noImageImage

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Brufen 800mg plėv.dengtos tabletės N30

Kategorija:
Prekės kodas
99470
Gamintojas
BGP Products Operations GmbH
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Brufen 800mg pailginto atpalaidavimo tabletės N30
 
Ibuprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Brufen ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Brufen
3. Kaip vartoti Brufen
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Brufen
6. Kita informacija

1. KAS YRA BRUFEN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletės priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletės malšina skausmą, mažina temperatūrą ir uždegimą.
Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletės vartojamos suaugusiųjų simptominiam skausmo ir uždegimo gydymui, sergant reumatinėmis ligomis (reumatoidiniu artritu ir osteoartritu).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BRUFEN

Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei Brufen pailginto atpalaidavimo tablečių medžiagai;
- jeigu esate paskutiniame nėštumo trimestre;
- jei turite padidėjusį polinkį kraujuoti;
- jei sergate sunkiomis kepenų ir inkstų ligomis;
- jeigu Jums yra sunkus širdies nepakankamumas;
- jei Jums yra skrandžio, dvylikapirštės žarnos opa arba jei anksčiau yra buvusios skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opos, atsiradusios vartojant Brufen ar panašius vaistus;
- jei Jums yra buvusios alerginės reakcijos (pvz., sunkumas kvėpuojant, nosies užgulimas, bėrimas) pavartojus acetilsalicilo rūgšties ar kitų vaistų nuo uždegimo.

Specialių atsargumo priemonių vartojant Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletes reikia:
- Visada vartokite mažiausią galimą dozę ir trumpiausią gydymo laiką, kad būtų išvengta pašalinių reiškinių atsiradimo galimybės. Dažniausiai nepageidaujamus reiškinius sukelia vartojamos didesnės nei rekomenduojamos vaisto dozės. Tai taip pat reiškia, kad reikia vengti vartoti keletą NVNU tuo pačiu metu.
- Pacientai, kuriems šiuo metu yra, ar yra buvę toliau išvardintos ligos ar simptomai, turi pasikonsultuoti su gydytoju prieš pradedant vartoti Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletes: sisteminė raudonoji vilkligė (jungiamojo audinio liga), kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimai, lengvo ar vidutinio laipsnio širdies nepakankamumas, astma, uždegiminės žarnyno ligos, prieš tai buvusi skrandžio opa ar padidėjusi kraujavimo rizika.
- Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletės netinkamos vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams.
- Kaip ir kiti vaistai nuo uždegimo, Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletės gali maskuoti infekciją.
- Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletės priklauso vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei, kuri turi įtakos moters vaisingumui. Šio poveikio nelieka nustojus vartoti vaistą.
- Pacientai, ypač senyvi, kurie yra turėję virškinimo sistemos problemų, turėtų kreiptis į gydytoją jei pradėjus gydymą atsirastų virškinimo sistemos pažeidimo simptomų.
- Labai retai buvo gauta pranešimų apie sunkias odos reakcijas vartojant NVNU. Nutraukite Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei atsirado bėrimas ar gleivinių pažeidimas.
- Pacientams, sergantiems sistemine raudonąja vilklige (SRV) ir įvairiomis jungiamojo audinio ligomis, gali būti aseptinio meningito padidinta rizika.
- Nutraukite Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei atsirado šie simptomai (angioedema):
- veido, liežuvio ir gerklės sutinimas;
- sunkumas ryjant;
- dilgėlinė ar sunkumas kvėpuojant.
- Tokie vaistai kaip Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletės gali šiek tiek padidinti širdies infarkto ar insulto riziką. Ši rizika didėja, kai vartojamos didelės vaisto dozės arba jo vartojama ilgą laiką. Nevartokite vaisto didesnėmis nei rekomenduojama dozėmis ir ne ilgiau nei reikia.
- Pasikonsultuokite su gydytoju, jei turite širdies problemų, jei Jums yra buvęs insultas ar Jums yra padidėjusi šių ligų rizika (pvz., jei Jūsų aukštas kraujospūdis, sergate diabetu, aukštas cholesterolio kiekis kraujyje ar rūkote).
- Jei planuojate pastoti, Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tablečių nevartokite. Prieš tai pasitarkite su gydytoju.
- Sergant vėjaraupiais reikėtų vengti vartoti Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tablečių.
- Dėl Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartojimo gali sumažėti baltųjų kraujo kūnelių kiekis kraujyje ir sumažėti atsparumas infekcijoms. Jeigu pasireiškia infekcijos simptomai, tokie kaip karščiavimas ir rimtas bendros būklės pablogėjimas, arba jeigu pasireiškia karščiavimas su vietinės infekcijos požymiais, tokiais kaip gerklės, ryklės, burnos skausmas ar šlapinimosi sutrikimai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jums bus atliktas kraujo tyrimas, nustatyti galimą baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimą kraujyje (agranuliocitozė). Svarbu informuoti gydytoją apie vartojamą vaistinį preparatą.
 
Kitų vaistų vartojimas

Nevartokite skirtingų skausmą malšinančių vaistų vienu metu, nebent taip paskyrė gydytojas.
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletės gali veikti arba jo poveikį įtakoti kai kurie vaistai, įskaitant vartojamus šių ligų gydymui:
- navikų ir imuninės sistemos ligų (metotreksatas);
- maniakinės depresijos (litis);
- nereguliaraus širdies ritmo (digoksinas);
- skausmo (acetilsalicilo rūgštis);
- krešėjimo (pvz., dikumarolis, varfarinas, tiklopidinas);
- depresijos (vaistai, vadinami SSRI - selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai);
- aukšto kraujo spaudimo (pvz., beta adrenoblokatoriai, diuretikai, AKF inhibitoriai, angiotenzino II inhibitoriai);
- uždegimo (kortikosteroidai);
- grybelinių infekcijų (pvz. vorikonazolas ar flukonazolas);
- cukrinio diabeto (sulfonilkarbamidai);
- (ŽIV) žmogaus imunodeficito viruso (zidovudinas).

Dėl šių priežasčių, Jus gydantis gydytojas turi žinoti apie visus vaistus, kuriuos Jūs vartojate.

Brufen vartojimas su maistu ir gėrimais
Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletes galima vartoti su maistu ar gėrimais.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėščiosios neturėtų vartoti Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tablečių paskutinių trijų nėštumo mėnesių metu. Moterys, planuojančios pastoti ar pastojusios, taip pat neturėtų vartoti Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tablečių. Nėštumo metu Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tablečių galima vartoti tik jei paskyrė gydytojas.
Ibuprofenas patenka į motinos pieną. Žindant vartoti ibuprofeną nerekomenduojama. Jei žindymo laikotarpiu tektų dažniau vartoti Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tablečių, pasikonsultuokite su gydytoju.

Ibuprofeno vartojimas gali turėti įtakos vaisingumui. Todėl šio vaisto vartojimas bandant pastoti ar atliekant nevaisingumo tyrimus yra nerekomenduojamas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Dėl šalutinio poveikio tokio kaip regos sutrikimas, svaigulys ar mieguistumas, Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletės kai kuriems žmonėms gali veikti reakcijos greitį. Tai reikia žinoti, jei atliekamas budrumo reikalaujantis darbas, pvz., vairuojama.

3. KAIP VARTOTI BRUFEN
Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletes visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rekomenduojama dozė suaugusiems ir paaugliams virš 12 metų: 2 tabletės kas vakarą (galima 1 tabletę ryte, 2 tabletes vakare). Maksimali paros dozė: 2400 mg. Tam kad išvengti praeinančio deginimo pojūčio burnoje ar gerklėje, tabletę reikia nuryti visą, užgeriant bent jau puse stiklinės vandens.

Jeigu Jūs sergate sunkia kepenų ar inkstų liga, arba esate vyresnio amžiaus, gydytojas Jums paskirs mažiausią veiksmingą vaisto dozę.

Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tablečių negalima vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams.

Pavartojus per didelę Brufen dozę
Jei išgėrėte didesnę nei Jums paskirta Brufen dozę, ar vaikas netyčia išgėrė vaisto, kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kur įvertins galimą riziką ir patars, kaip toliau elgtis.
Perdozavimo simptomai gali pasireikšti pykinimu, skrandžio skausmu, vėmimu (gali būti su kraujo priemaiša), galvos skausmu, spengimu ausyse, sutrikimu ir nistagmu (bėgiojantis akių obuolių judesys). Vartojant dideles dozes galimas sąmonės praradimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir svaigimas, kraujas šlapime, šalčio pojūtis kūne, kvėpavimo sutrikimai.

Pamiršus pavartoti Brufen
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMI ŠALUTINIAI POVEIKIAI
Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletės, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažnai (pasireiškia 1-10 pacientų iš 100):
- Galvos skausmas, galvos svaigimas.
- Virškinimo trakto sutrikimai (virškinimo sutrikimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, juodos išmatos, kraujavimas iš skrandžio ir žarnyno, vėmimas krauju).
- Nuovargis.
- Bėrimas.

Nedažnai (pasireiškia  1-10 pacientų iš 1000) ): sloga, nemiga, nerimas, regėjimo pakitimai, klausos sutrikimai. Sunkumas kvėpuojant, bronchų spazmas, astma. Burnos gleivinės išopėjimai. Skrandžio opa, skrandžio opos prakiurimas, skrandžio gleivinės uždegimas. Hepatitas. Gelta. Sutrikusi kepenų funkcija. Dilgėlinė, niežulys, nedidelės odos ir gleivinių kraujosruvos, angioedema (žr. skyrių 2. Kas žinotina prieš vartojant Brufen), jautrumas šviesai, sutrikusi inkstų funkcija. Kraujo sudėties pakitimai, įskaitant agranuliocitozę. Mieguistumas. Dilgčiojimo pojūtis.

Retai (pasireiškia 1 -10 iš 10000): nebakterinis meningitas, alerginės reakcijos, depresija, sutrikimas, sutrikusi rega, tinitas (spengimas ausyse), kepenų pažeidimas ir skysčių susilaikymas organizme.

Labai retai (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10000): kasos uždegimas, kepenų funkcijos nepakankamumas, odos ir gleivinių pakitimai (kartais sunkūs), tokie kaip epidermio nekrolizė ir (ar) daugiaformė eritema.

Dažnis nežinomas: kolitas ir Krono liga.

Atkreipkite dėmesį, kad Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletės gali prailginti kraujavimo laiką.

Buvo pranešimų apie aukštą kraujospūdį ir širdies nepakankamumą, taip pat apie storojo žarnyno opų ir Krono ligos (žarnyno liga) pablogėjimą, vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU).

Galima sunki odos infekcija sergant vėjaraupiais.

Tokie vaistai kaip Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletės gali nežymiai padidinti infarkto ar insulto riziką.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI BRUFEN
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Lizdinės plokštelės: Laikyti ne aukštesnėje kaip 25ºC temperatūroje.Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Plastiko buteliukas: Laikyti ne aukštesnėje kaip 25ºC temperatūroje. Buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant pakuotės po “Tinka iki/EXP” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus Brufen vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Brufen sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas.
- Pagalbinės medžiagos: ksantano lipai, povidonas, stearino rūgštis, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, talkas, hipromeliozė, titano dioksidas (E 171).

Brufen išvaizda ir kiekis pakuotėje
Baltos spalvos, ovalios, plėvele dengtos pailginto atpalaidavimo tabletės.
30 tablečių (lizdinėje plokštelėje);
100 tablečių (plastikiniame buteliuke).

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
Abbott Laboratories Baltics SIA
Mūkusalas 101, Rīga, LV 1004
Latvija
Tel: +37167605580

Gamintojas
AbbVie Deutschland GmbH & Co. KG
Knollstrasse
67061 Ludwigshafen
Vokietija

arba

Famar SA.
7 Anthousas Avenue
153 44 Anthousa Attiki
Graikija

Šis vaistinis preparatas registruotas EEE šalyse narėse tokiais pavadinimais:

Bulgarija
Brufen Retard 800mg prolonged release tablets

Estija
Brufen, 800 mg toimeainet prolongeeritult vabastavad tabletid

Vengrija
Brufen 800 mg retard tabletta

Latvija
Brufen 800 mg ilgstošās darbības tabletes

Lietuva
Brufen 800 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Lenkija
Brufen Retard, 800 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Rumunija
Brufen Retard 800 mg comprimate cu eliberare prelungită

Slovėnija
Brufen retard 800 mg tablete s podaljšanim sproščanjem

Švedija
Brufen Retard 800 mg depottabletter

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Abbott Laboratories“
Žalgirio g. 92,
LT- 09303, Vilnius
Tel.:+370 52051288

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-04-17
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

Atsiliepimai

Mums svarbi Jūsų nuomonė apie mūsų platinamus produktus.
Būsime labai dėkingi už Jūsų paliktus komentarus.

Rašyti atsiliepimą

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau

Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje.