Kalio permanganatas Valentis, milteliai odos tirpalui, 10 g

Prekės kodas
5762
Gamintojas
Valentis
Vaisto grupė
Nereceptinis
Antimikrobinis, dezinfekuojantis vaistas žaizdoms Kalio permanganatas Valentis, milteliai odos tirpalui, 10 g | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Antimikrobiniai, dezinfekuojantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Antimikrobinis, dezinfekuojantis vaistas žaizdoms

Kalio permanganatas Valentis, milteliai odos tirpalui, 10 g

Kategorija:
Prekės kodas
5762
Gamintojas
Valentis
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 1,65 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Kalio permanganatas Valentis, milteliai odos tirpalui žaizdoms, 10 g

Kalio permanganatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas, vaistininkas arba slaugytojas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.Žr. 4 skyrių.
 • Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 • Kas yra Kalio permanganatas Valentis ir kam jis vartojamas
 • Kas žinotina prieš vartojant Kalio permanganatas Valentis
 • Kaip vartoti Kalio permanganatas Valentis
 • Galimas šalutinis poveikis
 • Kaip laikyti Kalio permanganatas Valentis
 • Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Kalio permanganatas Valentis ir kam jis vartojamas

Kalio permanganatas sukelia antiseptinį (naikinantį pūlinę infekciją sukeliančius mikroorganizmus žaizdose ir jų aplinkoje) poveikį. Terpėje, kurioje yra lengvai oksiduojamų medžiagų (organinių medžiagų, pūlių), jis lengvai skyla į deguonį ir mangano dioksidą, kuris priklausomai nuo koncentracijos audinius sutraukia, dirgina arba pridegina. Išsiskyręs laisvas deguonies atomas sukelia antimikrobinį poveikį ir naikina blogą kvapą. Kalio permanganatas vartojamas odos žaizdų antiseptikai.

Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

2. Kas žinotina prieš vartojant Kalio permanganatą Valentis

Kalio permanganatas Valentis tirpalo vartoti negalima:

 • jeigu yra padidėjęs jautrumas kalio permanganatui.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Kalio permanganatas Valentis. Kalio permanganatui reaguojant su lengvai oksiduojamomis medžiagomis (organiniais junginiais, rūgštimis, vandenilio peroksidu, gliceroliu, jodidais ir kt.) gali įvykti sprogimas. Ši medžiaga (ar jos koncentruotas tirpalas), patekusi ant odos ar gleivinės, gali sukelti nudegimą. Paruoštas vaisto tirpalas nudažo drabužius ir kitokius audinius.

Vaikams
Ir vaikams, ir suaugusiems tinkamas tas pats 0,01 % koncentracijos Kalio permanganato Valentis tirpalas.

Kiti vaistai ir Kalio permanganatas Valentis
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Vaistas lengvai oksiduoja kitokias medžiagas (įvairias organines medžiagas, rūgštis, kai kuriuos metalus, vandenilio peroksidą, glicerolį, jodidus ir kt.), todėl nerekomenduojama jo paruošto tirpalo vartoti kartu su kitais ant odos vartojamais vaistais.

Kalio permanganatas Valentis vartojimas su maistu ir gėrimais
Duomenys neaktualūs.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas
Jei kliniškai reikalinga, Kalio permanganatas Valentis gali būti vartojamas nėštumo metu.

Žindymas
Poveikio kalio permanganato odos tirpalu gydomų motinų žindomiems naujagimiams ar kūdikiams nepastebėta.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Kalio permanganatas, vartojamas lokaliai į sisteminę kraujotaką nepatenka, todėl gebėjimo vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius neveikia.

3. Kaip vartoti Kalio permanganatą Valentis žaizdoms

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas, vaistininkas arba slaugytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Kalio permanganatas Valentis vartojamas ką tik paruoštas kalio permanganato tirpalas. Vartoti ant odos. Gydoma 0,01 % koncentracijos tirpalu, kurį reikia paruošti prieš pat vartojimą. 2-3 kartus per dieną šviežiai paruoštu Kalio permanganato  Valentis tirpalu gausiai sumirkyti vatos ar marlės tamponą ir valyti pažeistą odą. Kiekvieną kartą turi būti paruošiamas šviežias tirpalas, pakartotinai jo naudoti negalima.

0,01 % koncentracijos tirpalo paruošimui 0,1 g miltelių (keletas kristalų, ant peilio galo) įdedama į stiklinį indą, lėtai įpilama 1000 ml (1 litras) šilto virinto vandens ir maišoma, kol milteliai visiškai ištirps. Paruoštas tirpalas atvėsinamas. Jis turi būti švelniai rožinės spalvos. Kadangi tokį mažą kiekį vaisto tiksliai atsverti sudėtinga, pagrindinis kriterijus koncentracijai nustatyti yra tirpalo spalva. Jeigu tirpalo spalva yra per ryški, reikia praskiesti jį didesniu kiekiu šilto virinto vandens.

Suaugusieji ir vaikai
Ir vaikams, ir suaugusiems tinkamas tas pats 0,01 % koncentracijos Kalio permanganatao Valentis tirpalas.

Senyvo amžiaus žmonės ir žmonės, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi
Specialių dozavimo ir vartojimo reikalavimų nėra.

Ką daryti pavartojus per didelę Kalio permanganato Valentis dozę?
Vartojant lokaliai, sisteminis poveikis nepasireiškia. Vartojant per dažnai ar per didelės koncentracijos tirpalą, gali atsirasti odos ar gleivinės dirginimas, uždegimas ar net nudegimas.

Mirtina kalio permanganato miltelių dozė yra 10 g. Nurijus kalio permanganato kristalų arba koncentruoto jo tirpalo, paruduoja burnos gleivinė, gali atsirasti pykinimas, vėmimas, rijimo sutrikimas, kepenų ir inkstų pažeidimas, stemplės bei viršutinių kvėpavimo takų edema, ryklės bei stemplės nudegimas, stemplės sienelė gali nekrozuoti ir prakiurti, gali prasidėti kraujavimas iš virškinimo trakto, sutrikti širdies ir kraujagyslių sistemos veikla: pasireiškia hipotenzija ir bradikardija. Sunkiais apsinuodijimo atvejais pasireiškia sunkus sisteminis toksinis poveikis, suaugusių kvėpavimo sustojimo sindromas, koagulopatija, inkstų ir kepenų nepakankamumas, pankreatitas. Tokiu atveju patariama gerti daug skysčio ir kuo skubiau kreiptis į gydymo įstaigą pagalbos. Priešnuodžių kalio permanganatui nėra. Gydymas simptominis ir palaikomasis.

Pamiršus pavartoti Kalio permanganatas Valentis
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Kalio permanganatas Valentis
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

4. Galimas šalutinis Kalio permanganato Valentis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Retai
gali atsirasti lokalus odos ar gleivinės dirginimas, paraudimas ir peršėjimas (ypač jei didesnės koncentracijos kalio permanganato tirpalo patenka ant gleivinės).

Dažnis nežinomas. Kalio permanganatas arba koncentruotas jo tirpalas gali nudažyti rudai, dirginti ir nudeginti odą bei gleivinę.

Dažnis nežinomas. Į makštį patekęs kalio permanganatas arba per didelės koncentracijos jo tirpalas gali sukelti gleivinės uždegimą.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu , taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu ). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Kalio permanganatą Valentis

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Šio vaisto laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama. Buteliuką laikyti sandarų. Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Paruoštas vartojimui odos tirpalas turi būti suvartotas nedelsiant. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Kalio permanganatas Valentis milteliai odos tirpalui sudėtis
- Veiklioji Kalio permanganato Valentis medžiaga: kalio permanganatas. Viename buteliuke yra 5 g arba 10 g kalio permanganato.
- Pagalbinių medžiagų nėra.

Kalio permanganatas Valentis milteliai odos tirpalui išvaizda ir kiekis pakuotėje
Kalio permanganatas Valentis yra tamsiai purpurinės ar rudai juodos spalvos metalinio blizgesio kristalai arba smulkūs kristaliniai milteliai. 5 g arba 10 g kalio permanganato stikliniame skaidraus stiklo (III tipo) buteliuke, užkimštame plastikiniu kamšteliu, įdėtame į kartoninę dėžutę su pakuotės lapeliu.

Kalio permanganato Valentis registruotojas

UAB „Valentis“
Molėtų pl. 11
LT-08409 Vilnius
Tel.: +370 5 2701225
Faksas: +370 5 2701223

Kalio permanganato Valentis gamintojas

UAB „Valentis“
Taikos pr. 102
LT-51195 Kaunas
Tel.: +370 37 452650
Faksas: +370 37 452664

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
UAB „Valentis“
Molėtų pl. 11
LT-08409 Vilnius
Tel.: +370 5 2701225
Faksas: +370 5 2701223

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas2016-08-02. Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje.

Kalio permanganatas Valentis, milteliai odos tirpalui, 10 g vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas, vaistininkas arba slaugytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Kalio permanganatas Valentis vartojamas ką tik paruoštas kalio permanganato tirpalas. Vartoti ant odos. Gydoma 0,01 % koncentracijos tirpalu, kurį reikia paruošti prieš pat vartojimą. 2-3 kartus per dieną šviežiai paruoštu Kalio permanganato  Valentis tirpalu gausiai sumirkyti vatos ar marlės tamponą ir valyti pažeistą odą. Kiekvieną kartą turi būti paruošiamas šviežias tirpalas, pakartotinai jo naudoti negalima.

0,01 % koncentracijos tirpalo paruošimui 0,1 g miltelių (keletas kristalų, ant peilio galo) įdedama į stiklinį indą, lėtai įpilama 1000 ml (1 litras) šilto virinto vandens ir maišoma, kol milteliai visiškai ištirps. Paruoštas tirpalas atvėsinamas. Jis turi būti švelniai rožinės spalvos. Kadangi tokį mažą kiekį vaisto tiksliai atsverti sudėtinga, pagrindinis kriterijus koncentracijai nustatyti yra tirpalo spalva. Jeigu tirpalo spalva yra per ryški, reikia praskiesti jį didesniu kiekiu šilto virinto vandens.

Suaugusieji ir vaikai
Ir vaikams, ir suaugusiems tinkamas tas pats 0,01 % koncentracijos Kalio permanganatao Valentis tirpalas.

Senyvo amžiaus žmonės ir žmonės, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi
Specialių dozavimo ir vartojimo reikalavimų nėra.

Panašios prekės
Antimikrobiniai, dezinfekuojantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau