Hydrocortison Takeda gelis, 1 %, 10 g

Prekės kodas
14458
Gamintojas
Takeda Pharma AS
Vaisto grupė
Nereceptinis
Dermatologinis vaistas Hydrocortison Takeda gelis, 1 %, 10 g | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Vaistai dermatitui gydyti

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Dermatologinis vaistas

Hydrocortison Takeda gelis, 1 %, 10 g

Kategorija:
Prekės kodas
14458
Gamintojas
Takeda Pharma AS
Vaisto grupė
Nereceptinis
Kaina 6,33 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Hydrocortison Takeda gelis, 1 %, 10 g

Hidrokortizonas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
- Jeigu per 7 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1.   Kas yra Hydrocortison Takeda ir kam jis vartojamas
2.   Kas žinotina prieš vartojant Hydrocortison Takeda
3.   Kaip vartoti Hydrocortison Takeda
4.   Galimas šalutinis poveikis
5.   Kaip laikyti Hydrocortison Takeda
6.   Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Hydrocortison Takeda ir kam jis vartojamas

Trumpalaikis lengvo odos niežėjimo ir dirginimo malšinimas esant nedideliems odos pažeidimams (pvz., po vabzdžių įgėlimo ar įkandimo).

2. Kas žinotina prieš vartojant Hydrocortison Takeda

Hydrocortison Takeda vartoti negalima:

 • Jeigu yra alergija veikliajai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • sergama rožine;
 • yra perioralinis dermatitas;
 • sergama paprastaisiais spuogais;
 • sergama bakterine, grybeline arba parazitine odos infekcine liga, kuri reikiamai negydoma;
 • įtariama, kad prakiuręs būgnelis;
 • jaunesniems nei 2 metų vaikams.

Vaikams
Hydrocortison Takeda 10 mg/g gelio jaunesniems kaip 2 metų vaikams vartoti negalima.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba prieš pradėdami vartoti Hydrocortison Takeda. Vartoti tik išoriškai, saugotis, kad nepatektų į akis. Jei atsiranda padidėjusio jautrumo simptomų, gydymą reikia nutraukti.

Toliau išvardyti reiškiniai vartojant vietinio poveikio steroidus pasitaiko nedažnai, vis dėlto:

 • ilgą laiką tepant didelį plotą, galimas sisteminis nepageidaujamas poveikis;
 • dėvint uždarus drabužius ar vietose, kur oda liečiasi su oda, galima odos atrofija, pasireiškianti strijomis (odos juostomis), išplonėjimu ar kapiliarų (smulkių kraujagyslių) išsiplėtimu;
 • virusinė, bakterinė ar grybelinė infekcinė odos liga gali smarkiai paūmėti, nepaisant kartu vartojamų reikiamų preparatų;
 • gali labai sulėtėti žaizdų gijimas.

Kiti vaistai ir Hydrocortison Takeda
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėščiai moteriai Hydrocortison Takeda 10 mg/g gelio galima vartoti tik tuo atveju, jei nusprendžia gydytojas. Nėštumo metu vartoti didelį kiekį Hydrocortison Takeda 10 mg/g gelio, juo tepti didelį odos plotą bei vartoti ilgai draudžiama, kadangi nežinoma, ar gali pasireikšti pavojus žmogui.

Žindamai moteriai lokalaus Hydrocortison Takeda 10 mg/g gelį vartoti reikia labai atsargiai. Ilgesnį laiką vartojant vaisto, žindymą reikėtų nutraukti, nes vaisto patenka į motinos pieną. Reikia vengti kūdikio kontakto su hidrokortizono kremu išteptomis odos vietomis.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Hydrocortison Takeda vairavimui ir mechanizmų valdymui įtakos neturi.

3. Kaip vartoti Hydrocortizon Takeda

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusieji
13 kartus per parą ant odos tepkite ploną Hydrocortison Takeda gelio sluoksnį.

Vartojimas vaikams Hydrocortison Takeda 10 mg/g geliu jaunesniems kaip 2 metų vaikams vartoti negalima. Vyresniems kaip 2 metų vaikams 12 kartus per parą ant odos tepti ploną gelio sluoksnį. Labai svarbu pasirinkti mažiausią tinkamą dozę, kad būtų pasiektas patenkinamas efektas sukeliant mažiausiai šalutinio poveikio. Reikia vengti ilgalaikio gydymo. Jei įmanoma, gydymas neturėtų trukti ilgiau kaip 7 dienas.

Vaikams, net ir vartojant gliukokortikoidus vietiškai, atsiranda augimo sulėtėjimo rizika. Dėl didesnio nei suaugusiųjų kūno paviršiaus ir kūno masės santykio vaikams yra didesnė antinksčių funkcijos slopinimo ir Kušingo sindromo išsivystymo rizika.

Senyvi pacientai
Labai svarbu pasirinkti mažiausią tinkamą dozę, kad būtų pasiektas patenkinamas efektas sukeliant mažiausiai šalutinio poveikio. Ilgalaikis gliukokortikoidų vartojimas senyviems pacientams gali pasunkinti cukrinio diabeto, arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumo ir osteoporozės eigą, sukelti depresiją.

Pacientai, kurių sutrikusi kepenų funkcija
Gali būti reikalinga sumažinti dozę. Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, gali dažniau pasireikšti šalutinis poveikis.

Pacientai, kurių sutrikusi inkstų funkcija
Dozės keisti nereikia.

Vartojimo instrukcija
Tepkite tik pažeistas vietas Hydrocortison Takeda geliu, saugokitės, kad nepatektų ant sveikos odos. Užtepę gelio, nusiplaukite rankas, išskyrus atvejus, kai jas gydotės. Draudžiama vartoti ilgai, jei taip nepaskyrė gydytojas. Jeigu manote, kad Hydrocortison Takeda 10 mg/g gelis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis Hydrocortison Takeda gelio poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutinis poveikis, įskaitant antinksčių funkcijos slopinimą, priklauso nuo dozės, vartojimo trukmės, tvarsčių naudojimo ir kepenų funkcijos. Vartojant mažiausią tinkamą dozę ir pasirinkus trumpiausią gydymo laiką galima sumažinti šalutinio poveikio pasireiškimo tikimybę. Sisteminės šalutinis poveikis gali pasireikšti tik vaistu ilgą laiką gydant vaikus.

Dažnas šalutinis poveikis (atsiranda mažiau kaip 1 iš 10, bet daugiau kaip 1 iš 100 vaisto vartojančių pacientų)
Spuogai (gydant ilgai ir didelėmis dozėmis), kontaktinis dermatitas.

Nedažnas šalutinis poveikis (atsiranda mažiau kaip 1 iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1000 vaisto vartojančių pacientų)
Kitų odos ligų eigos sunkinimas arba jų simptomų maskavimas, strijos (odos juostos), poodinės kraujosruvos, dėminės kraujosruvos odoje, veido paraudimas, odos išplonėjimas, žaizdų gijimo sutrikimas, padidėjęs prakaitavimas, telangiektazijos (išsiplėtę smulkios odos kraujagyslės), rožinė, perioralinis dermatitas, odos dilgčiojimas, deginimas, niežulys, sudirginimas, hipertrichozė (padidėjęs odos plaukuotumas), sumažėjusi arba padidėjusi odos pigmentacija, fotosensibilizacija (padidėjęs jautrumas šviesai).

Retas šalutinis poveikis (atsiranda mažiau kaip 1 iš 1000, bet daugiau kaip 1 iš 10000 vaisto vartojančių pacientų)
Centrinio tipo (liemens) nutukimas, mėnulio formos veidas, „buivolo kupra", psichikos sutrikimo simptomai, edema (skysčių susilaikymas), arterinė hipertenzija arba jos pasunkėjimas, hirsutizmas (padidėjęs plaukuotumas moterims), sulėtėjęs žaizdų gijimas, padidėjęs akispūdis, glaukoma, katarakta, cukraus kiekio kraujyje padidėjimas ir jo atsiradimas šlapime, vaikų augimo sulėtėjimas, osteoporozė (kaulų išretėjimas, pasireiškiantis nugaros skausmu, sumažėjusiu judrumu ir kaulų lūžimais).

Labai retas šalutinis poveikis (atsiranda mažiau kaip 1 iš 10000 vaisto vartojančių pacientų)
Nepiktybinė intrakranijinė hipertenzija (spaudimo galvoje padidėjimas, pasireiškiantis galvos skausmu, neaiškiu matymu ir regėjimo sutrikimais), osteochondrozė, depresija (jei vartojama ilgai).

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Hydrocortison Takeda gelį

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Ant dėžutės ir tūbelės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Hydrocortison Takeda vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Hydrocortison Takeda sudėtis

- Veiklioji (-sios) Hydrocortison Takeda gelio nuo niežulio medžiaga (-os) yra hidrokortizonas. 1 g gelio yra 10 mg hidrokortizono.
- Pagalbinės medžiagos yra skystasis parafinas bei polietilenas.

Hydrocortison Takeda išvaizda ir kiekis pakuotėje

Hydrocortison Takeda yra baltas, pusiau permatomas gelis. Tūbelėje yra 10 g gelio.

Hydrocortison Takeda gelio registruotojas

Takeda Pharma A/S
Dybendal Alle 10
DK-2630 Taastrup
Danija

Hydrocortison Takeda gamintojas

Takeda GmbH
Production Site Singen
Robert-Bosch-Strasse 8
78224 Singen
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą

Takeda, UAB
Gynėjų g. 16
LT-01109 Vilnius
Tel. + 370 5 210 90 70

Hydrocortison Takeda gelis, 1 %, 10 g vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusieji: 1–3 kartus per parą ant odos tepkite ploną Hydrocortison Takeda gelio sluoksnį. Vartojimas vaikams Hydrocortison Takeda 10 mg/g geliu jaunesniems kaip 2 metų vaikams vartoti negalima. Vyresniems kaip 2 metų vaikams 1–2 kartus per parą ant odos tepti ploną gelio sluoksnį. Labai svarbu pasirinkti mažiausią tinkamą dozę, kad būtų pasiektas patenkinamas efektas sukeliant mažiausiai šalutinio poveikio. Reikia vengti ilgalaikio gydymo. Jei įmanoma, gydymas neturėtų trukti ilgiau kaip 7 dienas. Vaikams, net ir vartojant gliukokortikoidus vietiškai, atsiranda augimo sulėtėjimo rizika. Dėl didesnio nei suaugusiųjų kūno paviršiaus ir kūno masės santykio vaikams yra didesnė antinksčių funkcijos slopinimo ir Kušingo sindromo išsivystymo rizika. Senyvi pacientai: labai svarbu pasirinkti mažiausią tinkamą dozę, kad būtų pasiektas patenkinamas efektas sukeliant mažiausiai šalutinio poveikio. Ilgalaikis gliukokortikoidų vartojimas senyviems pacientams gali pasunkinti cukrinio diabeto, arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumo ir osteoporozės eigą, sukelti depresiją. Pacientai, kurių sutrikusi kepenų funkcija Gali būti reikalinga sumažinti dozę. Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, gali dažniau pasireikšti šalutinis poveikis. Pacientai, kurių sutrikusi inkstų funkcija: dozės keisti nereikia. Vartojimo instrukcija: tepkite tik pažeistas vietas Hydrocortison Takeda geliu, saugokitės, kad nepatektų ant sveikos odos. Užtepę gelio, nusiplaukite rankas, išskyrus atvejus, kai jas gydotės. Draudžiama vartoti ilgai, jei taip nepaskyrė gydytojas. Jeigu manote, kad Hydrocortison Takeda 10 mg/g gelis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Panašios prekės
Vaistai dermatitui gydyti

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau