Fenkarol 25mg tabletės N20

Prekės kodas
3917
Gamintojas
Olainfarm
Vaisto grupė
Nereceptinis
Vaistai nuo alergijos Fenkarol 25mg tabletės N20 | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Vaistai nuo alergijos

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistai nuo alergijos

Fenkarol 25mg tabletės N20

Kategorija:
Prekės kodas
3917
Gamintojas
Olainfarm
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 7,20 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Vaistai nuo alergijos Fenkarol 25 mg

Kvifenadino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
 • Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Fenkarol ir kam jis vartojamas;
2. Kas žinotina prieš vartojant Fenkarol;
3. Kaip vartoti Fenkarol;
4. Galimas šalutinis poveikis;
5. Kaip laikyti Fenkarol;
6. Pakuotės turinys ir kita informacija.

1. Kas yra Fenkarol ir kam jis vartojamas

Veiklioji Fenkarol medžiaga yra kvifenadinas, priskiriamas taip vadinamųjų antihistamininių vaistų grupei. Kvifenadinas mažina histamino poveikį organams ir jų sistemoms, be to, skirtingai nuo įprastinių šios grupės vaistų, jis ne tik blokuoja histamino poveikiui jautrius H1 receptorius, bet ir aktyvina histaminą skaidantį fermentą diaminoksidazę (histaminazę), todėl audiniuose sumažėja histamino kiekis.

Fenkarol vartojamas simptominiam alerginės slogos (su akies junginės uždegimu ar be jo), dermatito (egzemos, dilgėlinės) ir niežulio gydymui. Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

2. Kas žinotina prieš vartojant Fenkarol

Fenkarol vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija kvifenadino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • pirmaisiais trim nėštumo mėnesiais.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Fenkarol:

 • jeigu sergate sunkiomis širdies ir kraujagyslių sistemos, virškinimo trakto, kepenų ir (ar) inkstų ligomis;
 • jeigu esate nėščia (per paskutinius 6 nėštumo mėnesius Fenkarol vartoti nerekomenduojama).

Vaikams ir paaugliams. Fenkarol netinka vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Kiti vaistai ir Fenkarol. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Vaistas gali sulėtinti virškinimo trakto motoriką, todėl į kraują gali patekti daugiau lėtai pasisavinamų vaistų, pvz., netiesioginio poveikio krešėjimą slopinančių vaistų, tokių kaip varfarinas.

Fenkarol vartojimas su maistu ir alkoholiu. Fenkarol nestiprina alkoholio sukeliamo CNS slopinimo. Maisto ir kvifenadino sąveika nebuvo tirta.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis. Nėštumas. Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Per pirmąjį nėštumo trimestrą Fenkarol tablečių vartoti draudžiama (žr. Fenkarol vartoti negalima). Per paskutinius 6 nėštumo mėnesius Fenkarol vartoti nerekomenduojama.
Žindymo laikotarpis. Nėra žinoma, ar kvifenadinas išsiskiria su pienu, nežinoma, todėl žindyvėms šio vaisto vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas. Vaistas gali sukelti mieguistumą, kuris gali paveikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jei pasireiškia mieguistumas, negalima užsiimti budrumo reikalaujančia veikla, tokia kaip vairavimas ar mechanizmų valdymas.

Fenkarol sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Fenkarol

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Fenkarol tabletės yra geriamos iš karto po valgio.
Suaugusiesiems žmonėms. Dozė yra 25-50 mg (1-2 tabletės) 2-4 kartus per dieną. Didžiausia paros dozė yra 200 mg. Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją. Senyviems pacientams. Dozės koreguoti nereikia, esant normaliai inkstų ir kepenų funkcijai.
Vartojimas vaikams ir paaugliams. 12 metų ir vyresniems paaugliams dozė yra 25 mg (1 tabletė) 2 - 3 kartus per dieną. Fenkarol netinka vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams. Pacientams, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija sutrikusi Jeigu Jūsų inkstų ir (arba) kepenų veikla sutrikusi dėl vaisto vartojimo reikia pasitarti su gydytoju. Jeigu manote, kad Fenkarol veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę Fenkarol dozę?

Jeigu pavartojote per didelę Fenkarol dozę, gali pasireikšti gleivinės sausumas, galvos skausmas, vėmimas, skausmas viršutinėje pilvo dalyje ir kitoks virškinimo negalavimas. Įtarus, jog vaisto perdozuota, reikia kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Fenkarol.

Jeigu pamiršote pavartoti Fenkarol, užmirštą dozę praleiskite ir vaisto vartokite įprastu metu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Fenkarol.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 vartojusių)

 • burnos džiūvimas.

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 vartojusių)

 • galvos skausmas,
 • mieguistumas,
 • virškinamojo trakto sutrikimai (pykinimas, vėmimas), kurie paprastai išnyksta, kai dozė sumažinama arba vaistas pasišalina.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Fenkarol

Ši vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Fenkarol sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra kvifenadino hidrochloridas. Vienoje tabletėje yra 25 mg kvifenadino hidrochlorido.
 • Pagalbinės medžiagos yra sacharozė, kalcio stearatas, bulvių krakmolas.

Fenkarol išvaizda ir kiekis pakuotėje.

Fenkarol 25 mg tabletės yra baltos arba beveik baltos. Fenkarol tiekiamas PVC/aliuminio folijos lizdinėmis plokštelėmis, kurių kiekvienoje yra 10 tablečių. Kartono dėžutėje yra dvi lizdinės plokštelės.

Registruotojas ir gamintojas

JSC "Olainfarm"
Rūpnīcu 5, LV-2114 Olaine
Latvija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB Corpus Medica
Sukilėlių pr. 61
LT-49333 Kaunas
Tel. +370 37 370064
[email protected]

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2017-12-29.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Fenkarol 25mg tabletės N20 vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Fenkarol tabletės yra geriamos iš karto po valgio.
Suaugusiesiems žmonėms. Dozė yra 25-50 mg (1-2 tabletės) 2-4 kartus per dieną. Didžiausia paros dozė yra 200 mg. Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją. Senyviems pacientams. Dozės koreguoti nereikia, esant normaliai inkstų ir kepenų funkcijai.
Vartojimas vaikams ir paaugliams. 12 metų ir vyresniems paaugliams dozė yra 25 mg (1 tabletė) 2 - 3 kartus per dieną. Fenkarol netinka vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams. Pacientams, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija sutrikusi Jeigu Jūsų inkstų ir (arba) kepenų veikla sutrikusi dėl vaisto vartojimo reikia pasitarti su gydytoju. Jeigu manote, kad Fenkarol veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę Fenkarol dozę?

Jeigu pavartojote per didelę Fenkarol dozę, gali pasireikšti gleivinės sausumas, galvos skausmas, vėmimas, skausmas viršutinėje pilvo dalyje ir kitoks virškinimo negalavimas. Įtarus, jog vaisto perdozuota, reikia kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Fenkarol.

Jeigu pamiršote pavartoti Fenkarol, užmirštą dozę praleiskite ir vaisto vartokite įprastu metu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Fenkarol.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Panašios prekės
Vaistai nuo alergijos

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau