Zibor 2500TV anti-Xa/0.2ml užp.šv.N10

Prekės kodas
8148
Gamintojas
Menarini
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Vaistai trombams mažinti

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas trombams mažinti

Zibor 2500TV anti-Xa/0.2ml užp.šv.N10

Kategorija:
Prekės kodas
8148
Gamintojas
Menarini
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Zibor 2500TV anti-Xa/0.2ml užp.šv.N10

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

Lapelio turinys
1. Kas yra Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant  Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml
3. Kaip vartoti Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml laikymo sąlygos
6. Kita informacija

1. KAS YRA Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml IR NUO KO JIS   VARTOJAMAS

Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml priklauso vaistų, vadinamų antikoaguliantais, grupei, kurie mažina kraujo krešumą.
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml gaminamas po 2, 6, 10, 30 ir 100 užpildytų švirkštų su 0,2 ml injekcinio tirpalo.

Kiekviename 0,2 ml švirkšte yra 2500 TV anti-Xa bemiparino natrio druskos.
Šiam medikamentui įsigyti reikalingas receptas. Vaistas vartojamas siekiant pacientą apsaugoti nuo trombų susidarymo, pavyzdžiui, kojų ir (arba) plaučių venose. Trombai gali formuotis, jei Jums atliekama bendra operacija. Medikamentas taip pat vartojamas siekiant apsaugoti nuo trombų susidarymo hemodializės metu.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml

Prašome atidžiai perskaityti 3 skyriuje nurodytą informaciją (žr. sk. „Kaip vartoti Zibor 2500 TV anti xa/0,2 ml“).

Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml vartoti draudžiama:
- jei Jums yra padidėjęs jautrumas (alergija) bet kokiam medikamentui, kurio sudėtyje yra natrio bemiparino, heparino ar medžiagų, išgautų iš kiaulių organų;
- jei Jus kamuoja heparino sukelta trombocitopenija – būklė, kurios metu sumažėja kraujyje trombocitų skaičius ir laboratoriniai tyrimai rodo, kad šios ląstelės sulimpa vartojant Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml. Jeigu sergate minėta liga, Jūsų gydytojas apie tai turi pasakyti;
- jei Jums nustatyta būklė, kuri nulemia padidėjusį polinkį smarkiai kraujuoti;
- jei sergate sunkia kepenų ir (arba) kasos liga;
- jei sergate diseminuota intravaskuline koaguliacija (DIK), susijusia su heparino sukeltu trombocitų skaičiaus sumažėjimu;
- jei sergate endokarditu (širdies ertmes ir vožtuvus išklojančio endokardo uždegimu), Jūsų gydytojas Jums tai turi pasakyti;
- jei turite bet kokių pažeidimų su didele kraujavimo rizika (pvz.: aktyvi skrandžio opa, insultas, smegenų navikai ar buvo kraujosruva smegenyse);
- jei Jums nustatytas pažeidimas arba planuojama atlikti smegenų, stuburo, akių ir (arba) ausų operaciją.

Vartojant Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, reikia laikytis specialių atsargumo priemonių, jei:
- sergate kepenų ar inkstų liga;
- turite padidėjusį ir (ar) sunkiai kontroliuojamą kraujospūdį;
- turėjote opą skrandyje;
- nustatyta trombocitopenija -  būklė, kai kraujyje sumažėja krešumo ląstelių (trombocitų) skaičius, ir dėl to Jums dažnai atsiranda mėlynių, lengvai prasideda kraujavimas. Jeigu sergate minėta liga, Jūsų gydytojas apie tai turi pasakyti;
- nustatyti akmenys inkstuose ir (ar) šlaplėje;
- Jums yra būklė, dėl kurios gali pradėti  šiek tiek kraujuoti. Jei abejojate, pasiteiraukite savo gydytojo;
- sergate kokia nors kraujagyslinės kilmės akių liga;
- Jums į stuburo kanalą buvo švirkščiama anestetiko (atliekama epidurinė ar spinalinė anestezija prieš operaciją) ir (arba) atlikta lumbalinė punkcija (apatinės stuburo kanalo dalies punkcija, kurios metu paimama smegenų skysčio laboratoriniams tyrimams);
- sergate cukriniu diabetu arba nustatytas padidėjęs kalio kiekis kraujyje;
- Jūsų oda netikėtai tampa dėmėta, su mėlynėmis ir (ar) raudonomis skausmingomis dėmėmis. Jei taip atsitinka, nedelsiant apie tai pasakykite gydytojui.

Specialus patarimas

Vaikai
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml nerekomenduojama vartoti vaikams gydyti.

Senyvi žmonės
Senyviems žmonėms turi būti skiriama ta pati vaisto dozė kaip ir kitiems suaugusiesiems.

Sutrikusi inkstų ir kepenų veikla
Duomenų, kodėl reikėtų rekomenduoti  koreguoti bemiparino dozę šios grupės pacientams, nepakanka.

Nėštumas
Nėra pakankamai patyrimo vartojant Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, kad būtų galima rekomenduoti švirkšti nėščioms moterims. Prieš pradėdami gydymą Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, Jūs turite įspėti savo gydytoją, jei planuojate pastoti ar manote, kad galite būti pastojusi. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Žindymo laikotarpis Jei žindote kūdikį, prieš pradėdamos gydymą Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, Jūs turite įspėti apie tai savo gydytoją. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Bemiparinas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Kitų vaistų vartojimas
Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate bet kokius kitus antikoaguliantus, tokius kaip vitamino K antagonistus (varfarinas), nesteroidinius priešuždegiminius vaistus (pavyzdžiui, ibuprofeną), trombocitų inhibitorius - acetilsalicilo rūgštį (aspiriną), tiklopidiną, klopidogrelį ir kitus medikamentus, sulaikančius  kalį organizme, vaistus širdies veiklai gerinti, pvz.: nitroglicerinas, ir medikamentus, didinančius Jūsų kraujo tūrį (dekstranus).

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Medicininiai tyrimai, kuriuos gali prireikti atlikti

Kai kuriems pacientams gali prireikti nustatyti trombocitų skaičių kraujyje. Jūsų gydytojas nuspręs, ar tai yra reikalinga.
Jei Jūs sergate ir kitomis ligomis (cukriniu diabetu, inkstų pažeidimu) arba vartojate medikamentus, sulaikančius kalio kiekį kraujyje, gydytojas gali rekomenduoti ištirti kalio kiekį kraujyje.

3. KAIP VARTOTI Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml

Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml negalima švirkšti į raumenis, draudžiama maišyti su bet kokiais kitais švirkščiamais vaistais.
Saugo nuo trombų susidarymo venose po bendrų operacijų

Dažniausiai gydytojas arba slaugytoja sušvirkščia Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml tirpalo į poodį (dažniausiai į odos raukšlę ant pilvo priekinės šoninės arba užpakalinės šoninės dalies, pakaitomis į kairę ir dešinę puses). Jums bus švirkščiama viena preparato dozė (vieno švirkšto turinys) prieš operaciją arba po jos. Vėliau kasdien bus švirkščiama po vieną dozę (vieno švirkšto turinį). Jūsų gydytojas pasakys, kiek laiko Jums reikės vartoti šį vaistą.

Krešumo mažinimui dializės metu
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, vartojant hemodializės metu,  dažniausiai skiriamas sušvirkščiant vieną boliuso dozę (vieno švirkšto turinį) į hemodializės aparato arterinio kraujo pusę.

Pavartojus per didelę Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml dozę
Per didelė dozė gali sukelti kraujavimą. Jei taip atsitiktų, nedelsiant praneškite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių su šiuo lapeliu.

Pamiršus pavartoti Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Kreipkitės į savo gydytoją kaip įmanoma greičiau, kad Jums paaiškintų, ką tokiu atveju daryti.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Jei esate gydomas Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, Jums gali atsirasti mėlynių sušvirkštimo vietoje.
Jei esate gydomas Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml (ar panašiu preparatu) ilgą laiką, Jums gali vystytis osteoporozė -  liga, kurios metu jūsų kaulai tampa trapūs dėl kalcio netekimo.

Jums gali prasidėti kraujavimas, nors tai atsitinka retai, kuomet vartojama nustatyta dozė. Jei pastebėsite kraujo šlapime ar išmatose, arba bet kokio kito tipo kraujavimą, nedelsiant pasakykite apie tai savo gydytojui arba kreipkitės į priėmimo skyrių artimiausioje ligoninėje.
Dažnai gali padidėti kepenų fermentų kiekis jūsų kraujyje (transaminazių). Retais atvejais gali būti trombocitų skaičiaus sumažėjimas.
Retai gali būti nestiprių odos alerginių reakcijų (odos bėrimas, niežtėjimas). Labai retai gali atsirasti sunkių alerginių reakcijų (karščiavimas, pasunkėjęs kvėpavimas, odos niežtėjimas, paraudimas, silpnumas, pykinimas, vėmimas). Jei taip atsitinka, nutraukite Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją arba į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.
Labai retai, jei vartojote antikoaguliantų ir Jums buvo atliekama epidurinė ar spinalinė nejautra, gali įvykti kraujavimas stuburo juosmens dalies kanale. Tai gali pažeisti nervus, dėl to gali sumažėti ar išnykti jutimas kojose arba apatinėje kūno dalyje. Jei taip įvyksta, nedelsiant pasakykite apie tai gydytojui arba slaugytojai.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Negalima užšaldyti.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Vienkartinė pakuotė. Bet kokį nesuvartotą preparato likutį išmeskite. Nevartokite, jei apsauginė pakuotė yra atidaryta ar pažeista. Gali būti vartojamas tik skaidrus bespalvis arba šviesiai gelsvas tirpalas, be matomų kietų dalelių. Vaistinio preparato likučius reikia naikinti laikantis nustatytų vietinių reikalavimų.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml vartoti negalima. Atidarius Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml pirminę pakuotę, vaistas turi būti iš karto suvartotas.
 
6. KITA INFORMACIJA

Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte

Bemiparino natrio druska
- Veiklioji medžiaga yra bemiparino natrio druska: 0,2 ml užpildytame švirkšte yra 2500 TV (anti-Xa faktoriaus) (atitinka 12500 TV (anti-Xa faktoriaus) viename injekcinio tirpalo mililitre).
- Pagalbinė medžiaga yra injekcinis vanduo.

Registravimo liudijimo turėtojas
Menarini International Operations Luxembourg S. A.  
1, Avenue de la Gare
L-1611, Liuksemburgas  

Gamintojas
LABORATORIOS FARMACÉUTICOS ROVI, S.A.
Julián Camarillo, 35
28037 Madrid,  Ispanija

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.
Atstovas Lietuvoje
UAB „Berlin Chemie Menarini Baltic“
Jasinskio 16A, Vilnius 01112
Tel. +370 5 269 19 47

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2006-03-16

Panašios prekės
Vaistai trombams mažinti

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau