Solpadeine tabletės, N12

Prekės kodas
0647
Gamintojas
Omega Pharma Laboratories
Vaisto grupė
Nereceptinis
Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas Solpadeine tabletės, N12 | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Solpadeine tabletės, N12

Kategorija:
Prekės kodas
0647
Gamintojas
Omega Pharma Laboratories
Vaisto grupė
Nereceptinis
Kaina 6,41 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Solpadeine tabletės nuo skausmo ir karščiavimo, N12

Paracetamolis, kodeino fosfato hemihidratas, kofeinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Šio vaisto galima įsigyti be recepto, tačiau Solpadeine reikėtų vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-  Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
-  Jeigu pasireiškia šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
-  Jeigu 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją

Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Solpadeine ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Solpadeine
3. Kaip vartoti Solpadeine
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Solpadeine
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Solpadeine ir kam jis vartojamas

Indikacijos
Solpadeine skirtas silpnam ir vidutiniam skausmui (sąnarių, nugaros, galvos ir migreniniam, menstruaciniam, neuralginiam bei dantų) malšinti. Peršalimo ir gripo simptomams lengvinti. Solpadeine tablečių sudėtyje yra trijų veikliųjų medžiagų: paracetamolio, kuris malšina skausmą ir mažina karščiavimą, kodeino fosfato bei kofeino, kurie kartu greitai ir stipriai malšina skausmą. Šio vaisto sudėtyje yra kodeino. Kodeinas priklauso vaistų, kurie vadinami opioidiniais analgetikais, grupei. Šie vaistai malšina skausmą. Vaistą galima vartoti vieną arba kartu su kitais skausmą malšinančiais vaistais, pavyzdžiui: paracetamoliu. Be gydytojo konsultacijos negalima vartoti vaisto ilgiau nei 3 paras!

2. Kas žinotina prieš vartojant Solpadeine tabletes nuo skausmo

Solpadeine tablečių vartoti negalima:
-  jeigu yra alergija paracetamoliui,  kodeino fosfato hemihidratui, kofeinui, skausmą malšinantiems opioidams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
-  kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio;
-  jeigu sergate astma ir Jums būna astmos priepuolių;
- vaikams, jaunesniems kaip 12 metų;
- malšinti skausmą vaikams ir paaugliams (0–18 metų) po gerklės ir ryklės migdolų pašalinimo dėl obstrukcinės miego apnėjos sindromo operacijos;
- jeigu yra žinoma, kad Jūsų organizme kodeinas labai greitai metabolizuojamas į morfiną;
- jeigu žindote kūdikį.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
-  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Solpadeine:jeigu Jūs sergate sunkia inkstų ar kepenų liga;
-  jei sutrikusi žarnyno veikla, įskaitant žarnyno veiklos sustojimą;
-  jei Jums operacijos metu buvo pašalinta tulžies pūslė;
-  jeigu esate nėščia;
-  jeigu vartojate vaistų nuo depresijos arba kvėpavimo sutrikimų;
-  jeigu vartojate vaistų nuo pykinimo, vėmimo arba padidėjusios cholesterolio kiekio kraujyje

Nevartokite per daug produktų, kuriuose yra kofeino (pvz., kavos, arbatos ir kai kurių energinių gėrimų, dažniausiai tiekiamų skardinėmis). Kodeinas metabolizuojamas į morfiną kepenyse veikiant fermentui. Morfinas yra medžiaga, kuri malšina skausmą. Kai kurių žmonių organizme šis fermentas yra pakitęs ir veikia kitokiu būdu. Kai kurių žmonių organizme morfino neatsiranda arba atsiranda tik labai maži jo kiekiai, todėl skausmas malšinamas nepakankamai. Kitiems žmonėms yra didesnė sunkaus šalutinio poveikio tikimybė, nes atsiranda labai dideli morfino kiekiai. Turite nutraukti šio vaisto vartojimą ir nedelsdami kreiptis medicininės pagalbos, jeigu pastebite kurį nors šalutinį poveikį iš toliau išvardytų: retą arba paviršutinišką kvėpavimą, sumišimą, apsnūdimą, vyzdžių susiaurėjimą, pykinimą arba vėmimą, vidurių užkietėjimą, apetito nebuvimą.

Vaikams ir paaugliams
Vartojimas vaikams ir paaugliams po chirurginių operacijų

Kodeino negalima vartoti skausmui malšinti vaikams ir paaugliams po gerklės arba ryklės migdolų pašalinimo dėl obstrukcinio miego apnėjos sindromo operacijų.

Vartojimas vaikams, turintiems kvėpavimo problemų
Kodeino nerekomenduojama vartoti vaikams, kuriems yra kvėpavimo sutrikimų, nes šiems vaikams gali pasunkėti morfino toksiškumo simptomai.

Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją. Siekiant palengvinti simptomus, reikia vartoti mažiausią šio vaisto dozę ir kuo trumpiau. Šį vaistą vartojant ilgai ir reguliariai, gali išsivystyti priklausomybė.

Kiti vaistai ir Solpadeine
Pasakykte savo gydytojui, jei vartojate bet kurį iš toliau nurodytų vaistų:
-  metoklopramidą arba domperidoną: vaistus, vartojamus blogai savijautai palengvinti;
-  vaistus, dėl kurių galite pasijusti apsnūdę arba apsvaigę, įskaitant migdomuosius, raminamuosius, triciklius antidepresantus, fenotiazino trankviliantus arba alkoholį;
-  vaistus, vadinamus MAOI (monoamino oksidazės inhibitoriais);
-  vaistus, vartojamus kraujui skystinti, pvz., varfariną.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jei esate nėščia, vaisto nevartokite, nebent taip nurodė gydytojas. Kodeino negalima vartoti žindymo laikotarpiu. Kodeinas ir morfinas išsiskiria į motinos pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Solpadeine gali sukelti mieguistumą ar svaigimą. Jei pasireiškė galvos svaigimas arba mieguistumas, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Solpadeine medžiagas
Šioje vaisto sudėtyje yra karmosino (E122). Gali sukelti alerginių reakcijų.

3. Kaip vartoti Solpadeine tabletes nuo skausmo

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozė: suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų paaugliams
Gerkite po dvi Solpadeine tabletes, jei reikia, iki keturių kartų per dieną. Nevartokite jų dažniau nei kas keturias valandas ir ne daugiau kaip 4 dozes (8 Solpadeine tabletes) per bet kurias 24 valandas. Šio vaisto negalima vartoti ilgiau kaip 3 dienas. Jeigu skausmas po 3 dienų nepalengvėja, pasitarkite su savo gydytoju. Solpadeine negalima vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams, nes kyla sunkių kvėpavimo sutrikimų rizika.

Vaiste yra kodeino – pavartojus ilgiau, o po to nutraukus vaisto vartojimą, gali atsirasti nerimas ir irzlumas. Jeigu Jums ir toliau reikia vartoti šį vaistą, nedelsdami pasitarkite su gydytoju. Nevartoti kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio ar kodeino.

Ką daryti pavartojus per didelę Solpadeine dozę?
Kai paracetamolio perdozuojama, jis gali sukelti kepenų veiklos nepakankamumą ir kvėpavimo problemas. Jei Jūs išgėrėte didesnę nei rekomenduojamą vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją, net jei blogai nesijaučiate.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis Solpadeine tablečių poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vartojant šio vaisto, Jums gali pasireikšti:
-  vidurių užkietėjimas.

Nedelsdami nutraukite vaisto vartojimą ir pasakykite gydytojui:
-  jeigu praeityje Jums buvo pašalinta tulžies pūslė ir pavartojus vaisto pradėjo skaudėti pilvą, pykinti, ėmėte vemti;
-  jei atsirado alerginių reakcijų, pvz., odos bėrimas ar niežulys, kartais kartu su apsunkintu kvėpavimu arba lūpų, liežuvio, gerklės ar veido patinimu;
-  jeigu pasireiškė odos bėrimas ar pleiskanojimas arba atsirado opų burnoje;
-  jei praeityje pavartojus aspirino arba nesteroidinių vaistų nuo uždegimo buvo kvėpavimo sutrikimų, o pavartojus šio vaisto atsirado panašių reakcijų;
-  jei prasidėjo nepaaiškinamas kraujavimas arba atsirado mėlynių.

Šios reakcijos yra retos. Kai vartojant Solpadeine tabletes geriama daug arbatos ar kavos, gali padidėti dirglumas ir atsirasti nerimas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu [email protected]. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Solpadeine tabletes nuo skausmo

Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Solpadeine pakuotės turinys ir kita informacija

Solpadeine tablečių sudėtis
-  Veikliosios Solpadeine medžiagos yra paracetamolis, kodeinas ir kofeinas. Vienoje tabletėje yra 500 mg paracetamolio, 8 mg kodeino fosfato hemihidrato ir 30 mg kofeino.
-  Pagalbinės Solpadeine medžiagos yra pregelifikuotas krakmolas, kukurūzų krakmolas, kalio sorbatas, povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, talkas, stearino rūgštis, magnio stearatas, hipromeliozė ir karmosinas (E122)

Solpadeine išvaizda ir kiekis pakuotėje
Kapsulės formos tabletės, kurių vienoje pusėje raudonai užrašyta „Solpadeine“. Solpadeine tiekiamas kartono dėžutėje arba kartoninėje/PVC piniginės formos pakuotėje, kurioje yra PVC/aliuminio folijos lizdinės plokštelės. Pakuotėje 12 Solpadeine tablečių.

Solpadeine rinkodaros teisės turėtojas

Omega Pharma Baltics, SIA
K. Ulmana 119
LV-2167 Marupe
Latvija

Solpadeine tablečių gamintojas

GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd,
Knockbrack, Dungarvan, Co. Waterford,
Airijos respublika

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
Omega Pharma Baltics, SIA
K.Ulmana 119
LV-2167 Marupe
Latvija
Tel.: +371 67783478

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-02-14. Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/ .

Solpadeine tabletės, N12 vartojimas

Gerkite po dvi Solpadeine tabletes, jei reikia, iki keturių kartų per dieną. Nevartokite jų dažniau nei kas keturias valandas ir ne daugiau kaip 4 dozes (8 Solpadeine tabletes) per bet kurias 24 valandas. Šio vaisto negalima vartoti ilgiau kaip 3 dienas. Jeigu skausmas po 3 dienų nepalengvėja, pasitarkite su savo gydytoju. Solpadeine negalima vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams, nes kyla sunkių kvėpavimo sutrikimų rizika.

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau