DuoTrav akių lašai 2.5ml N1

Prekės kodas
3177
Gamintojas
Alcon-Couvreur
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Vaistai glaukomai gydyti

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas akims

DuoTrav akių lašai 2.5ml N1

Kategorija:
Prekės kodas
3177
Gamintojas
Alcon-Couvreur
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

DuoTrav 40 mikrogramų/ml + 5 mg/ml akių lašai, tirpalas travoprostas/timololis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
-Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
-Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
-Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinįpoveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra DuoTrav ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant DuoTrav
3. Kaip vartoti DuoTrav
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti DuoTrav
6. Kita informacija

1. KAS YRA DuoTrav IR KAM JIS VARTOJAMAS
DuoTrav akių lašai yra skirti mažinti akispūdį. Per didelis akispūdis gali sukelti ligą, vadinamąglaukoma.Didelis akispūdis. Akies obuolyje yra skaidraus, vandeninio skysčio, kuris maitina akies vidų. Skystis nuolat pasišalina iš akies, ir nuolat gaminamas. Jei akis užpildoma greičiau, nei skystis iš jos pašalinamas, akyje padidėja spaudimas. Jam tapus per dideliu, gali būti pažeistas regėjimas. DuoTrav yra vaistų glaukomai gydyti derinys. Travoprostas yra prostaglandino analogas, kuris didina skysčio ištekėjimą, taip mažindamas akispūdį. Timololis yra beta adrenoblokatorius, mažinantis skysčio gamybą akyje. Šios dvi medžiagos veikia kartu, mažindamos akispūdį.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ NAUDOJANT
DuoTrav DuoTrav vartoti draudžiama:
•jei esate alergiški travoprostui, prostaglandinams, timololiui, beta adrenoblokatoriams ar bet kuriai vaisto sudėtyje esančiai medžiagai.
•jei turite kvėpavimo sutrikimų, pvz., astmą, bronchitą ar kitų kvėpavimo problemų
•jei sunkiai sergate šienlige
•jei jums sulėtėjęs širdies ritmas, turite širdies nepakankamumą ar širdies ritmo sutrikimų
•jei susidrumstęs skaidrus jūsų akies paviršiusJei jums galioja kuri nors iš aukščiau nurodytų sąlygų, būtina pasitarti su gydytoju.
Specialių atsargumo priemonių reikia vartojant DuoTrav
• DuoTrav gali sukelti dusulį arba apsunkinti kvėpavimą. Jei jums kelia nerimą lašinantis DuoTrav atsiradę kvėpavimo pasikeitimai, kuo greičiau apie tai pasakykite savo gydytojui.
• Jei vartojant DuoTrav prasideda kokia nors stipri alerginė reakcija, nesvarbu dėl kokios priežasties, gydymas adrenalinu gali būti neefektyvus. Todėl prieš paskiriant kitą gydymą, pasakykite gydytojui, kad vartojate DuoTrav.
• Jei sergate krūtinės angina, yra kraujo apytakos sutrikimų arba žemas kraujospūdis.DuoTrav gali sustiprinti bet kurį iš šių negalavimų. Jei jums kelia nerimą šių simptomųpasikeitimai, kuo greičiau apie tai pasakykite savo gydytojui. • Jei sergate cukriniu diabetu. DuoTrav gali maskuoti cukraus kiekio kraujyje sumažėjimo(hipoglikemijos) simptomus, pvz., silpnumą ir svaigimą, todėl jį reikia vartoti atsargiai.
• Jei esate jaunesni kaip 18 metų. DuoTrav negalima vartoti jaunesniems kaip 18 metų asmenims.
• DuoTrav gali pakeisti rainelės (spalvotos akies dalies) spalvą. Šis pasikeitimas gali būti negrįžtamas.
• Dėl DuoTrav blakstienos gali pasidaryti ilgesnės, storesnės, pasidaryti sodresnė jų spalva, jųpadaugėti, ant vokų gali pradėti neįprastai augti plaukai.Kitų vaistų vartojimas DuoTrav gali veikti kitus Jūsų vartojamus vaistus, įskaitant kitus glaukomos gydymo akių lašus, arba būti jų veikiamas. Jeigu vartojate arba ruošiatės vartoti vaistus, mažinančius kraujospūdį, vaistus širdžiai, arba diabetą gydančius vaistus, pasakykite apie tai gydytojui. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote bet kokius kitus vaistus, įskaitant ir įsigytus be recepto, pasakykite apie tai gydytojui ar vaistininkui.

Nėštumas ir maitinimas krūtimi
Nevartokite DuoTrav, jei esate nėščia. Jei galite pastoti, turite naudoti tinkamą kontraceptinępriemonę kol vartosite šį vaistą. Jei maitinate krūtimi, DuoTrav gali patekti į pieną. Prieš vartojant bet kurį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Įsilašinus DuoTrav, kurį laiką regėjimas gali būti neryškus. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol šis poveikis praeis.

Svarbi informacija apie kai kurias sudedamąsias dalis
• Jei nešiojate minkštus kontaktinius lęšius. Nesilašinkite šių vaistų, kai akyse yra lęšiai. Lęšius į akis įsidėkite praėjus 15 minučių po įsilašinimo. DuoTrav sudėtyje yra konservanto (benzalkonio chlorido), kuris gali pažeisti minkštuosius lęšius.
• DuoTrav sudėtyje yra makrogolglicerolio hidroksisterato, kuris gali sukelti odos reakciją.

3. KAIP VARTOTI DuoTrav
DuoTrav visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės gydytoją arba vaistininką.
Įprastinė dozė
Suaugusiesiems: 1 lašas į akį arba akis, vieną kartą per parą – ryte arba vakare. Kiekvieną dieną lašinkite tuo pačiu laiku. DuoTrav lašinkite į abi akis tik tuo atveju, jei taip nurodė gydytojas. DuoTrav vartokite tiek laiko, kiek nurodė gydytojas.

DuoTrav galima lašinti tik į akis.
•Pradėdami naudoti naują buteliuką, prieš pat vartojimą praplėškite išorinį maišelį, išimkite iš jobuteliuką ir etiketėje, tam skirtoje vietoje, užsirašykite atidarymo datą
•Paimkite DuoTrav buteliuką ir veidrodį
•Nusiplaukite rankas
•Atsukite dangtelį
•Laikykite žemyn nukreiptą buteliuką tarp nykščio ir kitų pirštų
•Atverskite galvą. Švariu pirštu atitraukite voką taip, kad tarp jo ir akies susidarytų „griovelis“. Į jį pateks lašas.
•Priartinkite buteliuko viršūnėlę prie akies. Jei reikia naudokitės veidrodžiu.
•Nelieskite lašintuvu akies, vokų, aplink esančių ar kitų paviršių. Nuo jų į lašus gali patekti infekcija.
•Švelniai spausdami buteliuką išlašinkite vieną DuoTrav lašą.
•Sulašinę DuoTrav pirštu užspauskite akies kampą prie nosies. Tai padeda išvengti DuoTrav patekimo į kitus organizmo audinius.
•Jei turite lašinti į abi akis, tokiu pačiu būdu įsilašinkite jo į kitą akį.
•Pavartoję iš karto sandariai užsukite buteliuko dangtelį.
•Vienu metu naudokite tik vieną buteliuką. Neatidarykite maišelio, kol nesiruošiate lašintis lašų.
Jei lašas nepataikė į akį, bandykite dar kartą. Jei į akį pateko per daug DuoTrav lašų, nuplaukite akį šiltu vandeniu.
Nelašinkite daugiau iki kito įprastinio lašinimo laiko.
Pamiršus susilašinti DuoTrav, susilašinkite kitą dozę įprastu laiku. Praleidus dozę, vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Dozė turi neviršyti vieno lašo į gydomą akį per parą.
Jei nustojote lašinti DuoTrav nepasitarę su savo gydytoju, akispūdis Jūsų akyse nebus mažinamas ir tai gali sukelti regėjimo praradimą.
Jei lašinatės ir kitus akių lašus, tarp DuoTrav ir kitų lašų lašinimo turi praeiti ne mažiau kaip 5 minutės. Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
DuoTrav, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinių poveikių, nors jie pasireiškia ne visiems.
Jei poveikiai nėra stiprūs, galima ir toliau vartoti šiuos lašus. Jeigu jums dėl ko nors neramu, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Nenutraukite DuoTrav vartojimo, nepasitarę su savo gydytoju. Labai dažni šalutiniai poveikiai (Pasireiškia daugiau nei vienam vartotojui iš 10.)
Poveikis akims: akies sudirginimas, akies paraudimas
Dažni šalutiniai poveikiai (Pasireiškia 1–10 vartotojų iš 100.)
Poveikis akims: uždegimas akies viduje, akies skausmas ir tinimas, jautrumas šviesai, junginės kraujavimas, neryškus matymas, akių sausumas, akies niežėjimas, akių alergija, padidėjusi ašarųgamyba, voko sudirginimas, niežėjimas, paraudimas, skausmas ir patinimas; akių nuovargis, padidėjęs blakstienų augimas ar jų skaičius.
Bendras šalutinis poveikis: nervingumas, galvos svaigimas, galvos skausmas, nereguliarus ar sumažėjęs širdies susitraukimų dažnis, padidėjęs ar sumažėjęs kraujo spaudimas, dusulys, dilgėlinė, odos patamsėjimas aplink akis, rankų ir kojų skausmas.
Nedažni šalutiniai poveikiai (Pasireiškia 1–10 vartotojų iš 1000.)
Poveikis akims: junginės paburkimas.
Bendras šalutinis poveikis: kosulys, gerklės sudirginimas, nenormalūs kepenų rodikliai kraujotyrimuose, odos uždegimas ir niežulys, pakitusi šlapimo spalva, troškulys.
Kitas galimas šalutinis poveikis, nustatytas po to, kai DuoTrav pateko į rinką, ir kurio dažnis nežinomas, yra:
Poveikis akims: nusileidęs vokas.
Bendras šalutinis poveikis: bėrimas.
Kiti šalutiniai poveikiai, kurie buvo nustatyti žmonėms, vartojusiems travoprostą ar timololį, bet kurie nebuvo nustatyti vartojant DuoTrav, yra:
Poveikis akims: dvejinimasis, plutelė ant vokų krašto, rainelės spalvos pokyčiai.
Bendras šalutinis poveikis: širdies smūgis, širdies nepakankamumas, krūtinės skausmas, insultas, sumažėjęs kraujo pritekėjimas į smegenis, nualpimas, sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje, depresija, bendras silpnumas, sustingimo arba dilgčiojimo jausmas, viduriavimas, pykinimas, odos pleiskanojimas, užgulta nosis, plaukų slinkimas. Jeigu bet kuris šalutinis poveikis tampa labai stiprus arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI DuoTrav
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Ant buteliuko ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, DuoTrav vartoti negalima. Lašai tinkami vartoti iki nurodyto mėnesio paskutinės dienos.
Šiems vaistams specialių laikymo sąlygų nereikia. Norint išvengti infekcijos, pirmą kartą atidarius, po 4 savaičių išmesti ir naudoti naują buteliuką. Ant dėžutės ir kiekvieno buteliuko etiketėje tam skirtoje vietoje įrašykite buteliuko atidarymo datą. Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikintinereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6.KITA INFORMACIJA DuoTrav sudėtis

Veikliosios medžiagos yra : travoprostas 40 mikrogramų/ml ir timololis 5 mg/ml. Pagalbinės medžiagos yra: benzalkonio chloridas, manitolis, trometamolis, makrogolglicerolio hidroksisteratas 40 (HCO-40), borato rūgštis, dinatrio edetatas, vandenilio chlorido rūgštis (pH koregavimui), išgrynintas vanduo. Labai mažas vandenilio chlorido rūgšties kiekis naudojamas palaikyti normalų rūgštingumą (pH lygį). DuoTrav forma ir pakuotės turinys DuoTrav yra skystis (skaidrus, bespalvis tirpalas) tiekiamas dėžutėje, kurioje yra 2,5 ml plastikinis buteliukas su užsukamu dangteliu arba dėžutėje, kurioje yra trys arba šeši 2,5 ml plastikiniai buteliukai su užsukamais dangteliais. Kiekvienas buteliukas yra maišelyje.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Panašios prekės
Vaistai glaukomai gydyti

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau