prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
sunkv 1

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Vaistas nuo širdies nepakankamumo

Ramipril Aurobindo 10mg tabletės N30

Gamintojas
Aurobindo
ATC kodas
C09AA05
Išfasavimas
N30
Kompensuojami vaistai
Taip
Vaisto grupė
Receptinis

Šiame tinklapyje yra pateikiama tik bendro pobūdžio informacija apie vaistinius preparatus, kurie yra parduodami tik pateikus gydytojo išrašytą receptą. Šioje elektroninėje parduotuvėje receptiniais vaistiniais preparatais nėra prekiaujama.

Pristatymo terminai ir kt.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Ramipril Aurobindo 5 mg tabletės

Ramipril Aurobindo 10 mg tabletės

Ramiprilis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1. Kas yra Ramipril Aurobindo ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Ramipril Aurobindo

3. Kaip vartoti Ramipril Aurobindo

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Ramipril Aurobindo

6. Kita informacija

 

 

1.    KAS YRA RAMIPRIL AUROBINDO IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Ramipril Aurobindo sudėtyje yra vaistinio preparato, vadinamo ramipriliu. Jis priklauso vaistinių preparatų grupei, kuri vadinama AKF inhibitoriais (angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriais).

 

Ramipril Aurobindo veikimas:

·   mažina medžiagų, kurios gali padidinti jūsų kraujospūdį, gamybą organizme;

·   atpalaiduoja ir praplatina kraujagysles;

·   padeda širdžiai varinėti kraują po organizmą.

 

Ramipril Aurobindo gali būti vartojamas:

·   aukšto kraujospūdžio (hipertenzijos) gydymui

·   sumažinti širdies smūgio arba insulto riziką

·   sumažinti inkstų sutrikimų riziką arba pristabdyti šių sutrikimų pablogėjimą (nesvarbu, sergate cukriniu diabetu, ar ne)

·   širdies gydymui, kai ji nepakankamai aprūpina organizmą krauju (širdies nepakankamumas)

·   širdies nepakankamumui, kuris atsirado po širdies smūgio (miokardo infarkto) gydyti.

 

 

2.    KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RAMIPRIL AUROBINDO

 

Ramipril Aurobindo vartoti negalima:

 

·   jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ramipriliui arba bet kuriam kitam AKF inhibitoriui arba bet kuriai pagalbinei Ramipril Aurobindo medžiagai, kurios išvardintos 6 skyriuje.

·   Alergijos požymiai gali būti bėrimas, pasunkėjęs rijimas arba kvėpavimas, lūpų, veido, gerklės arba liežuvio tinimas.

·   jeigu anksčiau Jums yra pasireiškusi sunki alerginė reakcija vadinama „angioneurozine edema“. Jos požymiai yra niežėjimas, dilgėlinė (urtikarija), raudonos žymės ant rankų, pėdų ir gerklės, ištinusi gerklė ir liežuvis, patinimas aplink akis ir lūpas, pasunkėjęs kvėpavimas ir rijimas.

·   jeigu Jums atliekama dializė arba bet kuri kita kraujo filtravimo procedūra. Ramipril Aurobindo gali būti Jums netinkamas, priklausomai nuo to, koks aparatas yra naudojamas.

·   jeigu turite inkstų problemų, kuomet yra sumažėjęs inkstų aprūpinimas krauju (inksto arterijos stenozė).

·   Jei esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. (Taip pat geriau vengti Ramipril Aurobindo ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu - nėštumo žr. skyrių).

·   jeigu Jūsų kraujospūdis yra nenormaliai žemas arba nestabilus. Jūsų gydytojas tai nustatys.

 

Nevartokite Ramipril Aurobindo jeigu bent vienas iš aukščiau išvardintų požymių Jums tinka. Jeigu abejojate, pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Ramipril Aurobindo.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

 

Prieš vartodami vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku:

·   jeigu Jūs turite širdies, kepenų arba inkstų problemų;

·   jeigu Jūs netekote didelio kiekio organizmo druskų arba skysčių (jei vėmėte, viduriavote, prakaitavote gausiau nei paprastai, jei laikotės mažo druskos kiekio dietos, ilgai vartojate diuretikų (šlapimą varančių vaistų) arba jeigu Jums buvo atlikta dializė);

·   jeigu Jums bus taikomas alergijos nuo bičių ir vapsvų įkandimų mažinimo gydymas (desensibilizacija);

·   jeigu jums bus skiriama anestetikų. Jie gali būti vartojami operacijos arba bet kurios dantų taisymo procedūros metu. Vieną parą prieš gydymą, Ramipril Aurobindo vartojimą gali tekti nutraukti, kreipkitės į savo gydytoją patarimo.

·   jeigu kalio koncentracija Jūsų kraujyje didelė (nustatoma kraujo tyrimų pagalba);

·   jeigu sergate sistemine jungiamojo audinio liga, pavyzdžiui sklerodermija arba raudonąja vilklige;

·   Jūs turite pasakyti savo gydytojui jei manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia. Ramipriliu Aurobindo nerekomenduojama ankstyvo nėštumo metu, ir turi būti imtasi, jeigu Jums yra daugiau nei 3 mėnesius nėščia, nes jis gali stipriai pakenkti Jūsų kūdikiui, jei jis naudojamas tuo metu (žr. Nėštumas skyrių).

 

Vaikai

Ramipril Aurobindo nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams, nes Ramiprilio saugumas ir efektyvumas vaikams dar nenustatytas.

 

 

Jeigu bent vienas iš aukščiau išvardintų požymių Jums tinka, prieš pradėdami vartoti Ramipril Aurobindo, pasitarkite su gydytoju.

 

Kitų vaistų vartojimas

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto (taip pat augalinius vaistinius preparatus), pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai svarbu, nes Ramipril Aurobindo gali įtakoti kai kurių vaistų veikimą. Taip pat kai kurie vaistai įtakoja Ramipril Aurobindo veikimą.

 

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš išvardintų vaistinių preparatų, kadangi jie gali silpninti Ramipril Aurobindo poveikį.

·   Vaistai skausmo ir uždegimo malšinimui (pvz. nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) tokie kaip ibuprofenas arba indometacinas ir aspirinas)

·   Vaistai žemo kraujospūdžio, šoko, širdies nepakankamumo, astmos arba alergijos gydymui, tokie kaip efedrinas, noradrenalinas, adrenalinas. Gydytojas nustatys Jūsų kraujospūdį.

 

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš išvardintų vaistų. Vartojant jų kartu su Ramipril Aurobindo, gali padidėti nepageidaujamų reiškinių rizika.

·   Vaistai skausmo ir uždegimo malšinimui (pvz. nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) tokie kaip ibuprofenas arba indometacinas ir aspirinas).

·   Vaistai vėžio gydymui (chemoterapija).

·   Vaistai, tokie kaip ciklosporinas, vartojami organų atmetimo reakcijos stabdymui po transplantacijos.

·   Diuretikai ( šlapimą varantys vaistai), pavyzdžiui furozemidas.

·   Vaistai, kurie gali padidinti kalio koncentraciją kraujyje, tokie kaip spironolaktonas, triamterenas, amiloridas, kalio druskos ir heparinas (kraujo ,,skystinimui“)

·   Steroidiniai vaistai uždegimo gydymui, tokių kaip prednizolonas.

·   Alopurinolis (vartojamo šlapimo rūgšties kiekio kraujyje mažinimui).

·   Prokainamidas (širdies ritmo sutrikimų gydymui).

 

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš išvardintų vaistinių preparatų. Jų veikimą gali įtakoti kartu vartojamas Ramipril Aurobindo.

·   Vaistai cukrinio diabeto gydymui, tokie kaip geriami vaistai gliukozės kiekio mažinimui ir insulinas. Ramipril Aurobindo gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Vartodami Ramipril Aurobindo atidžiai sekite gliukozės lygį kraujyje.

·   Litis (psichikos problemų gydymui). Ramipril Aurobindo gali padidinti ličio kiekį kraujyje. Jūsų gydytojas turės atidžiai stebėti ličio kiekį kraujyje.

Jeigu bent vienas iš aukščiau išvardintų požymių Jums tinka (arba abejojate), prieš pradėdami vartoti Ramipril Aurobindo, pasitarkite su gydytoju.

 

Ramipril Aurobindo vartojimas su maistu ir gėrimais

 

· Jei vartodami Ramipril Aurobindo gersite alkoholio, jums gali suktis galva, galite jaustis apsvaigęs. Jeigu abejojate, kiek alkoholio galima gerti vartojant Ramipril Aurobindo, pasitarkite su gydytoju, kadangi kraujospūdį mažinančių vaistų vartojimas gali stiprinti alkoholio poveikį.

·   Ramipril Aurobindo gali būti vartojamas su maistu arba be jo.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Nėštumas

Jūs turite pasakyti savo gydytojui jei manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia. Jūsų gydytojas paprastai patars nutraukti gydymą ramipriliu Aurobindo prieš pastojote, arba kaip tik jūs žinote, kad esate nėščia ir patars priimti kitoje vietoje ramipriliu Aurobindo vaistą. Ramipriliu Aurobindo nerekomenduojama ankstyvo nėštumo metu, ir neturi būti atsižvelgta, kai daugiau nei 3 mėnesius nėščia, nes jis gali stipriai pakenkti Jūsų kūdikiui, jei jis naudojamas po trečiojo nėštumo mėnesio.

 

Žindymas

Pasakykite gydytojui, jei žindote kūdikį ar ketinate pradėti žindyti kūdikį. Ramipriliu Aurobindo nerekomenduojama motinos krūtimi maitinate kūdikį, ir gydytojas gali pasirinkti kitos gydymo Jums, jei norite žindyti kūdikį, ypač jei jūsų kūdikis yra naujagimis, ar gimė per anksti (neišnešiotas).

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Vartodami Ramipril Aurobindo galite jaustis apsvaigę. Tai labiau tikėtina tik pradėjus gerti Ramipril Aurobindo arba pradėjus gerti didesnę dozę. Jei taip nutiktų, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ramipril Aurobindo ingredientai

 

Šio vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu Jūs jau esate gydytojas pasakė, kad Jūs netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į savo gydytoją prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.    KAIP VARTOTI RAMIPRIL AUROBINDO

 

Ramipril Aurobindo visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Ramipril Aurobindo netinka jei reikia vartoti  mažiau nei 2,5 mg per parą. Tokiais atvejais reikia vartoti kitų vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra tinkamo stiprumo ramiprilio.

 

Vartojimo būdas:

·   Šį vaistą vartokite per burną, kiekvieną dieną tuo pačiu metu.

·   Nurykite visą tabletę užgerdami skysčiu.

·   Tabletės negalima kramtyti ar laužyti.

 

Kiek vartoti

 

Didelio kraujospūdžio gydymas:

·   Įprasta pradinė dozė yra 1,25 mg arba 2,5 mg vieną kartą per parą.

·   Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos iki kol jūsų kraujospūdis bus kontroliuojamas.

·   Didžiausia leistina dozė yra 10 mg vieną kartą per parą.

·   Jeigu vartojate diuretikų (šlapimą varančių tablečių), jūsų gydytojas gydymą jais gali nutraukti arba sumažinti vartojamas dozes, prieš gydymo Ramipril Aurobindo pradžią.

 

Širdies smūgio arba insulto rizikos mažinimas

·   Įprasta pradinė dozė yra 2,5 mg vieną kartą per parą.

·   Vėliau Jūsų gydytojas vartojamą dozę gali padidinti.

·   Įprasta dozė yra 10 mg vieną kartą per parą.

 

Gydymas inkstų sutrikimų rizikos sumažinimui arba šių sutrikimų pablogėjimo pristabdymui

·   Pradinė Jums skirta dozė gali būti 1,25 mg arba 2,5 mg vieną kartą per parą.

·   Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos.

·   Įprasta dozė yra 5 mg arba 10 mg vieną kartą per parą.

 

Širdies nepakankamumo gydymas

·   Įprasta pradinė dozė yra 1,25 mg vieną kartą per parą.

·   Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos.

·   Didžiausia leistina paros dozė yra 10 mg. Ją suvartoti rekomenduojama per du kartus.

 

Gydymas po širdies smūgio

·   Įprasta dozė yra nuo 1,25 mg vieną kartą per parą iki 2,5 mg du kartus per parą.

·   Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos.

·   Įprasta dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Ją suvartoti rekomenduojama per du kartus.

 

Senyvi pacientai

Jūsų gydytojas pradinę dozę sumažins, tolimesnis dozės koregavimas bus lėtesnis.

 

Pavartojus per didelę Ramipril Aurobindo dozę

 

Tuoj pat pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Nevairuokite, paprašykite, kad kas nors kitas jus nuvežtų į ligoninę arba kvieskite greitąją pagalbą. Pasiimkite su savimi vaisto pakuotę, kad gydytojas žinotų, ką Jūs išgėrėte.

 

Pamiršus pavartoti Ramipril Aurobindo

 

·   Jeigu pamiršote išgerti vaisto dozę, kitą dozę vartokite įprastu metu.

·   Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.    GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Ramipril Aurobindo, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nebevartokite Ramipril Aurobindo ir tuojau pat susisiekite su gydytoju, jeigu pastebėsite bet kurį toliau išvardintą šalutinį poveikį – jums gali būti reikalingas skubus gydymas.

·   Veido, lūpų arba gerklės ištinimas, dėl kurio pasidaro sunku ryti arba kvėpuoti, taip pat niežėjimas ir bėrimas. Tai gali būti sunkios alerginės reakcijos į Ramipril Aurobindo požymiai.

·   Sunkios odos reakcijos, tokios kaip bėrimas, opos burnoje, esančių odos ligų pablogėjimas, paraudimai, odos pūslės arba lupimasis (kaip Stevens-Johnson‘o sindromas, toksinė epidermio nekrolizė arba daugiaformė eritema).

 

Nedelsdami praneškite gydytojui, jeigu Jums pasireiškė:

·   Spartesnis širdies ritmas, nelygus arba stiprus širdies plakimas (palpitacijos), skausmas krūtinėje, spaudimo jausmas krūtinėje arba rimtesnės problemos tokios kaip širdies smūgis ir insultas.

·   Pasunkėjęs kvėpavimas arba kosulys. Tai gali būti plaučių sutrikimo požymiai.

·   Lengviau atsiranda kraujosruvos, kraujuojate ilgiau nei įprastai, jei yra bet kokie kraujavimo požymiai (pvz., dantenų kraujavimas), raudonos dėmės ant odos arba užsikrečiate infekcija lengviau nei įprastai, gerklės skausmas ir karščiavimas, nuovargio jausmas, alpulys, galvos svaigimas, pabalusi oda. Tai gali būti kraujo arba kaulų čiulpų problemų požymiai.

·   Stiprus pilvo viršutinės srities skausmas, galintis pereiti ir į nugarą. Tai gali būti pankreatito (kasos uždegimo) požymis.

·   Karščiavimas, šaltkrėtis, nuovargis, apetito netekimas, pilvo viršutinės srities skausmas, pykinimas, odos arba akių pageltimas (gelta). Tai gali būti kepenų problemų, tokių kaip hepatitas (kepenų uždegimas) arba kepenų pažeidimo požymiai.

 

Kitas šalutinis poveikis

Pasakykite gydytojui, jeigu bet kuris iš toliau išvardintų reiškinių pasunkėja arba tęsiasi ilgiau nei keletą dienų.

 

Dažnai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 žmonių)

·   Galvos skausmas arba nuovargio jausmas.

·   Svaigulys. Tai labiau tikėtina išgėrus pirmąją Ramipril Aurobindo dozę arba ją padidinus.

·   Alpulys, hipotenzija (nenormaliai žemas kraujospūdis), ypač greitai stojantis arba sėdantis.

·   Sausas erzinantis kosulys, sinusų uždegimas (sinusitas) arba bronchitas, oro trūkumas.

·   Pilvo srities skausmas, viduriavimas, virškinimo sutrikimas, pykinimo jausmas, vėmimas.

·   Odos bėrimas su iškilimais arba be jų.

·   Skausmas krūtinėje.

·   Mėšlungis arba raumenų skausmas.

·   Kraujo tyrimais nustatytas didesnis nei įprastai kalio kiekis jūsų kraujyje.

 

Nedažnai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 100 žmonių)

·   Pusiausvyros sutrikimas.

·   Niežėjimas ir neįprasti pojūčiai odoje, tokie kaip tirpimas, dilgčiojimas, badymas, perštėjimas, deginimas arba odos pašiurpimas (parestezija).

·   Skonio pojūčio dingimas arba sutrikimas.

·   Miego sutrikimai.

·   Depresinė nuotaika, neramumas, didesnis nei įprastai nervingumas arba nenustygstamumas.

·   Užgulusi nosis, pasunkėjęs kvėpavimas arba astmos pablogėjimas.

·   Žarnyno ištinimas, vadinamas ,,žarnyno angioneurozine edema”, kuris pasireiškia tokiais simptomais kaip skausmas pilvo srityje, vėmimas ir viduriavimas.

·   Rėmuo, vidurių užkietėjimas arba burnos džiūvimas.

·   Gausesnis nei įprastai šlapinimasis, per dieną.

·   Gausesnis nei įprastai prakaitavimas.

·   Apetito sumažėjimas arba netekimas (anoreksija).

·   Padažnėjęs arba nereguliarus širdies ritmas, rankų ir kojų patinimas. Tai gali rodyti, kad organizme sulaikoma daugiau nei įprastai skysčių.

·   Veido ir kaklo paraudimas.

·   Neaiškus matymas.

·   Sąnarių skausmas.

·   Karščiavimas.

·   Vyrų potencijos sumažėjimas, lytinio vyrų ir moterų potraukio sumažėjimas.

·   Kraujo tyrimais nustatytas padidėjęs tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių kiekis (eozinofilija).

·   Kraujo tyrimais nustatyti kepenų, kasos arba inkstų veiklos pakitimai..

 

Retai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 1000 žmonių)

·   Netikrumo, pasimetimo jausmas.

·   Raudonas ištinęs liežuvis.

·   Stiprus odos sluoksniavimasis arba lupimasis, bėrimas su niežuliu ir iškilimais.

·   Nagų problemos (pvz., nagų iškritimas arba atsiskyrimas nuo nago guolio).

·   Odos bėrimas arba kraujosruvos.

·   Odos dėmės ir galūnių šalimas.

·   Raudonos, niežtinčios, ištinusios arba ašarojančios akys.

·   Sutrikusi klausa ir spengimas ausyse.

·   Silpnumo jausmas.

·   Kraujo tyrimais nustatytas raudonųjų, baltųjų kraujo ląstelių arba kraujo plokštelių (trombocitų) arba hemoglobino kiekio sumažėjimas.

 

Labai retai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 000 žmonių)

·   Didesnis nei įprastai jautrumas šviesai.

 

Kitoks pastebėtas šalutinis poveikis

Pasakykite gydytojui, jeigu bet kuris iš toliau išvardintų reiškinių pasunkėja arba tęsiasi ilgiau nei keletą dienų.

·   Sunku sutelkti dėmesį.

·   Ištinusi burna.

·   Kraujo tyrimais nustatytas per mažas kraujo ląstelių kiekis kraujyje.

·   Kraujo tyrimais nustatytas mažesnis nei įprastai natrio kiekis kraujyje.

·   Kai sušąlate, pasikeičia jūsų rankų ir kojų pirštų spalva, šylant atsiranda dilgčiojimo, skausmo pojūtis (Raynaud‘o fenomenas).

·   Krūtų padidėjimas vyrams.

·   Sulėtėjusi arba sutrikusi reakcija.

·   Deginimo jausmas.

·   Uoslės pokyčiai.

·   Plaukų slinkimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5.    KAIP LAIKYTI RAMIPRIL AUROBINDO

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

 

Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Ant dėžutės, lizdinės plokštelės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Ramipril Aurobindo vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 

6.    KITA INFORMACIJA

 

Ramipril Aurobindo sudėtis

 

- Veiklioji medžiaga yra ramiprilis. Kiekvienoje tabletėje yra 5 mg arba 10 mg ramiprilio.

- Pagalbinės medžiagos yra pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, laktozės monohidratas, natrio-vandenilio karbonatas (E500), kroskarmeliozės natrio druska (E468), raudonasis geležies oksidas (tik 5mg tabletėse) (E172) ir natrio stearilfumaratas.

 

Ramipril Aurobindo išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Ramipril Aurobindo 5 mg tabletės:

Tabletės yra blyškiai rausvos spalvos, margos, pailgos, plokščios, nuožulniais kraštais, kurių abiejose pusėse yra vagelė. Vienoje tabletės pusėje abipus vagelės įspausta "H" ir "19“. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

 

Ramipril Aurobindo 10 mg tabletės:

Tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos, pailgos, plokščios, nuožulniais kraštais, kurių abiejose pusėse yra vagelė. Vienoje tabletės pusėje abipus vagelės įspausta "H" ir "20".

Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

 

Ramipril Aurobindo tabletės tiekiamos:

Al/Al lizdinėmis plokštelėmis.

Baltais DTPE buteliukais su užsukamu dangteliu.

 

Pakuočių dydžiai:

Ramipril Aurobindo 5 mg tabletės

Lizdinė plokštelė: 7, 10, 14, 20, 28, 30, 42, 50, 56, 60, 98, 100 arba 500 tablečių.

Buteliukas: 30 ir 1000 tablečių

 

Ramipril Aurobindo 10 mg tabletės

Lizdinė plokštelė: 20, 28, 30, 50, 56, 60, 98, 100 arba 500 tablečių

Buteliukas: 30 arba 1000 tablečių

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės

 

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

 

Rinkodaros teisės turėtojas

Aurobindo Pharma (Malta) Limited

Vault 14, Level 2, Valletta Waterfront, Floriana FRN 1913

Malta

 

Gamintojas

Milpharm Limited

Ares, Odyssey Business Park, West End Road,

South Ruislip HA4 6QD.

Jungtinė Karalystė

 

arba

 

APL Swift Services (Malta) Limited

HF26, Hal Far Industrial Estate

Hal Far, Birzebbugia, BBG 3000

Malta

 

arba

 

Galenicum Health, S.L.

Avenida Diagonal 538, 4º 1ª

08006, Barcelona, Ispanija

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-09-28

Šaltinis:VVKT

Jūsų atsiliepimai apie "Ramipril Aurobindo 10mg tabletės N30" produktą

Atsiprašome, kad negalime pateikti produkto nuotraukos. Pagal LR įstatymus receptinių vaistų reklama yra draudžiama. Dėkojame už supratimą
atgal Informacinis lapelis
Ramipril Aurobindo 10mg tabletės N30

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Ramipril Aurobindo 5 mg tabletės

Ramipril Aurobindo 10 mg tabletės

Ramiprilis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1. Kas yra Ramipril Aurobindo ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Ramipril Aurobindo

3. Kaip vartoti Ramipril Aurobindo

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Ramipril Aurobindo

6. Kita informacija

 

 

1.    KAS YRA RAMIPRIL AUROBINDO IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Ramipril Aurobindo sudėtyje yra vaistinio preparato, vadinamo ramipriliu. Jis priklauso vaistinių preparatų grupei, kuri vadinama AKF inhibitoriais (angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriais).

 

Ramipril Aurobindo veikimas:

·   mažina medžiagų, kurios gali padidinti jūsų kraujospūdį, gamybą organizme;

·   atpalaiduoja ir praplatina kraujagysles;

·   padeda širdžiai varinėti kraują po organizmą.

 

Ramipril Aurobindo gali būti vartojamas:

·   aukšto kraujospūdžio (hipertenzijos) gydymui

·   sumažinti širdies smūgio arba insulto riziką

·   sumažinti inkstų sutrikimų riziką arba pristabdyti šių sutrikimų pablogėjimą (nesvarbu, sergate cukriniu diabetu, ar ne)

·   širdies gydymui, kai ji nepakankamai aprūpina organizmą krauju (širdies nepakankamumas)

·   širdies nepakankamumui, kuris atsirado po širdies smūgio (miokardo infarkto) gydyti.

 

 

2.    KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RAMIPRIL AUROBINDO

 

Ramipril Aurobindo vartoti negalima:

 

·   jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ramipriliui arba bet kuriam kitam AKF inhibitoriui arba bet kuriai pagalbinei Ramipril Aurobindo medžiagai, kurios išvardintos 6 skyriuje.

·   Alergijos požymiai gali būti bėrimas, pasunkėjęs rijimas arba kvėpavimas, lūpų, veido, gerklės arba liežuvio tinimas.

·   jeigu anksčiau Jums yra pasireiškusi sunki alerginė reakcija vadinama „angioneurozine edema“. Jos požymiai yra niežėjimas, dilgėlinė (urtikarija), raudonos žymės ant rankų, pėdų ir gerklės, ištinusi gerklė ir liežuvis, patinimas aplink akis ir lūpas, pasunkėjęs kvėpavimas ir rijimas.

·   jeigu Jums atliekama dializė arba bet kuri kita kraujo filtravimo procedūra. Ramipril Aurobindo gali būti Jums netinkamas, priklausomai nuo to, koks aparatas yra naudojamas.

·   jeigu turite inkstų problemų, kuomet yra sumažėjęs inkstų aprūpinimas krauju (inksto arterijos stenozė).

·   Jei esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. (Taip pat geriau vengti Ramipril Aurobindo ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu - nėštumo žr. skyrių).

·   jeigu Jūsų kraujospūdis yra nenormaliai žemas arba nestabilus. Jūsų gydytojas tai nustatys.

 

Nevartokite Ramipril Aurobindo jeigu bent vienas iš aukščiau išvardintų požymių Jums tinka. Jeigu abejojate, pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Ramipril Aurobindo.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

 

Prieš vartodami vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku:

·   jeigu Jūs turite širdies, kepenų arba inkstų problemų;

·   jeigu Jūs netekote didelio kiekio organizmo druskų arba skysčių (jei vėmėte, viduriavote, prakaitavote gausiau nei paprastai, jei laikotės mažo druskos kiekio dietos, ilgai vartojate diuretikų (šlapimą varančių vaistų) arba jeigu Jums buvo atlikta dializė);

·   jeigu Jums bus taikomas alergijos nuo bičių ir vapsvų įkandimų mažinimo gydymas (desensibilizacija);

·   jeigu jums bus skiriama anestetikų. Jie gali būti vartojami operacijos arba bet kurios dantų taisymo procedūros metu. Vieną parą prieš gydymą, Ramipril Aurobindo vartojimą gali tekti nutraukti, kreipkitės į savo gydytoją patarimo.

·   jeigu kalio koncentracija Jūsų kraujyje didelė (nustatoma kraujo tyrimų pagalba);

·   jeigu sergate sistemine jungiamojo audinio liga, pavyzdžiui sklerodermija arba raudonąja vilklige;

·   Jūs turite pasakyti savo gydytojui jei manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia. Ramipriliu Aurobindo nerekomenduojama ankstyvo nėštumo metu, ir turi būti imtasi, jeigu Jums yra daugiau nei 3 mėnesius nėščia, nes jis gali stipriai pakenkti Jūsų kūdikiui, jei jis naudojamas tuo metu (žr. Nėštumas skyrių).

 

Vaikai

Ramipril Aurobindo nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams, nes Ramiprilio saugumas ir efektyvumas vaikams dar nenustatytas.

 

 

Jeigu bent vienas iš aukščiau išvardintų požymių Jums tinka, prieš pradėdami vartoti Ramipril Aurobindo, pasitarkite su gydytoju.

 

Kitų vaistų vartojimas

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto (taip pat augalinius vaistinius preparatus), pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai svarbu, nes Ramipril Aurobindo gali įtakoti kai kurių vaistų veikimą. Taip pat kai kurie vaistai įtakoja Ramipril Aurobindo veikimą.

 

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš išvardintų vaistinių preparatų, kadangi jie gali silpninti Ramipril Aurobindo poveikį.

·   Vaistai skausmo ir uždegimo malšinimui (pvz. nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) tokie kaip ibuprofenas arba indometacinas ir aspirinas)

·   Vaistai žemo kraujospūdžio, šoko, širdies nepakankamumo, astmos arba alergijos gydymui, tokie kaip efedrinas, noradrenalinas, adrenalinas. Gydytojas nustatys Jūsų kraujospūdį.

 

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš išvardintų vaistų. Vartojant jų kartu su Ramipril Aurobindo, gali padidėti nepageidaujamų reiškinių rizika.

·   Vaistai skausmo ir uždegimo malšinimui (pvz. nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) tokie kaip ibuprofenas arba indometacinas ir aspirinas).

·   Vaistai vėžio gydymui (chemoterapija).

·   Vaistai, tokie kaip ciklosporinas, vartojami organų atmetimo reakcijos stabdymui po transplantacijos.

·   Diuretikai ( šlapimą varantys vaistai), pavyzdžiui furozemidas.

·   Vaistai, kurie gali padidinti kalio koncentraciją kraujyje, tokie kaip spironolaktonas, triamterenas, amiloridas, kalio druskos ir heparinas (kraujo ,,skystinimui“)

·   Steroidiniai vaistai uždegimo gydymui, tokių kaip prednizolonas.

·   Alopurinolis (vartojamo šlapimo rūgšties kiekio kraujyje mažinimui).

·   Prokainamidas (širdies ritmo sutrikimų gydymui).

 

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš išvardintų vaistinių preparatų. Jų veikimą gali įtakoti kartu vartojamas Ramipril Aurobindo.

·   Vaistai cukrinio diabeto gydymui, tokie kaip geriami vaistai gliukozės kiekio mažinimui ir insulinas. Ramipril Aurobindo gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Vartodami Ramipril Aurobindo atidžiai sekite gliukozės lygį kraujyje.

·   Litis (psichikos problemų gydymui). Ramipril Aurobindo gali padidinti ličio kiekį kraujyje. Jūsų gydytojas turės atidžiai stebėti ličio kiekį kraujyje.

Jeigu bent vienas iš aukščiau išvardintų požymių Jums tinka (arba abejojate), prieš pradėdami vartoti Ramipril Aurobindo, pasitarkite su gydytoju.

 

Ramipril Aurobindo vartojimas su maistu ir gėrimais

 

· Jei vartodami Ramipril Aurobindo gersite alkoholio, jums gali suktis galva, galite jaustis apsvaigęs. Jeigu abejojate, kiek alkoholio galima gerti vartojant Ramipril Aurobindo, pasitarkite su gydytoju, kadangi kraujospūdį mažinančių vaistų vartojimas gali stiprinti alkoholio poveikį.

·   Ramipril Aurobindo gali būti vartojamas su maistu arba be jo.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Nėštumas

Jūs turite pasakyti savo gydytojui jei manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia. Jūsų gydytojas paprastai patars nutraukti gydymą ramipriliu Aurobindo prieš pastojote, arba kaip tik jūs žinote, kad esate nėščia ir patars priimti kitoje vietoje ramipriliu Aurobindo vaistą. Ramipriliu Aurobindo nerekomenduojama ankstyvo nėštumo metu, ir neturi būti atsižvelgta, kai daugiau nei 3 mėnesius nėščia, nes jis gali stipriai pakenkti Jūsų kūdikiui, jei jis naudojamas po trečiojo nėštumo mėnesio.

 

Žindymas

Pasakykite gydytojui, jei žindote kūdikį ar ketinate pradėti žindyti kūdikį. Ramipriliu Aurobindo nerekomenduojama motinos krūtimi maitinate kūdikį, ir gydytojas gali pasirinkti kitos gydymo Jums, jei norite žindyti kūdikį, ypač jei jūsų kūdikis yra naujagimis, ar gimė per anksti (neišnešiotas).

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Vartodami Ramipril Aurobindo galite jaustis apsvaigę. Tai labiau tikėtina tik pradėjus gerti Ramipril Aurobindo arba pradėjus gerti didesnę dozę. Jei taip nutiktų, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ramipril Aurobindo ingredientai

 

Šio vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu Jūs jau esate gydytojas pasakė, kad Jūs netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į savo gydytoją prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.    KAIP VARTOTI RAMIPRIL AUROBINDO

 

Ramipril Aurobindo visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Ramipril Aurobindo netinka jei reikia vartoti  mažiau nei 2,5 mg per parą. Tokiais atvejais reikia vartoti kitų vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra tinkamo stiprumo ramiprilio.

 

Vartojimo būdas:

·   Šį vaistą vartokite per burną, kiekvieną dieną tuo pačiu metu.

·   Nurykite visą tabletę užgerdami skysčiu.

·   Tabletės negalima kramtyti ar laužyti.

 

Kiek vartoti

 

Didelio kraujospūdžio gydymas:

·   Įprasta pradinė dozė yra 1,25 mg arba 2,5 mg vieną kartą per parą.

·   Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos iki kol jūsų kraujospūdis bus kontroliuojamas.

·   Didžiausia leistina dozė yra 10 mg vieną kartą per parą.

·   Jeigu vartojate diuretikų (šlapimą varančių tablečių), jūsų gydytojas gydymą jais gali nutraukti arba sumažinti vartojamas dozes, prieš gydymo Ramipril Aurobindo pradžią.

 

Širdies smūgio arba insulto rizikos mažinimas

·   Įprasta pradinė dozė yra 2,5 mg vieną kartą per parą.

·   Vėliau Jūsų gydytojas vartojamą dozę gali padidinti.

·   Įprasta dozė yra 10 mg vieną kartą per parą.

 

Gydymas inkstų sutrikimų rizikos sumažinimui arba šių sutrikimų pablogėjimo pristabdymui

·   Pradinė Jums skirta dozė gali būti 1,25 mg arba 2,5 mg vieną kartą per parą.

·   Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos.

·   Įprasta dozė yra 5 mg arba 10 mg vieną kartą per parą.

 

Širdies nepakankamumo gydymas

·   Įprasta pradinė dozė yra 1,25 mg vieną kartą per parą.

·   Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos.

·   Didžiausia leistina paros dozė yra 10 mg. Ją suvartoti rekomenduojama per du kartus.

 

Gydymas po širdies smūgio

·   Įprasta dozė yra nuo 1,25 mg vieną kartą per parą iki 2,5 mg du kartus per parą.

·   Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos.

·   Įprasta dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Ją suvartoti rekomenduojama per du kartus.

 

Senyvi pacientai

Jūsų gydytojas pradinę dozę sumažins, tolimesnis dozės koregavimas bus lėtesnis.

 

Pavartojus per didelę Ramipril Aurobindo dozę

 

Tuoj pat pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Nevairuokite, paprašykite, kad kas nors kitas jus nuvežtų į ligoninę arba kvieskite greitąją pagalbą. Pasiimkite su savimi vaisto pakuotę, kad gydytojas žinotų, ką Jūs išgėrėte.

 

Pamiršus pavartoti Ramipril Aurobindo

 

·   Jeigu pamiršote išgerti vaisto dozę, kitą dozę vartokite įprastu metu.

·   Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.    GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Ramipril Aurobindo, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nebevartokite Ramipril Aurobindo ir tuojau pat susisiekite su gydytoju, jeigu pastebėsite bet kurį toliau išvardintą šalutinį poveikį – jums gali būti reikalingas skubus gydymas.

·   Veido, lūpų arba gerklės ištinimas, dėl kurio pasidaro sunku ryti arba kvėpuoti, taip pat niežėjimas ir bėrimas. Tai gali būti sunkios alerginės reakcijos į Ramipril Aurobindo požymiai.

·   Sunkios odos reakcijos, tokios kaip bėrimas, opos burnoje, esančių odos ligų pablogėjimas, paraudimai, odos pūslės arba lupimasis (kaip Stevens-Johnson‘o sindromas, toksinė epidermio nekrolizė arba daugiaformė eritema).

 

Nedelsdami praneškite gydytojui, jeigu Jums pasireiškė:

·   Spartesnis širdies ritmas, nelygus arba stiprus širdies plakimas (palpitacijos), skausmas krūtinėje, spaudimo jausmas krūtinėje arba rimtesnės problemos tokios kaip širdies smūgis ir insultas.

·   Pasunkėjęs kvėpavimas arba kosulys. Tai gali būti plaučių sutrikimo požymiai.

·   Lengviau atsiranda kraujosruvos, kraujuojate ilgiau nei įprastai, jei yra bet kokie kraujavimo požymiai (pvz., dantenų kraujavimas), raudonos dėmės ant odos arba užsikrečiate infekcija lengviau nei įprastai, gerklės skausmas ir karščiavimas, nuovargio jausmas, alpulys, galvos svaigimas, pabalusi oda. Tai gali būti kraujo arba kaulų čiulpų problemų požymiai.

·   Stiprus pilvo viršutinės srities skausmas, galintis pereiti ir į nugarą. Tai gali būti pankreatito (kasos uždegimo) požymis.

·   Karščiavimas, šaltkrėtis, nuovargis, apetito netekimas, pilvo viršutinės srities skausmas, pykinimas, odos arba akių pageltimas (gelta). Tai gali būti kepenų problemų, tokių kaip hepatitas (kepenų uždegimas) arba kepenų pažeidimo požymiai.

 

Kitas šalutinis poveikis

Pasakykite gydytojui, jeigu bet kuris iš toliau išvardintų reiškinių pasunkėja arba tęsiasi ilgiau nei keletą dienų.

 

Dažnai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 žmonių)

·   Galvos skausmas arba nuovargio jausmas.

·   Svaigulys. Tai labiau tikėtina išgėrus pirmąją Ramipril Aurobindo dozę arba ją padidinus.

·   Alpulys, hipotenzija (nenormaliai žemas kraujospūdis), ypač greitai stojantis arba sėdantis.

·   Sausas erzinantis kosulys, sinusų uždegimas (sinusitas) arba bronchitas, oro trūkumas.

·   Pilvo srities skausmas, viduriavimas, virškinimo sutrikimas, pykinimo jausmas, vėmimas.

·   Odos bėrimas su iškilimais arba be jų.

·   Skausmas krūtinėje.

·   Mėšlungis arba raumenų skausmas.

·   Kraujo tyrimais nustatytas didesnis nei įprastai kalio kiekis jūsų kraujyje.

 

Nedažnai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 100 žmonių)

·   Pusiausvyros sutrikimas.

·   Niežėjimas ir neįprasti pojūčiai odoje, tokie kaip tirpimas, dilgčiojimas, badymas, perštėjimas, deginimas arba odos pašiurpimas (parestezija).

·   Skonio pojūčio dingimas arba sutrikimas.

·   Miego sutrikimai.

·   Depresinė nuotaika, neramumas, didesnis nei įprastai nervingumas arba nenustygstamumas.

·   Užgulusi nosis, pasunkėjęs kvėpavimas arba astmos pablogėjimas.

·   Žarnyno ištinimas, vadinamas ,,žarnyno angioneurozine edema”, kuris pasireiškia tokiais simptomais kaip skausmas pilvo srityje, vėmimas ir viduriavimas.

·   Rėmuo, vidurių užkietėjimas arba burnos džiūvimas.

·   Gausesnis nei įprastai šlapinimasis, per dieną.

·   Gausesnis nei įprastai prakaitavimas.

·   Apetito sumažėjimas arba netekimas (anoreksija).

·   Padažnėjęs arba nereguliarus širdies ritmas, rankų ir kojų patinimas. Tai gali rodyti, kad organizme sulaikoma daugiau nei įprastai skysčių.

·   Veido ir kaklo paraudimas.

·   Neaiškus matymas.

·   Sąnarių skausmas.

·   Karščiavimas.

·   Vyrų potencijos sumažėjimas, lytinio vyrų ir moterų potraukio sumažėjimas.

·   Kraujo tyrimais nustatytas padidėjęs tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių kiekis (eozinofilija).

·   Kraujo tyrimais nustatyti kepenų, kasos arba inkstų veiklos pakitimai..

 

Retai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 1000 žmonių)

·   Netikrumo, pasimetimo jausmas.

·   Raudonas ištinęs liežuvis.

·   Stiprus odos sluoksniavimasis arba lupimasis, bėrimas su niežuliu ir iškilimais.

·   Nagų problemos (pvz., nagų iškritimas arba atsiskyrimas nuo nago guolio).

·   Odos bėrimas arba kraujosruvos.

·   Odos dėmės ir galūnių šalimas.

·   Raudonos, niežtinčios, ištinusios arba ašarojančios akys.

·   Sutrikusi klausa ir spengimas ausyse.

·   Silpnumo jausmas.

·   Kraujo tyrimais nustatytas raudonųjų, baltųjų kraujo ląstelių arba kraujo plokštelių (trombocitų) arba hemoglobino kiekio sumažėjimas.

 

Labai retai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 000 žmonių)

·   Didesnis nei įprastai jautrumas šviesai.

 

Kitoks pastebėtas šalutinis poveikis

Pasakykite gydytojui, jeigu bet kuris iš toliau išvardintų reiškinių pasunkėja arba tęsiasi ilgiau nei keletą dienų.

·   Sunku sutelkti dėmesį.

·   Ištinusi burna.

·   Kraujo tyrimais nustatytas per mažas kraujo ląstelių kiekis kraujyje.

·   Kraujo tyrimais nustatytas mažesnis nei įprastai natrio kiekis kraujyje.

·   Kai sušąlate, pasikeičia jūsų rankų ir kojų pirštų spalva, šylant atsiranda dilgčiojimo, skausmo pojūtis (Raynaud‘o fenomenas).

·   Krūtų padidėjimas vyrams.

·   Sulėtėjusi arba sutrikusi reakcija.

·   Deginimo jausmas.

·   Uoslės pokyčiai.

·   Plaukų slinkimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5.    KAIP LAIKYTI RAMIPRIL AUROBINDO

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

 

Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Ant dėžutės, lizdinės plokštelės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Ramipril Aurobindo vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 

6.    KITA INFORMACIJA

 

Ramipril Aurobindo sudėtis

 

- Veiklioji medžiaga yra ramiprilis. Kiekvienoje tabletėje yra 5 mg arba 10 mg ramiprilio.

- Pagalbinės medžiagos yra pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, laktozės monohidratas, natrio-vandenilio karbonatas (E500), kroskarmeliozės natrio druska (E468), raudonasis geležies oksidas (tik 5mg tabletėse) (E172) ir natrio stearilfumaratas.

 

Ramipril Aurobindo išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Ramipril Aurobindo 5 mg tabletės:

Tabletės yra blyškiai rausvos spalvos, margos, pailgos, plokščios, nuožulniais kraštais, kurių abiejose pusėse yra vagelė. Vienoje tabletės pusėje abipus vagelės įspausta "H" ir "19“. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

 

Ramipril Aurobindo 10 mg tabletės:

Tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos, pailgos, plokščios, nuožulniais kraštais, kurių abiejose pusėse yra vagelė. Vienoje tabletės pusėje abipus vagelės įspausta "H" ir "20".

Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

 

Ramipril Aurobindo tabletės tiekiamos:

Al/Al lizdinėmis plokštelėmis.

Baltais DTPE buteliukais su užsukamu dangteliu.

 

Pakuočių dydžiai:

Ramipril Aurobindo 5 mg tabletės

Lizdinė plokštelė: 7, 10, 14, 20, 28, 30, 42, 50, 56, 60, 98, 100 arba 500 tablečių.

Buteliukas: 30 ir 1000 tablečių

 

Ramipril Aurobindo 10 mg tabletės

Lizdinė plokštelė: 20, 28, 30, 50, 56, 60, 98, 100 arba 500 tablečių

Buteliukas: 30 arba 1000 tablečių

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės

 

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

 

Rinkodaros teisės turėtojas

Aurobindo Pharma (Malta) Limited

Vault 14, Level 2, Valletta Waterfront, Floriana FRN 1913

Malta

 

Gamintojas

Milpharm Limited

Ares, Odyssey Business Park, West End Road,

South Ruislip HA4 6QD.

Jungtinė Karalystė

 

arba

 

APL Swift Services (Malta) Limited

HF26, Hal Far Industrial Estate

Hal Far, Birzebbugia, BBG 3000

Malta

 

arba

 

Galenicum Health, S.L.

Avenida Diagonal 538, 4º 1ª

08006, Barcelona, Ispanija

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-09-28

Šaltinis:VVKT

atgal Atsiliepimai
Ramipril Aurobindo 10mg tabletės N30
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!