali pasireikšti mažo kraujospūdžio sukeltas alpulys ar galvos svaigimas. Jei pasireiškia alpulys ar galvos svaigimas, pasėdėkite ar pagulėkite tol, kol pasijusite geriau, bei venkite situacijų, kurių metu galite kristi ar susižaloti. Gydytojas, siekdamas sumažinti minėto poveikio riziką, gydymo pradžioje gali norėti reguliariai matuoti Jūsų kraujospūdį.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Galima kai kurių vaistų ir CARDURA sąveika.
Kai kuriems pacientams, kurie nuo didelio kraujospūdžio ligos ar prostatos padidėjimo vartoja alfa adrenoreceptorių blokatorių, gali pasireikšti galvos svaigimas ar alpulys (tokį poveikį gali sukelti kraujospūdžio sumažėjimas greitai stojantis iš gulimos ar sėdimos padėties). Kai kuriems ligoniams minėtų simptomų atsirado tuo pat metu vartojant alfa adrenoreceptorių blokatorių ir vaistų nuo erekcijos sutrikimo (impotencijos). Siekiant sumažinti tokių simptomų atsiradimo riziką, vaistų nuo erekcijos sutrikimo galima pradėti vartoti tik tada, kai vartojama stabili alfa adrenoreceptorių blokatorių paros dozė.
Jei jau vartojate kitokių didelį kraujospūdį mažinančių vaistų, pvz., terazosino ar prazosino, CARDURA gali dar labiau sumažinti kraujospūdį.

Cardura vartojimas su maistu ir gėrimais
Cardura galima vartoti prieš valgį ar po valgio užgeriant vandeniu.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Cardura nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus, kai apsvarstęs naudos ir rizikos santykį, vaistą vartoti skiria gydytojas.
Žindymo laikotarpiu Cardura vartoti negalima. Jeigu gydymas šiuo vaistu būtinas, žindymą reikia nutraukti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartodami šį vaistą, atsargiai vairuokite automobilį bei dirbkite su įrenginiais. Šios tabletės gali veikti jūsų gebėjimą saugiai vairuoti ar valdyti įrenginius, ypač gydymo pradžioje.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Cardura medžiagas
Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį šį vaistinį preparatą.

3. KAIP VARTOTI Cardura

Cardura visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Įprasta Cardura dozė yra viena tabletė per parą.
- Jeigu šį vaistą vartojate pirmą kartą, normali dozė yra 1 mg per parą. Vėliau įprastinė dozė gali būti 2 mg ar 4 mg per parą. Retkarčiais dozė gali būti padidinta iki didžiausios 8 mg paros dozės, jeigu yra išvešėjusi priešinė liauka, arba iki didžiausios 16 mg paros dozės, jeigu gydomas padidėjęs kraujospūdis.
- Tabletes vartokite taip, kaip nurodė jūsų gydytojas arba užrašyta pakuotės lapelyje.
- Cardura galima vartoti ryte arba vakare. Tabeletes galima vartoti valgant arba nevalgius.
- Geriausiai tabletes vartoti kasdien tuo pačiu metu užsigeriant vandeniu.
- Tabletes galima vartoti valgant arba nevalgius.
- Jeigu vis dar dėl ko nors abejojate, klauskite gydytojo ar vaistininko.
- Svarbu šias tabletes vartoti nuolat. Jos padės reguliuoti Jūsų kraujospūdį.
- Dozės keisti arba nutraukti gydymą nepasitarus su gydytoju negalima.
- Kreipkitės į gydytoją, nelaukdami, kol pasibaigs tabletės.

Pavartojus per didelę Cardura dozę
Išgėrus vienu kartu per daug tablečių, galite pasijusti blogai. Išgėrus per daug tablečių, gali kilti pavojus. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

Pamiršus pavartoti Cardura
Nesirūpinkite. Pamirštos tabletės negerkite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau vartokite vaistą taip, kaip nurodyta.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Cardura, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Šalutinis poveikis, kurį sukelia šis vaistas, dažniausiai būna lengvas ir toliau gydantis išnyksta. Svarbu pasakyti gydytojui, jeigu šalutinis poveikis, įskaitant neišvardytą šiame pakuotės lapelyje, kelia nerimą.

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškė dažniau nei 1 iš 100, bet rečiau kaip 1 iš 10 pacientų)
Kvėpavimo takų infekcija, šlapimo takų infekcija, mieguistumas, svaigulys, galvos sukimasis, galvos skausmas, jaučiamas dažnas širdies plakimas, dažnas pulsas, kraujospūdžio sumažėjimas, su padėtimi susijęs kraujospūdžio sumažėjimas (ortostatinė hipotenzija), bronchų uždegimas, kosulys, dusulys, sloga, pilvo skausmas, nevirškinimas (dispepsija), burnos džiūvimas, pykinimas, niežulys, nugaros skausmas, raumenų skausmas (mialgija), šlapimo pūslės uždegimas, šlapimo nelaikymas, bendras silpnumas, krūtinės skausmas, į gripą panašūs simptomai, edema (patinimas).

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškė dažniau nei 1 iš 1 000, bet rečiau kaip 1 iš 100 pacientų)
Alerginė reakcija į vaistą, podagra, apetito padidėjimas, apetito nebuvimas, susijaudinimas, depresija, nerimas, nemiga, nervingumas, smegenų kraujotakos sutrikimas, jutimų susilpnėjimas, apalpimas, drebulys, spengimas ausyse, krūtinės angina, miokardo infarktas, kraujavimas iš nosies, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, dujų susikaupimas virškinimo trakte, vėmimas, skrandžio ir žarnų uždegimas, viduriavimas, nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų rodmenys, odos išbėrimas, sąnarių skausmas, skausmingas šlapinimasis, kraujas šlapime, dažnas šlapinimasis, impotencija, skausmas, veido edema, svorio padidėjimas.

Retas šalutinis poveikis (pasireiškė nuo 1 iki 10 pacientų iš 10 000 pacientų)
Raumenų mėšlungis, raumenų silpnumas, šlapinimosi sustiprėjimas.

Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškė rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų)
Leukocitų kiekio kraujyje sumažėjimas (leukopenija), trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas (trombocitopenija), galvos svaigimas atsistojant, miglotas matymas, retas pulsas, nereguliarus širdies plakimas, karščio pylimas (kraujo samplūdis į veidą ir kaklą), bronchų spazmas, tulžies sąstovis, kepenų uždegimas, gelta, dilgėlinė, taškinės kraujosruvos, nuplikimas, gausus šlapinimasis, šlapinimosi sutrikimas, naktinis šlapinimasis, krūtų padidėjimas vyrams, ilgalaikė skausminga erekcija, nuovargis, negalavimas.

Dažnis nežinomas
Kartais gali pasireikšti retrogradinė ejakuliacija (būsena, kai vyras patiria orgazmą, bet neejakuliuoja sėklos per šlaplę. Užuot buvusi išstumta per varpą, ji grižta atgal ir subėga į šlapimo pūslę).

Kataraktos operacijos metu gali atsirasti vadinamasis operacinis suglebusios rainelės sindromas (žr. 2 skyriaus poskyrį „Specialių atsargumo priemonių reikia“).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI Cardura

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“  nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Cardura vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Cardura sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra doksazosinas (doksazosino mesilato pavidalu).

Cardura 1 mg tabletėje yra 1,21 mg doksazosino mesilato, atitinkančio 1 mg doksazosino.
Cardura 2 mg tabletėje yra 2,43 mg doksazosino mesilato, atitinkančio 2 mg doksazosino.
Cardura 4 mg tabletėje yra 4,85 mg doksazosino mesilato, atitinkančio 4 mg doksazosino.

- Pagalbinės medžiagos: karboksimetilkrakmolo natrio druska, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, magnio stearatas, natrio laurilsulfatas.

Cardura išvaizda ir kiekis pakuotėje
Cardura 1 mg yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės.
Cardura 2 mg yra baltos, pailgos, abipus išgaubtos tabletės.
Cardura 4 mg yra baltos, rombo pavidalo, abipus išgaubtos tabletės.

Tiekiamos Cardura 1 mg, 2 mg ir 4 mg tablečių lizdinės plokštelės po 30 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas
Pfizer GmbH
Pfizerstraβe 1
76139 Karlsruhe
Vokietija

Gamintojas
Pfizer Manufacturing Deutschland GmbH
Heinrich-Mack-Strasse 35
89257 Illertissen
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
Pfizer Luxembourg SARL, filialas Lietuvoje
Goštauto 40a
LT 01112 Vilnius
Tel. +3705 2514000

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-06-22
Šaltinis:VVKT 

Panašios prekės
Kraujospūdį mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau