Duracef 1000mg efferv.tabletės N10

Prekės kodas
2314
Gamintojas
Bausch Health Ireland Limited
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Antibiotikai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau

Duracef 1000mg efferv.tabletės N10

Kategorija:
Prekės kodas
2314
Gamintojas
Bausch Health Ireland Limited
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Duracef 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai
Duracef 250 mg kietos kapsulės
Duracef 500 mg kietos kapsulės
Duracef 1 g disperguojamosios tabletės

Cefadroksilis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Duracef ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Duracef
3. Kaip vartoti Duracef
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Duracef
6. Kita informacija

1. KAS YRA DURACEF IR KAM JIS VARTOJAMAS

Duracef yra cefalosporinų grupės antibiotikas. Cefalosporinai pažeidžia bakterijų ląstelių membranas ir tokiu būdu suardo augančias bakterijas. Prieš skirdamas Duracef, gydytojas gali ištirti bakterijų jautrumą šiam vaistui.

Duracef vartojamas šioms jam jautrių bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti:
· kvėpavimo takų (tonzilių ir gerklės uždegimui);
· odos ir minkštųjų audinių pūlinėms ligoms (jos vadinamos piodermija, impetiga, pūliniu, šunvote);
· šlapimo takų (šlapimo pūslės uždegimui, inkstų geldelių uždegimui).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DURACEF

Duracef vartoti negalima:
· jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) cefadroksiliui arba bet kuriai pagalbinei Duracef medžiagai;
· jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) bet kuriam kitam cefalosporinų grupės antibiotikui.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
· jeigu buvo pasireiškusi alerginė (padidėjusio jautrumo) reakcija kuriam nors penicilinų grupės antibiotikui;
· jeigu sutrikusi inkstų funkcija (tuomet gydytojas skirs šio vaisto ilgesniais intervalais);
· jeigu vartojant šį vaistą arba vėliau prasideda viduriavimas, arba jeigu anksčiau sirgote storosios žarnos uždegimu.

Kitų vaistų vartojimas
Cefalosporinų grupės antibiotikai gali sumažinti geriamųjų kontraceptikų veiksmingumą ir sustiprinti geriamųjų krešėjimą slopinančių vaistų poveikį. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

Duracef vartojimas su maistu ir gėrimais
Duracef galima vartoti valgant arba kitu laiku.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju. Nedidelė Duracef dozės dalis patenka į motinos pieną. Jeigu moteris nori toliau žindyti kūdikį pradėjusi vartoti šį vaistą, ji turi pasikonsultuoti su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Jeigu pajustumėte, kad pablogėjęs gebėjimas vairuoti arba valdyti mechanizmus, tai šių darbų nedirbkite.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Duracef 250 mg/5 ml miltelių geriamajai suspensijai ir Duracef kietų kapsulių medžiagas
Duracef miltelių geriamajai suspensijai sudėtyje yra sacharozės (viename mililitre paruoštos vartoti suspensijos – 515 mg). Į tai būtina atsižvelgti, jeigu sergate cukriniu diabetu. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, pasakykite jam apie tai prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Duracef kietų kapsulių sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, pasakykite jam apie tai prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI DURACEF

Duracef visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Suaugusiesiems ir daugiau kaip 40 kg sveriantiems vaikams

Tonzilių ir gerklės uždegimas
Įprasta dozė yra 1 g per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines. Vaistas vartojamas 10 parų.

Odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos
Įprasta dozė yra 1 g per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines.

Šlapimo takų infekcinės ligos
Įprasta dozė yra 2 g per parą. Ji padalijama į 2 lygias vienkartines. Įprasta dozė nekomplikuotoms apatinių šlapimo takų infekcinėms ligoms (t.y. šlapimo pūslės uždegimui) gydyti yra 1 g arba 2 g per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines.

Mažiau kaip 40 kg sveriantiems vaikams
Rekomenduojama įprasta paros dozė - 25 – 50 mg/kg kūno svorio. Ji lygiomis dalimis išgeriama per du kartus (kas 12 val.). Gydant tonzilių ar gerklės uždegimą arba impetigą (pūlinėlinę), visą rekomenduojamą paros dozę galima išgerti vienu kartu. Vaikams negalima vartoti didesnės paros dozės už didžiausią nurodytą suaugusiesiems.

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Jeigu sutrikusi Jūsų inkstų funkcija (kreatinino klirensas < 50 ml/min), šio vaisto dozę gydytojas pakoreguos (po pirmosios dozės, kuri bus tokia kaip įprasta, vėliau šį vaistą vartosite ilgesniais laiko tarpais).

Miltelių geriamajai suspensijai ruošimas vartojimui
Pakratykite buteliuką, kad milteliai pasidarytų birūs. Įpilkite maždaug pusę suspensijos ruošimui reikalingo vandens. Atsargiai pakratykite buteliuką, kol susidarys homogeninė suspensija. Įpilkite vandens iki ant buteliuko pažymėtos linijos. 5 ml taip paruoštos suspensijos yra 250 mg cefadroksilio. Buteliuką laikykite sandarų. Prieš vartojimą suplakite.

Disperguojamųjų tablečių ruošimas vartojimui
Nuplėšę foliją, įmeskite tabletę į 120 ml vandens. Palaukite 30 - 60 sekundžių, kol tabletė suirs. Po to visa gauta dispersija gerai sumaišoma ir išgeriama. Disperguojamosios tabletės ruošiamos prieš pat vartojimą.

Pavartojus per didelę Duracef dozę
Gali sutrikti virškinimas, išberti odą. Jeigu įtariate, kad išgėrėte per didelę vaisto dozę arba manote, kad jo nurijo vaikas, nedelsdami kvieskite gydytoją.

Pamiršus pavartoti Duracef
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu iki kitos dozės vartojimo laiko liko bent 4 valandos, prisiminę reikiamą dozę išgerkite tuojau pat. Jeigu kitą dozę reikės vartoti greičiau kaip po 4 valandų, tai užmirštąją praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Duracef, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui iš 100, bet mažiau kaip 1 iš 10) yra viduriavimas, dispepsija (sutrikęs virškinimas), pykinimas, vėmimas ir karščiavimas.

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui iš 10000, bet mažiau kaip 1 iš 1000) yra dilgėlinė, išbėrimas, niežulys ir makšties infekcija.
Kitas nedažnai pastebėtas šalutinis poveikis yra kandidozė (lytinių organų niežulys arba pienligė), alergija (anafilaksinė reakcija, angioneurozinis patinimas, padidėjęs jautrumas, seruminė liga), odos sutrikimai (Stevens-Johnson sindromas, daugiaformė eritema), sąnarių skausmas (artralgija), tam tikros rūšies viduriavimas (pseudomembraninis kolitas), kepenų sutrikimai (kepenų nepakankamumas, tulžies sąstovis, sutrikusi kepenų funkcija, padidėjęs transaminazių aktyvumas), kraujo sutrikimai (agranulocitozė, neutropenija, trombocitopenija).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI DURACEF

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Paruošta suspensija, laikoma ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje, tinka vartoti 7 paras, o laikoma šaldytuve (2 °C ‑ 8 °C) – 14 parų. Buteliuką laikyti sandarų.

Disperguojamąsias tabletes reikia tirpinti prieš pat vartojimą.
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės, lizdinės plokštelės, buteliuko ar dvisluoksnės juostelės po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Duracef vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Duracef sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra cefadroksilis (monohidrato pavidalu).
250 mg/ 5ml milteliai geriamajai suspensijai. 5 ml paruoštos suspensijos yra 250 mg cefadroksilio.
250 mg kietos kapsulės. Vienoje kapsulėje yra 250 mg cefadroksilio.
500 mg kietos kapsulės. Vienoje kapsulėje yra 500 mg cefadroksilio.
1 g disperguojamosios tabletės. Vienoje disperguojamojoje tabletėje yra 1 g cefadroksilio.

- Pagalbinės medžiagos yra:
Milteliai geriamajai suspensijai. Natrio benzoatas, ksantano lipai, tvinas 40 (polioksietileno sorbitano monopalmitatas), aviečių skonio medžiaga, citrinų skonio medžiaga, braškių skonio medžiaga, Refranchissment skonio medžiaga, titano dioksidas, sacharozė.
Kietos kapsulės. Kapsulės turinyje yra magnio stearato, bevandenio koloidinio silicio dioksido, laktozės monohidrato. Kapsulės apvalkale yra želatinos, titano dioksido.
Disperguojamosios tabletės. Mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas, krospovidonas, amonio glicirizinatas, aviečių skonio medžiaga, citrinų skonio medžiaga, braškių skonio medžiaga, saldiklis 2023 (jo sudėtyje yra sacharino natrio druskos) guaro lipai.

Duracef išvaizda ir kiekis pakuotėje
Duracef 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai yra balkšvos spalvos.
Dėžutėje yra vienas 60 ml arba 100 ml DTPE (plastikinis) buteliukas ir matavimo šaukštelis.
Paruošta vartoti suspensija yra balta arba balkšva, klampi, šiek tiek netolygi, švelnaus braškių ir aviečių kvapo.

Duracef 250 mg kietos kapsulės yra matinės, baltos spalvos.
Dėžutėje yra 12 kapsulių lizdinėse plokštelėse.

Duracef 500 mg kietos kapsulės yra matinės, baltos spalvos.
Dėžutėje yra 12 kapsulių lizdinėse plokštelėse.

Duracef 1 g disperguojamosios tabletės yra baltos ar gelsvai balkšvos spalvos, apvalios formos, su vagele.
Dėžutėje yra 10 disperguojamųjų tablečių dvisluoksnėse juostelėse.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas
Bristol-Myers Squibb Gyógyszerkereskedelmi Kft.
Lövőház u.39
1024, Budapest
Vengrija

Gamintojas
Corden Pharma Latina S.p.A.
Via del Murillo Km 2.800
04013 Sermoneta, Latina
Italija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB "PharmaSwiss"
Šeimyniškių 21 B,
LT-09200 Vilnius
Lietuva
Tel.: +370 5 2790 762

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-08-13
Šaltinis:VVKT

Panašios prekės
Antibiotikai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau