prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
sunkv 1

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Citramonas L, tabletės, N50

Gamintojas
Liuks
Medication group
Non-prescription
Kaina 3,71
Klauskite Įdėti į patinkančias Pranešti, kai kaina nukris
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Klauskite“, kad pasiteirautumėte apie produktą ir mes su malonumu Jums atsakysime, kada jis vėl bus prekyboje.
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Citramonas L, tabletės nuo skausmo, N50

 

Atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Šio vaisto galima įsigyti be recepto, tačiau jo reikėtų vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

-  Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

-  Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 5 dienas nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Citramonas L tabletės ir nuo ko jų vartojama

2. Kas žinotina prieš vartojant Citramono L tablečių

3. Kaip vartoti Citramono L tablečių

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Citramono L tablečių laikymo sąlygos

6. Kita informacija

 

1. KAS YRA CITRAMONAS L TABLETĖS IR NUO KO JŲ VARTOJAMA

Citramonas L tabletės yra rusvos su baltais ir tamsesniais intarpais, taisyklingos su nuožula apvalios formos. Citramonas L tiekiamas lizdinėse plokštelėse. Kartono dėžutėje yra 50 tablečių. Tai sudėtinis medikamentas, kuris malšina dėl įvairių priežasčių pasireiškusį silpną ir vidutinio stiprumo galvos, dantų, raumenų, sąnarių, menstruacinį ir kt. skausmą.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CITRAMONO L TABLETES NUO SKAUSMO

Citramono L tablečių vartoti draudžiama:
•  jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) bet kuriai veikliajai arba pagalbinei preparato medžiagai ar kitokiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo,
•  jei sergate arba sirgote skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa;
•  jeigu Jūs sergate  hemofilija (kraujo nekrešėjimo liga), hemoragine diateze, sunkiu inkstų ir (arba) kepenų funkcijos nepakankamumu, širdies funkcijos sutrikimu, sunkia hipertenzija (didelio kraujo spaudimo liga);
•  jeigu vartojate antikoaguliantų (kraujo krešėjimą mažinančių vaistų);
•  jei yra trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), hipoprotrombinemija (protrombino kiekio kraujyje sumažėjimas);
•  jeigu sergate bronchų astma;
•  jei Jūsų organizme trūksta gliukozės – 6 – fosfato dehidrogenazės;
•  jei Jus kamuoja nemiga, padidėjęs nervingumas, dirglumas, nerimas, baimė, sujaudinimas ir kt.;
•  jeigu yra paskutinieji trys nėštumo mėnesiai;
•  jei vaikas yra jaunesnis kaip 12 metų, kadangi gali pasireikšti Reye sindromas.

Citramonu L besigydančiam pacientui alkoholio gerti draudžiama, kadangi gali pasireikšti toksinis poveikis kepenims.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

-  jeigu Jūs sergate anemija, tirotoksikoze, podagra, virusiniu hepatitu, organizme kaupiasi skysčių, preparato vartoti reikia atsargiai;

-  prieš operaciją ar stomatologinę procedūrą Citramono L tablečių dėl galimo kraujavimo vartoti nerekomenduojama;

-  jeigu padažnėja pulsas, atsiranda širdies plakimas ar galvos svaigimas, Citramono L vartojimą reikia nutraukti ir pasitarti su gydytoju;

-  skrandžio gleivinė dirginama mažiau, jei medikamento vartojama valgio metu arba tuoj po jo ir užsigeriama didesniu skysčio kiekiu;

-  prieš miegą preparato gerti nepatariama;

-  vartojant Citramoną L, gali atsirasti įvairių diagnostinių ir laboratorinių tyrimų rezultatų pokyčių, todėl prieš numatomą tyrimą pacientas, vartojantis Citramoną L, turi apie tai pasakyti gydytojui. Citramonas L gali daryti poveikį ovuliacijai, dėl to silpnėja moterų vaisingumas. Nutraukus šio medikamento vartojimą, toks poveikis praeina.

 

Citramono L tablečių vartojimas su maistu ir gėrimais

Citramono L tabletėmis besigydančiam pacientui alkoholio gerti draudžiama.

 

Nėštumo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Sudedamosios Citramono L medžiagos lengvai prasiskverbia pro placentą. Preparatas gali pailginti gimdymą, didinti gimdyvės, vaisiaus ir naujagimio kraujavimo pavojų. Nors Citramono L sudėtyje yra palyginti nedidelis acetilsalicilo rūgšties, paracetamolio bei kofeino kiekis, nėštumo laikotarpiu, ypač paskutiniųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu, vaistinio preparato vartoti draudžiama.

 

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Sudedamųjų Citramono L medžiagų patenka į žindyvės pieną. Nors šį medikamentą vartojančios moters pienas nepageidaujamo poveikio kūdikiui paprastai nesukelia, žindymo laikotarpiu Citramono L vartoti patariama atsargiai. Jei preparato žindyvė turi vartoti ilgesnį laiką, dėl Reye sindromo kūdikiui atsiradimo pavojaus, žindymą reikia nutraukti.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Medikamento vartojant rekomenduojamomis dozėmis poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepasireiškia.

 

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Alkoholis ir kitokie nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali stiprinti Citramono L sudėtyje esančios acetilsalicilo rūgšties nepageidaujamą poveikį virškinimo traktui ir didinti kraujavimo pavojų.

Citramono L sudėtyje esanti acetilsalicilo rūgštis gali stiprinti geriamųjų vaistų nuo diabeto bei insulino poveikį.

Metotreksato toksinis poveikis sustiprėja, jeigu jis vartojamas kartu su preparatais, kuriuose yra acetilsalicilo rūgšties.

 

Medikamento sudėtyje esančio paracetamolio toksinis poveikis inkstams sustiprėja, jeigu jis vartojamas kartu su kitokiais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo. Alkoholis, kepenų fermentų induktoriai bei toksinį poveikį kepenims sukeliantys preparatai, pavyzdžiui, amiodaronas, karbamazepinas, anaboliniai steroidai, estrogenai, eritromicinas, aukso druskos, fenitoinas, rifampicinas, valprojinė rūgštis ir kt., stiprina toksinį paracetamolio poveikį kepenims.

 

Sudedamųjų Citramono L medžiagų sąveika su antikoaguliantais, tromboliziniais preparatais bei trombocitų agregaciją slopinančiais vaistais, sukelia stipresnį kraujo krešėjimą slopinantį poveikį, protrombino laiko pailgėjimą, didina kraujavimo pavojų. Jis didėja ir tuo atveju, jeigu Citramonas L vartojamas kartu su cefalosporinais, plikamicinu arba valprojine rūgštimi.

Toksinis Citramono L poveikis stiprėja, jeigu jis vartojamas kartu su probenecidu arba sulfinpirazonu.

Citramoną L vartojant kartu su toksinį poveikį klausos organui sukeliančiais vaistais, pavyzdžiui, aminoglikozidais, cisplatina, deferoksaminu, furozemidu, chinidinu, vankomicinu ir kt., galimas stiprus klausos pažeidimas. Galima ličio preparatų bei Citramono L sudėtyje esančio kofeino sąveika: didėja ličio pasišalinimas iš organizmo ir silpnėja jo poveikis.

 

Stiprus CNS stimuliavimas, padidėjęs nervingumas, dirglumas, nemiga, širdies ritmo sutrikimas gali pasireikšti vartojant Citramoną L kartu su CNS stimuliuojančiais medikamentais: amantadinu, amfetaminu, apetitą slopinančiais preparatais, teofilinu, kokainu, selegilinu, dronabinoliu, simpatikomimetikais.

Preparatus, kurių sudėtyje yra kofeino, vartojant kartu su MAO inhibitoriais, pavyzdžiui, prokarbazinu, furazolidonu, pasireiškia stiprus simpatikomimetinis poveikis, todėl gali sutrikti širdies ritmas, padidėti kraujospūdis ir kt.

Ilgalaikis fiksuoto derinio vartojimas kartu su kitais nefrotoksiškais (toksinį poveikį inkstams sukeliančiais) vaistais, esant inkstų pažeidimui arba įgimtam polinkiui padidina analgetinės nefropatijos atsiradimo pavojų.

 

3. KAIP VARTOTI CITRAMONO L TABLETES NUO SKAUSMO

Suaugusiems žmonėms galima gerti po 1 Citramono L  tabletę 2–3 kartus per parą. Ilgiau kaip 5 paras preparato vartoti nerekomenduojama. Didžiausia paros dozė – 4 Citramono L  tabletės. Jaunesniems nei 12 metų vaikams preparato vartoti draudžiama.

 

Pavartojus per didelę Citramono L tablečių dozę

Citramono L perdozavus, atsiranda jo veikliųjų medžiagų perdozavimo simptomai: gali pradėti ūžti ausyse, skaudėti ir svaigti galva, painiotis mintys, pykinti, atsirasti vėmimas, viduriavimas, stiprus pilvo bei kepenų skausmas, skrandžio spazmai, padidėti prakaitavimas. Be to, gali sutrikti rega, širdies ritmas, lietimo ir skausmo pojūtis, padažnėti šlapinimasis, atsirasti traukulių. Reikia plauti skrandį, duoti gerti aktyvuotos anglies ir nedelsiant kreiptis į gydytoją arba artimiausią ligoninę. Jei manote, kad Citramono L tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

4. GALIMAS ŠALUTINIS CITRAMONAS L TABLEČIŲ POVEIKIS

Citramono L tabletės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

 

Virškinimo trakto sutrikimai

Dažni. Atsiranda virškinimo trakto sutrikimų: pykinimas, viduriavimas, vėmimas.

Nedažni. Gali atsirasti virškinimo trakto opų, kurios tam tikrais atvejais gali kraujuoti ir prakiurti.

 

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpusienio sutrikimai

Reti. Gali prasidėti padidėjusio jautrumo reakcija, pvz., dusulio priepuolis.

 

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Nedažni. Gali atsirasti alerginė odos reakcija: išbėrimas, niežulys, dilgėlinė.

Labai reti. Gali pasireikšti sunki odos reakcija.

 

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Labai reti. Gali pasireikšti agranulocitozė, trombocitopenija, anemija.

 

Nervų sistemos sutrikimai

Reti. Gali atsirasti CNS stimuliavimo simptomų: padidėjęs nervingumas, dirglumas, nerimas, miego sutrikimas, rankų drebėjimas, galvos svaigimas ir kt.

 

Tyrimai

Vartojant Citramoną L, gali atsirasti įvairių diagnostinių ir laboratorinių tyrimų rezultatų pokyčių, todėl prieš numatomą tyrimą pacientas, vartojantis Citramoną L, turi apie tai pasakyti gydytojui.

 

5. CITRAMONO L TABLEČIŲ LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti Citramonas L tabletes vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

 

6. KITA INFORMACIJA APIE CITRAMONAS L TABLETES NUO SKAUSMO

-  Veikliosios Citramonas L medžiagos yra acetilsalicilo rūgštis, paracetamolis, kofeinas. Vienoje tabletėje yra 240 mg acetilsalicilo rūgšties, 180 mg paracetamolio, 27,46 mg kofeino.
-  Pagalbinės Citramonas L medžiagos yra kakava, citrinų rūgštis monohidratas, kukurūzų krakmolas, talkas, kalcio stearatas. Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojas.

Citramono L registravimo liudijimo turėtojas

UAB Liuks
Putvinskio g. 44-1
LT-44211 Kaunas
Lietuva

Citramono L gamintojas

UAB Liuks farmacija
Borutos g. 21
LT-46115 Kaunas
Lietuva

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-03-17.

Citramonas L, tabletės, N50 vartojimas

Suaugusiems žmonėms galima gerti po 1 Citramono L tabletę 2–3 kartus per parą. Ilgiau kaip 5 paras preparato vartoti nerekomenduojama. Didžiausia paros dozė – 4 Citramono L tabletės. Jaunesniems nei 12 metų vaikams preparato vartoti draudžiama.

Jūsų atsiliepimai apie "Citramonas L, tabletės, N50" produktą

atgal Informacinis lapelis
Citramonas L, tabletės, N50
Citramonas L, tabletės, N50

Citramonas L, tabletės nuo skausmo, N50

 

Atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Šio vaisto galima įsigyti be recepto, tačiau jo reikėtų vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

-  Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

-  Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 5 dienas nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Citramonas L tabletės ir nuo ko jų vartojama

2. Kas žinotina prieš vartojant Citramono L tablečių

3. Kaip vartoti Citramono L tablečių

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Citramono L tablečių laikymo sąlygos

6. Kita informacija

 

1. KAS YRA CITRAMONAS L TABLETĖS IR NUO KO JŲ VARTOJAMA

Citramonas L tabletės yra rusvos su baltais ir tamsesniais intarpais, taisyklingos su nuožula apvalios formos. Citramonas L tiekiamas lizdinėse plokštelėse. Kartono dėžutėje yra 50 tablečių. Tai sudėtinis medikamentas, kuris malšina dėl įvairių priežasčių pasireiškusį silpną ir vidutinio stiprumo galvos, dantų, raumenų, sąnarių, menstruacinį ir kt. skausmą.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CITRAMONO L TABLETES NUO SKAUSMO

Citramono L tablečių vartoti draudžiama:
•  jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) bet kuriai veikliajai arba pagalbinei preparato medžiagai ar kitokiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo,
•  jei sergate arba sirgote skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa;
•  jeigu Jūs sergate  hemofilija (kraujo nekrešėjimo liga), hemoragine diateze, sunkiu inkstų ir (arba) kepenų funkcijos nepakankamumu, širdies funkcijos sutrikimu, sunkia hipertenzija (didelio kraujo spaudimo liga);
•  jeigu vartojate antikoaguliantų (kraujo krešėjimą mažinančių vaistų);
•  jei yra trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), hipoprotrombinemija (protrombino kiekio kraujyje sumažėjimas);
•  jeigu sergate bronchų astma;
•  jei Jūsų organizme trūksta gliukozės – 6 – fosfato dehidrogenazės;
•  jei Jus kamuoja nemiga, padidėjęs nervingumas, dirglumas, nerimas, baimė, sujaudinimas ir kt.;
•  jeigu yra paskutinieji trys nėštumo mėnesiai;
•  jei vaikas yra jaunesnis kaip 12 metų, kadangi gali pasireikšti Reye sindromas.

Citramonu L besigydančiam pacientui alkoholio gerti draudžiama, kadangi gali pasireikšti toksinis poveikis kepenims.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

-  jeigu Jūs sergate anemija, tirotoksikoze, podagra, virusiniu hepatitu, organizme kaupiasi skysčių, preparato vartoti reikia atsargiai;

-  prieš operaciją ar stomatologinę procedūrą Citramono L tablečių dėl galimo kraujavimo vartoti nerekomenduojama;

-  jeigu padažnėja pulsas, atsiranda širdies plakimas ar galvos svaigimas, Citramono L vartojimą reikia nutraukti ir pasitarti su gydytoju;

-  skrandžio gleivinė dirginama mažiau, jei medikamento vartojama valgio metu arba tuoj po jo ir užsigeriama didesniu skysčio kiekiu;

-  prieš miegą preparato gerti nepatariama;

-  vartojant Citramoną L, gali atsirasti įvairių diagnostinių ir laboratorinių tyrimų rezultatų pokyčių, todėl prieš numatomą tyrimą pacientas, vartojantis Citramoną L, turi apie tai pasakyti gydytojui. Citramonas L gali daryti poveikį ovuliacijai, dėl to silpnėja moterų vaisingumas. Nutraukus šio medikamento vartojimą, toks poveikis praeina.

 

Citramono L tablečių vartojimas su maistu ir gėrimais

Citramono L tabletėmis besigydančiam pacientui alkoholio gerti draudžiama.

 

Nėštumo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Sudedamosios Citramono L medžiagos lengvai prasiskverbia pro placentą. Preparatas gali pailginti gimdymą, didinti gimdyvės, vaisiaus ir naujagimio kraujavimo pavojų. Nors Citramono L sudėtyje yra palyginti nedidelis acetilsalicilo rūgšties, paracetamolio bei kofeino kiekis, nėštumo laikotarpiu, ypač paskutiniųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu, vaistinio preparato vartoti draudžiama.

 

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Sudedamųjų Citramono L medžiagų patenka į žindyvės pieną. Nors šį medikamentą vartojančios moters pienas nepageidaujamo poveikio kūdikiui paprastai nesukelia, žindymo laikotarpiu Citramono L vartoti patariama atsargiai. Jei preparato žindyvė turi vartoti ilgesnį laiką, dėl Reye sindromo kūdikiui atsiradimo pavojaus, žindymą reikia nutraukti.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Medikamento vartojant rekomenduojamomis dozėmis poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepasireiškia.

 

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Alkoholis ir kitokie nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali stiprinti Citramono L sudėtyje esančios acetilsalicilo rūgšties nepageidaujamą poveikį virškinimo traktui ir didinti kraujavimo pavojų.

Citramono L sudėtyje esanti acetilsalicilo rūgštis gali stiprinti geriamųjų vaistų nuo diabeto bei insulino poveikį.

Metotreksato toksinis poveikis sustiprėja, jeigu jis vartojamas kartu su preparatais, kuriuose yra acetilsalicilo rūgšties.

 

Medikamento sudėtyje esančio paracetamolio toksinis poveikis inkstams sustiprėja, jeigu jis vartojamas kartu su kitokiais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo. Alkoholis, kepenų fermentų induktoriai bei toksinį poveikį kepenims sukeliantys preparatai, pavyzdžiui, amiodaronas, karbamazepinas, anaboliniai steroidai, estrogenai, eritromicinas, aukso druskos, fenitoinas, rifampicinas, valprojinė rūgštis ir kt., stiprina toksinį paracetamolio poveikį kepenims.

 

Sudedamųjų Citramono L medžiagų sąveika su antikoaguliantais, tromboliziniais preparatais bei trombocitų agregaciją slopinančiais vaistais, sukelia stipresnį kraujo krešėjimą slopinantį poveikį, protrombino laiko pailgėjimą, didina kraujavimo pavojų. Jis didėja ir tuo atveju, jeigu Citramonas L vartojamas kartu su cefalosporinais, plikamicinu arba valprojine rūgštimi.

Toksinis Citramono L poveikis stiprėja, jeigu jis vartojamas kartu su probenecidu arba sulfinpirazonu.

Citramoną L vartojant kartu su toksinį poveikį klausos organui sukeliančiais vaistais, pavyzdžiui, aminoglikozidais, cisplatina, deferoksaminu, furozemidu, chinidinu, vankomicinu ir kt., galimas stiprus klausos pažeidimas. Galima ličio preparatų bei Citramono L sudėtyje esančio kofeino sąveika: didėja ličio pasišalinimas iš organizmo ir silpnėja jo poveikis.

 

Stiprus CNS stimuliavimas, padidėjęs nervingumas, dirglumas, nemiga, širdies ritmo sutrikimas gali pasireikšti vartojant Citramoną L kartu su CNS stimuliuojančiais medikamentais: amantadinu, amfetaminu, apetitą slopinančiais preparatais, teofilinu, kokainu, selegilinu, dronabinoliu, simpatikomimetikais.

Preparatus, kurių sudėtyje yra kofeino, vartojant kartu su MAO inhibitoriais, pavyzdžiui, prokarbazinu, furazolidonu, pasireiškia stiprus simpatikomimetinis poveikis, todėl gali sutrikti širdies ritmas, padidėti kraujospūdis ir kt.

Ilgalaikis fiksuoto derinio vartojimas kartu su kitais nefrotoksiškais (toksinį poveikį inkstams sukeliančiais) vaistais, esant inkstų pažeidimui arba įgimtam polinkiui padidina analgetinės nefropatijos atsiradimo pavojų.

 

3. KAIP VARTOTI CITRAMONO L TABLETES NUO SKAUSMO

Suaugusiems žmonėms galima gerti po 1 Citramono L  tabletę 2–3 kartus per parą. Ilgiau kaip 5 paras preparato vartoti nerekomenduojama. Didžiausia paros dozė – 4 Citramono L  tabletės. Jaunesniems nei 12 metų vaikams preparato vartoti draudžiama.

 

Pavartojus per didelę Citramono L tablečių dozę

Citramono L perdozavus, atsiranda jo veikliųjų medžiagų perdozavimo simptomai: gali pradėti ūžti ausyse, skaudėti ir svaigti galva, painiotis mintys, pykinti, atsirasti vėmimas, viduriavimas, stiprus pilvo bei kepenų skausmas, skrandžio spazmai, padidėti prakaitavimas. Be to, gali sutrikti rega, širdies ritmas, lietimo ir skausmo pojūtis, padažnėti šlapinimasis, atsirasti traukulių. Reikia plauti skrandį, duoti gerti aktyvuotos anglies ir nedelsiant kreiptis į gydytoją arba artimiausią ligoninę. Jei manote, kad Citramono L tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

4. GALIMAS ŠALUTINIS CITRAMONAS L TABLEČIŲ POVEIKIS

Citramono L tabletės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

 

Virškinimo trakto sutrikimai

Dažni. Atsiranda virškinimo trakto sutrikimų: pykinimas, viduriavimas, vėmimas.

Nedažni. Gali atsirasti virškinimo trakto opų, kurios tam tikrais atvejais gali kraujuoti ir prakiurti.

 

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpusienio sutrikimai

Reti. Gali prasidėti padidėjusio jautrumo reakcija, pvz., dusulio priepuolis.

 

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Nedažni. Gali atsirasti alerginė odos reakcija: išbėrimas, niežulys, dilgėlinė.

Labai reti. Gali pasireikšti sunki odos reakcija.

 

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Labai reti. Gali pasireikšti agranulocitozė, trombocitopenija, anemija.

 

Nervų sistemos sutrikimai

Reti. Gali atsirasti CNS stimuliavimo simptomų: padidėjęs nervingumas, dirglumas, nerimas, miego sutrikimas, rankų drebėjimas, galvos svaigimas ir kt.

 

Tyrimai

Vartojant Citramoną L, gali atsirasti įvairių diagnostinių ir laboratorinių tyrimų rezultatų pokyčių, todėl prieš numatomą tyrimą pacientas, vartojantis Citramoną L, turi apie tai pasakyti gydytojui.

 

5. CITRAMONO L TABLEČIŲ LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti Citramonas L tabletes vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

 

6. KITA INFORMACIJA APIE CITRAMONAS L TABLETES NUO SKAUSMO

-  Veikliosios Citramonas L medžiagos yra acetilsalicilo rūgštis, paracetamolis, kofeinas. Vienoje tabletėje yra 240 mg acetilsalicilo rūgšties, 180 mg paracetamolio, 27,46 mg kofeino.
-  Pagalbinės Citramonas L medžiagos yra kakava, citrinų rūgštis monohidratas, kukurūzų krakmolas, talkas, kalcio stearatas. Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojas.

Citramono L registravimo liudijimo turėtojas

UAB Liuks
Putvinskio g. 44-1
LT-44211 Kaunas
Lietuva

Citramono L gamintojas

UAB Liuks farmacija
Borutos g. 21
LT-46115 Kaunas
Lietuva

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-03-17.

atgal Vartojimas
Citramonas L, tabletės, N50
Citramonas L, tabletės, N50

Citramonas L, tabletės, N50 vartojimas

Suaugusiems žmonėms galima gerti po 1 Citramono L tabletę 2–3 kartus per parą. Ilgiau kaip 5 paras preparato vartoti nerekomenduojama. Didžiausia paros dozė – 4 Citramono L tabletės. Jaunesniems nei 12 metų vaikams preparato vartoti draudžiama.
atgal Atsiliepimai
Citramonas L, tabletės, N50
Citramonas L, tabletės, N50
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!