prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
sunkv 1

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Apap Diretto 500 mg granulės, N6

Gamintojas
US Pharmacia Inc.
Vaisto grupė
Nereceptinis
Kaina 2,89
Klauskite Įdėti į patinkančias Pranešti, kai kaina nukris
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Klauskite“, kad pasiteirautumėte apie produktą ir mes su malonumu Jums atsakysime, kada jis vėl bus prekyboje.
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Apap Diretto 500 mg granulės nuo skausmo ir karščiavimo, N6

Paracetamolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Apap Diretto galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 3 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
 • Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

 1. Kas yra Apap Diretto ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Apap Diretto
 3. Kaip vartoti Apap Diretto
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Apap Diretto
 6. Kita informacija

1. KAS YRA APAP DIRETTO IR KAM JIS VARTOJAMAS

Paracetamolis priklauso farmakoterapinei analgetikų (skausmą malšinančių vaistų) grupei, kurie tuo pačiu metu veikia kaip antipiretikai (karščiavimą mažinantys vaistai) ir turi silpną priešuždegiminį poveikį. Apap Diretto vartojamas silpnam ir vidutinio stiprumo skausmui malšinti bei temperatūrai mažinti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT APAP DIRETTO

Apap Diretto vartoti negalima:

 • ­jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) paracetamoliui arba bet kuriai pagalbinei Apap Diretto medžiagai;
 • ­jei jums yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

 • ­jei jums yra sunkus inkstų ar kepenų sutrikimas;
 • ­perdozavimo rizika yra didesnė pacientams, sergantiems necirozine alkoholio sukelta kepenų liga.
 • ­negalima viršyti rekomenduojamos dozės;
 • ­jeigu sergate lėtiniu alkoholizmu;
 • jeigu turite gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės trūkumą;
 • jeigu sergate hemolizine anemija;
 • jeigu jums pasireiškia Gilbert’o sindromas (paveldima nehemolizinė gelta).

Paracetamolio nerekomenduojama vartoti dažnai ar ilgą laiką. Pacientams patartina tuo pačiu metu nevartoti kitų vaistų, kurių sudėtyje yra paracetamolio. Vartojant keletą paros dozių vienu kartu, galimas sunkus kepenų pažeidimas; tokiu atveju sąmonės netekimas nepasireiškia; vis dėlto, nedelsiant turi būti suteikta medicininė priežiūra. Vartojimas ilgą laiką, išskyrus atvejus, kai prižiūri gydytojas, gali būti žalingas. Paracetamolio skyrimas vaikams 60 mg/kg per parą kartu su kitu karščiavimą mažinančiu vaistu yra nepateisinamas, išskyrus atvejus, kai gydymas vien paracetamoliu nėra veiksmingas.

Patariama atsargiai vartoti paracetamolį pacientams, sergantiems sunkiu inkstų nepakankamumu (kreatinino klirensas £30 ml/min (žr. 4.2 skyrių)) ar hepatoceliuliniu nepakankamumu (lengvu arba vidutiniu). Perdozavimo rizika yra didesnė tiems, kurie serga necirozine alkoholio sukelta kepenų liga. Reikia imtis atsargumo priemonių lėtinio alkoholizmo atvejais. Tokiu atveju paros dozė neturėtų viršyti 2 gramų.

Sunkaus karščiavimo atveju ar pasireiškus antrinės infekcijos požymiams, ar jiems užsitęsus daugiau kaip 3 paras, gydymas turi būti vertinamas iš naujo. Paracetamolis turi būti vartojamas atsargiai dehidracijos (skysčių netekimo) ar lėtinio mitybos nepakankamumo atveju. Suaugusiems ir vaikams, sveriantiems 50 kg ir daugiau, bendra paracetamolio paros dozė neturėtų viršyti 3 gramų. Jeigu simptomai pasunkėja ar nepalengvėja per 3 dienas, ar pakyla aukšta temperatūra, turite susisiekti su gydytoju.

Niekada nevartokite Apap Diretto daugiau nei rekomenduojama. Didesnė dozė skausmo labiau nepalengvina, bet gali sukelti sunkų kepenų pažeidimą. Kepenų pažeidimo simptomai pasireiškia pirmą dieną ar po kelių dienų. Todėl, jeigu suvartojote daugiau Apap Diretto nei rekomenduojama šiame lapelyje, labai svarbu kiek įmanoma greičiau susisiekti su gydytoju.

Nuskausminančius vaistus vartojant didelėmis dozėmis ar neteisingai vartojant ilgą laiką, gali pasireikšti galvos skausmai, kurie neturėtų būti gydomi didesnėmis vaisto dozėmis. Paprastai nuolat vartojant vaistus nuo skausmo, ypatingai keleto vaistų nuo skausmo derinį, gali pasireikšti ilgalaikis inkstų pažeidimas, kuriam esant, kyla pavojus susirgti inkstų nepakankamumu (analgetinė nefropatija).

Staigus nuskausminančių vaistų vartojimo nutraukimas po ilgalaikio jų vartojimo, ar po jų didelės dozės ar neteisingo vartojimo, gali sukelti galvos skausmus, nuovargį, raumenų skausmą, nervingumą ir autonominius (vegetacinius) simptomus. Šie nutraukimo simptomai išnyksta per kelias dienas. Iki to laiko nebevartokite nuskausminančių vaistų ir vėl nepradėkite jų vartoti nepasitarę su gydytoju. Nevartokite Apap Diretto ilgą laiką ar didelėmis dozėmis, prieš tai nepasitarę su gydytoju ar odontologu.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Vaistai, galintys turėti įtakos Apap Diretto poveikiui:
-  probenecidas (vaistas, vartojamas podagrai gydyti);
-  vaistai, galintys pažeisti kepenis, pvz., fenobarbitalis (migdančios tabletės), fenitoinas, karbamazepinas, primidonas (vaistai nuo epilepsijos) ir rifampicinas (vaistas nuo tuberkuliozės). Šių vaistų vartojimas kartu su paracetamoliu gali sukelti kepenų pažeidimą.
-  metoklopramidas ir domperidonas (vaistai nuo pykinimo). Jie gali padidinti paracetamolio pasisavinimą ir jo poveikį.
-  vaistai, lėtinantys skrandžio ištuštėjimą. Jie gali sulėtinti paracetamolio pasisavinimą ir uždelsti jo poveikį.
-  kolestiraminas (vaistas, mažinantis padidėjusį lipidų kiekį kraujyje). Jis gali pasunkinti paracetamolio pasisavinimą ir jo poveikį. Vis dėlto nevartokite kolestiramino vieną valandą po paracetamolio pavartojimo.
-  kraują skystinantys vaistai (geriamieji antikoaguliantai, ypatingai – varfarinas). Ilgiau kaip savaitę trunkantis paracetamolio vartojimas didina kraujavimo galimybę. Vis dėlto ilgalaikis paracetamolio vartojimas turėtų būti prižiūrimas medikų. Paracetamolio vartojimas kartais neturi stipraus poveikio atsirasti kraujavimo galimybei.

Kartu vartojant paracetamolį su AZT (zidovudinu, vaistu, vartojamu ŽIV infekcijos gydymui), didėja baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimo tikimybė (neutropenija). Tai gali neigiamai veikti imuninę sistemą ir padidinti infekcijų riziką. Apap Diretto gali būti vartojamas kartu su zidovudinu tik pasitarus su medikais.

Vartojamo paracetamolio poveikis laboratoriniams tyrimams
Gali pakisti šlapimo rūgšties ir cukraus kiekio kraujyje tyrimai.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo metu paracetamolio vartoti ilgai, didelėmis dozėmis ar kartu su kitais vaistais negalima. Paracetamolis gydomosiomis dozėmis gali būti vartojamas nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Apap Diretto gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Apap Diretto medžiagas
Šio vaistinio preparato sudėtyje yra sorbitolio ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI APAP DIRETTO GRANULES NUO SKAUSMO

Apap Diretto visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Dozė priklauso nuo duomenų, pateiktų lentelėje. Apap Diretto dozė priklauso nuo amžiaus ir kūno svorio; įprastinė vienkartinė dozė yra 10–15 mg paracetamolio vienam kilogramui kūno svorio iki bendros 60–75 mg/kg kūno svorio paros dozės. Atitinkamas dozės intervalas priklauso nuo simptomų ir maksimalios bendros paros dozės. Turi būti išlaikomi mažiausiai 6 valandų intervalai tarp dozių. Tai reiškia, kad vartoti vaisto galima daugiausiai 4 kartus per parą.

Jeigu simptomai išlieka ilgiau kaip 3 paras, susisiekite su gydytoju.

Kūno svoris (amžius)

Vienkartinė Apap dozė

Didžiausia Apap paros dozė

26 kg–40 kg
(8–12 metų)

500 mg paracetamolio
(1 paketėlis)

1500 mg paracetamolio
(3 paketėliai)

>40 kg
(vyresni nei 12 metų vaikai ir suaugusieji)

500–1000 mg paracetamolio
(1–2 paketėliai)

3000 mg paracetamolio
(6 paketėliai po 500 mg)

Vartojimo metodas ir būdas
Apap Diretto skirtas vartoti per burną. Nevartokite Apap Diretto kartu su maistu. Granules reikia supilti tiesiai į burną ant liežuvio, ir praryti neužgėrus vandens.

Ypatingos pacientų grupės
Kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimas
Pacientams, kuriems sutrikusi kepenų ar inkstų funkcija, dozė turi būti sumažinta. Kaip vartoti, klauskite gydytojo arba vaistininko.

Lėtinis alkoholizmas
Nuolatinis alkoholio vartojimas gali sumažinti paracetamolio toksiškumo slenkstį. Šiems pacientams laiko tarpas tarp dviejų dozių turėtų būti mažiausiai 8 valandos. Per parą negalima viršyti 2 g paracetamolio.

Senyvi pacientai
Senyviems pacientams dozės koreguoti nereikia.

Vaikai ir paaugliai, kurių kūno svoris yra mažas
Vaikams, jaunesniems kaip 8 metų, sveriantiems mažiau kaip 26 kg, dozės stiprumas, nurodytas šiai amžiaus grupei nėra tinkamas. Šiai pacientų grupei yra galimos kitos vaisto formos ir kiti stiprumai.

Pavartojus per didelę Apap Diretto dozę
Apap Diretto perdozavimo atveju praneškite savo gydytojui ar skambinkite į greitąją pagalbą. Perdozavimas pasekmės gali būti sunkios ir baigtis mirtimi. Dėl uždelsto sunkaus kepenų pažeidimo rizikos būtinas skubus gydymas, netgi tuo atveju, jeigu jaučiatės gerai. Simptomai gali apsiriboti pykinimu, vėmimu ir gali neatspindėti perdozavimo sunkumo ar organo pažeidimo rizikos.

Pamiršus pavartoti Apap Diretto
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Apap Diretto, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Dažnis „retas“: pasitaiko 1–10 pacientų iš 10000. Retai pasireiškiantys šalutiniai poveikiai:

 • anemija;
 • nehemolizinė anemija ir būklė, kai sutrinka kraujo ląstelių gamyba kaulų čiulpuose (vadinama kaulų čiulpų slopinimu);
 • trombocitopenija;
 • egzokrininės kasos ligos, ūmus ir lėtinis kasos uždegimas;
 • alerginės ligos;
 • dilgėlinė;
 • anafilaksinė reakcija;
 • alergija maistui, vaistams;
 • inkstų liga.

Paracetamolis yra plačiai vartojamas ir apie jo šalutinius poveikius, kurie paprastai būna susiję su jo perdozavimu, pranešama retai. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI APAP DIRETTO GRANULES NUO SKAUSMO

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant paketėlio ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Apap Diretto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE APAP DIRETTO GRANULES

Apap Diretto sudėtis
Veiklioji Apap Diretto medžiaga yra paracetamolis. 1 paketėlyje yra 500 mg paracetamolio. Pagalbinės medžiagos yra:

 • Sorbitolis (E 420)
 • Talkas
 • Bazinis butilintas metakrilato kopolimeras
 • Lengvasis magnio oksidas
 • Karmeliozės natrio druska
 • Sukralozė (E955)
 • Magnio stearatas
 • Hipromeliozė
 • Stearino rūgštis
 • Natrio laurilsulfatas
 • Titano dioksidas (E 171)
 • N,2,3-trimetil-2-(propan-2-il)butanamidas
 • Simetikonas
 • Braškių kvapioji medžiaga (sudėtyje yra maltodekstrino, gumiarabiko (E414), natūralių ir identiškų natūralioms kavpiųjų medžiagų, propilenglikolio (E1520), triacetino (E1518), 3 hidroksi-2-metil-4H-piran-4-ono (E636))
 • Vanilės kvapioji medžiaga (sudėtyje yra maltodekstrino, natūralių ir identiškų natūralioms kvapiųjų medžiagų, propilenglikolio (E1520), sacharozės)

Apap Diretto išvaizda ir kiekis pakuotėje
Aliuminio paketėlis, kuriame yra baltos arba beveik baltos granulės. Apap Diretto tiekiamas kartono dėžutėse po 2, 6, 10, 12, 20, 24 paketėlius. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Apap Diretto Rinkodaros teisės turėtojas

US Pharmacia Sp. z o.o.
1. Ziębicka 40
50–507 Wrocław
Lenkija

Apap Diretto Gamintojai

Losan Pharma GmbH
Otto-Hahn-Str. 13, 79395 Neuenburg
Vokietija

arba

US Pharmacia Sp. z o.o
1. Ziębicka 40
50-507 Wrocław
Lenkija

Šis vaistinis preparatas yra registruotas EEE valstybėse narėse tokiais pavadinimais
Vokietija:  Ulomol Erdbeer / Vanille 500 mg Granulat in Beuteln
Lenkija:  Apap Direct
Lietuva:  Apap Diretto 500 mg granulės

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
UAB „USP Baltics”
Lvovo g. 25,
LT-09320 Vilnius
Tel.: +370 5 279 17 15 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-10-24
Šaltinis: VVKT

Apap Diretto 500 mg granulės, N6 vartojimas

Apap Diretto visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Dozė priklauso nuo duomenų, pateiktų lentelėje. Apap Diretto dozė priklauso nuo amžiaus ir kūno svorio; įprastinė vienkartinė dozė yra 10–15 mg paracetamolio vienam kilogramui kūno svorio iki bendros 60–75 mg/kg kūno svorio paros dozės. Atitinkamas dozės intervalas priklauso nuo simptomų ir maksimalios bendros paros dozės. Turi būti išlaikomi mažiausiai 6 valandų intervalai tarp dozių. Tai reiškia, kad vartoti vaisto galima daugiausiai 4 kartus per parą.

Jūsų atsiliepimai apie "Apap Diretto 500 mg granulės, N6" produktą

atgal Informacinis lapelis
Apap Diretto 500 mg granulės, N6
Apap Diretto 500 mg granulės, N6

Apap Diretto 500 mg granulės nuo skausmo ir karščiavimo, N6

Paracetamolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Apap Diretto galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 3 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
 • Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

 1. Kas yra Apap Diretto ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Apap Diretto
 3. Kaip vartoti Apap Diretto
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Apap Diretto
 6. Kita informacija

1. KAS YRA APAP DIRETTO IR KAM JIS VARTOJAMAS

Paracetamolis priklauso farmakoterapinei analgetikų (skausmą malšinančių vaistų) grupei, kurie tuo pačiu metu veikia kaip antipiretikai (karščiavimą mažinantys vaistai) ir turi silpną priešuždegiminį poveikį. Apap Diretto vartojamas silpnam ir vidutinio stiprumo skausmui malšinti bei temperatūrai mažinti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT APAP DIRETTO

Apap Diretto vartoti negalima:

 • ­jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) paracetamoliui arba bet kuriai pagalbinei Apap Diretto medžiagai;
 • ­jei jums yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

 • ­jei jums yra sunkus inkstų ar kepenų sutrikimas;
 • ­perdozavimo rizika yra didesnė pacientams, sergantiems necirozine alkoholio sukelta kepenų liga.
 • ­negalima viršyti rekomenduojamos dozės;
 • ­jeigu sergate lėtiniu alkoholizmu;
 • jeigu turite gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės trūkumą;
 • jeigu sergate hemolizine anemija;
 • jeigu jums pasireiškia Gilbert’o sindromas (paveldima nehemolizinė gelta).

Paracetamolio nerekomenduojama vartoti dažnai ar ilgą laiką. Pacientams patartina tuo pačiu metu nevartoti kitų vaistų, kurių sudėtyje yra paracetamolio. Vartojant keletą paros dozių vienu kartu, galimas sunkus kepenų pažeidimas; tokiu atveju sąmonės netekimas nepasireiškia; vis dėlto, nedelsiant turi būti suteikta medicininė priežiūra. Vartojimas ilgą laiką, išskyrus atvejus, kai prižiūri gydytojas, gali būti žalingas. Paracetamolio skyrimas vaikams 60 mg/kg per parą kartu su kitu karščiavimą mažinančiu vaistu yra nepateisinamas, išskyrus atvejus, kai gydymas vien paracetamoliu nėra veiksmingas.

Patariama atsargiai vartoti paracetamolį pacientams, sergantiems sunkiu inkstų nepakankamumu (kreatinino klirensas £30 ml/min (žr. 4.2 skyrių)) ar hepatoceliuliniu nepakankamumu (lengvu arba vidutiniu). Perdozavimo rizika yra didesnė tiems, kurie serga necirozine alkoholio sukelta kepenų liga. Reikia imtis atsargumo priemonių lėtinio alkoholizmo atvejais. Tokiu atveju paros dozė neturėtų viršyti 2 gramų.

Sunkaus karščiavimo atveju ar pasireiškus antrinės infekcijos požymiams, ar jiems užsitęsus daugiau kaip 3 paras, gydymas turi būti vertinamas iš naujo. Paracetamolis turi būti vartojamas atsargiai dehidracijos (skysčių netekimo) ar lėtinio mitybos nepakankamumo atveju. Suaugusiems ir vaikams, sveriantiems 50 kg ir daugiau, bendra paracetamolio paros dozė neturėtų viršyti 3 gramų. Jeigu simptomai pasunkėja ar nepalengvėja per 3 dienas, ar pakyla aukšta temperatūra, turite susisiekti su gydytoju.

Niekada nevartokite Apap Diretto daugiau nei rekomenduojama. Didesnė dozė skausmo labiau nepalengvina, bet gali sukelti sunkų kepenų pažeidimą. Kepenų pažeidimo simptomai pasireiškia pirmą dieną ar po kelių dienų. Todėl, jeigu suvartojote daugiau Apap Diretto nei rekomenduojama šiame lapelyje, labai svarbu kiek įmanoma greičiau susisiekti su gydytoju.

Nuskausminančius vaistus vartojant didelėmis dozėmis ar neteisingai vartojant ilgą laiką, gali pasireikšti galvos skausmai, kurie neturėtų būti gydomi didesnėmis vaisto dozėmis. Paprastai nuolat vartojant vaistus nuo skausmo, ypatingai keleto vaistų nuo skausmo derinį, gali pasireikšti ilgalaikis inkstų pažeidimas, kuriam esant, kyla pavojus susirgti inkstų nepakankamumu (analgetinė nefropatija).

Staigus nuskausminančių vaistų vartojimo nutraukimas po ilgalaikio jų vartojimo, ar po jų didelės dozės ar neteisingo vartojimo, gali sukelti galvos skausmus, nuovargį, raumenų skausmą, nervingumą ir autonominius (vegetacinius) simptomus. Šie nutraukimo simptomai išnyksta per kelias dienas. Iki to laiko nebevartokite nuskausminančių vaistų ir vėl nepradėkite jų vartoti nepasitarę su gydytoju. Nevartokite Apap Diretto ilgą laiką ar didelėmis dozėmis, prieš tai nepasitarę su gydytoju ar odontologu.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Vaistai, galintys turėti įtakos Apap Diretto poveikiui:
-  probenecidas (vaistas, vartojamas podagrai gydyti);
-  vaistai, galintys pažeisti kepenis, pvz., fenobarbitalis (migdančios tabletės), fenitoinas, karbamazepinas, primidonas (vaistai nuo epilepsijos) ir rifampicinas (vaistas nuo tuberkuliozės). Šių vaistų vartojimas kartu su paracetamoliu gali sukelti kepenų pažeidimą.
-  metoklopramidas ir domperidonas (vaistai nuo pykinimo). Jie gali padidinti paracetamolio pasisavinimą ir jo poveikį.
-  vaistai, lėtinantys skrandžio ištuštėjimą. Jie gali sulėtinti paracetamolio pasisavinimą ir uždelsti jo poveikį.
-  kolestiraminas (vaistas, mažinantis padidėjusį lipidų kiekį kraujyje). Jis gali pasunkinti paracetamolio pasisavinimą ir jo poveikį. Vis dėlto nevartokite kolestiramino vieną valandą po paracetamolio pavartojimo.
-  kraują skystinantys vaistai (geriamieji antikoaguliantai, ypatingai – varfarinas). Ilgiau kaip savaitę trunkantis paracetamolio vartojimas didina kraujavimo galimybę. Vis dėlto ilgalaikis paracetamolio vartojimas turėtų būti prižiūrimas medikų. Paracetamolio vartojimas kartais neturi stipraus poveikio atsirasti kraujavimo galimybei.

Kartu vartojant paracetamolį su AZT (zidovudinu, vaistu, vartojamu ŽIV infekcijos gydymui), didėja baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimo tikimybė (neutropenija). Tai gali neigiamai veikti imuninę sistemą ir padidinti infekcijų riziką. Apap Diretto gali būti vartojamas kartu su zidovudinu tik pasitarus su medikais.

Vartojamo paracetamolio poveikis laboratoriniams tyrimams
Gali pakisti šlapimo rūgšties ir cukraus kiekio kraujyje tyrimai.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo metu paracetamolio vartoti ilgai, didelėmis dozėmis ar kartu su kitais vaistais negalima. Paracetamolis gydomosiomis dozėmis gali būti vartojamas nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Apap Diretto gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Apap Diretto medžiagas
Šio vaistinio preparato sudėtyje yra sorbitolio ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI APAP DIRETTO GRANULES NUO SKAUSMO

Apap Diretto visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Dozė priklauso nuo duomenų, pateiktų lentelėje. Apap Diretto dozė priklauso nuo amžiaus ir kūno svorio; įprastinė vienkartinė dozė yra 10–15 mg paracetamolio vienam kilogramui kūno svorio iki bendros 60–75 mg/kg kūno svorio paros dozės. Atitinkamas dozės intervalas priklauso nuo simptomų ir maksimalios bendros paros dozės. Turi būti išlaikomi mažiausiai 6 valandų intervalai tarp dozių. Tai reiškia, kad vartoti vaisto galima daugiausiai 4 kartus per parą.

Jeigu simptomai išlieka ilgiau kaip 3 paras, susisiekite su gydytoju.

Kūno svoris (amžius)

Vienkartinė Apap dozė

Didžiausia Apap paros dozė

26 kg–40 kg
(8–12 metų)

500 mg paracetamolio
(1 paketėlis)

1500 mg paracetamolio
(3 paketėliai)

>40 kg
(vyresni nei 12 metų vaikai ir suaugusieji)

500–1000 mg paracetamolio
(1–2 paketėliai)

3000 mg paracetamolio
(6 paketėliai po 500 mg)

Vartojimo metodas ir būdas
Apap Diretto skirtas vartoti per burną. Nevartokite Apap Diretto kartu su maistu. Granules reikia supilti tiesiai į burną ant liežuvio, ir praryti neužgėrus vandens.

Ypatingos pacientų grupės
Kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimas
Pacientams, kuriems sutrikusi kepenų ar inkstų funkcija, dozė turi būti sumažinta. Kaip vartoti, klauskite gydytojo arba vaistininko.

Lėtinis alkoholizmas
Nuolatinis alkoholio vartojimas gali sumažinti paracetamolio toksiškumo slenkstį. Šiems pacientams laiko tarpas tarp dviejų dozių turėtų būti mažiausiai 8 valandos. Per parą negalima viršyti 2 g paracetamolio.

Senyvi pacientai
Senyviems pacientams dozės koreguoti nereikia.

Vaikai ir paaugliai, kurių kūno svoris yra mažas
Vaikams, jaunesniems kaip 8 metų, sveriantiems mažiau kaip 26 kg, dozės stiprumas, nurodytas šiai amžiaus grupei nėra tinkamas. Šiai pacientų grupei yra galimos kitos vaisto formos ir kiti stiprumai.

Pavartojus per didelę Apap Diretto dozę
Apap Diretto perdozavimo atveju praneškite savo gydytojui ar skambinkite į greitąją pagalbą. Perdozavimas pasekmės gali būti sunkios ir baigtis mirtimi. Dėl uždelsto sunkaus kepenų pažeidimo rizikos būtinas skubus gydymas, netgi tuo atveju, jeigu jaučiatės gerai. Simptomai gali apsiriboti pykinimu, vėmimu ir gali neatspindėti perdozavimo sunkumo ar organo pažeidimo rizikos.

Pamiršus pavartoti Apap Diretto
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Apap Diretto, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Dažnis „retas“: pasitaiko 1–10 pacientų iš 10000. Retai pasireiškiantys šalutiniai poveikiai:

 • anemija;
 • nehemolizinė anemija ir būklė, kai sutrinka kraujo ląstelių gamyba kaulų čiulpuose (vadinama kaulų čiulpų slopinimu);
 • trombocitopenija;
 • egzokrininės kasos ligos, ūmus ir lėtinis kasos uždegimas;
 • alerginės ligos;
 • dilgėlinė;
 • anafilaksinė reakcija;
 • alergija maistui, vaistams;
 • inkstų liga.

Paracetamolis yra plačiai vartojamas ir apie jo šalutinius poveikius, kurie paprastai būna susiję su jo perdozavimu, pranešama retai. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI APAP DIRETTO GRANULES NUO SKAUSMO

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant paketėlio ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Apap Diretto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE APAP DIRETTO GRANULES

Apap Diretto sudėtis
Veiklioji Apap Diretto medžiaga yra paracetamolis. 1 paketėlyje yra 500 mg paracetamolio. Pagalbinės medžiagos yra:

 • Sorbitolis (E 420)
 • Talkas
 • Bazinis butilintas metakrilato kopolimeras
 • Lengvasis magnio oksidas
 • Karmeliozės natrio druska
 • Sukralozė (E955)
 • Magnio stearatas
 • Hipromeliozė
 • Stearino rūgštis
 • Natrio laurilsulfatas
 • Titano dioksidas (E 171)
 • N,2,3-trimetil-2-(propan-2-il)butanamidas
 • Simetikonas
 • Braškių kvapioji medžiaga (sudėtyje yra maltodekstrino, gumiarabiko (E414), natūralių ir identiškų natūralioms kavpiųjų medžiagų, propilenglikolio (E1520), triacetino (E1518), 3 hidroksi-2-metil-4H-piran-4-ono (E636))
 • Vanilės kvapioji medžiaga (sudėtyje yra maltodekstrino, natūralių ir identiškų natūralioms kvapiųjų medžiagų, propilenglikolio (E1520), sacharozės)

Apap Diretto išvaizda ir kiekis pakuotėje
Aliuminio paketėlis, kuriame yra baltos arba beveik baltos granulės. Apap Diretto tiekiamas kartono dėžutėse po 2, 6, 10, 12, 20, 24 paketėlius. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Apap Diretto Rinkodaros teisės turėtojas

US Pharmacia Sp. z o.o.
1. Ziębicka 40
50–507 Wrocław
Lenkija

Apap Diretto Gamintojai

Losan Pharma GmbH
Otto-Hahn-Str. 13, 79395 Neuenburg
Vokietija

arba

US Pharmacia Sp. z o.o
1. Ziębicka 40
50-507 Wrocław
Lenkija

Šis vaistinis preparatas yra registruotas EEE valstybėse narėse tokiais pavadinimais
Vokietija:  Ulomol Erdbeer / Vanille 500 mg Granulat in Beuteln
Lenkija:  Apap Direct
Lietuva:  Apap Diretto 500 mg granulės

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
UAB „USP Baltics”
Lvovo g. 25,
LT-09320 Vilnius
Tel.: +370 5 279 17 15 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-10-24
Šaltinis: VVKT

atgal Vartojimas
Apap Diretto 500 mg granulės, N6
Apap Diretto 500 mg granulės, N6

Apap Diretto 500 mg granulės, N6 vartojimas

Apap Diretto visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Dozė priklauso nuo duomenų, pateiktų lentelėje. Apap Diretto dozė priklauso nuo amžiaus ir kūno svorio; įprastinė vienkartinė dozė yra 10–15 mg paracetamolio vienam kilogramui kūno svorio iki bendros 60–75 mg/kg kūno svorio paros dozės. Atitinkamas dozės intervalas priklauso nuo simptomų ir maksimalios bendros paros dozės. Turi būti išlaikomi mažiausiai 6 valandų intervalai tarp dozių. Tai reiškia, kad vartoti vaisto galima daugiausiai 4 kartus per parą.
atgal Atsiliepimai
Apap Diretto 500 mg granulės, N6
Apap Diretto 500 mg granulės, N6
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!