Lopedium express 2 mg kapsulės, N10

Prekės kodas
3137
Gamintojas
Sandoz d.d.
Vaisto grupė
Nereceptinis
Vaistas nuo viduriavimo Lopedium express 2 mg kapsulės, N10 | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Viduriavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas nuo viduriavimo

Lopedium express 2 mg kapsulės, N10

Kategorija:
Prekės kodas
3137
Gamintojas
Sandoz d.d.
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 4,48 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Lopedium express 2 mg kapsulės, vaistas nuo viduriavimo, N10

Loperamido hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti Lopedium kapsules, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
- Jeigu per 2 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Lopedium express ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Lopedium express
3. Kaip vartoti Lopedium express kietąsias kapsules
4. Galimas šalutinis Lopedium express poveikis
5. Kaip laikyti Lopedium express kapsules
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Lopedium express ir kam jis vartojamas

 • Lopedium express 2 mg kietosios kapsulės yra vaistas nuo viduriavimo. Jis slopina stumiamuosius žarnų judesius bei retina išsituštinimus, todėl išmatos tampa kietesnės
 • Simptominis suaugusiųjų ir vyresnių negu 12 metų paauglių ūminio viduriavimo gydymas tokiu atveju, jei negalima pašalinti viduriavimą sukėlusios priežasties.

2. Kas žinotina prieš vartojant Lopedium express kapsules

Lopedium express vartoti negalima, jeigu:

 • yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • yra būklė (pvz., išpūstas pilvas, vidurių užkietėjimas, žarnų nepraeinamumas), kurios metu reikia vengti žarnų veiklos sulėtėjimo;
 • pacientas jaunesnis negu 12 metų;
 • pasireiškia viduriavimas, kurio metu padidėja temperatūra bei išmatose atsiranda kraujo;
 • paūmėja opinis kolitas (opinis storųjų žarnų uždegimas);
 • antibiotikų vartojimo metu arba po jo atsiranda viduriavimas (pasireiškia su antibiotikų poveikiu susijęs pseudomembraninis kolitas).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 • Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Lopedium Express.
 • Nors Lopedium express stabdo viduriavimą, tačiau jo priežasties vaistas nepašalina, todėl, jei įmanoma, ją reikia šalinti kitu būdu.
 • Dėl viduriavimo organizme gali labai sumažėti skysčių bei druskų, todėl būtina pasirūpinti minėtų medžiagų kiekio sunorminimu. Tai labai svarbu gydant vaikus.
 • Jeigu viduriavimas ūminis, Lopedium express gydomasis poveikis paprastai pasireiškia per 48 valandas. Jeigu per šį laikotarpį vaistas viduriavimo nesustabdo, jo vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.
 • Jeigu Jūs sergate AIDS ir vartojate Lopedium express nuo viduriavimo – pajutus pilvo išsipūtimą reikia iš karto nutraukti Lopedium express vartojimą ir kreiptis į gydytoją.
 • Ligoniams, sergantiems kepenų ligomis, prieš vartojant Lopedium express reikia kreiptis į gydytoją, kadangi gydymo metu gali būti reikalinga jo priežiūra.

Kiti vaistai ir Lopedium express
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tikėtina, kad panašių farmakologinių savybių vaistai gali stiprinti Lopedium express poveikį ir kad vaistai, kurie greitina perėjimą virškinimo traktu, jo poveikį gali silpninti.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 • Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
 • Nėštumo metu Lopedium express vartoti nepatariama. Besilaukiančioms ar krūtimi maitinančioms moterims reikia pasikonsultuoti su savo gydytoju dėl tinkamo gydymo.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Esant viduriavimu ir vartojant Lopedium express gali atsirasti nuovargis, svaigulys arba mieguistumas, todėl pacientai turėtų būti atsargūs vairuodami ir valdydami mechanizmus.

Lopedium express kietųjų kapsulių sudėtyje yra laktozės
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Lopedium express kapsules nuo viduriavimo

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugę žmonės ir vyresni negu 12 metų paaugliai:
iš pradžių reikia gerti 4 mg loperamido hidrochlorido (atitinka dvi Lopedium express kietąsias kapsules), vėliau, t. y. po kiekvieno išsituštinimo beformėmis išmatomis, reikia gerti po 2 mg loperamido hidrochlorido (atitinka vieną Lopedium express kietąją kapsulę).

Didžiausia loperamido hidrochlorido paros dozė yra 16 mg (atitinka 8 Lopedium express kietąsias kapsules). Jos viršyti negalima.

Vartojimo metodas ir trukmė
Lopedium express kietąsias kapsules reikia nuryti nekramtytas, užsigeriant šiek tiek skysčio. Loperamido vartoti ilgiau negu 2 dienas galima tik gydytojo nurodymu ir prižiūrint medicinos specialistui.

Ką daryti pavartojus per didelę Lopedium express dozę?

 • Lopedium express perdozavimo simptomai yra vidurių užkietėjimas, žarnų praeinamumo sutrikimas bei centrinės nervų sistemos apnuodijimo simptomai (neurotoksinis poveikis): mėšlungis, indiferentiškumas (apatija), mieguistumas, nevalingų raumenų judesių padažnėjimas (choreoatetozė), judesių koordinacijos sutrikimas (ataksija), kvėpavimo susilpnėjimas (kvėpavimo slopinimas).
 • Jei atsiranda perdozavimo simptomų, bet kokiu atveju būtina gydytojo konsultacija. Vaikams didelių vaisto dozių poveikis yra stipresnis negu suaugusiems žmonėms.
 • Galima pamėginti kaip priešnuodį opioidinių receptorių antagonistą naloksoną. Tokiu atveju gydymą turi prižiūrėti gydytojas.

Pastaba gydytojui
Kadangi loperamido poveikis yra ilgesnis negu naloksono, tai pastarojo preparato gali reikėti suleisti pakartotinai. Pacientą būtina atidžiai stebėti mažiausiai 48 val., kad būtų galima pastebėti perdozavimo simptomų pasireiškimą ar pasikartojimą.

Pamiršus pavartoti Lopedium express
Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę. Vaisto reikia vartoti toliau taip, kaip paskirta.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis Lopedium express kietųjų kapsulių poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Šalutinio poveikio dažnis apibūdinamas taip:

Labai dažnas
Daugiau kaip 1 atvejis 10 gydytų pacientų

Dažnas
Ne daugiau kaip 1 atvejis 10 gydytų pacientų

Nedažnas
Ne daugiau kaip 1 atvejis 100 gydytų pacientų

Retas
Ne daugiau kaip 1 atvejis 1000 gydytų pacientų

Labai retas
Ne daugiau kaip 1 atvejis 10000 gydytų pacientų

Organų sistemų klasė Indikacija
  Ūminis viduriavimas Lėtinis viduriavimas
Nervų sistemos sutrikimai    
Galvos skausmas Dažnas Nedažnas
Svaigulys Nedažnas Dažnas
Virškinimo trakto sutrikimai    
Vidurių užkietėjimas, pykinimas, dujų susikaupimas žarnyne Dažnas Dažnas
Pilvo skausmas, pilvo diskomfortas, burnos džiūvimas Nedažnas Nedažnas
Skausmas viršutinėje pilvo dalyje, vėmimas Nedažnas  
Virškinimo sutrikimas   Nedažnas
Pilvo išpūtimas Retas  
Odos ir poodinio audinio sutrikimai    
Išbėrimas Nedažnas  

Šalutinis poveikis pastebėtas vaistui patekus į rinką:

 • Imuninės sistemos sutrikimai: Padidėjusio jautrumo reakcija, anafilaksinė reakcija (įskaitant anafilaksinį šoką), anafilaktoidinė reakcija.
 • Nervų sistemos sutrikimai: Mieguistumas, sąmonės netekimas, stingulys, sąmonės pritemimas, hipertonija ir koordinacijos sutrikimas.
 • Akių sutrikimai: vyzdžio susitraukimas.
 • Virškinimo trakto sutrikimai: Žarnų nepraeinaumas, įskaitant paralyžinį žarnų nepraeinamumą, megkolonas, įskaitant toksinį megakoloną, liežuvio skausmas.
 • Odos ir poodinio audinio sutrikimai: Pūslinis išbėrimas (įskaitant Stivenso ir Džonsono sindromą, toksinę epidermio nekrolizę ir daugiaformę eritemą), angioedama, dilgėlinė, niežulys.
 • Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai: Šlapimo susilaikymas.
 • Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai: Nuovargis.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu [email protected]. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Lopedium express kapsules nuo viduriavimo

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant kartono dėžutės po „Tinka iki“ ir ant lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba i su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija apie Lopedium express vaistus nuo viduriavimo

Lopedium express sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra loperamido hidrochloridas. Vienoje kietojoje kapsulėje yra 2 mg loperamido hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra želatina, laktozė monohidratas, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, talkas, pigmentai: juodasis geležies oksidas (E 172), geltonasis geležies oksidas (E 172), Patent mėlynasis V (E 131), titano dioksidas (E 171).

Lopedium express išvaizda ir kiekis pakuotėje
Kietosios kapsulės korpusas tamsiai pilkos spalvos, kapsulės dangtelis žalios spalvos, kapsulė užpildyta homogeniniais baltais ar beveik baltais milteliais. Kartono dėžutėje yra 10 kietųjų kapsulių, supakuotų į lizdines plokšteles.

Lopedium express vaisto rinkodaros teisės turėtojas

Sandoz d.d.,
Verovškova 57,
1000 Ljubljana,
Slovėnija

Lopedium express kietųjų kapsulių gamintojas

Salutas Pharma GmbH,
Otto-von-Guericke-Allee 1, D-39179 Barleben,
Vokietija

ir
LEK S.A.,
Ul.Domaniewska 50 C,
02-672 Warszawa,
Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas,
Šeimyniškių 3A,
Vilnius LT09312,
Lietuva
Telefonas 8~5 26 36 037
Faksas 8~5 26 36 037

Lopedium express 2 mg kapsulės, N10 vartojimas

Lopedium express kietąsias kapsules reikia nuryti nekramtytas, užsigeriant šiek tiek skysčio. Loperamido vartoti ilgiau negu 2 dienas galima tik gydytojo nurodymu ir prižiūrint medicinos specialistui. Suaugę žmonės ir vyresni negu 12 metų paaugliai: iš pradžių reikia gerti 4 mg loperamido hidrochlorido (atitinka dvi Lopedium express kietąsias kapsules), vėliau, t. y. po kiekvieno išsituštinimo beformėmis išmatomis, reikia gerti po 2 mg loperamido hidrochlorido (atitinka vieną Lopedium express kietąją kapsulę).

Panašios prekės
Viduriavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau