prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x
naujienlaiskio logo

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
pristatymas small

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Efferalgan 500 mg tirpiosios tabletės, N16

Gamintojas
Bristol-Myers Squibb/UPSA
Vaisto grupė
Nereceptinis
Kaina: 3,51
Klauskite Įdėti į patinkančias Pranešti, kai kaina nukris?
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Klauskite“, kad pasiteirautumėte apie produktą ir mes su malonumu Jums atsakysime, kada jis vėl bus prekyboje.
Pristatymo terminai ir kt.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Efferalgan 500 mg tirpiosios tabletės nuo skausmo ir karščiavimo, N16

Paracetamolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš vartodami šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Efferalgan galima įsigyti be recepto. Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
- Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje

1. Kas yra Efferalgan ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Efferalgan
3. Kaip vartoti Efferalgan
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Efferalgan
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Efferalgan ir kam jis vartojamas

Efferalgan – tai vaistas lengvo ir vidutinio stiprumo skausmui (pvz., galvos, dantų, gerklės, raumenų, menstruaciniam) malšinti ir trumpą laiką karščiavimui mažinti.

2. Kas žinotina prieš vartojant Efferalgan tabletes nuo skausmo

Efferalgan vartoti negalima
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) paracetamoliui arba bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai;
- jeigu yra sunki arba aktyvi kepenų liga.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Efferalgan.
- jeigu Jūs arba Jūsų vaikas sergate sunkia inkstų liga (prieš pradėdami vartoti paracetamolį arba prieš duodami jo vaikui, pasikonsultuokite su gydytoju);
- jeigu piktnaudžiaujate alkoholiniais gėrimais;
- jeigu sergate Žilbero sindromu (šeimine hiperbilirubinemija);
- jeigu Jus vargina apetito stoka, vilko apetitas, išsekimas (kacheksija) arba ilgai netinkamai maitinatės;
- jeigu gerokai sumažėjęs Jūsų kūno svoris dėl skysčių netekimo (dehidratacija, hipovolemija);
- jeigu gydytojas nurodė ištirti šlapimo rūgšties arba cukraus kiekį kraujyje, informuokite jį apie šio vaisto vartojimą.

Paracetamolis gali sukelti sunkių odos reakcijų, kurios gali būti mirtinos, todėl atsiradus pirmiesiems odos bėrimo ar bet kokiems kitiems padidėjusio jautrumo požymiams, šio vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją. Jeigu simptomai nepraeina ilgiau kaip 3 dienas, reikia kreiptis į savo gydytoją.

Kiti vaistai ir Efferalgan
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei ligonis kartu su paracetamoliu vartoja kitų vaistų, kurie aktyvina kepenų fermentus, pavyzdžiui, tam tikrų rūšių migdomųjų ir antiepilepsinių vaistų (fenobarbitalio, fenitoino, karbamazepino), taip pat antibakterinių (izoniazido, rifampicino), alkoholio, šiaip nekenksmingos paracetamolio dozės gali pažeisti kepenis. Kartu su paracetamoliu vartojant chloramfenikolio, pastarojo vaisto išsiskyrimas gali gerokai sulėtėti, todėl padidėja toksinio poveikio pavojus.

Paracetamolį vartojant kartu su zidovudinu, gali padidėti sunkių kraujodaros sutrikimų (neutropenijos) pavojus, todėl šiuos vaistus galima vartoti kartu tik gydytojui nurodžius. Kartu vartojant paracetamolį ir geriamuosius krešėjimą slopinančius vaistus (pvz., varfariną),, gali šiek tiek pakisti tarptautinis normalizuotas santykis (TNR) bei padidėti kraujavimo pavojus. Kolestiraminas mažina, o metoklopramidas ir domperidonas didina rezorbuojamą paracetamolio kiekį.

Efferalgan negalima vartoti kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio (įskaitant receptinius ir nereceptinius), kad nebūtų viršyta rekomenduojama paros dozė. Netyčinis perdozavimas gali sukelti sunkų kepenų pažeidimą ir mirtį.

Paracetamolio vartoti kartu su acetilsalicilo rūgštimi ar kitais skausmą malšinančiais preparatais nerekomenduojama.

Efferalgan vartojimas su maistu ir gėrimais
Šį vaistą galima vartoti valgant arba kitu laiku.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo ir žindymo laikotarpiais paracetamolio vartoti galima, tačiau mažas vaisto kiekis patenka į motinos pieną ir gali sukelti tam tikrą poveikį Jūsų kūdikiui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

Efferalgan sudėtyje yra sorbitolio (E420) ir natrio. Šio vaisto sudėtyje yra sorbitolio (E420). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Vienoje šnypščiojoje tabletėje yra 412,4 mg natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

3. Kaip vartoti Efferalgan tabletes nuo skausmo ir karščiavimo

Efferalgan tabletes vartoti per burną. Tablečių negalima kramtyti arba nuryti. Šnypščiąją tabletę reikia visiškai ištirpinti didelėje stiklinėje vandens ir tuoj pat išgerti. Ši vaisto forma skirta suaugusiesiems ir daugiau kaip 13 kg sveriantiems (maždaug nuo 2 metų) vaikams. Rekomenduojamos dozės nurodytos žemiau.

Suaugusiesiems ir 50 kg ar didesnio svorio (maždaug nuo 15 metų) paaugliams
Vienkartinė dozė – 1–2 šnypščiosios Efferalgan tabletės. Prireikus ši dozė kartojama po 4 val., bet negalima gerti daugiau kaip 6 Efferalgan šnypščiųjų tablečių (3 g paracetamolio) per parą.

Vaikams
Leidžiama maksimali paros dozė - 60 mg/kg. Geriausia šį vaistą vartoti kas 6 val., negalima jo vartoti dažniau kaip kas 4 val. Apytikris amžius, atitinkantis tam tikrą svorį, gali skirtis.

Kūno svoris
(apytikris amžius)

13–20 kg
(2–7 metai)

21–25 kg
(6–10 metų)

26–40 kg
(8–13 metų)

41–50 kg
(12–15 metų)

Viena dozė
(šnypščiųjų Efferalgan tablečių skaičius)

½

½

1

1

Didžiausia paros dozė
(šnypščiųjų Efferalgan tablečių skaičius)

2 (4 x ½)

3 (6 x ½)

4

6

Inkstų funkcijos sutrikimas
Pacientams, sergantiems sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, šį vaistą galima vartoti ne dažniau kaip kas 6 arba 8 val. Negalima viršyti maksimalios 60 mg/kg per parą dozės.

Ką daryti pavartojus per didelę Efferalgan dozę?
Perdozavus (ar netyčia išgėrus per didelę dozę), būtina nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju arba kviesti greitąją pagalbą. Ankstyvieji (pasireiškiantys pirmą dieną) apsinuodijimo simptomai gali būti pykinimas, vėmimas, apetito stoka, prakaitavimas, blyškumas ir bendras negalavimas. Net jeigu kitą dieną jie palengvėja, vėliau gali pasireikšti negrįžtamas kepenų pažeidimas.

Pamiršus pavartoti Efferalgan
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis Efferalgan tablečių nuo skausmo poveikis

Efferalgan, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Pranešimų apie žemiau aprašytą šalutinį poveikį gauta vaistui esant rinkoje.

  • Viduriavimas ir pilvo skausmas.
  • Padidėjęs ar sumažėjęs kraujo krešėjimo rodiklis (tarptautinis normalizuotas santykis).
  • Padidėjusi kepenų fermentų (transaminazių) koncentracija.

Paprastai šie pokyčiai būna lengvi, laikini ir dėl jų šio vaisto vartojimo nutraukti nereikia.

Labai retais atvejais gali išsivystyti inkstų pažeidimas. Buvo atvejų, kai vartojant paracetamolį išbėrė odą (dilgėlinė, raudonė), išsivystė sunkių generalizuotų odos reakcijų (ūmi generalizuota egzanteminė pustuliozė, toksinė epidermio nekrolizė, Stevens-Johnson sindromas), pasireiškė alerginių reakcijų, pvz., angioedema ar anafilaksinis šokas (anafilaksija ir ryškus kraujospūdžio sumažėjimas). Buvo atvejų, kai vartojant paracetamolį nenormaliai sumažėjo kai kurių kraujo ląstelių (trombocitopenija, leukopenija, neutropenija). Sumažėjus trombocitų, gali kraujuoti iš nosies ar dantenų, o sumažėjus leukocitų gali vėl prasidėti karščiavimas ar infekcija.

Jeigu taip atsitiktų, reikia nedelsiant nutraukti šio vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Efferalgan tabletes nuo skausmo ir karščiavimo

Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant dėžutės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki" arba "Exp" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Efferalgan vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Efferalgan pakuotės turinys ir kita informacija

Efferalgan sudėtis
- Veiklioji Efferalgan medžiaga yra paracetamolis. Vienoje tabletėje yra 500 mg paracetamolio.
- Pagalbinės Efferalgan medžiagos yra bevandenė citrinų rūgštis, bevandenis natrio karbonatas, natrio- vandenilio karbonatas, sorbitolis (E420), sacharino natrio druska, dokuzato natrio druska, povidonas, natrio benzoatas.

Efferalgan išvaizda ir kiekis pakuotėje
Efferalgan tabletė yra baltos spalvos, turi vagelę. Tabletę galima dalyti į dvi lygias dozes. Dėžutėje yra 16 šnypščiųjų tablečių su vagele aliuminio ir polietileno lizdinėse plokštelėse.

Efferalgan rinkodaros teisės turėtojas

Bristol-Myers Squibb Gyógyszerkereskedelmi Kft.
Lövőház u.39
1024,Budapest
Vengrija

Efferalgan tablečių gamintojas

Bristol-Myers Squibb
304, avenue du Docteur Jean Bru
47000 Agen
Prancūzija

arba

Bristol-Myers Squibb
979 Avenue des Pyrénées
47520 Le Passage
Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
UAB "PharmaSwiss"
Šeimyniškių 21 B
LT-09200 Vilnius
Tel.: +370 5 2790 762

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-07-22. Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Efferalgan 500 mg tirpiosios tabletės, N16 vartojimas

Efferalgan tabletes vartoti per burną. Tablečių negalima kramtyti arba nuryti. Šnypščiąją tabletę reikia visiškai ištirpinti didelėje stiklinėje vandens ir tuoj pat išgerti. Ši vaisto forma skirta suaugusiesiems ir daugiau kaip 13 kg sveriantiems (maždaug nuo 2 metų) vaikams. Suaugusiesiems ir 50 kg ar didesnio svorio (maždaug nuo 15 metų) paaugliams: vienkartinė dozė – 1–2 šnypščiosios Efferalgan tabletės. Prireikus ši dozė kartojama po 4 val., bet negalima gerti daugiau kaip 6 Efferalgan šnypščiųjų tablečių (3 g paracetamolio) per parą. Vaikams: leidžiama maksimali paros dozė - 60 mg/kg. Geriausia šį vaistą vartoti kas 6 val., negalima jo vartoti dažniau kaip kas 4 val. Apytikris amžius, atitinkantis tam tikrą svorį, gali skirtis.

Jūsų atsiliepimai apie "Efferalgan 500 mg tirpiosios tabletės, N16" produktą

Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

141 grįžti atgal
efferalgan 500mg n16

Efferalgan 500 mg tirpiosios tabletės, N16

Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Kaina: 3,51
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Klauskite“, kad pasiteirautumėte apie produktą ir mes su malonumu Jums atsakysime, kada jis vėl bus prekyboje.
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

atgal Informacinis lapelis
Efferalgan 500 mg tirpiosios tabletės, N16
Efferalgan 500 mg tirpiosios tabletės, N16

Efferalgan 500 mg tirpiosios tabletės nuo skausmo ir karščiavimo, N16

Paracetamolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš vartodami šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Efferalgan galima įsigyti be recepto. Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
- Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje

1. Kas yra Efferalgan ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Efferalgan
3. Kaip vartoti Efferalgan
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Efferalgan
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Efferalgan ir kam jis vartojamas

Efferalgan – tai vaistas lengvo ir vidutinio stiprumo skausmui (pvz., galvos, dantų, gerklės, raumenų, menstruaciniam) malšinti ir trumpą laiką karščiavimui mažinti.

2. Kas žinotina prieš vartojant Efferalgan tabletes nuo skausmo

Efferalgan vartoti negalima
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) paracetamoliui arba bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai;
- jeigu yra sunki arba aktyvi kepenų liga.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Efferalgan.
- jeigu Jūs arba Jūsų vaikas sergate sunkia inkstų liga (prieš pradėdami vartoti paracetamolį arba prieš duodami jo vaikui, pasikonsultuokite su gydytoju);
- jeigu piktnaudžiaujate alkoholiniais gėrimais;
- jeigu sergate Žilbero sindromu (šeimine hiperbilirubinemija);
- jeigu Jus vargina apetito stoka, vilko apetitas, išsekimas (kacheksija) arba ilgai netinkamai maitinatės;
- jeigu gerokai sumažėjęs Jūsų kūno svoris dėl skysčių netekimo (dehidratacija, hipovolemija);
- jeigu gydytojas nurodė ištirti šlapimo rūgšties arba cukraus kiekį kraujyje, informuokite jį apie šio vaisto vartojimą.

Paracetamolis gali sukelti sunkių odos reakcijų, kurios gali būti mirtinos, todėl atsiradus pirmiesiems odos bėrimo ar bet kokiems kitiems padidėjusio jautrumo požymiams, šio vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją. Jeigu simptomai nepraeina ilgiau kaip 3 dienas, reikia kreiptis į savo gydytoją.

Kiti vaistai ir Efferalgan
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei ligonis kartu su paracetamoliu vartoja kitų vaistų, kurie aktyvina kepenų fermentus, pavyzdžiui, tam tikrų rūšių migdomųjų ir antiepilepsinių vaistų (fenobarbitalio, fenitoino, karbamazepino), taip pat antibakterinių (izoniazido, rifampicino), alkoholio, šiaip nekenksmingos paracetamolio dozės gali pažeisti kepenis. Kartu su paracetamoliu vartojant chloramfenikolio, pastarojo vaisto išsiskyrimas gali gerokai sulėtėti, todėl padidėja toksinio poveikio pavojus.

Paracetamolį vartojant kartu su zidovudinu, gali padidėti sunkių kraujodaros sutrikimų (neutropenijos) pavojus, todėl šiuos vaistus galima vartoti kartu tik gydytojui nurodžius. Kartu vartojant paracetamolį ir geriamuosius krešėjimą slopinančius vaistus (pvz., varfariną),, gali šiek tiek pakisti tarptautinis normalizuotas santykis (TNR) bei padidėti kraujavimo pavojus. Kolestiraminas mažina, o metoklopramidas ir domperidonas didina rezorbuojamą paracetamolio kiekį.

Efferalgan negalima vartoti kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio (įskaitant receptinius ir nereceptinius), kad nebūtų viršyta rekomenduojama paros dozė. Netyčinis perdozavimas gali sukelti sunkų kepenų pažeidimą ir mirtį.

Paracetamolio vartoti kartu su acetilsalicilo rūgštimi ar kitais skausmą malšinančiais preparatais nerekomenduojama.

Efferalgan vartojimas su maistu ir gėrimais
Šį vaistą galima vartoti valgant arba kitu laiku.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo ir žindymo laikotarpiais paracetamolio vartoti galima, tačiau mažas vaisto kiekis patenka į motinos pieną ir gali sukelti tam tikrą poveikį Jūsų kūdikiui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

Efferalgan sudėtyje yra sorbitolio (E420) ir natrio. Šio vaisto sudėtyje yra sorbitolio (E420). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Vienoje šnypščiojoje tabletėje yra 412,4 mg natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

3. Kaip vartoti Efferalgan tabletes nuo skausmo ir karščiavimo

Efferalgan tabletes vartoti per burną. Tablečių negalima kramtyti arba nuryti. Šnypščiąją tabletę reikia visiškai ištirpinti didelėje stiklinėje vandens ir tuoj pat išgerti. Ši vaisto forma skirta suaugusiesiems ir daugiau kaip 13 kg sveriantiems (maždaug nuo 2 metų) vaikams. Rekomenduojamos dozės nurodytos žemiau.

Suaugusiesiems ir 50 kg ar didesnio svorio (maždaug nuo 15 metų) paaugliams
Vienkartinė dozė – 1–2 šnypščiosios Efferalgan tabletės. Prireikus ši dozė kartojama po 4 val., bet negalima gerti daugiau kaip 6 Efferalgan šnypščiųjų tablečių (3 g paracetamolio) per parą.

Vaikams
Leidžiama maksimali paros dozė - 60 mg/kg. Geriausia šį vaistą vartoti kas 6 val., negalima jo vartoti dažniau kaip kas 4 val. Apytikris amžius, atitinkantis tam tikrą svorį, gali skirtis.

Kūno svoris
(apytikris amžius)

13–20 kg
(2–7 metai)

21–25 kg
(6–10 metų)

26–40 kg
(8–13 metų)

41–50 kg
(12–15 metų)

Viena dozė
(šnypščiųjų Efferalgan tablečių skaičius)

½

½

1

1

Didžiausia paros dozė
(šnypščiųjų Efferalgan tablečių skaičius)

2 (4 x ½)

3 (6 x ½)

4

6

Inkstų funkcijos sutrikimas
Pacientams, sergantiems sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, šį vaistą galima vartoti ne dažniau kaip kas 6 arba 8 val. Negalima viršyti maksimalios 60 mg/kg per parą dozės.

Ką daryti pavartojus per didelę Efferalgan dozę?
Perdozavus (ar netyčia išgėrus per didelę dozę), būtina nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju arba kviesti greitąją pagalbą. Ankstyvieji (pasireiškiantys pirmą dieną) apsinuodijimo simptomai gali būti pykinimas, vėmimas, apetito stoka, prakaitavimas, blyškumas ir bendras negalavimas. Net jeigu kitą dieną jie palengvėja, vėliau gali pasireikšti negrįžtamas kepenų pažeidimas.

Pamiršus pavartoti Efferalgan
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis Efferalgan tablečių nuo skausmo poveikis

Efferalgan, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Pranešimų apie žemiau aprašytą šalutinį poveikį gauta vaistui esant rinkoje.

  • Viduriavimas ir pilvo skausmas.
  • Padidėjęs ar sumažėjęs kraujo krešėjimo rodiklis (tarptautinis normalizuotas santykis).
  • Padidėjusi kepenų fermentų (transaminazių) koncentracija.

Paprastai šie pokyčiai būna lengvi, laikini ir dėl jų šio vaisto vartojimo nutraukti nereikia.

Labai retais atvejais gali išsivystyti inkstų pažeidimas. Buvo atvejų, kai vartojant paracetamolį išbėrė odą (dilgėlinė, raudonė), išsivystė sunkių generalizuotų odos reakcijų (ūmi generalizuota egzanteminė pustuliozė, toksinė epidermio nekrolizė, Stevens-Johnson sindromas), pasireiškė alerginių reakcijų, pvz., angioedema ar anafilaksinis šokas (anafilaksija ir ryškus kraujospūdžio sumažėjimas). Buvo atvejų, kai vartojant paracetamolį nenormaliai sumažėjo kai kurių kraujo ląstelių (trombocitopenija, leukopenija, neutropenija). Sumažėjus trombocitų, gali kraujuoti iš nosies ar dantenų, o sumažėjus leukocitų gali vėl prasidėti karščiavimas ar infekcija.

Jeigu taip atsitiktų, reikia nedelsiant nutraukti šio vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Efferalgan tabletes nuo skausmo ir karščiavimo

Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant dėžutės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki" arba "Exp" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Efferalgan vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Efferalgan pakuotės turinys ir kita informacija

Efferalgan sudėtis
- Veiklioji Efferalgan medžiaga yra paracetamolis. Vienoje tabletėje yra 500 mg paracetamolio.
- Pagalbinės Efferalgan medžiagos yra bevandenė citrinų rūgštis, bevandenis natrio karbonatas, natrio- vandenilio karbonatas, sorbitolis (E420), sacharino natrio druska, dokuzato natrio druska, povidonas, natrio benzoatas.

Efferalgan išvaizda ir kiekis pakuotėje
Efferalgan tabletė yra baltos spalvos, turi vagelę. Tabletę galima dalyti į dvi lygias dozes. Dėžutėje yra 16 šnypščiųjų tablečių su vagele aliuminio ir polietileno lizdinėse plokštelėse.

Efferalgan rinkodaros teisės turėtojas

Bristol-Myers Squibb Gyógyszerkereskedelmi Kft.
Lövőház u.39
1024,Budapest
Vengrija

Efferalgan tablečių gamintojas

Bristol-Myers Squibb
304, avenue du Docteur Jean Bru
47000 Agen
Prancūzija

arba

Bristol-Myers Squibb
979 Avenue des Pyrénées
47520 Le Passage
Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
UAB "PharmaSwiss"
Šeimyniškių 21 B
LT-09200 Vilnius
Tel.: +370 5 2790 762

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-07-22. Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

atgal Vartojimas
Efferalgan 500 mg tirpiosios tabletės, N16
Efferalgan 500 mg tirpiosios tabletės, N16

Efferalgan 500 mg tirpiosios tabletės, N16 vartojimas

Efferalgan tabletes vartoti per burną. Tablečių negalima kramtyti arba nuryti. Šnypščiąją tabletę reikia visiškai ištirpinti didelėje stiklinėje vandens ir tuoj pat išgerti. Ši vaisto forma skirta suaugusiesiems ir daugiau kaip 13 kg sveriantiems (maždaug nuo 2 metų) vaikams. Suaugusiesiems ir 50 kg ar didesnio svorio (maždaug nuo 15 metų) paaugliams: vienkartinė dozė – 1–2 šnypščiosios Efferalgan tabletės. Prireikus ši dozė kartojama po 4 val., bet negalima gerti daugiau kaip 6 Efferalgan šnypščiųjų tablečių (3 g paracetamolio) per parą. Vaikams: leidžiama maksimali paros dozė - 60 mg/kg. Geriausia šį vaistą vartoti kas 6 val., negalima jo vartoti dažniau kaip kas 4 val. Apytikris amžius, atitinkantis tam tikrą svorį, gali skirtis.
atgal Atsiliepimai
Efferalgan 500 mg tirpiosios tabletės, N16
Efferalgan 500 mg tirpiosios tabletės, N16
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!