Allergodil nosies purškalas, 10 ml

Prekės kodas
0534
Gamintojas
MEDA Pharma
Vaisto grupė
Nereceptinis
Vaistas nosiai nuo alergijos Allergodil nosies purškalas, 10 ml | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Vaistai nuo alergijos

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas nosiai nuo alergijos

Allergodil nosies purškalas, 10 ml

Kategorija:
Prekės kodas
0534
Gamintojas
MEDA Pharma
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 7,03 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Allergodil 0,1 % nosies purškalas (tirpalas) nuo alergijos, 10 ml

Azelastino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-  Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 4 savaites nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1.   Kas yra Allergodil ir am jis vartojamas
2.   Kas žinotina prieš vartojant Allergodil
3.   Kaip vartoti Allergodil
4.   Galimas šalutinis poveikis
5.   Kaip laikyti Allergodil
6.   Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Allergodil ir kam jis vartojamas

Allergodil veiklioji medžiaga yra azelastino hidrochloridas. Šis junginys blokuoja histamino ir kitokių uždegimą sukeliančių medžiagų, kurių daugiau išlaisvinama alerginės reakcijos metu, poveikį. Alergodilio nosies purškalas slopina per didelę nosies sekreciją, varginantį čiaudulį bei nosies gleivinės paburkimą. Kadangi šis medikamentas nosies gleivinę veikia tiesiogiai, maža veikliosios medžiagos dozė greitai ir veiksmingai sumažina alergijos sukeltus nosies negalavimus. Allergodil vartojamas nuolatinės alerginės slogos arba sezoninės alerginės slogos (vadinamosios šienligės), simptomų lengvinimui.

2. Kas žinotina prieš vartojant Allergodil purškalą nosiai

Allergodil vartoti negalima:
-  jeigu yra alergija azelastino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6.1 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės:
-  Allergodil nosies purškalas, tirpalas skirtas vartojimui į nosį, todėl reikia vengti vaisto patekimo į akis.

Kiti vaistai ir Allergodil
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Allergodil vartojimas su maistu ir gėrimais
Nėra duomenų apie preparato sąveiką su maistu. Reikėtų vengti alkoholio vartojimo naudojant preparatą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėščioms moterims azelastino nosies purškalo reikia vartoti atsargiai.
Kadangi Allergodil vartojimo žindymo laikotarpiu patirties nepakanka, šio vaisto žindyvėms vartoti reikėtų atsargiai.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Pavieniais atvejais Allergodil vartojimo metu gali atsirasti nuovargis, išsekimas, galvos svaigimas ar silpnumas, kurie taip pat gali būti nulemti pačios ligos. Šiais atvejais gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus gali būti sutrikęs. Alkoholis šį efektą gali sustiprinti.

3. Kaip vartoti Allergodil purškalą nuo alergijos

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Rekomenduojamos dozės yra:
Suaugusiems ir vyresniems kaip 6 metų vaikams
Jei gydytojo nenurodyta kitaip, įprastinė Allergodil dozė vyresniems nei 6 metų amžiaus ir suaugusiesiems yra 1 įpurškimas į šnervę du kartus per parą (ryte ir vakare) (atitinka 0,56 mg azelastino hidrochlorido per parą).

Jaunesni nei 6 metų vaikai
Allegodil nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nes duomenų apie vaisto saugumą ir veiksmingumą nepakanka.

Senyvi pacientai
Senyviems pacientams dozės keisti nereikia.

Vartojimo būdas
Purškiant Allergodil, galvą reikia laikyti tiesiai.
1. Nuimti apsauginį gaubtelį.
2. Tik prieš pirmąjį vartojimą paspausti purkštuvo galvutę keletą kartų žemyn, t.y. kol išpurškiamas tolygaus rūko debesėlis.    
3. Galvą laikant tiesiai, į kiekvieną nosies landą įpurkšti po vieną dozę    
4. Užmauti apsauginį gaubtelį.

Vartojimo trukmė
Vaisto galima vartoti tol, kol simptomai išnyksta. Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 4 savaites nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti pavartojus per didelę Allergodil dozę?
Allergodil yra lokalaus poveikio į nosį purškiamas vaistas. Kadangi veikliosios medžiagos dozė maža, net labai didelio lokalaus perdozavimo atveju apsinuodijimo simptomų neturėtų atsirasti, tačiau jei didesnė dozė netyčia nuryjama (pvz., indelyje esantį vaistą išgeria vaikas), kiekvienu atveju patarimo reikia kreiptis į gydytoją.

Kaip veikia toksinė (labai didelė, nuodinga) azelastino hidrochlorido dozė žmogų, nežinoma. Tyrimų su gyvūnais duomenimis, labai didelė dozė bei apsinuodijimas sutrikdo centrinės nervų sistemos veiklą: pasireiškia neramumas, sujaudinimas arba labai stiprus, ilgai trunkantis nuovargis, mieguistumas.

Pamiršus pavartoti Allergodil
Jei praleista vienkartinė Allergodil dozė, jokios specialios priemonės nereikalingos. Vaistas vartojamas toliau taip, kaip paskirta. Prireikus Allergodil galima vartoti ne tik nurodytu laiku, bet ir dažniau.

Nustojus vartoti Allergodil
Allergodil reikia reguliariai vartoti tol, kol išnyks negalavimai. Nutraukus Allergodil vartojimą, gali vėl atsirasti ligos simptomų.

4. Galimas šalutinis Allergodil purškalo poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nepageidaujamų poveikių dažnis pabūdinamas taip: dažni (≥1/100, <1/10), nedažni (≥1/1000, <1/100), reti (≥1/10000, <1/1000), labai reti (<1/10000), tarp jų pavieniai atvejai.

Reti: kartus skonis (paprastai dėl netinkamo vartojimo būdo, t. y. purškimo metu per daug atlošus galvą), pykinimas., nosies gleivinės dilgčiojimas, niežėjimas, čiaudulys bei kraujavimas iš nosies.

Labai reti: padidėjusio jautrumo (alerginės) reakcijos, svaigulys, bėrimas, niežėjimas, dilgčiojimas, nuovargis (išsekimas), svaigulys ar silpnumas, kurie taip pat gali atsirasti dėl ligos.

Aukščiau minėtas nepageidaujamas poveikis paprastai būna laikinas, todėl jam šalinti specialios priemonės nereikalingos. Jei po Allergodil vartojimo burnoje jaučiamas kartus skonis, jį galima šalinti išgeriant nealkoholinio gėrimo (pvz., sulčių, pieno).

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškia šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu [email protected]. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Allergodil

Allergodil  purškalą laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje  kaip 25°C temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti. Pradėto vartoti vaistinio prepaparato tinkamumo laikas yra 6 mėn. Pirmą kartą papurškę, nevartokite Allergodil ilgiau kaip pusę metų.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki"  nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką

6. Allergodil pakuotės turinys ir kita informacija

Allergodil sudėtis
- Veiklioji Allergodil medžiaga yra azelastino hidrochloridas.
- Pagalbinės Allergodil medžiagos yra dinatrio edetatas, hipromeliozė, dinatrio  fosfatas dodekahidratas, bevandenė citrinų rūgštis, natrio chloridas, išgrynintas vanduo.

Allergodil išvaizda ir kiekis pakuotėje
Skaidrus, bespalvis tirpalas. Tamsaus stiklo 10 ml buteliukas su užsukamuoju mechaniniu purkštuku kartono dėžutėje.

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės atstovą turėtojo atstovą:
SIA Meda Pharma
Veiverių g. 134
LT-46352 Kaunas
Telefaksas: +370 37 330 509

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-02-20
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

Allergodil nosies purškalas, 10 ml vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką. Rekomenduojamos dozės suaugusiems ir vyresniems kaip 6 metų vaikams: jei gydytojo nenurodyta kitaip, įprastinė Allergodil dozė vyresniems nei 6 metų amžiaus ir suaugusiesiems yra 1 įpurškimas į šnervę du kartus per parą (ryte ir vakare) (atitinka 0,56 mg azelastino hidrochlorido per parą). Allegodil nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nes duomenų apie vaisto saugumą ir veiksmingumą nepakanka. Senyviems pacientams dozės keisti nereikia. Purškiant Allergodil, galvą reikia laikyti tiesiai. 1. Nuimti apsauginį gaubtelį. 2. Tik prieš pirmąjį vartojimą paspausti purkštuvo galvutę keletą kartų žemyn, t.y. kol išpurškiamas tolygaus rūko debesėlis. 3. Galvą laikant tiesiai, į kiekvieną nosies landą įpurkšti po vieną dozę 4. Užmauti apsauginį gaubtelį.

Panašios prekės
Vaistai nuo alergijos

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau