prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
sunkv 1

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Paracetamolis L 500 mg tabletės, N20

Gamintojas
Liuks
Medication group
Non-prescription
Kaina 0,80
Klauskite Įdėti į patinkančias Pranešti, kai kaina nukris
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Klauskite“, kad pasiteirautumėte apie produktą ir mes su malonumu Jums atsakysime, kada jis vėl bus prekyboje.
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Vaistai Paracetamolis L, 500 mg tabletės nuo skausmo ir karščiavimo, N20

Paracetamolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Paracetamolio L 500 mg tablečių galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jei norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 3 paras nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Paracetamolis L ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Paracetamolis L
3. Kaip vartoti Paracetamolis L
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Paracetamolis L
6. Kita informacija

1. KAS YRA PARACETAMOLIS L IR KAM JIS VARTOJAMAS

Paracetamolis yra sintetinis ne opioidinis paraaminofenolo darinys. Paracetamolis malšina skausmą ir mažina padidėjusią kūno temperatūrą, tačiau jo skausmą malšinančio poveikio būdas nėra visiškai ištirtas. Manoma, kad jis skausmą malšina dvejopai: slopina biologiškai aktyvių medžiagų, t.y. prostaglandinų (PG) sintezę centrinėje nervų sistemoje (CNS) ir kiek silpniau blokuoja skausmo atsiradimą periferijoje.

Paracetamolis mažina padidėjusią kūno temperatūrą, nes slopina prostaglandinų sintezę. Dėl tokio poveikio pogumburio termoreguliacijos centrui išsiplečia periferinės odos kraujagyslės, gerėja odos kraujotaka, didėja prakaitavimas ir todėl mažėja kūno temperatūra (padidėja šilumos atidavimas).

Medikamentas vartojamas trumpalaikiam nesunkiam ir vidutinio sunkumo (galvos, dantų, menstruacijų, raumenų, sąnarių arba pooperacinio) skausmui malšinti bei karščiavimui mažinti suaugusiems žmonėms ir vaikams. Daugiau apie medžiagą paracetamolį skausmui ir karščiavimui mažinti...

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PARACETAMOLIS L VAISTUS

Paracetamolis L vartoti negalima:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas paracetamoliui arba bet kuriai Paracetamolio L pagalbinei medžiagai;
- jei sergama ūminiu hepatitu (kepenų uždegimu);
- jei yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas;
- jeigu yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas;
- jeigu sergama paveldima konstitucine hiperbilirubinemija (bilirubino kiekio kraujyje padidėjimas).

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu sergama inkstų ar kepenų funkcijos nepakankamumu;
- jeigu yra hemolizinė anemija dėl gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės trūkumo;
- jeigu sergama Žilibero sindromu;
- jeigu piktnaudžiaujama alkoholiu, kadangi jis gali sustiprinti toksinį paracetamolio poveikį kepenims, ypač jei kartu badaujama (tokiu atveju jau gydomoji paracetamolio dozė gali pažeisti kepenis);
- jeigu kartu vartojama toksinio poveikio kepenims preparatų.

Būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei:
- paracetamolio vartojama skausmui, įskaitant artrito sukeltam, malšinti, tačiau suaugusiam žmogui skausmas ilgiau kaip 10 parų, o vaikui ilgiau, kaip 5 paras, nemažėja. Būklė blogėja, atsiranda naujų simptomų, arba skausminga vieta parausta ar patinsta;
- vaistinio preparato vartojama karščiavimui mažinti, tačiau karščiuojama ilgiau kaip 3 paras, būklė blogėja ar atsiranda naujų simptomų;
- paracetamolio vartojama stipriam gerklės skausmui malšinti, tačiau gerklės skausmas trunka ilgiau kaip 2 paras arba atsiranda karščiavimas, galvos skausmas, išbėrimas, pykinimas, vėmimas.

Jei kartu vartojama kitų vaistinių preparatų, kuriuose yra paracetamolio, kyla perdozavimo pavojus.
Paracetamolio, kurio sudėtyje yra aspartamo, negalima vartoti pacientams, ypač vaikams, kuriems yra fenilketonurija (įgimta būklė, kai organizme trūksta fermento fenilalanino hidroksilazės).

Vartojant paracetamolio, reikia vengti alkoholio, be gydytojo nurodymo ilgiau, kaip kelias paras kartu su paracetamoliu nevartoti salicilatų ar nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU).   Jei inkstų funkcija susilpnėjusi, vaistinio preparato vartojant ilgai ir didelę dozę, didėja nepageidaujamo poveikio atsiradimo rizika. Tokiu atveju medikamento galima vartoti tik būtinu atveju. Jeigu yra kitokių analgetikų sukeltas inkstų funkcijos pažeidimas, paracetamolio vartoti draudžiama.

Didžiausią paracetamolio dozę (4 g) ilgiau kaip 10 parų galima vartoti tik gydytojo nurodymu ir jam stebint paciento būklę. Jei inkstų funkcija pažeista, geriant vaistą ilgai ir didelėmis dozėmis, didėja šalutinio poveikio atsiradimo pavojus. Tokiu atveju vaisto galima vartoti tik būtinu atveju.

Pacientams, sergantiems analgetikų sukelta nefropatija (inkstų liga), paracetamolio, kaip ir kitų analgetikų, vartoti negalima.
Ilgalaikis analgetikų vartojimas, ypač jei vaisto sudėtyje yra keletas skausmą malšinančių medžiagų, gali pažeisti inkstus (gali iškilti analgezinės nefropatijos atsiradimo pavojus).

Kitų vaistų vartojimas
Skrandžio išsituštinimą lėtinantys vaistiniai preparatai (pvz., propantelinas, antidepresantai, pasižymintys anticholinerginiu poveikiu, narkotiniai analgetikai). Jų vartojant kartu su paracetamoliu, lėtėja pastarojo preparato absorbcija ir poveikis. Greitinantys skrandžio išsituštinimą preparatai (pvz., metoklopramidas) Vartojant kartu su paracetamoliu, jo absorbcija ir poveikis greitėja.

Spazmolitikai (petidinas ir kiti)
Vartojant kartu su paracetamoliu, jo absorbcija mažėja, poveikis lėtėja ir silpnėja.

Chloramfenikolis
Kartu vartojamas paracetamolis maždaug penkis kartus prailgina chloramfenikolio pusinės eliminacijos periodą.

Netiesioginio poveikio antikoaguliantai (kumarino dariniai) ir kiti kraujo krešėjimą mažinantys preparatai
Paracetamolis mažina kraujo krešėjime dalyvaujančių faktorių sintezę kepenyse, todėl didėja antikoaguliantų veiksmingumas ir kraujavimo galimybė. Toks poveikis pasireiškia, jei paracetamolio vartojama ilgai ir ne mažesnė, kaip 2 g paros dozė.
Tokiu atveju pacientų, vartojančių kraujo krešėjimą mažinančių vaistų kartu su paracetamoliu, būklę turi sekti gydytojas.

Diflunisalis
Kartu vartojant diflunisalio, 50 % padidėja paracetamolio koncentracija kraujo plazmoje ir didėja hepatotoksinio (toksinio poveikio kepenims) poveikio pavojus.

Acetilsalicilo rūgštis ir kiti salicilatai
Ilgai vartojant paracetamolio kartu su salicilatų didesnėmis dozėmis (1,35 g per parą ar 1 kg per metus ilgiau kaip 3 metus iš eilės), reikšmingai padidėja analgezinės nefropatijos, inkstų spenelių nekrozės, terminalinės inkstų funkcijos nepakankamumo stadijos, inkstų arba šlapimo pūslės vėžio rizika.

Kiti NVNU
Paracetamolio vartojant kartu su kitais NVNU, gali padidėti nepageidaujamo poveikio inkstams rizika.

Salicilamidas
Kartu vartojamas salicilamidas prailgina paracetamolio pusinės eliminacijos laiką ir padidina toksinį poveikį kepenims.

Chlorzoksazonas
Vartojant kartu su paracetamoliu, abiejų preparatų toksinis poveikis kepenims stiprėja.

Zidovudinas
Kartu vartojamas zidovudinas slopina paracetamolio gliukuroninimą, serume didėja jo koncentracija, stiprėja toksinis abiejų vaistinių preparatų poveikis, gresia neutropenijos (tam tikrų kraujo ląstelių sumažėjimas kraujyje) atsiradimo rizika.

Aktyvinta anglis, cholestiraminas
Šie preparatai mažina paracetamolio absorbciją.

H2 blokatoriai
Ranitidinas, nizatidinas mažina paracetamolio gliukuroninimą, todėl didėja jo toksinis poveikis kepenims. Cimetidinas gali mažinti paracetamolio veiksmingumą.

Fentanilis
Jis slopina CYP 3A4 izofermentą (slopina paracetamolio metabolizmą).

Paracetamolis L vartojimas su maistu ir gėrimais
Ilgalaikis ir gausus alkoholio vartojimas gali didinti paracetamolio sukeliamą toksinio poveikio kepenims riziką. Todėl paracetamolio vartojimo laikotarpiu alkoholio vartoti negalima.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Klinikinių duomenų apie paracetamolio vartojimą nėštumo metu nepakanka. Nors preparatas prasiskverbia per placentą, jo vartojimo metu žalingo poveikio motinai ir vaisiui bei naujagimiui nenustatyta, jei vartojamos terapinės dozės. Nustatyta, kad moterims vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu dažnai vartojant paracetamolio, kūdikiams ir mokyklinio amžiaus vaikams didėja dusulio, net bronchinės astmos atsiradimo rizika, todėl nėštumo laikotarpiu paracetamolio vartoti nerekomenduojama. Paracetamolio išsiskiria į motinos pieną, tačiau ar žindomam kūdikiui jis gali būti pavojingas, nežinoma, todėl žindymo laikotarpiu medikamento vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Preparatas gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus poveikio nedaro.

3. KAIP VARTOTI PARACETAMOLIS L VAISTUS NUO SKAUSMO

Suaugusiam žmogui be gydytojo nurodymo paracetamoliu skausmo malšinti bei karščiavimo mažinti ilgiau kaip 10 parų, o vaikui ilgiau kaip 3 paras draudžiama.

Suaugusieji, senyvi  pacientai ir vyresni kaip 12 metų paaugliai
Vartoti po 1–2 Paracetamolio tabletes (0,5 g–1 g) kas 4–6 valandas, didžiausia paros dozė – 4 g. Tabletes reikia užsigerti pakankamu kiekiu vandens. Šios vaisto formos nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Inkstų funkcijos sutrikimas
Paprastai paracetamolis toleruojamas gerai. Jei pacientui inkstų funkcija buvo sutrikusi prieš gydymą, vaistinis preparatas gali dar labiau ją sunkinti (galima uremija, analgezinė nefropatija), ypač jei medikamento vartojama ilgai ir didelėmis dozėmis. Tokiu atveju paracetamolio galima vartoti tik būtinu atveju.

Kepenų funkcijos sutrikimas
Ligoniams, kurių kepenų funkcija yra sutrikusi arba kurie serga Žilibero sindromu, dozę būtina mažinti arba ilginti intervalus tarp dozių vartojimo.

Pavartojus per didelę Paracetamolis L dozę
Pavartojus per didelę paracetamolio dozę, galimas apsinuodijimas vaistu.

Apsinuodijimo simptomai
1 fazė (1 para). Pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, blyškumas, pilvo skausmai, apetito stoka, bendrasis negalavimas, paracetamolio koncentracijos kraujyje padidėjimas. CNS slopinimo, būdingo perdozavus kitų analgetikų, nebūna.
2 fazė (2 para). Simptomai, pasireiškę pirmosios fazės metu gali išlikti (paprastai jie būna sunkesni), padidėja kepenys (dėl kepenų pažeidimo pacientui gali skaudėti dešinėje viršutinėje pilvo srityje), šlapimo išskyrimas gali sumažėti dėl inkstų pažeidimo arba dėl dehidracijos, kurią gali sukelti ilgas ligonio vėmimas, galima tachikardija ir hipotonija. Sutrinka kepenų funkcija.
3 fazė (3 para). Labai padidėja serumo aminotransferazių kiekis (didžiausi kepenų fermentų pokyčiai atsiranda 3-5 parą po perdozavimo), didėja bilirubino kiekis, mažėja gliukozės kiekis kraujyje, gali sutrikti kraujo krešėjimas, gali pasireikšti kraujavimas iš virškinimo trakto, gali kristi kraujospūdis,  atsirasti psichikos sutrikimų, sumišimas, neramumas (agitacija) ar (visiškas nejudrumas ir nekalbumas) stuporas, smegenų edema, traukuliai, inkstų nepakankamumas, kardiomiopatija, širdies ritmo sutrikimai, kardiovaskulinis kolapsas, gelta, hepatinė koma, sunki acidozė (dėl pieno rūgšties kaupimosi organizme) ir ketozė (dėl nesočiųjų riebalų rūgščių kaupimosi plazmoje). Sunkiais atvejais gali pasireikšti žaibinė kepenų, inkstų kanalėlių, miokardo skaidulų nekrozė ir riebalų infiltracija. Perdozavus paracetamolio padidėja sunkaus kepenų pažeidimo rizika.

Perdozavimo gydymas
Vaisto perdozavus, ligonį reikia kuo skubiau guldyti į ligoninę. Veiksmingą gydymą reikia pradėti dar tik įtarus apsinuodijimą.

Pacientui plaunamas skrandis (tai turi prasmės tik per pirmas 1-2 valandas po apsinuodijimo), vaikams rekomenduojama sukelti vėmimą. Kadangi paracetamolis tirpsta lėtai, daug jo virškinimo trakte būna praėjus net kelioms valandoms po perdozavimo. Skrandžio plovimas būtinas tuo atveju, jei kartu su paracetamoliu pacientas vartojo kitokių medikamentų, lėtinančių skrandžio ištuštinimą.
Kad paracetamolis būtų adsorbuotas plonojoje žarnoje, ligoniui būtina su vandeniu sugirdyti 50 g aktyvintos anglies miltelių, po to – vidurius laisvinančių preparatų žarnynui išvalyti.
Perdozavus preparato, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Paracetamolis L tablečių
Pamiršus pavartoti medikamento, prisiminus, jo reikia tuoj pat išgerti, ir toliau vartoti įprasta tvarka.

4. GALIMAS PARACETAMOLIO ŠALUTINIS POVEIKIS

Paracetamolis L, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Paprastai paracetamolio vartojant rekomenduojamomis dozėmis, nepageidaujamas poveikis pasireiškia retai, jis būna nesunkus.

Nepageidaujamas poveikis pateiktas, remiantis sutrikimų dažnio apibūdinimu, kuris nurodytas toliau.
Labai dažni (≥1/10)
Dažni ( nuo ≥1/100 iki < 1/10)
Nedažni (nuo ≥1/1000 iki < 1/100)
Reti (nuo ≥ 1/10000 iki < 1/1000)
Labai reti (nuo < 1/10000)

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Reti
Trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje (trombocitopenija). Ji būna dažniausiai besimptomė, tačiau galimas neįprastas kraujavimas ar kraujosruvos, juodos, deguto išvaizdos išmatos, taškinės kraujosruvos odoje, kraujas šlapime ar išmatose. Gali pasireikšti baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas kraujyje (leukopenija), agranulocitozė, visų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (pancitopenija), neutrofilinių granulocitų sumažėjimas kraujyje (neutropenija), mažakraujystė (anemija).
Sunkiausias paracetamolio sukeliamas nepageidaujamas poveikis yra agranulocitozė: dėl neaiškių priežasčių atsiranda karščiavimas su šaltkrėčiu ar be jo, skausmingumas, opos ar baltos dėmės ant lūpų ar burnoje, gerklės skausmas.

Virškinimo trakto sutrikimai
Reti
Pykinimas, vėmimas, obstipacija (vidurių užkietėjimas), pilvo skausmas. Gali paūmėti uždegiminė žarnyno liga.

Inkstų funkcijos sutrikimai
Reti
Galima inkstų kolika (pacientams, kurių inkstų funkcija reikšmingai sutrikusi, vartojantiems vaistinio preparato ilgai arba didelėmis dozėmis), inkstų funkcijos nepakankamumas (staigus šlapimo kiekio sumažėjimas, sterili piurija (drumstas šlapimas).
Klinikinių ir epidemiologinių tyrimų duomenys rodo, kad ilgai vartojant paracetamolio gali pasireikšti nefropatija (inkstų liga), įskaitant inkstų spenelių nekrozę ir intersticinį nefritą (inkstų uždegimą) bei antrinį pielonefritą (inksto ir geldelės uždegimą).

Imuninės sistemos sutrikimai
Labai reti
Eriteminės ir dilgėlinės odos reakcijos, odos paraudimas.

Reti
Alerginės reakcijos, pvz., alerginis dermatitas (odos išbėrimas, dilgėlinė, niežulys), Kvinkės edema, dusulys, bronchų spazmas, prakaitavimas, pykinimas, kraujospūdžio kritimas, šokas.

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Reti
Kartais gali pasireikšti hepatotoksinis poveikis, galimas hepatitas (kepenų uždegimas, atsiranda odos ir akių pageltimas).

5. KAIP LAIKYTI PARACETAMOLIS L VAISTUS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25ºC temperatūroje. Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Paracetamolio L 500 mg tablečių vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE PARACETAMOLĮ

Paracetamolis L 500 mg tablečių sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra paracetamolis. Vienoje tabletėje yra 500 mg paracetamolio.
- Pagalbinės medžiagos yra želatina, kukurūzų krakmolas, talkas, magnio stearatas.

Paracetamolis L 500 mg tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tabletės yra baltos arba baltos su kreminiu atspalviu taisyklingos apvalios formos lygaus paviršiaus.

Pakuotė
Lizdinė plokštelė, sudaryta iš polivinilchlorido plėvelės ir lakuotos aliuminio folijos, kurioje yra 10 tablečių.
Kartono dėžutėje yra 10 arba 20 (2 lizdinės plokštelės), arba 30 (3 lizdinės plokštelės), arba 50 (5 lizdinės plokštelės) tablečių ir pakuotės lapelis.

Pracetamolio rinkodaros teisės turėtojas

UAB Liuks,
V. Putvinskio g. 44 - 1, LT- 44211
Kaunas,
Tel.: 37 302 755, el.p.: liuks@takas.lt

Vaistų Paracetamolis L gamintojas

UAB Liuks farmacija,
J. Borutos g. 21, LT- 46115
Kaunas,
Tel.: 37 302 756, el.p.: liuksfarmacija@takas.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-02-18

Paracetamolis L 500 mg tabletės, N20 vartojimas

Suaugusiam žmogui be gydytojo nurodymo paracetamoliu skausmo malšinti bei karščiavimo mažinti ilgiau kaip 10 parų, o vaikui ilgiau kaip 3 paras draudžiama. Suaugusieji, senyvi pacientai ir vyresni kaip 12 metų paaugliai: vartoti po 1–2 Paracetamolio tabletes (0,5 g–1 g) kas 4–6 valandas, didžiausia paros dozė – 4 g. Tabletes reikia užsigerti pakankamu kiekiu vandens. Šios vaisto formos nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.
Jonas |  2015-04-08
Užsisakiau didelį kiekį ir pigiai, pristatė nemokamai į šalia esančią vaistinę, dėkui kad taip greitai viskas buvo išspręsta!

Jūsų atsiliepimai apie "Paracetamolis L 500 mg tabletės, N20" produktą

atgal Informacinis lapelis
Paracetamolis L 500 mg tabletės, N20
Paracetamolis L 500 mg tabletės, N20

Vaistai Paracetamolis L, 500 mg tabletės nuo skausmo ir karščiavimo, N20

Paracetamolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Paracetamolio L 500 mg tablečių galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jei norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 3 paras nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Paracetamolis L ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Paracetamolis L
3. Kaip vartoti Paracetamolis L
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Paracetamolis L
6. Kita informacija

1. KAS YRA PARACETAMOLIS L IR KAM JIS VARTOJAMAS

Paracetamolis yra sintetinis ne opioidinis paraaminofenolo darinys. Paracetamolis malšina skausmą ir mažina padidėjusią kūno temperatūrą, tačiau jo skausmą malšinančio poveikio būdas nėra visiškai ištirtas. Manoma, kad jis skausmą malšina dvejopai: slopina biologiškai aktyvių medžiagų, t.y. prostaglandinų (PG) sintezę centrinėje nervų sistemoje (CNS) ir kiek silpniau blokuoja skausmo atsiradimą periferijoje.

Paracetamolis mažina padidėjusią kūno temperatūrą, nes slopina prostaglandinų sintezę. Dėl tokio poveikio pogumburio termoreguliacijos centrui išsiplečia periferinės odos kraujagyslės, gerėja odos kraujotaka, didėja prakaitavimas ir todėl mažėja kūno temperatūra (padidėja šilumos atidavimas).

Medikamentas vartojamas trumpalaikiam nesunkiam ir vidutinio sunkumo (galvos, dantų, menstruacijų, raumenų, sąnarių arba pooperacinio) skausmui malšinti bei karščiavimui mažinti suaugusiems žmonėms ir vaikams. Daugiau apie medžiagą paracetamolį skausmui ir karščiavimui mažinti...

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PARACETAMOLIS L VAISTUS

Paracetamolis L vartoti negalima:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas paracetamoliui arba bet kuriai Paracetamolio L pagalbinei medžiagai;
- jei sergama ūminiu hepatitu (kepenų uždegimu);
- jei yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas;
- jeigu yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas;
- jeigu sergama paveldima konstitucine hiperbilirubinemija (bilirubino kiekio kraujyje padidėjimas).

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu sergama inkstų ar kepenų funkcijos nepakankamumu;
- jeigu yra hemolizinė anemija dėl gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės trūkumo;
- jeigu sergama Žilibero sindromu;
- jeigu piktnaudžiaujama alkoholiu, kadangi jis gali sustiprinti toksinį paracetamolio poveikį kepenims, ypač jei kartu badaujama (tokiu atveju jau gydomoji paracetamolio dozė gali pažeisti kepenis);
- jeigu kartu vartojama toksinio poveikio kepenims preparatų.

Būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei:
- paracetamolio vartojama skausmui, įskaitant artrito sukeltam, malšinti, tačiau suaugusiam žmogui skausmas ilgiau kaip 10 parų, o vaikui ilgiau, kaip 5 paras, nemažėja. Būklė blogėja, atsiranda naujų simptomų, arba skausminga vieta parausta ar patinsta;
- vaistinio preparato vartojama karščiavimui mažinti, tačiau karščiuojama ilgiau kaip 3 paras, būklė blogėja ar atsiranda naujų simptomų;
- paracetamolio vartojama stipriam gerklės skausmui malšinti, tačiau gerklės skausmas trunka ilgiau kaip 2 paras arba atsiranda karščiavimas, galvos skausmas, išbėrimas, pykinimas, vėmimas.

Jei kartu vartojama kitų vaistinių preparatų, kuriuose yra paracetamolio, kyla perdozavimo pavojus.
Paracetamolio, kurio sudėtyje yra aspartamo, negalima vartoti pacientams, ypač vaikams, kuriems yra fenilketonurija (įgimta būklė, kai organizme trūksta fermento fenilalanino hidroksilazės).

Vartojant paracetamolio, reikia vengti alkoholio, be gydytojo nurodymo ilgiau, kaip kelias paras kartu su paracetamoliu nevartoti salicilatų ar nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU).   Jei inkstų funkcija susilpnėjusi, vaistinio preparato vartojant ilgai ir didelę dozę, didėja nepageidaujamo poveikio atsiradimo rizika. Tokiu atveju medikamento galima vartoti tik būtinu atveju. Jeigu yra kitokių analgetikų sukeltas inkstų funkcijos pažeidimas, paracetamolio vartoti draudžiama.

Didžiausią paracetamolio dozę (4 g) ilgiau kaip 10 parų galima vartoti tik gydytojo nurodymu ir jam stebint paciento būklę. Jei inkstų funkcija pažeista, geriant vaistą ilgai ir didelėmis dozėmis, didėja šalutinio poveikio atsiradimo pavojus. Tokiu atveju vaisto galima vartoti tik būtinu atveju.

Pacientams, sergantiems analgetikų sukelta nefropatija (inkstų liga), paracetamolio, kaip ir kitų analgetikų, vartoti negalima.
Ilgalaikis analgetikų vartojimas, ypač jei vaisto sudėtyje yra keletas skausmą malšinančių medžiagų, gali pažeisti inkstus (gali iškilti analgezinės nefropatijos atsiradimo pavojus).

Kitų vaistų vartojimas
Skrandžio išsituštinimą lėtinantys vaistiniai preparatai (pvz., propantelinas, antidepresantai, pasižymintys anticholinerginiu poveikiu, narkotiniai analgetikai). Jų vartojant kartu su paracetamoliu, lėtėja pastarojo preparato absorbcija ir poveikis. Greitinantys skrandžio išsituštinimą preparatai (pvz., metoklopramidas) Vartojant kartu su paracetamoliu, jo absorbcija ir poveikis greitėja.

Spazmolitikai (petidinas ir kiti)
Vartojant kartu su paracetamoliu, jo absorbcija mažėja, poveikis lėtėja ir silpnėja.

Chloramfenikolis
Kartu vartojamas paracetamolis maždaug penkis kartus prailgina chloramfenikolio pusinės eliminacijos periodą.

Netiesioginio poveikio antikoaguliantai (kumarino dariniai) ir kiti kraujo krešėjimą mažinantys preparatai
Paracetamolis mažina kraujo krešėjime dalyvaujančių faktorių sintezę kepenyse, todėl didėja antikoaguliantų veiksmingumas ir kraujavimo galimybė. Toks poveikis pasireiškia, jei paracetamolio vartojama ilgai ir ne mažesnė, kaip 2 g paros dozė.
Tokiu atveju pacientų, vartojančių kraujo krešėjimą mažinančių vaistų kartu su paracetamoliu, būklę turi sekti gydytojas.

Diflunisalis
Kartu vartojant diflunisalio, 50 % padidėja paracetamolio koncentracija kraujo plazmoje ir didėja hepatotoksinio (toksinio poveikio kepenims) poveikio pavojus.

Acetilsalicilo rūgštis ir kiti salicilatai
Ilgai vartojant paracetamolio kartu su salicilatų didesnėmis dozėmis (1,35 g per parą ar 1 kg per metus ilgiau kaip 3 metus iš eilės), reikšmingai padidėja analgezinės nefropatijos, inkstų spenelių nekrozės, terminalinės inkstų funkcijos nepakankamumo stadijos, inkstų arba šlapimo pūslės vėžio rizika.

Kiti NVNU
Paracetamolio vartojant kartu su kitais NVNU, gali padidėti nepageidaujamo poveikio inkstams rizika.

Salicilamidas
Kartu vartojamas salicilamidas prailgina paracetamolio pusinės eliminacijos laiką ir padidina toksinį poveikį kepenims.

Chlorzoksazonas
Vartojant kartu su paracetamoliu, abiejų preparatų toksinis poveikis kepenims stiprėja.

Zidovudinas
Kartu vartojamas zidovudinas slopina paracetamolio gliukuroninimą, serume didėja jo koncentracija, stiprėja toksinis abiejų vaistinių preparatų poveikis, gresia neutropenijos (tam tikrų kraujo ląstelių sumažėjimas kraujyje) atsiradimo rizika.

Aktyvinta anglis, cholestiraminas
Šie preparatai mažina paracetamolio absorbciją.

H2 blokatoriai
Ranitidinas, nizatidinas mažina paracetamolio gliukuroninimą, todėl didėja jo toksinis poveikis kepenims. Cimetidinas gali mažinti paracetamolio veiksmingumą.

Fentanilis
Jis slopina CYP 3A4 izofermentą (slopina paracetamolio metabolizmą).

Paracetamolis L vartojimas su maistu ir gėrimais
Ilgalaikis ir gausus alkoholio vartojimas gali didinti paracetamolio sukeliamą toksinio poveikio kepenims riziką. Todėl paracetamolio vartojimo laikotarpiu alkoholio vartoti negalima.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Klinikinių duomenų apie paracetamolio vartojimą nėštumo metu nepakanka. Nors preparatas prasiskverbia per placentą, jo vartojimo metu žalingo poveikio motinai ir vaisiui bei naujagimiui nenustatyta, jei vartojamos terapinės dozės. Nustatyta, kad moterims vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu dažnai vartojant paracetamolio, kūdikiams ir mokyklinio amžiaus vaikams didėja dusulio, net bronchinės astmos atsiradimo rizika, todėl nėštumo laikotarpiu paracetamolio vartoti nerekomenduojama. Paracetamolio išsiskiria į motinos pieną, tačiau ar žindomam kūdikiui jis gali būti pavojingas, nežinoma, todėl žindymo laikotarpiu medikamento vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Preparatas gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus poveikio nedaro.

3. KAIP VARTOTI PARACETAMOLIS L VAISTUS NUO SKAUSMO

Suaugusiam žmogui be gydytojo nurodymo paracetamoliu skausmo malšinti bei karščiavimo mažinti ilgiau kaip 10 parų, o vaikui ilgiau kaip 3 paras draudžiama.

Suaugusieji, senyvi  pacientai ir vyresni kaip 12 metų paaugliai
Vartoti po 1–2 Paracetamolio tabletes (0,5 g–1 g) kas 4–6 valandas, didžiausia paros dozė – 4 g. Tabletes reikia užsigerti pakankamu kiekiu vandens. Šios vaisto formos nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Inkstų funkcijos sutrikimas
Paprastai paracetamolis toleruojamas gerai. Jei pacientui inkstų funkcija buvo sutrikusi prieš gydymą, vaistinis preparatas gali dar labiau ją sunkinti (galima uremija, analgezinė nefropatija), ypač jei medikamento vartojama ilgai ir didelėmis dozėmis. Tokiu atveju paracetamolio galima vartoti tik būtinu atveju.

Kepenų funkcijos sutrikimas
Ligoniams, kurių kepenų funkcija yra sutrikusi arba kurie serga Žilibero sindromu, dozę būtina mažinti arba ilginti intervalus tarp dozių vartojimo.

Pavartojus per didelę Paracetamolis L dozę
Pavartojus per didelę paracetamolio dozę, galimas apsinuodijimas vaistu.

Apsinuodijimo simptomai
1 fazė (1 para). Pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, blyškumas, pilvo skausmai, apetito stoka, bendrasis negalavimas, paracetamolio koncentracijos kraujyje padidėjimas. CNS slopinimo, būdingo perdozavus kitų analgetikų, nebūna.
2 fazė (2 para). Simptomai, pasireiškę pirmosios fazės metu gali išlikti (paprastai jie būna sunkesni), padidėja kepenys (dėl kepenų pažeidimo pacientui gali skaudėti dešinėje viršutinėje pilvo srityje), šlapimo išskyrimas gali sumažėti dėl inkstų pažeidimo arba dėl dehidracijos, kurią gali sukelti ilgas ligonio vėmimas, galima tachikardija ir hipotonija. Sutrinka kepenų funkcija.
3 fazė (3 para). Labai padidėja serumo aminotransferazių kiekis (didžiausi kepenų fermentų pokyčiai atsiranda 3-5 parą po perdozavimo), didėja bilirubino kiekis, mažėja gliukozės kiekis kraujyje, gali sutrikti kraujo krešėjimas, gali pasireikšti kraujavimas iš virškinimo trakto, gali kristi kraujospūdis,  atsirasti psichikos sutrikimų, sumišimas, neramumas (agitacija) ar (visiškas nejudrumas ir nekalbumas) stuporas, smegenų edema, traukuliai, inkstų nepakankamumas, kardiomiopatija, širdies ritmo sutrikimai, kardiovaskulinis kolapsas, gelta, hepatinė koma, sunki acidozė (dėl pieno rūgšties kaupimosi organizme) ir ketozė (dėl nesočiųjų riebalų rūgščių kaupimosi plazmoje). Sunkiais atvejais gali pasireikšti žaibinė kepenų, inkstų kanalėlių, miokardo skaidulų nekrozė ir riebalų infiltracija. Perdozavus paracetamolio padidėja sunkaus kepenų pažeidimo rizika.

Perdozavimo gydymas
Vaisto perdozavus, ligonį reikia kuo skubiau guldyti į ligoninę. Veiksmingą gydymą reikia pradėti dar tik įtarus apsinuodijimą.

Pacientui plaunamas skrandis (tai turi prasmės tik per pirmas 1-2 valandas po apsinuodijimo), vaikams rekomenduojama sukelti vėmimą. Kadangi paracetamolis tirpsta lėtai, daug jo virškinimo trakte būna praėjus net kelioms valandoms po perdozavimo. Skrandžio plovimas būtinas tuo atveju, jei kartu su paracetamoliu pacientas vartojo kitokių medikamentų, lėtinančių skrandžio ištuštinimą.
Kad paracetamolis būtų adsorbuotas plonojoje žarnoje, ligoniui būtina su vandeniu sugirdyti 50 g aktyvintos anglies miltelių, po to – vidurius laisvinančių preparatų žarnynui išvalyti.
Perdozavus preparato, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Paracetamolis L tablečių
Pamiršus pavartoti medikamento, prisiminus, jo reikia tuoj pat išgerti, ir toliau vartoti įprasta tvarka.

4. GALIMAS PARACETAMOLIO ŠALUTINIS POVEIKIS

Paracetamolis L, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Paprastai paracetamolio vartojant rekomenduojamomis dozėmis, nepageidaujamas poveikis pasireiškia retai, jis būna nesunkus.

Nepageidaujamas poveikis pateiktas, remiantis sutrikimų dažnio apibūdinimu, kuris nurodytas toliau.
Labai dažni (≥1/10)
Dažni ( nuo ≥1/100 iki < 1/10)
Nedažni (nuo ≥1/1000 iki < 1/100)
Reti (nuo ≥ 1/10000 iki < 1/1000)
Labai reti (nuo < 1/10000)

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Reti
Trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje (trombocitopenija). Ji būna dažniausiai besimptomė, tačiau galimas neįprastas kraujavimas ar kraujosruvos, juodos, deguto išvaizdos išmatos, taškinės kraujosruvos odoje, kraujas šlapime ar išmatose. Gali pasireikšti baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas kraujyje (leukopenija), agranulocitozė, visų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (pancitopenija), neutrofilinių granulocitų sumažėjimas kraujyje (neutropenija), mažakraujystė (anemija).
Sunkiausias paracetamolio sukeliamas nepageidaujamas poveikis yra agranulocitozė: dėl neaiškių priežasčių atsiranda karščiavimas su šaltkrėčiu ar be jo, skausmingumas, opos ar baltos dėmės ant lūpų ar burnoje, gerklės skausmas.

Virškinimo trakto sutrikimai
Reti
Pykinimas, vėmimas, obstipacija (vidurių užkietėjimas), pilvo skausmas. Gali paūmėti uždegiminė žarnyno liga.

Inkstų funkcijos sutrikimai
Reti
Galima inkstų kolika (pacientams, kurių inkstų funkcija reikšmingai sutrikusi, vartojantiems vaistinio preparato ilgai arba didelėmis dozėmis), inkstų funkcijos nepakankamumas (staigus šlapimo kiekio sumažėjimas, sterili piurija (drumstas šlapimas).
Klinikinių ir epidemiologinių tyrimų duomenys rodo, kad ilgai vartojant paracetamolio gali pasireikšti nefropatija (inkstų liga), įskaitant inkstų spenelių nekrozę ir intersticinį nefritą (inkstų uždegimą) bei antrinį pielonefritą (inksto ir geldelės uždegimą).

Imuninės sistemos sutrikimai
Labai reti
Eriteminės ir dilgėlinės odos reakcijos, odos paraudimas.

Reti
Alerginės reakcijos, pvz., alerginis dermatitas (odos išbėrimas, dilgėlinė, niežulys), Kvinkės edema, dusulys, bronchų spazmas, prakaitavimas, pykinimas, kraujospūdžio kritimas, šokas.

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Reti
Kartais gali pasireikšti hepatotoksinis poveikis, galimas hepatitas (kepenų uždegimas, atsiranda odos ir akių pageltimas).

5. KAIP LAIKYTI PARACETAMOLIS L VAISTUS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25ºC temperatūroje. Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Paracetamolio L 500 mg tablečių vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE PARACETAMOLĮ

Paracetamolis L 500 mg tablečių sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra paracetamolis. Vienoje tabletėje yra 500 mg paracetamolio.
- Pagalbinės medžiagos yra želatina, kukurūzų krakmolas, talkas, magnio stearatas.

Paracetamolis L 500 mg tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tabletės yra baltos arba baltos su kreminiu atspalviu taisyklingos apvalios formos lygaus paviršiaus.

Pakuotė
Lizdinė plokštelė, sudaryta iš polivinilchlorido plėvelės ir lakuotos aliuminio folijos, kurioje yra 10 tablečių.
Kartono dėžutėje yra 10 arba 20 (2 lizdinės plokštelės), arba 30 (3 lizdinės plokštelės), arba 50 (5 lizdinės plokštelės) tablečių ir pakuotės lapelis.

Pracetamolio rinkodaros teisės turėtojas

UAB Liuks,
V. Putvinskio g. 44 - 1, LT- 44211
Kaunas,
Tel.: 37 302 755, el.p.: liuks@takas.lt

Vaistų Paracetamolis L gamintojas

UAB Liuks farmacija,
J. Borutos g. 21, LT- 46115
Kaunas,
Tel.: 37 302 756, el.p.: liuksfarmacija@takas.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-02-18

atgal Vartojimas
Paracetamolis L 500 mg tabletės, N20
Paracetamolis L 500 mg tabletės, N20

Paracetamolis L 500 mg tabletės, N20 vartojimas

Suaugusiam žmogui be gydytojo nurodymo paracetamoliu skausmo malšinti bei karščiavimo mažinti ilgiau kaip 10 parų, o vaikui ilgiau kaip 3 paras draudžiama. Suaugusieji, senyvi pacientai ir vyresni kaip 12 metų paaugliai: vartoti po 1–2 Paracetamolio tabletes (0,5 g–1 g) kas 4–6 valandas, didžiausia paros dozė – 4 g. Tabletes reikia užsigerti pakankamu kiekiu vandens. Šios vaisto formos nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.
atgal Atsiliepimai
Paracetamolis L 500 mg tabletės, N20
Paracetamolis L 500 mg tabletės, N20
Rašyti atsiliepimą
Jonas |  2015-04-08
Užsisakiau didelį kiekį ir pigiai, pristatė nemokamai į šalia esančią vaistinę, dėkui kad taip greitai viskas buvo išspręsta!
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!