Imodium 2 mg kapsulės nuo viduriavimo, N6

Prekės kodas
3553
Gamintojas
McNeil Products/Johnson &Johnson
Vaisto grupė
Nereceptinis
Viduriavimą mažinantis vaistas Imodium 2 mg kapsulės nuo viduriavimo, N6 | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Viduriavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Viduriavimą mažinantis vaistas

Imodium 2 mg kapsulės nuo viduriavimo, N6

Kategorija:
Prekės kodas
3553
Gamintojas
McNeil Products/Johnson &Johnson
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 5,77 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Imodium 2 mg kietosios kapsulės nuo viduriavimo, N6

Loperamido hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Imodium galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėja arba per 2 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

 1. Kas yra Imodium ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Imodium
 3. Kaip vartoti Imodium
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Imodium
 6. Kita informacija

1. KAS YRA IMODIUM IR KAM JIS VARTOJAMAS

Imodium vartojamas ūmiam suaugusiųjų ir vaikų nuo 12 metų viduriavimui slopint. Viduriavimo atveju dėl Imodium poveikio suretėja tuštinimasis, o išmatos tampa kietesnės.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT IMODIUM KAPSULES NUO VIDURIAVIMO

Imodium vartoti negalima
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Imodium medžiagai;
- jaunesniems kaip 12 metų vaikams
- žmonėms, kurių išmatose yra kraujo arba kurių didelė temperatūra;
- sergantiems storosios žarnos uždegimu (pvz., pseudomembraniniu kolitu, pasireiškusiu dėl antibiotikų vartojimo, arba opiniu kolitu);
- kuriems gydytojas dėl kitos ligos yra rekomendavęs nevartoti vaistų, lėtinančių maisto slinkimą žarnyne, pvz., kurių užkietėję viduriai arba išsipūtęs pilvas.

Specialių atsargumo priemonių reikia
Nors Imodium stabdo viduriavimą, tačiau jo priežasties vaistas nepašalina, todėl, jei įmanoma, ją reikia šalinti kitu būdu. Viduriuojantis žmogus netenka daug skysčių, todėl jam reikia gerti jų daug. Tai ypač svarbu vaikams. Vaistinėse galima įsigyti specialių miltelių, kuriuose yra cukraus ir druskų. Jeigu geriamas jų vandeninis tirpalas, organizmas gauna ne tik skysčių, bet ir druskų, kurių netenkama viduriuojant. Tokie tirpalai ypač tinka vaikams.

Jeigu viduriavimas ūminis, Imodium terapinį poveikį paprastai sukelia per 48 valandas. Jeigu per šį laikotarpį vaistas viduriavimo nesustabdo, jo vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

Jeigu Jūs sergate AIDS ir vartojate Imodium nuo viduriavimo – pajutus pilvo tinimą ar pūtimą reikia iš karto nutraukti Imodium vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Kepenų funkcijos nepakankamumas
Ligoniams, sergantiems kepenų ligomis, prieš Imodium vartojimą reikia kreiptis į gydytoją, kadangi gydymo metu gali būti reikalinga jo priežiūra.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Informuokite gydytoją arba vaistininką jeigu vartojate toliau išvardintų vaistų:
- ritonaviro (vartojamo AIDS gydyti),
- chinidino (vartojamo sutrikusiam širdies ritmui gydyti),
- geriamojo desmopresino (padidėjusiam šlapinimuisi slopinti),
- itrakonazolo ar ketokonazolo (grybelinių infekcijų gydymui),
- gemfibrozilio (cholesteroliui mažinti).

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėščioms arba manančioms, kad yra pastojusios, moterims prieš šio vaisto vartojimą reikia kreiptis į gydytoją, kad jis pasakytų, ar juo gydytis galima. Kūdikį žindančioms moterims vartoti Imodium nerekomenduojama, kadangi šiek tiek veikliosios medžiagos patenka į motinos pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Viduriuojant gali atsirasti nuovargis, galvos svaigimas arba mieguistumas. Dėl to patariama atsargiai naudoti Imodium tais atvejais, kai reikia vairuoti arba valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Imodium medžiagas
Imodium sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI IMODIUM KAPSULES NUO VIDURIAVIMO

Imodium kapsules galima gerti bet kuriuo paros metu, kapsules reikia nuryti užsigeriant skysčiu.

Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų amžiaus vaikams
Pradžioje rekomenduojama iš karto išgerti 2 Imodium kapsules, vėliau gerti po vieną kapsulę (2 mg) po kiekvieno tuštinimosi. Jeigu per dvi dienas viduriavimas nepalengvėja, reikėtų papildomai ištirti viduriavimo priežastį.

Per parą daugiau nei 6 Imodium kapsulių gerti negalima.

Pavartojus per didelę Imodium dozę
Išgėrus per didelę Imodium dozę, reikia kviesti gydytoją, ypač jeigu stingsta raumenys, atsiranda nekoordinuotų judesių ar mieguistumas, susilpnėja kvėpavimas ar pasunkėja šlapinimasis. Vaikams didelių vaisto dozių poveikis yra stipresnis negu suaugusiems žmonėms. Jeigu jie išgeria per didelę dozę arba jiems atsiranda minėtų simptomų, gydytoją reikia kviesti nedelsiant.

Informacija gydytojui
Perdozavimo gydymas

 • Injekuoti naloksono.
 • Jei būtina, po 1-3 val. naloksono reikia leisti pakartotinai.
 • Ligonį būtina stebėti mažiausiai 48 val.

4. GALIMAS ŠALUTINIS IMODIUM VAISTO POVEIKIS

Imodium, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Toliau išvardinti savanoriški pranešimai apie nepageidaujamus reiškinius įvairiose organizmo sistemose yra suskirstyti pagal dažnumą naudojant sekančią klasifikaciją:
Labai dažni (³1/10), dažni (³1/100, <1/10), nedažni (³1/1 000, <1/100), reti (³1/10 000, <1/1,000), labai reti (<1/10 000), tarp jų pavieniai atvejai.

Imuninės sistemos sutrikimai
Reti: padidėjusio jautrumo reakcijos, anafilaksinės reakcijos (įskaitant anafilaksinį šoką) ir anafilaktoidinės reakcijos

Nervų sistemos sutrikimai
Dažni: galvos skausmas, svaigulys
Nedažni: mieguistumas
Reti: koordinacijos sutrikimai, sąmonės pritemimas, hipertonija (padidėjęs raumenų tonusas), sąmonės netekimas, stingulys

Akių sutrikimai
Reti: miozė (vyzdžio susitraukimas)

Virškinimo trakto sutrikimai
Dažni: vidurių užkietėjimas, dujų susikaupimas virškinimo trakte, pykinimas
Nedažni: pilvo skausmas, diskomfortas pilvo srityje, sausa burna, viršutinės pilvo dalies skausmas, vėmimas, dispepsija (nevirškinimas)
Reti: žarnų nepraeinamumas (įskaitant paralyžinį nepraeinamumą), megacolon, įskaitant toksinę megacolon (storosios žarnos išsiplėtimas, kai dėl uždegimo žarnyno sienelė pasidaro labai plona, trapi ir gali net suplyšti), pilvo išsipūtimas

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Reti: angioedema (staigus gilesnių odos sluoksnių, poodžio ir gleivinių paburkimas), pūslinio tipo išbėrimas, įskaitant ir Stivenso-Džonsono sindromą (atsisluoksniuojantis odos uždegimas), daugiaformę eritemą (odos ir gleivinių kraujagyslių liga) ir toksinę epidermio nekrolizę, dilgėlinė, niežulys.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Reti: šlapimo susilaikymas
Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Reti: nuovargis

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI IMODIUM KAPSULES NUO VIDURIAVIMO

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 oC temperatūroje. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Imodium vartoti negalima.Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE IMODIUM KAPSULES

Imodium kapsulių sudėtyje yra

 • Veiklioji medžiaga yra loperamido hidrochloridas. Vienoje kietojoje kapsulėje yra 2 mg loperamido hidrochlorido.
 • Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, talkas, magnio stearatas, titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), indigotinas (E132), želatina, juodasis geležies oksidas (E172) ir eritrozinas (E127).

Imodium išvaizda ir kiekis pakuotėje
Imodium tiekiamas kaip baltais milteliais užpildytos 4 dydžio kapsulės su žalios spalvos dangteliu ir tamsiai pilku korpusu. Pakuotėje yra 6 kapsulės.

Imodium kapsulių rinkodaros teisės liudijimo turėtojas

McNeil Products Limited c/o Johnson &Johnson Limited
Foundation park
Roxborough Way, Maidenhead
Berkshire, SL6 3UG
Jungtinė Karalystė

Imodium nuo viduriavimo gamintojas

Janssen-Cilag
Domaine de Maigremont
27100 Val de Reuil
Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB Johnson & Johnson,
Geležinio Vilko g. 18A,
LT-08104 Vilnius, Lietuva,
Tel: +37052496039.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-11-03. Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/.

Imodium 2 mg kapsulės nuo viduriavimo, N6 vartojimas

Imodium kapsules galima gerti bet kuriuo paros metu, kapsules reikia nuryti užsigeriant skysčiu.

Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų amžiaus vaikams
Pradžioje rekomenduojama iš karto išgerti 2 Imodium kapsules, vėliau gerti po vieną kapsulę (2 mg) po kiekvieno tuštinimosi. Jeigu per dvi dienas viduriavimas nepalengvėja, reikėtų papildomai ištirti viduriavimo priežastį.

Panašios prekės
Viduriavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau