prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
sunkv 1

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Ibumetin 20 mg/ml geriamoji suspensija 100 ml + matavimo šaukštelis

Tinkamiausias iki 2017-12-31
Gamintojas
Nycomed Europe
Medication group
Non-prescription
Kaina 4,87
Klauskite Įdėti į patinkančias Pranešti, kai kaina nukris
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Klauskite“, kad pasiteirautumėte apie produktą ir mes su malonumu Jums atsakysime, kada jis vėl bus prekyboje.
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Ibumetin 20 mg/ml geriamoji suspensija nuo skausmo ir karščiavimo vaikams, 100 ml

Ibuprofenas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Ibumetin galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 3 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1.   Kas yra Ibumetin ir kam jis vartojamas

2.   Kas žinotina prieš vartojant Ibumetin

3.   Kaip vartoti Ibumetin

4.   Galimas šalutinis poveikis

5.   Kaip laikyti Ibumetin

6.   Kita informacija

1. KAS YRA IBUMETIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Ibumetin vartojamas trumpalaikiam silpno ir vidutinio stiprumo skausmo, tokio kaip galvos, dantų, raumenų, sąnarių, traumų ar operacijų sukelto, malšinimui, karščiavimo mažinimui. Šis vaistas skirtas vartoti vaikams, jaunesniems kaip 12 metų. Vyresniems kaip 12 metų vaikams bei suaugusiems labiau tinkamos vartoti kitokios šio vaisto formos (tabletės).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT IBUMETIN GERIAMĄJĄ SUSPENSIJĄ

Ibumetin vartoti negalima:

-  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei Ibumetin medžiagai;

-  jeigu sergate arba sirgote skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa arba kraujavimu iš virškinimo trakto (šios būklės susiję su ankstesniu nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimu arba ne);

-  jeigu yra polinkis kraujuoti arba vartojate antikoaguliantus;

-  jeigu kraujyje yra per mažas trombocitų kiekis;

-  jeigu sergate sunkiu širdies funkcijos sutrikimu;

jeigu sergate sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu;

jeigu sergate sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu;

-  jeigu anksčiau pasireiškė acetilsalicilo rūgšties arba kitokių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukelta astma, alerginis rinitas, angioneurozinė edema, dilgėlinė ar kitokia padidėjusio jautrumo reakcija;

-  jeigu dabar sergate ar kartkartėmis Jums kartojasi virškinimo trakto opaligė, storosios žarnos uždegimas arba jeigu yra bet kokios kilmės kraujavimas;

-  kūdikiams ir vaikams, kurių svoris mažesnis nei 7 kg;

-  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) acetilsalicilo rūgščiai arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo;

-  jeigu yra paskutinių trijų nėštumo mėnesių arba žindymo laikotarpis.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

-  jeigu Jūsų inkstų, kepenų arba širdies funkcija yra sutrikusi;

-  jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, raudonąja vilklige ar kitomis kolagenozėmis;

-  jeigu Jums anksčiau buvo diagnozuota Krono liga arba opinis kolitas;

-  jeigu Jūs sergate astma, šienlige, yra nosies polipų ar lėtinių infekcinių kvėpavimo takų ligų;

-  senyviems žmonėms, dėl didesnės nepageidaujamų reakcijų tikimybės;

-  jeigu yra sutrikęs kraujo krešėjimas arba Jūs vartojate antikoagulianus;

-  jeigu Jūs sergate hipertenzija.

 

Mažiausią veiksmingą dozę vartojant kuo trumpiau, nepageidaujamo poveikio išsivystymo riziką galima sumažinti.

 

Kraujavimas iš virškinimo trakto, opų atsiradimas ar perforacija, t.y. komplikacijos, kurios gali būti mirties priežastimi, registruotos vartojant įvairius NVNU, įskaitant ir ibuprofeną, įvairiu gydymo metu, pasireiškus įspėjamiesiems simptomams arba ne, anksčiau buvus sunkių virškinimo trakto komplikacijų arba ne.

 

Atsargiai ibuprofeną reikia vartoti kartu su vaistais, galinčiais padidinti toksinio poveikio virškinimo traktui arba kraujavimo riziką, pvz., kortikosteroidais ar antikoaguliantais (pvz., varfarinu) ar antiagregantais, (pvz., aspirinu).

 

Jeigu pacientams, vartojantiems ibuprofeną, pradeda kraujuoti ar atsiranda opų, gydymą šiuo vaistu būtina nedelsiant nutraukti ir kuo skubiau kreiptis į gydytoją. Yra duomenų, kad tokie vaistai, kaip Ibumetin, gali apsunkinti moters pastojimą. Šis procesas yra grįžtamas nutraukus vaisto vartojimą.

 

Tokie vaistai, kaip Ibumetin, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar 10 dienų gydymo laiko.

 

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

 

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Ko turėtumėte vengti, vartodami šį vaistą?

Kai kurių antikoaguliantų (vaistų nuo krešulių) (pvz., acetilsalicilo rūgšties/aspirino, varfarino, tiklopidino), kai kurių vaistų nuo nuo aukšto kraujospūdžio (AKF inhibitorių, pvz., kaptoprilio, beta receptorių blokatorių, angiotenzino II antagonistų) ir kai kurių kitų vaistų poveikį gali keisti kartu vartojamas ibuprofenas, arba tie vaistai gali keisti kartu vartojamo ibuprofeno poveikį. Visada kreipkitės į gydytoją patarimo prieš pradėdami vartoti ibuprofeną kartu su kitais vaistais.

 

Ibumetin stiprina vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą bei ličio preparatų poveikį. Vaistas gali slopinti šlapimo išsiskyrimą didinančių (furosemido arba bumetanido) vaistų veiksmingumą, didinti metotreksato toksinį poveikį. Todėl be gydytojo leidimo negalima kartu su Ibumetin vartoti kraujo krešėjimą mažinančių, šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų, metotreksato arba ličio preparatų. Alergiškiems acetilsalicilo rūgščiai žmonėms gali pasireikšti kryžminė alerginė reakcija ir ibuprofenui. Ibuprofenas gali silpninti vaistų nuo padidėjusio kraujo spaudimo ligos (beta adrenoblokatorių, šlapimo išsiskyrimą skatinančių, AKF inhibitorių, angiotenzino II receptorių antagonistų, kraujagysles plečiančių) poveikį.

 

Vartoti NVNU (pvz., ibuprofeną) kartu su ciklosporinu, reikia atsargiai, nes gali sustiprėti toksinis poveikis inkstams. Ibuprofenas stiprina fenitoino veiksmingumą, didina kraujo plazmoje širdies glikozidų bei teofilino koncentraciją. Ritonoviras didina ibuprofeno koncentraciją kraujo plazmoje. Kartu su ibuprofenu vartojami gliukokortikosteroidai didina opos atsiradimo virškinimo trakte ir jos kraujavimo riziką. Yra duomenų, rodančių, kad hemofilija sergantiems pacientams, kurių ŽIV testas teigiamas, vartojantiems zidovudiną kartu su ibuprofenu, didėja hemartrozės ir hematomos rizika. Ibumetin vartojant kartu su takrolimuzu, gali didėti toksinio poveikio inkstams rizika. Toksinis baklofeno poveikis didėja, jei kartu vartojama ibuprofeno.

 

Vartojant NVNU kartu su selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (pvz.: fluoksetinu), gali padidėti kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus.

 

Kartu vartojami ginkmedžio lapų preparatai gali padidinti kraujavimo riziką.

 

Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Pirmaisiais šešiais nėštumo mėnesiais vaisto vartoti nerekomenduojama, paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais ir žindymo laikotarpiu Ibumetin vartoti negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Ibuprofenas gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus poveikio dažniausiai nedaro.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ibumetin medžiagas

Sudėtyje yra maltitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Sudėtyje yra metilo ir propilo parahidroksibenzoatų. Gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

3. KAIP VARTOTI IBUMETIN GERIAMĄJĄ SUSPENSIJĄ NUO SKAUSMO

Ibumetin visuomet vartokite tiksliai taip, kaip toliau nurodyta. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jaunesni kaip 12 metų vaikai

Įprasta Ibumetin paros dozė yra 20 mg (1 ml) vienam kg kūno svorio. Ją reikia išdalyti 3-4 lygias dalis.

 

Individualiai parinktos dozės turi būti tolygiai paskirstytos per parą tokiu būdu:

1–2 metų vaikai – po vieną 2,5 ml šaukštą (50 mg) Ibumetin skysčio 3–4 kartus per parą;

3–7 metų vaikai – po vieną 5 ml šaukštą (100 mg) Ibumetin skysčio 3–4 kartus per parą;

8–12 metų vaikai – po du 5 ml šaukštus (200 mg) Ibumetin skysčio 3–4 kartus per parą.

 

Ibumetin suspensija nuo skausmo netinka kūdikiams ir vaikams, sveriantiems mažiau kaip 7 kg. Jei skausmas ar karščiavimas per 3 dienas nenumalšinamas, reikia kreiptis į gydytoją. Jei suspensijos geriama valgio metu, mažiau dirginamas virškinimo traktas. Jeigu manote, kad Ibumetin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Pavartojus per didelę Ibumetin dozę

Jei pavartojote per didelę ibuprofeno dozę arba atsitiktinai vaikas jų išgėrė per daug, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, ligoninę arba neatidėliotinos pagalbos skyrių.

 

Perdozavimo simptomai būna tokie: pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, mieguistumas, galvos svaigimas arba spengimas ausyse. Sunkiais atvejais netenkama sąmonės, atsiranda traukulių. Vėliau gali sutrikti kraujo krešėjimo, inkstų arba kepenų funkcija. Gali atsirasti akių trūkčiojimas, sustoti kvėpavimas, pasireikšti cianozė.

4. GALIMAS ŠALUTINIS IBUMETIN GERIAMOSIOS SUSPENSIJOS POVEIKIS

Ibumetin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nepageidaujamas poveikis suskirstytas į labai dažną (≥1/10), dažną (≥1/100, <1/10), nedažną (≥1/1000, <1/100), retą (≥1/10000, <1/1000) ir labai retą (<1/10000).

Labai dažnas šalutinis poveikis: virškinimo sutrikimas, viduriavimas.

 

Dažnas šalutinis poveikis: nesunkus ir greit pareinantis galvos skausmas bei svaigimas, zvimbimas ausyse, skysčių susilaikymas ir edema, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas arba diegliai, apetito praradimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, egzantema (išplitęs bėrimas raudonomis dėmėmis).

 

Nedažnas šalutinis poveikis: nemiga, dirglumas, hipertenzija, širdies nepakankamumas, astmos priepuolis, skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa, kuri gali kraujuoti arba prakiurti, kraujavimas iš virškinimo trakto, vėmimas arba tuštinimasis krauju, žarnų uždegiminė liga, burnos gleivinės uždegimas, kepenų funkcinių rodiklių pablogėjimas.

 

Retas šalutinis poveikis: anemija (mažakraujystė), visų rūšių kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, kraujo krešėjimo sutrikimas, šaltkrėtis, karščiavimas, padidėjusio jautrumo reakcijos, anafilaksinis šokas, laboratorinių tyrimų pakitimai, konfūzija (sumišimas), negalėjimas susikoncentruoti, depresija, pažintinės funkcijos sutrikimas, mieguistumas, aseptinis meningitas, ekstrapiramidiniai nervų sistemos sutrikimai, neaiškus matymas, matymas lyg per miglą, regėjimo pablogėjimas, pakitęs spalvų suvokimas, regėjimo lauko pakitimas, dvejinimasis akyse, akies rainelės uždegimas, bronchospazmas, sunkus kepenų pažeidimas, gelta, hepatitas, galintis baigtis mirtimi, dilgėlinė, pūslinis bėrimas, ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, intersticinis inkstų uždegimas, nefrozinis sindromas, inkstų papiliarinė nekrozė ir membraninė nefropatija.

 

Labai retas šalutinis poveikis: vaskulitas (kraujagyslių liga), į tymus panašus bėrimas, mazginė arba daugiaformė eritema (bėrimas), Stivenso ir Džonso sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, nuplikimas, jautrumas šviesai, pūslinė reakcija, plaukų ir nagų pakitimai, herpetiforminis (į pūslelinę panašus) dermatitas.

 

Tokie vaistai, kaip Ibumetin, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. IBUMETIN GERIAMOSIOS SUSPENSIJOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“  nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Ibumetin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE IBUMETIN GERIAMĄJĄ SUSPENSIJĄ

Ibumetin geriamosios suspensijos sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Viename ml yra 20 mg ibuprofeno.
- Pagalbinės medžiagos yra: glicerolis, ksantano lipai, maltitolis (E965), polisorbatas 80, sacharino natrio druska, citrinų rūgštis monohidratas, metilo parahidroksibenzoatas (E218), propilo parahidroksibenzoatas (E216), žemuogių kvapo aromatinė medžiaga, išgrynintas vanduo.

Ibumetin geriamosios suspensijos išvaizda ir kiekis pakuotėje
Ibumetin 20 mg/ml yra balta homogeniška žemuogių kvapo suspensija. Ibumetin 20 mg / ml geriamoji suspensija tiekiama 50 ml, 100 ml arba 150 ml talpos rudo stiklo buteliukais kartono dėžutėje. Dėžutėje taip pat yra polipropileno dviejų galų (2,5 ml / 5 ml) matavimo šaukštas. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Ibumetin rinkodaros teisės turėtojas

Nycomed SEFA AS

Jaama 55B, Polva 63308

Estija

 

Ibumetin skysčio vaikams gamintojas

Orbis Consumer Products Ltd.

2 Cunard Road, Park Royal, London NW10 6PN

Jungtinė Karalystė

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
Nycomed, UAB
Gynėjų 16, LT-01109 Vilnius
Tel.: +370 5 210 90 70

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-06-15

Šaltinis: VVKT

Ibumetin 20 mg/ml geriamoji suspensija 100 ml + matavimo šaukštelis vartojimas

Ibumetin visuomet vartokite tiksliai taip, kaip toliau nurodyta. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jaunesni kaip 12 metų vaikai: įprasta Ibumetin paros dozė yra 20 mg (1 ml) vienam kg kūno svorio. Ją reikia išdalyti 3-4 lygias dalis. Individualiai parinktos dozės turi būti tolygiai paskirstytos per parą tokiu būdu: 1–2 metų vaikai – po vieną 2,5 ml šaukštą (50 mg) Ibumetin skysčio 3–4 kartus per parą; 3–7 metų vaikai – po vieną 5 ml šaukštą (100 mg) Ibumetin skysčio 3–4 kartus per parą; 8–12 metų vaikai – po du 5 ml šaukštus (200 mg) Ibumetin skysčio 3–4 kartus per parą. Ibumetin suspensija nuo skausmo netinka kūdikiams ir vaikams, sveriantiems mažiau kaip 7 kg. Jei skausmas ar karščiavimas per 3 dienas nenumalšinamas, reikia kreiptis į gydytoją. Jei suspensijos geriama valgio metu, mažiau dirginamas virškinimo traktas. Jeigu manote, kad Ibumetin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jūsų atsiliepimai apie "Ibumetin 20 mg/ml geriamoji suspensija 100 ml + matavimo šaukštelis" produktą

Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

132 grįžti atgal
vk takeda ibumetin suspensija 100ml

Ibumetin 20 mg/ml geriamoji suspensija 100 ml + matavimo šaukštelis

Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Kaina 4,87
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Klauskite“, kad pasiteirautumėte apie produktą ir mes su malonumu Jums atsakysime, kada jis vėl bus prekyboje.
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Susiję produktai

atgal Informacinis lapelis
Ibumetin 20 mg/ml geriamoji suspensija 100 ml + matavimo šaukštelis
Ibumetin 20 mg/ml geriamoji suspensija 100 ml + matavimo šaukštelis

Ibumetin 20 mg/ml geriamoji suspensija nuo skausmo ir karščiavimo vaikams, 100 ml

Ibuprofenas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Ibumetin galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 3 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1.   Kas yra Ibumetin ir kam jis vartojamas

2.   Kas žinotina prieš vartojant Ibumetin

3.   Kaip vartoti Ibumetin

4.   Galimas šalutinis poveikis

5.   Kaip laikyti Ibumetin

6.   Kita informacija

1. KAS YRA IBUMETIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Ibumetin vartojamas trumpalaikiam silpno ir vidutinio stiprumo skausmo, tokio kaip galvos, dantų, raumenų, sąnarių, traumų ar operacijų sukelto, malšinimui, karščiavimo mažinimui. Šis vaistas skirtas vartoti vaikams, jaunesniems kaip 12 metų. Vyresniems kaip 12 metų vaikams bei suaugusiems labiau tinkamos vartoti kitokios šio vaisto formos (tabletės).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT IBUMETIN GERIAMĄJĄ SUSPENSIJĄ

Ibumetin vartoti negalima:

-  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei Ibumetin medžiagai;

-  jeigu sergate arba sirgote skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa arba kraujavimu iš virškinimo trakto (šios būklės susiję su ankstesniu nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimu arba ne);

-  jeigu yra polinkis kraujuoti arba vartojate antikoaguliantus;

-  jeigu kraujyje yra per mažas trombocitų kiekis;

-  jeigu sergate sunkiu širdies funkcijos sutrikimu;

jeigu sergate sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu;

jeigu sergate sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu;

-  jeigu anksčiau pasireiškė acetilsalicilo rūgšties arba kitokių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukelta astma, alerginis rinitas, angioneurozinė edema, dilgėlinė ar kitokia padidėjusio jautrumo reakcija;

-  jeigu dabar sergate ar kartkartėmis Jums kartojasi virškinimo trakto opaligė, storosios žarnos uždegimas arba jeigu yra bet kokios kilmės kraujavimas;

-  kūdikiams ir vaikams, kurių svoris mažesnis nei 7 kg;

-  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) acetilsalicilo rūgščiai arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo;

-  jeigu yra paskutinių trijų nėštumo mėnesių arba žindymo laikotarpis.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

-  jeigu Jūsų inkstų, kepenų arba širdies funkcija yra sutrikusi;

-  jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, raudonąja vilklige ar kitomis kolagenozėmis;

-  jeigu Jums anksčiau buvo diagnozuota Krono liga arba opinis kolitas;

-  jeigu Jūs sergate astma, šienlige, yra nosies polipų ar lėtinių infekcinių kvėpavimo takų ligų;

-  senyviems žmonėms, dėl didesnės nepageidaujamų reakcijų tikimybės;

-  jeigu yra sutrikęs kraujo krešėjimas arba Jūs vartojate antikoagulianus;

-  jeigu Jūs sergate hipertenzija.

 

Mažiausią veiksmingą dozę vartojant kuo trumpiau, nepageidaujamo poveikio išsivystymo riziką galima sumažinti.

 

Kraujavimas iš virškinimo trakto, opų atsiradimas ar perforacija, t.y. komplikacijos, kurios gali būti mirties priežastimi, registruotos vartojant įvairius NVNU, įskaitant ir ibuprofeną, įvairiu gydymo metu, pasireiškus įspėjamiesiems simptomams arba ne, anksčiau buvus sunkių virškinimo trakto komplikacijų arba ne.

 

Atsargiai ibuprofeną reikia vartoti kartu su vaistais, galinčiais padidinti toksinio poveikio virškinimo traktui arba kraujavimo riziką, pvz., kortikosteroidais ar antikoaguliantais (pvz., varfarinu) ar antiagregantais, (pvz., aspirinu).

 

Jeigu pacientams, vartojantiems ibuprofeną, pradeda kraujuoti ar atsiranda opų, gydymą šiuo vaistu būtina nedelsiant nutraukti ir kuo skubiau kreiptis į gydytoją. Yra duomenų, kad tokie vaistai, kaip Ibumetin, gali apsunkinti moters pastojimą. Šis procesas yra grįžtamas nutraukus vaisto vartojimą.

 

Tokie vaistai, kaip Ibumetin, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar 10 dienų gydymo laiko.

 

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

 

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Ko turėtumėte vengti, vartodami šį vaistą?

Kai kurių antikoaguliantų (vaistų nuo krešulių) (pvz., acetilsalicilo rūgšties/aspirino, varfarino, tiklopidino), kai kurių vaistų nuo nuo aukšto kraujospūdžio (AKF inhibitorių, pvz., kaptoprilio, beta receptorių blokatorių, angiotenzino II antagonistų) ir kai kurių kitų vaistų poveikį gali keisti kartu vartojamas ibuprofenas, arba tie vaistai gali keisti kartu vartojamo ibuprofeno poveikį. Visada kreipkitės į gydytoją patarimo prieš pradėdami vartoti ibuprofeną kartu su kitais vaistais.

 

Ibumetin stiprina vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą bei ličio preparatų poveikį. Vaistas gali slopinti šlapimo išsiskyrimą didinančių (furosemido arba bumetanido) vaistų veiksmingumą, didinti metotreksato toksinį poveikį. Todėl be gydytojo leidimo negalima kartu su Ibumetin vartoti kraujo krešėjimą mažinančių, šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų, metotreksato arba ličio preparatų. Alergiškiems acetilsalicilo rūgščiai žmonėms gali pasireikšti kryžminė alerginė reakcija ir ibuprofenui. Ibuprofenas gali silpninti vaistų nuo padidėjusio kraujo spaudimo ligos (beta adrenoblokatorių, šlapimo išsiskyrimą skatinančių, AKF inhibitorių, angiotenzino II receptorių antagonistų, kraujagysles plečiančių) poveikį.

 

Vartoti NVNU (pvz., ibuprofeną) kartu su ciklosporinu, reikia atsargiai, nes gali sustiprėti toksinis poveikis inkstams. Ibuprofenas stiprina fenitoino veiksmingumą, didina kraujo plazmoje širdies glikozidų bei teofilino koncentraciją. Ritonoviras didina ibuprofeno koncentraciją kraujo plazmoje. Kartu su ibuprofenu vartojami gliukokortikosteroidai didina opos atsiradimo virškinimo trakte ir jos kraujavimo riziką. Yra duomenų, rodančių, kad hemofilija sergantiems pacientams, kurių ŽIV testas teigiamas, vartojantiems zidovudiną kartu su ibuprofenu, didėja hemartrozės ir hematomos rizika. Ibumetin vartojant kartu su takrolimuzu, gali didėti toksinio poveikio inkstams rizika. Toksinis baklofeno poveikis didėja, jei kartu vartojama ibuprofeno.

 

Vartojant NVNU kartu su selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (pvz.: fluoksetinu), gali padidėti kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus.

 

Kartu vartojami ginkmedžio lapų preparatai gali padidinti kraujavimo riziką.

 

Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Pirmaisiais šešiais nėštumo mėnesiais vaisto vartoti nerekomenduojama, paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais ir žindymo laikotarpiu Ibumetin vartoti negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Ibuprofenas gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus poveikio dažniausiai nedaro.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ibumetin medžiagas

Sudėtyje yra maltitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Sudėtyje yra metilo ir propilo parahidroksibenzoatų. Gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

3. KAIP VARTOTI IBUMETIN GERIAMĄJĄ SUSPENSIJĄ NUO SKAUSMO

Ibumetin visuomet vartokite tiksliai taip, kaip toliau nurodyta. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jaunesni kaip 12 metų vaikai

Įprasta Ibumetin paros dozė yra 20 mg (1 ml) vienam kg kūno svorio. Ją reikia išdalyti 3-4 lygias dalis.

 

Individualiai parinktos dozės turi būti tolygiai paskirstytos per parą tokiu būdu:

1–2 metų vaikai – po vieną 2,5 ml šaukštą (50 mg) Ibumetin skysčio 3–4 kartus per parą;

3–7 metų vaikai – po vieną 5 ml šaukštą (100 mg) Ibumetin skysčio 3–4 kartus per parą;

8–12 metų vaikai – po du 5 ml šaukštus (200 mg) Ibumetin skysčio 3–4 kartus per parą.

 

Ibumetin suspensija nuo skausmo netinka kūdikiams ir vaikams, sveriantiems mažiau kaip 7 kg. Jei skausmas ar karščiavimas per 3 dienas nenumalšinamas, reikia kreiptis į gydytoją. Jei suspensijos geriama valgio metu, mažiau dirginamas virškinimo traktas. Jeigu manote, kad Ibumetin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Pavartojus per didelę Ibumetin dozę

Jei pavartojote per didelę ibuprofeno dozę arba atsitiktinai vaikas jų išgėrė per daug, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, ligoninę arba neatidėliotinos pagalbos skyrių.

 

Perdozavimo simptomai būna tokie: pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, mieguistumas, galvos svaigimas arba spengimas ausyse. Sunkiais atvejais netenkama sąmonės, atsiranda traukulių. Vėliau gali sutrikti kraujo krešėjimo, inkstų arba kepenų funkcija. Gali atsirasti akių trūkčiojimas, sustoti kvėpavimas, pasireikšti cianozė.

4. GALIMAS ŠALUTINIS IBUMETIN GERIAMOSIOS SUSPENSIJOS POVEIKIS

Ibumetin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nepageidaujamas poveikis suskirstytas į labai dažną (≥1/10), dažną (≥1/100, <1/10), nedažną (≥1/1000, <1/100), retą (≥1/10000, <1/1000) ir labai retą (<1/10000).

Labai dažnas šalutinis poveikis: virškinimo sutrikimas, viduriavimas.

 

Dažnas šalutinis poveikis: nesunkus ir greit pareinantis galvos skausmas bei svaigimas, zvimbimas ausyse, skysčių susilaikymas ir edema, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas arba diegliai, apetito praradimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, egzantema (išplitęs bėrimas raudonomis dėmėmis).

 

Nedažnas šalutinis poveikis: nemiga, dirglumas, hipertenzija, širdies nepakankamumas, astmos priepuolis, skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa, kuri gali kraujuoti arba prakiurti, kraujavimas iš virškinimo trakto, vėmimas arba tuštinimasis krauju, žarnų uždegiminė liga, burnos gleivinės uždegimas, kepenų funkcinių rodiklių pablogėjimas.

 

Retas šalutinis poveikis: anemija (mažakraujystė), visų rūšių kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, kraujo krešėjimo sutrikimas, šaltkrėtis, karščiavimas, padidėjusio jautrumo reakcijos, anafilaksinis šokas, laboratorinių tyrimų pakitimai, konfūzija (sumišimas), negalėjimas susikoncentruoti, depresija, pažintinės funkcijos sutrikimas, mieguistumas, aseptinis meningitas, ekstrapiramidiniai nervų sistemos sutrikimai, neaiškus matymas, matymas lyg per miglą, regėjimo pablogėjimas, pakitęs spalvų suvokimas, regėjimo lauko pakitimas, dvejinimasis akyse, akies rainelės uždegimas, bronchospazmas, sunkus kepenų pažeidimas, gelta, hepatitas, galintis baigtis mirtimi, dilgėlinė, pūslinis bėrimas, ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, intersticinis inkstų uždegimas, nefrozinis sindromas, inkstų papiliarinė nekrozė ir membraninė nefropatija.

 

Labai retas šalutinis poveikis: vaskulitas (kraujagyslių liga), į tymus panašus bėrimas, mazginė arba daugiaformė eritema (bėrimas), Stivenso ir Džonso sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, nuplikimas, jautrumas šviesai, pūslinė reakcija, plaukų ir nagų pakitimai, herpetiforminis (į pūslelinę panašus) dermatitas.

 

Tokie vaistai, kaip Ibumetin, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. IBUMETIN GERIAMOSIOS SUSPENSIJOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“  nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Ibumetin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE IBUMETIN GERIAMĄJĄ SUSPENSIJĄ

Ibumetin geriamosios suspensijos sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Viename ml yra 20 mg ibuprofeno.
- Pagalbinės medžiagos yra: glicerolis, ksantano lipai, maltitolis (E965), polisorbatas 80, sacharino natrio druska, citrinų rūgštis monohidratas, metilo parahidroksibenzoatas (E218), propilo parahidroksibenzoatas (E216), žemuogių kvapo aromatinė medžiaga, išgrynintas vanduo.

Ibumetin geriamosios suspensijos išvaizda ir kiekis pakuotėje
Ibumetin 20 mg/ml yra balta homogeniška žemuogių kvapo suspensija. Ibumetin 20 mg / ml geriamoji suspensija tiekiama 50 ml, 100 ml arba 150 ml talpos rudo stiklo buteliukais kartono dėžutėje. Dėžutėje taip pat yra polipropileno dviejų galų (2,5 ml / 5 ml) matavimo šaukštas. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Ibumetin rinkodaros teisės turėtojas

Nycomed SEFA AS

Jaama 55B, Polva 63308

Estija

 

Ibumetin skysčio vaikams gamintojas

Orbis Consumer Products Ltd.

2 Cunard Road, Park Royal, London NW10 6PN

Jungtinė Karalystė

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
Nycomed, UAB
Gynėjų 16, LT-01109 Vilnius
Tel.: +370 5 210 90 70

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-06-15

Šaltinis: VVKT

atgal Vartojimas
Ibumetin 20 mg/ml geriamoji suspensija 100 ml + matavimo šaukštelis
Ibumetin 20 mg/ml geriamoji suspensija 100 ml + matavimo šaukštelis

Ibumetin 20 mg/ml geriamoji suspensija 100 ml + matavimo šaukštelis vartojimas

Ibumetin visuomet vartokite tiksliai taip, kaip toliau nurodyta. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jaunesni kaip 12 metų vaikai: įprasta Ibumetin paros dozė yra 20 mg (1 ml) vienam kg kūno svorio. Ją reikia išdalyti 3-4 lygias dalis. Individualiai parinktos dozės turi būti tolygiai paskirstytos per parą tokiu būdu: 1–2 metų vaikai – po vieną 2,5 ml šaukštą (50 mg) Ibumetin skysčio 3–4 kartus per parą; 3–7 metų vaikai – po vieną 5 ml šaukštą (100 mg) Ibumetin skysčio 3–4 kartus per parą; 8–12 metų vaikai – po du 5 ml šaukštus (200 mg) Ibumetin skysčio 3–4 kartus per parą. Ibumetin suspensija nuo skausmo netinka kūdikiams ir vaikams, sveriantiems mažiau kaip 7 kg. Jei skausmas ar karščiavimas per 3 dienas nenumalšinamas, reikia kreiptis į gydytoją. Jei suspensijos geriama valgio metu, mažiau dirginamas virškinimo traktas. Jeigu manote, kad Ibumetin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
atgal Atsiliepimai
Ibumetin 20 mg/ml geriamoji suspensija 100 ml + matavimo šaukštelis
Ibumetin 20 mg/ml geriamoji suspensija 100 ml + matavimo šaukštelis
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!