prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
sunkv 1

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Preparatas nosiai

Septanazal nosies purškalas suaugusiems 1 mg + 50 mg / ml, 10 ml

Kategorija:
Gamintojas
KRKA
Vaisto grupė
Nereceptinis
Kaina 4,07
Įdėti į patinkančias Pranešti, kai kaina nukris
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Septanazal nosies purškalas suaugusiems 1 mg + 50 mg / ml, 10 ml

Ksilometazolino hidrochloridas / Dekspantenolis
Septanazal suaugusiesiems sudėtyje nėra konservantų


Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-  Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
-  Jeigu per 7 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Septanazal suaugusiesiems ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Septanazal suaugusiesiems
3. Kaip vartoti Septanazal suaugusiesiems
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Septanazal suaugusiesiems
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Septanazal suaugusiesiems ir kam jis vartojamas

Septanazal suaugusiesiems nosies purškale yra ksilometazolino hidrochlorido ir dekspantenolio.
Ksilometazolino hidrochloridas greitai sutraukia nosies gleivinės kraujagysles ir sumažina nosies gleivinės paburkimą bei gleivių išsiskyrimą, todėl sumažėja nosies užsikimšimo pojūtis. Dekspantenolis yra vitamino pantoteno rūgšties darinys, skatinantis nosies gleivinės gijimą ir ją apsaugantis.

Septanazal suaugusiesiems vartojamas:
-  nosies gleivinės paburkimui mažinti sergant nosies gleivinės uždegimu (rinitu) bei gleivinės pažeidimo gijimui skatinti;
-  nealerginiam nosies gleivinės uždegimui (vazomotoriniam rinitui) lengvinti;
-  kvėpavimo pro nosį pasunkėjimui po nosies operacijos šalinti.
Šis vaistas skirtas vartoti suaugusiesiems ir mokyklinio amžiaus (6 metų ir vyresniems) vaikams.

2. Kas žinotina prieš vartojant Septanazal suaugusiesiems

Septanazal suaugusiesiems vartoti negalima:
-  jeigu yra alergija ksilometazolino hidrochloridui, dekspantenoliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
-  jeigu Jums arba Jūsų vaikui yra sausasis nosies gleivinės uždegimas ir atsiranda šašų (sausasis rinitas);
-  jeigu Jums arba Jūsų vaikui buvo chirurginiu būdu pašalinta posmegininė liauka arba buvo atlikta kita operacija, susijusi su smegenų dangalais.
Šio vaisto negalima vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Septanazal suaugusiesiems:
-  jeigu Jūs ar Jūsų vaikas vartojate monoaminooksidazės inhibitorių (MAOI) ar kitokių kraujospūdį didinti galinčių vaistų;
-  jeigu Jūsų ar Jūsų vaiko akispūdis padidėjęs (yra glaukoma), ypač jei yra uždaro kampo glaukoma;
-  jeigu Jūs ar Jūsų vaikas sergate sunkia širdies ir kraujagyslių sistemos liga (pvz., išemine širdies liga ar didelio kraujospūdžio liga);
-  jeigu Jums ar Jūsų vaikui yra antinksčių šerdinės dalies navikas (feochromocitoma);
-  jeigu Jūs ar Jūsų vaikas sergate medžiagų apykaitos liga (pvz., yra skydliaukės aktyvumo padidėjimas, pasireiškiantis smarkiu prakaitavimu, kūno temperatūros padidėjimu ir širdies plakimo padažnėjimu, arba sergate cukriniu diabetu);
-  jeigu Jums ar Jūsų vaikui yra medžiagų apykaitos sutrikimas, vadinamas porfirija;
-  jeigu Jūsų ar Jūsų vaiko prostata yra padidėjusi.

Šio vaisto vartoti sergant lėtiniu rinitu galima tik prižiūrint medikui ir atsižvelgiant į nosies gleivinės atrofijos riziką.
Jei purškalo vartojama netinkamai ar per didelėmis dozėmis, gali pasireikšti sisteminis šalutinis poveikis, ypač vaikams (žr. poskyrį „Galimas šalutinis poveikis“).
Šio vaisto Jums ar Jūsų vaikui nerekomenduojama vartoti, jei jau vartojama:
-  bet kokio kito vaisto gripui gydyti;
-  bet kokio kito kosuliui ir peršalimui gydyti skirto vaisto, kurio sudėtyje yra simpatikomimetikų (vaistų nosies užgulimui gydyti, pvz., pseudoefedrino, efedrino, fenilefrino, oksimetazolino, ksilometazolino, tramazolino, nafazolino, tuaminoheptano).
Minėtų vaistų vartoti kartu su Septanazal suaugusiesiems nerekomenduojama, kadangi gali didėti su širdies ir kraujagyslių bei centrine nervų sistema susijusio šalutinio poveikio rizika.
Vaisto turi nepatekti tiesiogiai ant akių.

Vaikams
Negalima vartoti didesnių dozių nei rekomendavo gydytojas. Dėl vaiko gydymo trukmės ir vaisto vartojimo dažnio pasitarkite su gydytoju.
Septanazal suaugusiesiems skirtas vartoti tik vyresniems kaip 6 metų vaikams. Jaunesniems kaip 6 metų vaikams tiekiamas Septanazal vaikams nosies purškalas, kuriame yra mažesnės veikliųjų medžiagų dozės.
Jaunesnis kaip 12 metų vaikas šio vaisto turi vartoti Jūsų prižiūrimas.
Jeigu per 3 dienas vaiko būklė nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Kiti vaistai ir Septanazal suaugusiesiems
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Septanazal suaugusiesiems nerekomenduojama vartoti kartu su kai kuriais vaistais nuo depresijos (tranilcipromino tipo monoamino oksidazės inhibitoriais ar tricikliais antidepresantais) bei kraujospūdį didinti galinčiais vaistais, kadangi dėl minėtų medžiagų poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai gali didėti kraujospūdis.
Septanazal suaugusiesiems vartojant kartu su kai kuriais vaistais gripui gydyti ar kitais kosuliui ir peršalimui gydyti skirtais vaistais, kurių sudėtyje yra simpatikomimetikų (vaistais nosies užgulimui gydyti, pvz., pseudoefedrinu, efedrinu, fenilefrinu, oksimetazolinu, ksilometazolinu, tramazolinu, nafazolinu, tuaminoheptanu), gali didėti su širdies ir kraujagyslių bei centrine nervų sistema susijusio šalutinio poveikio rizika.
Jei Jūs ar Jūsų vaikas vartojate bet kurių aukščiau minėtų vaistų, prieš Septanazal suaugusiesiems vartojimą būtina pasitarti su gydytoju.

Septanazal suaugusiesiems vartojimas su maistu ir gėrimais
Šį vaistą galima vartoti neatsižvelgiant į valgį.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Šio vaisto nėštumo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, kadangi duomenų apie nėščių moterų gydymo saugumą nėra. Šio vaisto žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, kadangi nežinoma, ar ksilometazolino hidrochlorido išsiskiria su motinos pienu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Jei šis vaistas vartojamas taip, kaip rekomenduojama, poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nėra tikėtinas.

3. Kaip vartoti Septanazal purškalą suaugusiesiems

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rekomenduojama dozė suaugusiems žmonėms yra po vieną įpurškimą į kiekvieną šnervę iki 3 kartų per parą (pagal poreikį). Dozė priklauso nuo individualaus jautrumo ir klinikinio veiksmingumo. Šio vaisto negalima vartoti ilgiau kaip 7 dienas. Pradėti vartoti kartotinai galima tik padarius kelių dienų pertrauką.

Vartojimo metodas
Pirmiausia nuo purkštuvo reikia nuimti apsauginį dangtelį.
Prieš pirmąjį vartojimą arba jei purškalas buvo ilgai nevartotas reikia kelis kartus paspausti purkštuvo viršutinę dalį, kol bus išpurkšta smulkių lašelių.
 
Purkštuvo antgalį reikia įkišti kiek įmanoma statesnėje padėtyje į vieną šnervę ir tada vieną kartą reikia paspausti purkštuvo viršutinę dalį. Purškimo metu reikia švelniai įkvėpti pro nosį. Jei reikia, procedūra kartojama į kitą šnervę. Po kiekvieno panaudojimo purkštuvo antgalį reikia nuvalyti popieriniu rankšluosčiu ir vėl uždėti dangtelį.
Ilgalaikis ar didelių šio vaisto dozių vartojimas gali sukelti lėtinį nosies gleivinės paburkimą ir suplonėjimą (pažeidimą). Pacientai, kurių akispūdis padidėjęs (yra glaukoma), ypač sergantys uždaro kampo glaukoma, prieš šio vaisto vartojimą turi pasitarti su gydytoju.
 
Vartojimas vaikams
Rekomenduojama dozė 6 metų bei vyresniems vaikams yra po vieną įpurškimą į kiekvieną šnervę iki 3 kartų per parą. Dėl vaikų gydymo trukmės visada būtina pasitarti su gydytoju.

Ką daryti pavartojus per didelę Septanazal suaugusiesiems dozę?
Jei pavartosite didesnę šio vaisto dozę nei reikia arba netyčia nurysite didelį šio vaisto kiekį, gali atsirasti toliau išvardytas šalutinis poveikis: vyzdžių susiaurėjimas (miozė), vyzdžių išsiplėtimas (midriazė), karščiavimas, prakaitavimas, odos blyškumas, lūpų pamėlimas (cianozė), pykinimas, traukuliai, širdies ir kraujagyslių sutrikimai (širdies plakimo padažnėjimas, retas širdies plakimas, širdies ritmo sutrikimas, kraujotakos nepakankamumas, širdies sustojimas, didelis kraujospūdis (hipertenzija), kvėpavimo sutrikimai (plaučių pabrinkimas, kvėpavimo pasunkėjimas) bei psichikos sutrikimai. Be to, gali pasireikšti apsnūdimas, sumažėti kūno temperatūra, suretėti širdies plakimas, sumažėti kraujospūdis, sustoti kvėpavimas ir ištikti koma. Jeigu pastebėsite bet kurį iš minėtų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Septanazal suaugusiesiems
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Septanazal suaugusiesiems
Septanazal suaugusiesiems vartojimą galite nutraukti iš karto, kai jo nebereikia.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis Septanazal poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nedažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100):
-  padidėjusio jautrumo reakcija, pvz., odos ir gleivinės patinimas, odos išbėrimas, niežulys.
Retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1 000):
-  palpitacija (širdies plakimo pojūtis), tachikardija (dažnesnis širdies plakimas), hipertenzija (didelis kraujospūdis).

Labai retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10 000):
-  neramumas, miego sutrikimas, nuovargis (apsnūdimas, raminamasis poveikis), galvos skausmas, haliucinacijos (dažniausiai vaikams);
-  širdies ritmo sutrikimai (aritmijos);
-  nosies gleivinės patinimas (nutraukus gydymą), kraujavimas iš nosies;
-  traukuliai (priepuoliai, ypač vaikams).

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
-  nosies gleivinės deginimas ir sausmė, čiaudulys.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Septanazal suaugusiesiems

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant pakuotės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Po pirmojo talpyklės atidarymo vaistą galima vartoti 3 mėnesius.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Septanazal suaugusiesiems sudėtis

-  Veikliosios Septanazal medžiagos yra ksilometazolino hidrochloridas ir dekspantenolis.
Kiekviename mililitre nosies purškalo (tirpalo) yra 1 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 50 mg dekspantenolio.
Viename išpurškime yra 0,1 ml nosies purškalo (tirpalo), kuriame yra 0,1 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 5,0 mg dekspantenolio.
-  Pagalbinės Septanazal medžiagos yra kalio-divandenilio fosfatas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, išgrynintas vanduo.
Septanazal suaugusiesiems sudėtyje nėra konservantų.

Septanazal suaugusiesiems išvaizda ir kiekis pakuotėje

Skaidrus, bespalvis skystas tirpalas. Septanazal suaugusiesiems dėžutėje yra 10 ml nosies purškalo (tirpalo) plastikinėje purškalo talpyklėje su purškalo pompa. 10 ml nosies purškalo (tirpalo) pakanka 100 išpurškimų.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

KRKA, d.d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
UAB Krka Lietuva
Senasis Ukmergės kelias 4
Užubalių km., Vilniaus r.
LT -14013
Tel.: + 370 5 236 27 40

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

Septanazal nosies purškalas suaugusiems 1 mg + 50 mg / ml, 10 ml vartojimas

Pirmiausia nuo purkštuvo reikia nuimti apsauginį dangtelį. Prieš pirmąjį vartojimą arba jei purškalas buvo ilgai nevartotas reikia kelis kartus paspausti purkštuvo viršutinę dalį, kol bus išpurkšta smulkių lašelių. Purkštuvo antgalį reikia įkišti kiek įmanoma statesnėje padėtyje į vieną šnervę ir tada vieną kartą reikia paspausti purkštuvo viršutinę dalį. Purškimo metu reikia švelniai įkvėpti pro nosį. Jei reikia, procedūra kartojama į kitą šnervę. Po kiekvieno panaudojimo purkštuvo antgalį reikia nuvalyti popieriniu rankšluosčiu ir vėl uždėti dangtelį. Ilgalaikis ar didelių šio vaisto dozių vartojimas gali sukelti lėtinį nosies gleivinės paburkimą ir suplonėjimą (pažeidimą). Pacientai, kurių akispūdis padidėjęs (yra glaukoma), ypač sergantys uždaro kampo glaukoma, prieš šio vaisto vartojimą turi pasitarti su gydytoju.

Jūsų atsiliepimai apie "Septanazal nosies purškalas suaugusiems 1 mg + 50 mg / ml, 10 ml " produktą

atgal Informacinis lapelis
Septanazal nosies purškalas suaugusiems 1 mg + 50 mg / ml, 10 ml
Septanazal nosies purškalas suaugusiems 1 mg + 50 mg / ml, 10 ml

Septanazal nosies purškalas suaugusiems 1 mg + 50 mg / ml, 10 ml

Ksilometazolino hidrochloridas / Dekspantenolis
Septanazal suaugusiesiems sudėtyje nėra konservantų


Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-  Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
-  Jeigu per 7 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Septanazal suaugusiesiems ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Septanazal suaugusiesiems
3. Kaip vartoti Septanazal suaugusiesiems
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Septanazal suaugusiesiems
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Septanazal suaugusiesiems ir kam jis vartojamas

Septanazal suaugusiesiems nosies purškale yra ksilometazolino hidrochlorido ir dekspantenolio.
Ksilometazolino hidrochloridas greitai sutraukia nosies gleivinės kraujagysles ir sumažina nosies gleivinės paburkimą bei gleivių išsiskyrimą, todėl sumažėja nosies užsikimšimo pojūtis. Dekspantenolis yra vitamino pantoteno rūgšties darinys, skatinantis nosies gleivinės gijimą ir ją apsaugantis.

Septanazal suaugusiesiems vartojamas:
-  nosies gleivinės paburkimui mažinti sergant nosies gleivinės uždegimu (rinitu) bei gleivinės pažeidimo gijimui skatinti;
-  nealerginiam nosies gleivinės uždegimui (vazomotoriniam rinitui) lengvinti;
-  kvėpavimo pro nosį pasunkėjimui po nosies operacijos šalinti.
Šis vaistas skirtas vartoti suaugusiesiems ir mokyklinio amžiaus (6 metų ir vyresniems) vaikams.

2. Kas žinotina prieš vartojant Septanazal suaugusiesiems

Septanazal suaugusiesiems vartoti negalima:
-  jeigu yra alergija ksilometazolino hidrochloridui, dekspantenoliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
-  jeigu Jums arba Jūsų vaikui yra sausasis nosies gleivinės uždegimas ir atsiranda šašų (sausasis rinitas);
-  jeigu Jums arba Jūsų vaikui buvo chirurginiu būdu pašalinta posmegininė liauka arba buvo atlikta kita operacija, susijusi su smegenų dangalais.
Šio vaisto negalima vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Septanazal suaugusiesiems:
-  jeigu Jūs ar Jūsų vaikas vartojate monoaminooksidazės inhibitorių (MAOI) ar kitokių kraujospūdį didinti galinčių vaistų;
-  jeigu Jūsų ar Jūsų vaiko akispūdis padidėjęs (yra glaukoma), ypač jei yra uždaro kampo glaukoma;
-  jeigu Jūs ar Jūsų vaikas sergate sunkia širdies ir kraujagyslių sistemos liga (pvz., išemine širdies liga ar didelio kraujospūdžio liga);
-  jeigu Jums ar Jūsų vaikui yra antinksčių šerdinės dalies navikas (feochromocitoma);
-  jeigu Jūs ar Jūsų vaikas sergate medžiagų apykaitos liga (pvz., yra skydliaukės aktyvumo padidėjimas, pasireiškiantis smarkiu prakaitavimu, kūno temperatūros padidėjimu ir širdies plakimo padažnėjimu, arba sergate cukriniu diabetu);
-  jeigu Jums ar Jūsų vaikui yra medžiagų apykaitos sutrikimas, vadinamas porfirija;
-  jeigu Jūsų ar Jūsų vaiko prostata yra padidėjusi.

Šio vaisto vartoti sergant lėtiniu rinitu galima tik prižiūrint medikui ir atsižvelgiant į nosies gleivinės atrofijos riziką.
Jei purškalo vartojama netinkamai ar per didelėmis dozėmis, gali pasireikšti sisteminis šalutinis poveikis, ypač vaikams (žr. poskyrį „Galimas šalutinis poveikis“).
Šio vaisto Jums ar Jūsų vaikui nerekomenduojama vartoti, jei jau vartojama:
-  bet kokio kito vaisto gripui gydyti;
-  bet kokio kito kosuliui ir peršalimui gydyti skirto vaisto, kurio sudėtyje yra simpatikomimetikų (vaistų nosies užgulimui gydyti, pvz., pseudoefedrino, efedrino, fenilefrino, oksimetazolino, ksilometazolino, tramazolino, nafazolino, tuaminoheptano).
Minėtų vaistų vartoti kartu su Septanazal suaugusiesiems nerekomenduojama, kadangi gali didėti su širdies ir kraujagyslių bei centrine nervų sistema susijusio šalutinio poveikio rizika.
Vaisto turi nepatekti tiesiogiai ant akių.

Vaikams
Negalima vartoti didesnių dozių nei rekomendavo gydytojas. Dėl vaiko gydymo trukmės ir vaisto vartojimo dažnio pasitarkite su gydytoju.
Septanazal suaugusiesiems skirtas vartoti tik vyresniems kaip 6 metų vaikams. Jaunesniems kaip 6 metų vaikams tiekiamas Septanazal vaikams nosies purškalas, kuriame yra mažesnės veikliųjų medžiagų dozės.
Jaunesnis kaip 12 metų vaikas šio vaisto turi vartoti Jūsų prižiūrimas.
Jeigu per 3 dienas vaiko būklė nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Kiti vaistai ir Septanazal suaugusiesiems
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Septanazal suaugusiesiems nerekomenduojama vartoti kartu su kai kuriais vaistais nuo depresijos (tranilcipromino tipo monoamino oksidazės inhibitoriais ar tricikliais antidepresantais) bei kraujospūdį didinti galinčiais vaistais, kadangi dėl minėtų medžiagų poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai gali didėti kraujospūdis.
Septanazal suaugusiesiems vartojant kartu su kai kuriais vaistais gripui gydyti ar kitais kosuliui ir peršalimui gydyti skirtais vaistais, kurių sudėtyje yra simpatikomimetikų (vaistais nosies užgulimui gydyti, pvz., pseudoefedrinu, efedrinu, fenilefrinu, oksimetazolinu, ksilometazolinu, tramazolinu, nafazolinu, tuaminoheptanu), gali didėti su širdies ir kraujagyslių bei centrine nervų sistema susijusio šalutinio poveikio rizika.
Jei Jūs ar Jūsų vaikas vartojate bet kurių aukščiau minėtų vaistų, prieš Septanazal suaugusiesiems vartojimą būtina pasitarti su gydytoju.

Septanazal suaugusiesiems vartojimas su maistu ir gėrimais
Šį vaistą galima vartoti neatsižvelgiant į valgį.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Šio vaisto nėštumo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, kadangi duomenų apie nėščių moterų gydymo saugumą nėra. Šio vaisto žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, kadangi nežinoma, ar ksilometazolino hidrochlorido išsiskiria su motinos pienu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Jei šis vaistas vartojamas taip, kaip rekomenduojama, poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nėra tikėtinas.

3. Kaip vartoti Septanazal purškalą suaugusiesiems

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rekomenduojama dozė suaugusiems žmonėms yra po vieną įpurškimą į kiekvieną šnervę iki 3 kartų per parą (pagal poreikį). Dozė priklauso nuo individualaus jautrumo ir klinikinio veiksmingumo. Šio vaisto negalima vartoti ilgiau kaip 7 dienas. Pradėti vartoti kartotinai galima tik padarius kelių dienų pertrauką.

Vartojimo metodas
Pirmiausia nuo purkštuvo reikia nuimti apsauginį dangtelį.
Prieš pirmąjį vartojimą arba jei purškalas buvo ilgai nevartotas reikia kelis kartus paspausti purkštuvo viršutinę dalį, kol bus išpurkšta smulkių lašelių.
 
Purkštuvo antgalį reikia įkišti kiek įmanoma statesnėje padėtyje į vieną šnervę ir tada vieną kartą reikia paspausti purkštuvo viršutinę dalį. Purškimo metu reikia švelniai įkvėpti pro nosį. Jei reikia, procedūra kartojama į kitą šnervę. Po kiekvieno panaudojimo purkštuvo antgalį reikia nuvalyti popieriniu rankšluosčiu ir vėl uždėti dangtelį.
Ilgalaikis ar didelių šio vaisto dozių vartojimas gali sukelti lėtinį nosies gleivinės paburkimą ir suplonėjimą (pažeidimą). Pacientai, kurių akispūdis padidėjęs (yra glaukoma), ypač sergantys uždaro kampo glaukoma, prieš šio vaisto vartojimą turi pasitarti su gydytoju.
 
Vartojimas vaikams
Rekomenduojama dozė 6 metų bei vyresniems vaikams yra po vieną įpurškimą į kiekvieną šnervę iki 3 kartų per parą. Dėl vaikų gydymo trukmės visada būtina pasitarti su gydytoju.

Ką daryti pavartojus per didelę Septanazal suaugusiesiems dozę?
Jei pavartosite didesnę šio vaisto dozę nei reikia arba netyčia nurysite didelį šio vaisto kiekį, gali atsirasti toliau išvardytas šalutinis poveikis: vyzdžių susiaurėjimas (miozė), vyzdžių išsiplėtimas (midriazė), karščiavimas, prakaitavimas, odos blyškumas, lūpų pamėlimas (cianozė), pykinimas, traukuliai, širdies ir kraujagyslių sutrikimai (širdies plakimo padažnėjimas, retas širdies plakimas, širdies ritmo sutrikimas, kraujotakos nepakankamumas, širdies sustojimas, didelis kraujospūdis (hipertenzija), kvėpavimo sutrikimai (plaučių pabrinkimas, kvėpavimo pasunkėjimas) bei psichikos sutrikimai. Be to, gali pasireikšti apsnūdimas, sumažėti kūno temperatūra, suretėti širdies plakimas, sumažėti kraujospūdis, sustoti kvėpavimas ir ištikti koma. Jeigu pastebėsite bet kurį iš minėtų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Septanazal suaugusiesiems
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Septanazal suaugusiesiems
Septanazal suaugusiesiems vartojimą galite nutraukti iš karto, kai jo nebereikia.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis Septanazal poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nedažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100):
-  padidėjusio jautrumo reakcija, pvz., odos ir gleivinės patinimas, odos išbėrimas, niežulys.
Retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1 000):
-  palpitacija (širdies plakimo pojūtis), tachikardija (dažnesnis širdies plakimas), hipertenzija (didelis kraujospūdis).

Labai retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10 000):
-  neramumas, miego sutrikimas, nuovargis (apsnūdimas, raminamasis poveikis), galvos skausmas, haliucinacijos (dažniausiai vaikams);
-  širdies ritmo sutrikimai (aritmijos);
-  nosies gleivinės patinimas (nutraukus gydymą), kraujavimas iš nosies;
-  traukuliai (priepuoliai, ypač vaikams).

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
-  nosies gleivinės deginimas ir sausmė, čiaudulys.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Septanazal suaugusiesiems

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant pakuotės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Po pirmojo talpyklės atidarymo vaistą galima vartoti 3 mėnesius.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Septanazal suaugusiesiems sudėtis

-  Veikliosios Septanazal medžiagos yra ksilometazolino hidrochloridas ir dekspantenolis.
Kiekviename mililitre nosies purškalo (tirpalo) yra 1 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 50 mg dekspantenolio.
Viename išpurškime yra 0,1 ml nosies purškalo (tirpalo), kuriame yra 0,1 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 5,0 mg dekspantenolio.
-  Pagalbinės Septanazal medžiagos yra kalio-divandenilio fosfatas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, išgrynintas vanduo.
Septanazal suaugusiesiems sudėtyje nėra konservantų.

Septanazal suaugusiesiems išvaizda ir kiekis pakuotėje

Skaidrus, bespalvis skystas tirpalas. Septanazal suaugusiesiems dėžutėje yra 10 ml nosies purškalo (tirpalo) plastikinėje purškalo talpyklėje su purškalo pompa. 10 ml nosies purškalo (tirpalo) pakanka 100 išpurškimų.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

KRKA, d.d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
UAB Krka Lietuva
Senasis Ukmergės kelias 4
Užubalių km., Vilniaus r.
LT -14013
Tel.: + 370 5 236 27 40

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

atgal Vartojimas
Septanazal nosies purškalas suaugusiems 1 mg + 50 mg / ml, 10 ml
Septanazal nosies purškalas suaugusiems 1 mg + 50 mg / ml, 10 ml

Septanazal nosies purškalas suaugusiems 1 mg + 50 mg / ml, 10 ml vartojimas

Pirmiausia nuo purkštuvo reikia nuimti apsauginį dangtelį. Prieš pirmąjį vartojimą arba jei purškalas buvo ilgai nevartotas reikia kelis kartus paspausti purkštuvo viršutinę dalį, kol bus išpurkšta smulkių lašelių. Purkštuvo antgalį reikia įkišti kiek įmanoma statesnėje padėtyje į vieną šnervę ir tada vieną kartą reikia paspausti purkštuvo viršutinę dalį. Purškimo metu reikia švelniai įkvėpti pro nosį. Jei reikia, procedūra kartojama į kitą šnervę. Po kiekvieno panaudojimo purkštuvo antgalį reikia nuvalyti popieriniu rankšluosčiu ir vėl uždėti dangtelį. Ilgalaikis ar didelių šio vaisto dozių vartojimas gali sukelti lėtinį nosies gleivinės paburkimą ir suplonėjimą (pažeidimą). Pacientai, kurių akispūdis padidėjęs (yra glaukoma), ypač sergantys uždaro kampo glaukoma, prieš šio vaisto vartojimą turi pasitarti su gydytoju.
atgal Atsiliepimai
Septanazal nosies purškalas suaugusiems 1 mg + 50 mg / ml, 10 ml
Septanazal nosies purškalas suaugusiems 1 mg + 50 mg / ml, 10 ml
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!