noImageImage

Panašios prekės
vitaminai, maisto papildai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas venų, kraujagyslių apsaugai

Doloproct Cream 15g

Kategorija:
Prekės kodas
1545
Gamintojas
Intendis
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Doloproct 1 mg/20 mg/g tiesiosios žarnos kremas

Fluokortolono -  21- pivalatas/Lidokaino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Doloproct ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Doloproct
3. Kaip vartoti Doloproct
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Doloproct
6. Kita informacija

1. KAS YRA DOLOPROCT IR KAM JIS VARTOJAMAS

Vaistinio preparato savybės
Doloproct slopina skausmą ir niežulį, mažina vartojimo vietos uždegimo simptomus.
Doloproct nepašalina hemorojaus, proktito ir išangės egzemos priežasčių.

Indikacijos
Tiesiosios žarnos apatinės dalies ir išeinamosios angos srities skausmo ir uždegimo, pasireiškiančio nuo hemorojaus, proktito arba išeinamosios angos egzemos, slopinimui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DOLOPROCT

Doloproct vartoti negalima:

Doloproct kremo negalima vartoti, jeigu yra odos infekcija arba tos srities, kurią reikia gydyti, ligos:
- specifinės odos ligos (sifilis arba tuberkuliozė),
- vėjaraupiai,
- vakcinija (reakcija į raupų vakciną),
- lytinių organų pūslelinė.

Doloproct kremo negalima vartoti, jeigu yra alergija bet kuriai iš sudedamųjų vaisto dalių (pvz., cetilstearilo alkoholiui).

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Įsidėmėkite, kad lytinių organų ir išangės sritį tepant Doloproct kremu ir naudojantis latekso prezervatyvu, gali sumažėti apsauga nuo pastojimo, nes Doloproct kremo sudedamosios dalys parafinas ir vazelinas gali sumažinti latekso prezervatyvo stangrumą.
Jeigu per klaidą šio vaisto praryjama (pvz., keli gramai), pirmiausia gali pasireikšti bendrasis lidokaino hidrochlorido poveikis. Priklausomai nuo prarytos dozės gali labai sutrikti širdies ir kraujagyslių sistema (kraštutiniais atvejais – sutrikti širdies veikla ir sustoti širdis) arba atsirasti centrinės nervų sistemos sutrikimo požymių (sunkiausiais atvejais – prasidėti traukuliai, pasunkėti kvėpavimas, netgi pasireikšti kvėpavimo nepakankamumas), todėl per klaidą prarijus vaisto, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

Reikia stengtis, kad Doloproct nepatektų į akis. Pavartojus rekomenduojama rūpestingai nusiplauti rankas.
Nerekomenduojama vartoti Doloproct vaikams ir paaugliams, nes jų gydymo tyrimų neatlikta.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų (ypač nuo širdies ritmo sutrikimo), įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Pagal bendrąsias taisykles, lokaliai vartojamų vaistų, į kurių sudėtį įeina kortikosteroidų, pirmąjį nėštumo trimestrą vartoti negalima.

Nėra reikiamų duomenų apie nėščių moterų gydymą Doloproct kremu, tačiau gyvūnų tyrimai rodo, kad gliukokortikoidai toksiškai veikia vaisingumą.
Negausūs nėščių moterų gydymo atvejai rodo, kad naujagimiams dažniau gali pasireikšti lūpos nesuaugimas ir gomurio nesuaugimas („vilko nasrai”), jeigu moteris pirmąjį nėštumo trimestrą gydoma bendrojo poveikio gliukokortikoidais. Lūpos nesuaugimas ir gomurio nesuaugimas yra retas apsigimimas, ir jo atsiradimo pavojus galėtų padidėti 1-2 atvejais iš 1000 nėščių moterų, gydomų gliukokortikoidais, palyginti su negydomomis.

Nėra pakankamai duomenų apie vietinio poveikio gliukokortikoidų vartojimą nėštumo metu, tačiau žinoma, kad pavojus turėtų būti mažesnis, nes lokaliai vartojamų gliukokortikoidų bendrasis pasisavinimas yra labai mažas. Pagal bendrąją taisyklę, pirmaisiais trimis nėštumo mėnesiais negalima vartoti jokių išorinių vaistų, jeigu į jų sudėtį įeina gliukokortikoidų.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Doloproct neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus.

3. KAIP VARTOTI DOLOPROCT

Doloproct visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Kad vaistas gerai veiktų, svarbu laikytis dozavimo instrukcijos.
Apskritai kremas vartojamas du kartus per parą – rytais ir vakarais, o pirmosiomis gydymo dienomis – netgi triskart per parą. Būklei pagerėjus, dažnai pakanka vartoti kartą per parą. Bendroji gydymo trukmė turi būti ne ilgesnė kaip 2 savaitės.

Ką dar svarbu žinoti vartojant Doloproct kremą.
Prieš vartojant Doloproct gerai nusivalykite išeinamosios angos sritį; geriausia tai daryti pasituštinus. Nedideliu kiekiu (maždaug žirnio dydžio) kremo patepkite išangės sritį ir išangės kanalą, piršto galu jį praskėtę.
Jeigu kremu reikia tepti tiesiąją žarną, ant tūbelės užsukite pakuotėje esantį antgalį ir įkiškite jį į išangę. Lengvai spausdami tūbelę, į tiesiąją žarną išspauskite šiek tiek kremo.

Rekomendacijos
Pertvarkykite savo gyvenimo būdą ir kasdieninius įpročius taip, kad galėtumėte imtis prevencinių ir paliatyvių sveikatos priežiūros priemonių.
Jeigu dirbate sėdimąjį darbą, nesėdėkite ant per daug minkštų krėslų ir pakankamai judėkite, pavyzdžiui, dažniau pavaikščiokite. Venkite maisto, kuris, kaip žinote iš patirties, gali didinti jūsų negalavimą. Nevalgykite sotaus ir sunkiai virškinamo, taip pat vidurius pučiančio maisto. Venkite aštrių prieskonių, mažiau vartokite kavos ir alkoholio.

Svarbu reguliariai tuštintis, nevartojant vidurius minkštinančių vaistų. Valgykite įvairų maistą, įskaitant vaisius ir daržoves, salotas ir juodą duoną; venkite koncentratų. Reikėtų tuštintis kasdien. Jeigu tai nepavyksta daugiau kaip dvi dienas, išgerkite lengvai veikiančių vidurius paleidžiančių vaistų arba pasidarykite nedidelę klizmą.
Kol gydotės, nevartokite šiurkštaus tualetinio popieriaus. Geriau po kiekvieno tuštinimosi apsiplaukite drungnu vandeniu. Nesimuilinkite arba vartokite tik labai švelnų muilą.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Doloproct, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Šalutinio poveikio dažnumas apskaičiuotas pagal tyrimų, kuriuose dalyvavo 661 ligonis, duomenis. Nepageidaujamas poveikis pasireiškė tik išangės srities odos reakcija; labai dažnai (³1 %, <10 % atvejų) gauta pranešimų apie deginimo jutimą, nedažnai (³0,1 %, <1 %) – apie alerginę reakciją ir odos dirginimą.

Jeigu Doloproct vartojamas ilgai (ilgiau kaip 4 savaites), gali atsirasti vietinių odos pokyčių, pavyzdžiui, atrofija (odos suplonėjimas), išsitempimo ruožų ir telangiektazijų (mažųjų kraujagyslių matomų išsiplėtimų).
Doloproct kremo sudedamosios dalys cetilstearilo alkoholis ir benzilo alkoholis gali sukelti odos reakciją (pvz., kontaktinį dermatitą). Benzilo alkoholis taip pat gali dirginti akis ir gleivines.
Jeigu pasirieškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI DOLOPROCT

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Doloproct sudėtis

1g tiesios žarnos kremo yra 1mg fluorkortolono-21-pivalato ir 20mg lidokaino hidrochlorido (bevandenio).

- Pagalbinės medžiagos yra polisorbatas 60, sorbitano stearatas, cetostearilo alkoholis, skystasis parafinas, baltasis vazelinas, dinatrio edetatas, dinatrio fosfato dodekahidratas, natrio divandenilio fosfato dihidratas, benzilo alkoholis (E321), išgrynintas vanduo.

Doloproct išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tiesiosios žarnos (baltas, matinis) kremas.
Tūbelė po 10 g, 15 g, 30 g kremo.

Rinkodaros teisės turėtojas
Intendis GmbH,
D-10589 Berlin,
Vokietija.

Gamintojas
Intendis Manufacturing S.p.A.,
20090 Segrate,
Italija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB „Bayer“
Žirmūnų 68A
LT-09124 Vilnius
Tel. + 370 5 2336868

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-01-08

Atsiliepimai

Mums svarbi Jūsų nuomonė apie mūsų platinamus produktus.
Būsime labai dėkingi už Jūsų paliktus komentarus.

Rašyti atsiliepimą

Panašios prekės
vitaminai, maisto papildai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau

Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje.