Lamisil 1% DermGel gelis 15 g

Prekės kodas
4742
Gamintojas
GSK Consumer Healthcare
Vaisto grupė
Nereceptinis
Vaistas grybeliui gydyti Lamisil 1% DermGel gelis 15 g | Mano Vaistinė
Vaistas grybeliui gydyti Lamisil 1% DermGel gelis 15 g | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Vaistai grybeliui gydyti

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas grybeliui gydyti

Lamisil 1% DermGel gelis 15 g

Kategorija:
Prekės kodas
4742
Gamintojas
GSK Consumer Healthcare
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 9,01 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Lamisil DermGel 10 mg/g gelis

Terbinafinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
 • Jeigu per 2 savaites Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Lamisil DermGel ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Lamisil DermGel
 3. Kaip vartoti Lamisil DermGel
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Lamisil DermGel
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Lamisil DermGel ir kam jis vartojamas

Lamisil DermGel yra priešgrybelinis vaistas. Jis naikina odos ligas sukeliančius grybelius. Lamisil DermGel gydomos grybelių sukeltos odos ligos:

 • pėdų epidermofitija, kirkšnių epidermofitija, kūno (lygiosios odos) trichofitija;
 • įvairiaspalvė dedervinė*.

*Žr. apibūdinimą apačioje

Kaip žinoti, kad Jums yra kuri nors iš aukščiau išvardytu grybelinių infekcijų?

Pėdų epidermofitija. Ši liga apima tik pėdas, dažniausiai abiejų kojų. Paprastai pažeidžiami tarpupirščiai, tačiau pažeidimas gali apimti ir skliautą, padą ar kitas pėdos dalis. Dažniausiai grybelių pažeista oda įtrūksta ir pleiskanoja, tačiau gali atsirasti ir nedidelis patinimas, pūslelių bei šlapiuojančių opelių. Lamisil DermGel geliu patariama gydyti tarpupirščių pažeidimą.

Jeigu atsiranda grybelių sukelta nagų liga (grybelių būna naguose arba po jais) ir dėl to pakinta nagų spalva ir struktūra (jie tampa ploni ir sluoksniuoti), būtina kreiptis į gydytoją, kadangi tokiu atveju Lamisil DermGel netinka. Grybelių sukeltos nagų ligos gydomos Lamisil tabletėmis, kurių galima įsigyti tik pateikus receptą.

Kirkšnių epidermofitija. Ši liga apima tas vietas, kuriose oda raukšlėjasi, ypač jei ji drėgna. Dažniausiai ligos židiniai lokalizuojasi kirkšnyse bei vidiniame šlaunų paviršiuje. Paprastai pažeidžiama dešinė ir kairė pusė, tačiau jų pažeidimas dažniausiai būna skirtingo stiprumo. Liga gali išplisti į blauzdas, sėdmenis ar skrandžio sritį. Ligos židinių gali atsirasti ir kitų vietų odos raukšlėse, pvz., po krūtimis, pažastyse ir kt.

Sergant šia liga minėtose odos vietose atsiranda dėmelių su aiškiais kraštais, gali atsirasti ir pūslelių. Pažeidimas niežti.

Lygiosios odos trichofitija. Liga gali pažeisti bet kurią odos vietą, tačiau dažniausiai apima galvą, kaklą, veidą ar rankas. Pažeistą odą išberia rausvomis apvalios formos dėmėmis. Pažeidimas gali pleiskanoti ir niežtėti.

Įvairiaspalvė dedervinė. Ligos apimtoje odoje atsiranda pleiskanotų dėmių, kurios dėl pigmento išnykimo pabąla. Saulėje dėmės išryškėja, kadangi jas supanti oda įdega normaliai. Paprastai liga pažeidžia liemenį, kaklą bei rankas ir po kelių mėnesių gali atsinaujinti, ypač būnant karštame ore arba prakaituojant.

Jeigu įtariate, kad susirgote odos grybeline infekcija, reikia kreiptis į gydytoją, arba vaistininką, prieš vartojant Lamisil DermGel.

Jeigu per 2 savaites Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

2. Kas žinotina prieš vartojant Lamisil DermGel

Lamisil DermGel vartoti negalima:

jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Lamisil DermGel. Lamisil DermGel vartojamas tik ant odos. Negalima vartoti ant burnos gleivinės, nuryti draudžiama.

Reikia saugotis, kad jo nepatektų į akis, ant veido ar pažeistos odos, kurią alkoholis gali dirginti, pvz., labai sutinusios pažeistos vietos, po nudegimo saulėje ar esant stipriam odos lupimuisi. Jeigu gelio atsitiktinai patenka, akis reikia gerai nuplauti švariu vandeniu. Jeigu poveikis joms neišnyksta, reikia kreiptis į gydytoją.

Vaikams ir paaugliams

Lamisil DermGel nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams iki 12 metų, kadangi duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.

Kiti vaistai ir Lamisil DermGel

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Geliu gydomos vietos kitais vaistais tepti negalima.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Lamisil DermGel neturėtų būti vartojamas nėštumo metu, nebent gydytojas nuspręstų, kad tai neabejotinai būtina. Lamisil DermGel gelis neturėtų būti vartojamas žindymo laikotarpiu. Reikia saugotis, kad kūdikis neliestų vaistu gydomų vietų, įskaitant krūtis. Tyrimų su gyvūnais metu terbinafino poveikis vaisingumui nenustatytas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Ant odos vartojamas Lamisil DermGel gelis gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

Lamisil DermGel sudėtyje yra butilhidroksitolueno (E321)

Jis gali sukelti vietinių odos reakcijų (pvz., kontaktinį dermatitą) ar sudirginti akis ir gleivinę.

3. Kaip vartoti Lamisil DermGel

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Lamisil DermGel gelį reikia vartoti tinkamai. Laikykitės žemiau pateiktų nurodymų.

Jeigu atsiranda grybelių sukelta nagų liga (grybelių būna naguose arba po jais) ir dėl to pakinta nagų spalva ir struktūra (jie tampa ploni ir sluoksniuoti), reikia kreiptis į gydytoją, kadangi tokiu atveju Lamisil DermGel NETINKA. Grybelių sukeltos nagų ligos gydomos tabletėmis, kurių galima įsigyti tik pateikus receptą.

Nevartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams ir paaugliams.

Dozavimas

Suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų paaugliams. Lamisil DermGel gali būti vartojamas 1 kartą per parą.

Vartojimo būdas

 • Nuvalyti ir nusausinti pažeidimą ir jį supančią odą, nusiplauti rankas.
 • Atsukti tūbelę (jeigu vaisto vartojama pirmą kartą, reikia dangtelio smaigaliu pradurti tūbelės membraną).
 • Švelniai paspauskite tūbelę, kad pažeidimą ir aplink jį esančią odą pateptumėte plonu gelio sluoksniu.
 • Vaistą švelniai įtrinti į odą.
 • Užsukti tūbelės dangtelį.
 • Nusiplauti rankas, kad grybelių nuo jų nepatektų ant nepažeistos odos ar kitų žmonių.

Geliu patepus grybelių pažeistas odos raukšles galima uždengti marlės tamponu, ypač nakčiai. Tokiu atveju kiekvieną kartą reikia naudoti švarų tamponą.

Kiek laiko ir kokiu dažniu vartoti Lamisil DermGel?

Pažeistą odą Lamisil DermGel tepkite pagal šiuos nurodymus:

 • Pėdų epidermofitija: tepti vieną kartą per dieną vieną savaitę.
 • Kirkšnių ar pėdų epidermofitija ir lygiosios odos trichofitija: tepti vieną kartą per dieną vieną savaitę.
 • Įvairiaspalvė dedervinė: tepti vieną kartą per dieną vieną savaitę.

Lamisil DermGel reikia vartoti savaitę net tuo atveju, jeigu po kelių dienų ligos simptomai palengvėja. Paprastai jie pradeda lengvėti po kelių gydymo parų, tačiau tuo atveju, jeigu vaisto vartojama nereguliariai arba gydymas nutraukiamas prieš laiką, liga gali atsinaujinti.

Odos pažeidimas pradeda mažėti per kelias paras, tačiau visiškai išgyja tik praėjus vienai kitai savaitei po infekcijos išnaikinimo, kartais net po 4 savaičių. Lamisil DermGel veikia ir baigus visą vienos savaitės gydymo ciklą, todėl būklė gerėja ir po jo vartojimo nutraukimo.

Kad gydymas būtų veiksmingesnis

Kad gydymas būtų veiksmingesnis, pažeidimą būtina reguliariai nuvalyti ir nuplauti. Pažeistos vietos nereikėtų įdrėksti, nors ji gali niežėti, kadangi tokiu atveju ji vėl pažeidžiama, todėl gali sulėtėti gijimas arba išplisti infekcija.

Kadangi grybeliais galima užkrėsti kitus žmones, būtina naudotis atskirais rankšluosčiais ir drabužiais, neduoti jų kitiems. Be to, juos reikia dažnai skalbti, kad būtų galima apsisaugoti nuo pakartotino užsikrėtimo.

Ką daryti pavartojus per didelę Lamisil DermGel dozę?

Jeigu Jūs per apsirikimą Lamisil DermGel gelio nurysite arba jeigu jo nuris kitas žmogus, kreipkitės į gydytoją, kad jis patartų, ką daryti.

Pamiršus pavartoti Lamisil DermGel

Pamiršę geliu pažeidimą patepti įprastiniu laiku, patepkite tuoj pat, kai tik prisiminsite, o toliau vaisto vartokite įprastine tvarka. Jeigu prisiminsite tik atėjus kitos dozės vartojimo laikui, užtepkite tik vieną dozę, o toliau vaisto vartokite įprastine tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę. Lamisil DermGel geliu būtina gydytis tinkamai, kadangi įprastiniu laiku odos netepant, liga gali atsinaujinti.

Nustojus vartoti Lamisil DermGel

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Dauguma žmonių Lamisil DermGel toleruoja gerai. Nutraukite Lamisil DermGel vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jeigu pasireiškia bet kuris iš išvardytų alerginės reakcijos požymių:

 • pasunkėjęs kvėpavimas ir rijimas;
 • veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas;
 • stiprus odos niežėjimas, su raudonu išbėrimu ar iškilimais.

Dažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Odos lupimasis, niežulys.

Nedažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Odos pažeidimas, nušašimas, odos sutrikimai, odos spalvos pokytis, paraudimas, deginimo pojūtis, skausmas, skausmas vartojimo vietoje, vartojimo vietos sudirginimas.

Retas (gali pasireikšti rečiau kaip iki 1 iš 1000 žmonių)

Odos išsausėjimas, egzema, akių sudirginimas (atsitiktinai patekus į akis), esamos būklės pablogėjimas, kontaktinis dermatitas (odos uždegimas vartojimo vietoje).

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Alergija, išbėrimas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT‑09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Lamisil DermGel

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje. Pirmą kartą atidarius tūbelę vartoti ne ilgiau kaip 16 savaičių. Ant tūbelės ir dėžutės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Lamisil DermGel sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra terbinafinas. Viename grame gelio yra 10 mg terbinafino.
 • Pagalbinės medžiagos yra išgrynintas vanduo, 96 % etanolis, izopropilo miristatas, polisorbatas 20, karbomerai, sorbitano lauratas, benzilo alkoholis, natrio hidroksidas, butilhidroksitoluenas (E321).

Lamisil DermGel išvaizda ir kiekis pakuotėje

Gelis yra baltos arba beveik baltos spalvos. Gelis tiekiamas aliuminio tūbelėje arba laminuotoje tūbelėje, užsuktoje PP dangteliu. Vienoje tūbelėje yra 15 g gelio. Kartono dėžutėje yra viena tūbelė.

Registruotojas

GlaxoSmithKline Dungarvan Limited
Knockbrack
Dungarvan
Co Waterford
Airija

Gamintojas

Novartis Consumer Health GmbH
Zielstattstrasse 40
DE‑81379 München
Vokietija

arba

GSK Consumer Healthcare GmbH & Co. KG
Barthstraße 4
80339 München
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 UAB „GlaxoSmithKline Lietuva”
Tel.: +370 5 264 90 00
[email protected]

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-03-07.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Lamisil 1% DermGel gelis 15 g vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Lamisil DermGel gelį reikia vartoti tinkamai. Laikykitės žemiau pateiktų nurodymų.

Jeigu atsiranda grybelių sukelta nagų liga (grybelių būna naguose arba po jais) ir dėl to pakinta nagų spalva ir struktūra (jie tampa ploni ir sluoksniuoti), reikia kreiptis į gydytoją, kadangi tokiu atveju Lamisil DermGel NETINKA. Grybelių sukeltos nagų ligos gydomos tabletėmis, kurių galima įsigyti tik pateikus receptą.

Nevartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams ir paaugliams.

Dozavimas

Suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų paaugliams. Lamisil DermGel gali būti vartojamas 1 kartą per parą.

Vartojimo būdas

 • Nuvalyti ir nusausinti pažeidimą ir jį supančią odą, nusiplauti rankas.
 • Atsukti tūbelę (jeigu vaisto vartojama pirmą kartą, reikia dangtelio smaigaliu pradurti tūbelės membraną).
 • Švelniai paspauskite tūbelę, kad pažeidimą ir aplink jį esančią odą pateptumėte plonu gelio sluoksniu.
 • Vaistą švelniai įtrinti į odą.
 • Užsukti tūbelės dangtelį.
 • Nusiplauti rankas, kad grybelių nuo jų nepatektų ant nepažeistos odos ar kitų žmonių.

Geliu patepus grybelių pažeistas odos raukšles galima uždengti marlės tamponu, ypač nakčiai. Tokiu atveju kiekvieną kartą reikia naudoti švarų tamponą.

Kiek laiko ir kokiu dažniu vartoti Lamisil DermGel?

Pažeistą odą Lamisil DermGel tepkite pagal šiuos nurodymus:

 • Pėdų epidermofitija: tepti vieną kartą per dieną vieną savaitę.
 • Kirkšnių ar pėdų epidermofitija ir lygiosios odos trichofitija: tepti vieną kartą per dieną vieną savaitę.
 • Įvairiaspalvė dedervinė: tepti vieną kartą per dieną vieną savaitę.

Lamisil DermGel reikia vartoti savaitę net tuo atveju, jeigu po kelių dienų ligos simptomai palengvėja. Paprastai jie pradeda lengvėti po kelių gydymo parų, tačiau tuo atveju, jeigu vaisto vartojama nereguliariai arba gydymas nutraukiamas prieš laiką, liga gali atsinaujinti.

Odos pažeidimas pradeda mažėti per kelias paras, tačiau visiškai išgyja tik praėjus vienai kitai savaitei po infekcijos išnaikinimo, kartais net po 4 savaičių. Lamisil DermGel veikia ir baigus visą vienos savaitės gydymo ciklą, todėl būklė gerėja ir po jo vartojimo nutraukimo.

Kad gydymas būtų veiksmingesnis

Kad gydymas būtų veiksmingesnis, pažeidimą būtina reguliariai nuvalyti ir nuplauti. Pažeistos vietos nereikėtų įdrėksti, nors ji gali niežėti, kadangi tokiu atveju ji vėl pažeidžiama, todėl gali sulėtėti gijimas arba išplisti infekcija.

Kadangi grybeliais galima užkrėsti kitus žmones, būtina naudotis atskirais rankšluosčiais ir drabužiais, neduoti jų kitiems. Be to, juos reikia dažnai skalbti, kad būtų galima apsisaugoti nuo pakartotino užsikrėtimo.

Ką daryti pavartojus per didelę Lamisil DermGel dozę?

Jeigu Jūs per apsirikimą Lamisil DermGel gelio nurysite arba jeigu jo nuris kitas žmogus, kreipkitės į gydytoją, kad jis patartų, ką daryti.

Pamiršus pavartoti Lamisil DermGel

Pamiršę geliu pažeidimą patepti įprastiniu laiku, patepkite tuoj pat, kai tik prisiminsite, o toliau vaisto vartokite įprastine tvarka. Jeigu prisiminsite tik atėjus kitos dozės vartojimo laikui, užtepkite tik vieną dozę, o toliau vaisto vartokite įprastine tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę. Lamisil DermGel geliu būtina gydytis tinkamai, kadangi įprastiniu laiku odos netepant, liga gali atsinaujinti.

Nustojus vartoti Lamisil DermGel

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Panašios prekės
Vaistai grybeliui gydyti

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau