Vaistas svorio reguliavimui Orlistat Polpharma 60 mg kapsulės mažinti svoriui, N42 | Mano Vaistinė
Vaistas svorio reguliavimui Orlistat Polpharma 60 mg kapsulės mažinti svoriui, N42 | Mano Vaistinė
Vaistas svorio reguliavimui Orlistat Polpharma 60 mg kapsulės mažinti svoriui, N42 | Mano Vaistinė

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas svorio reguliavimui

Orlistat Polpharma 60 mg kapsulės mažinti svoriui, N42

Kategorija:
Prekės kodas
97554
Gamintojas
Polpharma S.A. (LT)
Vaisto grupė
Nereceptinis
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Orlistat Polpharma 60 mg kapsulės mažinti svoriui, preparatas svorio reguliavimui, N42

Orlistatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti Orlistat Polpharma vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

- Jeigu vartojant Orlistat Polpharma per 12 savaičių Jūsų svoris nesumažėjo, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Jums gali tekti nutraukti vartoti Orlistat Polpharma.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Orlistat Polpharma ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Orlistat Polpharma
 3. Kaip vartoti Orlistat Polpharma
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Orlistat Polpharma
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Orlistat Polpharma ir kam jis vartojamas

 • Orlistat Polpharma yra skirtas svoriui mažinti ir tinka suaugusiems, vyresniems kaip 18 metų, antsvorio turintiems asmenims, kurių kūno masės indeksas (KMI) yra didesnis kaip 28. Vartojant Orlistat Polpharma reikia laikytis sumažinto kalorijų kiekio ir mažai riebalų turinčios dietos.
 • KMI yra būdas nustatyti, ar Jūsų kūno svoris yra tinkamas, ar per didelis Jūsų ūgiui. Toliau esanti lentelė padės Jums nustatyti, ar turite antsvorio ir ar Orlistat Polpharma Jums tinka.

Lentelėje suraskite savo ūgį. Jeigu Jūsų svoris yra mažesnis nei nurodytas šalia Jūsų ūgio, Orlistat Polpharma nevartokite.

Ūgis

Svoris

1,50 m

63 kg

1,55 m

67,25 kg

1,60 m

71,75 kg

1,65 m

76,25 kg

1,70 m

81 kg

1,75 m

85,75 kg

1,80 m

90,75 kg

1,85 m

95,75 kg

1,90 m

101 kg

Antsvorio keliama rizika
Antsvoris didina kelių sunkių sveikatos sutrikimų, pvz., cukrinio diabeto ir širdies ligos, išsivystymo riziką. Šios būklės gali nesukelti blogos savijautos, todėl Jūs turite kreiptis į savo gydytoją ir pasitikrinti sveikatą.

Kaip Orlistat Polpharma kapsulės veikia
Veikliosios Orlistat Polpharma medžiagos (orlistato) poveikis nukreiptas į riebalus, patekusius į Jūsų virškinimo traktą. Ši medžiaga neleidžia rezorbuotis maždaug ketvirtadaliui maisto riebalų. Šie riebalai pasišalina iš organizmo su išmatomis. Gali būti jaučiami su dieta susiję gydymo reiškiniai (žr. 4 skyrių). Todėl svarbu laikytis sumažinto riebalų kiekio dietos, kad išvengtumėte šių reiškinių. Jei jos laikysitės, kapsulių poveikis padės Jums atsikratyti daugiau svorio, negu vien tik laikantis dietos. Laikydamiesi vien dietos neteksite 2 kg, o Orlistat Polpharma padės Jums sumažinti svorį dar 1 kg daugiau.

2. Kas žinotina prieš vartojant Orlistat Polpharma kapsules svoriui mažinti

Orlistat Polpharma kapsulių vartoti negalima:
- jeigu esate nėščia arba žindote kūdikį;
- jeigu vartojate ciklosporiną, kuris skiriamas vartoti po organų transplantacijos, sergant sunkiu reumatoidiniu artritu ir kai kuriomis sunkiomis odos ligomis;
- jeigu vartojate varfariną arba kitus vaistus kraujui skystinti;
- jeigu yra alergija orlistatui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu sergate cholestaze (būklė, kai sutrinka tulžies nutekėjimas iš kepenų);
- jeigu Jums gydytojas nustatė sutrikusią maisto absorbciją (lėtinės malabsorbcijos sindromas).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Orlistat Polpharma.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

 • jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu. Pasakykite gydytojui, nes jam gali tekti pakoreguoti Jūsų vaistų nuo diabeto dozavimą.

Jeigu sergate inkstų liga. Prieš vartodami Orlistat Polpharma pasitarkite su gydytoju, jeigu sergate inkstų liga. Pacientams, sergantiems lėtine inkstų liga, orlistato vartojimas gali sukelti akmenų atsiradimą inkstuose.

Vaikams ir paaugliams
Vaikams ir paaugliams iki 18 metų šio vaisto vartoti negalima.

Kiti vaistai ir Orlistat Polpharma

 • Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 • Orlistat Polpharma gali paveikti kitus Jūsų vartojamus vaistus.

Orlistat Polpharma kapsulių negalima vartoti kartu su šiais vaistais

 • ciklosporinu: ciklosporinas vartojamas po organų transplantacijos, sergant sunkiu reumatoidiniu artritu ir kai kuriomis sunkiomis odos ligomis.
 • varfarinu arba kitais vaistais kraujui skystinti.

Kontraceptinės tabletės ir Orlistat Polpharma
Kontraceptinių tablečių poveikis gali sumažeti, jei stipriai viduriuojate. Jei stipriai viduriuojate, naudokite papildomas apsaugos priemones.

Polivitaminai ir Orlistat Polpharma
Turėtumėte kasdien vartoti polivitaminus. Orlistat Polpharma gali sumažinti kai kurių vitaminų absorbciją. Polivitaminų sudėtyje turi būti vitaminų A, D, E ir K. Polivitaminus reikėtų vartoti prieš miegą, kai nevartojate Orlistat Polpharma, kad organizmas vitaminus tikrai pasisavintų.

Prieš vartodami Orlistat Polpharma, pasakykite gydytojui, jeigu Jūs vartojate

 • amjodaroną širdies ritmo sutrikimams gydyti;
 • akarbozę (antidiabetinį vaistą, vartojamą 2-o tipo cukriniam diabetui gydyti). Orlistat Polpharma nerekomenduojamas žmonėms, vartojantiems akarbozę;
 • vaistus nuo skydliaukės ligų (levotiroksiną), nes gali prireikti koreguoti dozę ir vaistus vartoti skirtingu laiku;
 • vaistus nuo epilepsijos, nes turite pasitarti su gydytoju, jei pasikeičia priepuolių dažnis ir sunkumas;
 • vaistus, vartojamus ŽIV infekcijai gydyti. Jei Jums taikomas ŽIV infekcijos gydymas, prieš pradedant vartoti Orlistat Polpharma, svarbu pasitarti su gydytoju.

Vartodami Orlistat Polpharma, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

 • jeigu vartojate vaistus aukštam kraujospūdžiui gydyti, nes gali tekti pritaikyti dozę;
 • jeigu vartojate vaistus didelei cholesterolio koncentracijai gydyti, nes gali tekti pritaikyti dozę.

Orlistat Polpharma vartojimas su maistu ir gėrimais

 • Vartojant Orlistat Polpharma kartu reikia laikytis sumažinto kaloringumo, mažai riebalų turinčios dietos. Pamėginkite laikytis šios dietos prieš pradėdami gydymą. Informacijos, kaip nustatyti Jūsų numatytų suvartoti kalorijų ir riebalų kiekį, ieškokite mėlynuosiuose puslapiuose 6 skyriuje Kita naudinga informacija.
 • Vartokite Orlistat Polpharma valgant. Paprastai reikia gerti po vieną kapsulę per pusryčius, pietus ir vakarienę. Jei praleidote valgį arba Jūsų maiste nėra riebalų, nevartokite kapsulės. Orlistat Polpharma neveikia, jei maiste nėra riebalų.
 • Jei valgote labai riebų maistą, nevartokite didesnės nei rekomenduota dozės. Kapsulę vartojant kartu su labai riebiu maistu, gali padaugėti dėl mitybos atsirandančių gydymo reiškinių (žr. 4 skyrių). Pasistenkite nevalgyti labai riebaus maisto, kol vartojate Orlistat Polpharma.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia arba žindote kūdikį, Orlistat Polpharma vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nepastebėta poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

3. Kaip vartoti Orlistat Polpharma kapsules svorio reguliavimui

Orlistat Polpharma gali būti vartojama prieš pat valgį, valgant arba po valgio ne vėliau kaip per valandą. Kapsulė turi būti nuryjama užgeriant ją vandeniu.

Pasiruošimas mažinti svorį:

1. Pasirinkite pradžios datą
Iš anksto pasirinkite dieną, kai pradėsite vartoti kapsules. Prieš pradėdami vartoti kapsules, pabandykite laikytis mažesnio kaloringumo ir mažesnio riebalų kiekio dietos bei kelias dienas leiskite savo kūnui priprasti prie naujų mitybos įpročių. Žymėkite, ką valgote, savo maisto dienyne. Maisto dienynai yra veiksmingi, nes parodo, ką ir kiek Jūs valgote, bei padeda keisti mitybą.

2. Nuspręskite, kiek norite sumažinti svorį
Pagalvokite, kiek svorio norėtumėte atsikratyti, ir nustatykite siekiamą svorį. Realus uždavinys yra pradinio svorio sumažinimas 5–10 %. Kiekvieną savaitę svoris gali mažėti skirtingai. Svorį Jūs turėtumėte mažinti palaipsniui ir tolygiai, maždaug po 0,5-1 kg per savaitę.

3. Nustatykite numatomų suvartoti kalorijų ir riebalų kiekį
Siekiant sumažinti svorį, Jums reikia nustatyti dvi dienos normas: vieną – kalorijų normą, kitą – riebalų. Daugiau patarimų rasite mėlynuosiuose puslapiuose 6 skyriuje Kita naudinga informacija.

Orlistat Polpharma vartojimas

Vyresniems nei 18 metų suaugusiems

 • Gerkite po vieną kapsulę tris kartus per parą.
 • Vartokite Orlistat Polpharma valgant. Paprastai reikia gerti po vieną kapsulę per pusryčius, pietus ir vakarienę. Įsitikinkite, kad Jūsų trijų pagrindinių valgymų maistas gerai subalansuotas – jo kaloringumas ir riebalų kiekis turi būti sumažintas.
 • Jeigu praleidote vieną valgymą arba Jūsų maiste nebuvo riebalų, kapsulės negerkite. Orlistat Polpharma neveikia, jeigu maiste nėra riebalų.
 • Orlistat Polpharma vartokite prieš pat, per, ar 1 valandą po valgio.
 • Reikia nuryti visą kapsulę, užsigeriant vandeniu.
 • Negalima gerti daugiau kaip 3 kapsulių per parą.
 • Valgykite neriebų maistą, kad sumažintumėte su mityba susijusių gydymo reiškinių atsiradimo riziką (žr. 4 skyrių).
 • Prieš pradėdami gydymą pabandykite būti fiziškai aktyvesni. Fizinis aktyvumas yra labai svarbi svorio mažinimo programos sudedamoji dalis. Jeigu niekada anksčiau nesimankštinote, nepamirškite pradžioje pasitikrinti pas gydytoją.
 • Išlikite aktyvūs vartodami Orlistat Polpharma ir baigę jį vartoti.

Orlistat Polpharma vartojimo trukmė

 • Orlistat Polpharma negalima gerti ilgiau nei šešis mėnesius.
 • Jeigu 12 savaičių vartojus Orlistat Polpharma svoris Jums nesumažėjo, kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką.

Jums gali tekti nustoti vartoti Orlistat Polpharma.

 • Kad svorio mažinimas būtų sėkmingas, neužtenka tik trumpam pakeisti mitybą, o paskui vėl grįžti prie senų įpročių. Žmonės, atsikratę antsvorio ir išlaikantys norimą svorį, keičia gyvenimo būdą, taip pat ir mitybos bei fizinio aktyvumo įpročius.

Ką daryti pavartojus per didelę Orlistat Polpharma dozę?

 • Negalima išgerti daugiau kaip 3 kapsulių per parą.
 • Jeigu išgėrėte per daug kapsulių, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Orlistat Polpharma
Jei pamiršote išgerti kapsulę:

 • Jeigu praėjo mažiau kaip valanda po valgio, išgerkite praleistą kapsulę.
 • Jeigu praėjo daugiau kaip valanda po valgio, praleistos kapsulės vartoti negalima. Palaukite ir gerkite kitą kapsulę kito valgymo metu kaip įprastai.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis Orlistat Polpharma poveikis

 • Orlistat Polpharma vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
 • Orlistat Polpharma sukeliamas dažnas šalutinis poveikis (pvz., dujų kaupimasis su riebalų dėmėmis arba be jų (ant apatinių), staigus arba dažnesnis tuštinimasis ir skystos išmatos) daugiausia pasireiškia dėl vaistinio preparato poveikio (žr. 1 skyrių). Norėdami išvengti šių su mityba susijusių gydymo reiškinių, valgykite maistą, kuriame mažiau riebalų.

Sunkūs šalutiniai poveikiai (šių šalutinių poveikių pasireiškimo dažnis nežinomas)

Sunkios alerginės reakcijos

 • sunkios alerginės reakcijos požymiai yra stiprus dusulys, prakaitavimas, bėrimas, niežėjimas, veido patinimas, greitas širdies plakimas, kolapsas.

Nustokite vartoti kapsules. Nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.

Kiti rimti šalutiniai poveikiai

 • kraujavimas iš išeinamosios angos (tiesiosios žarnos)
 • divertikulitas (storosios žarnos uždegimas). Simptomai gali būti apatinės pilvo dalies skausmas, ypač kairiosios pusės, kuris gali pasireikšti kartu su karščiavimu ir vidurių užkietėjimu.
 • pankreatitas (kasos uždegimas). Jo simptomai gali būti stiprus pilvo skausmas, kartais persimetantis į nugarą, gali būti karščiavimas, pykinimas ir vėmimas.
 • odos pūslelės (įskaitant pratrūkstančias pūsleles)
 • stiprus pilvo skausmas, kurį sukelia tulžies pūslės akmenys
 • hepatitas (kepenų uždegimas). Simptomai gali būti odos ir akių pageltimas, niežėjimas, šlapimo patamsėjimas, pilvo skausmas ir kepenų skausmingumas (pasireiškia skausmu po dešiniuoju šonkaulių lanku), retkarčiais kartu su apetito netekimu.
 • oksalatinė nefropatija (formuojasi kalcio oksalatas, iš kurio gali susidaryti inkstų akmenys). Žiūrėkite 2 skyriaus poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“.

Nustokite vartoti kapsules. Jeigu Jums pasireiškia kuris nors iš šių simptomų, pasakykite gydytojui.

Labai dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti dažniau nei 1 žmogui iš 10 vartojančiųjų)

 • dujų kaupimasis žarnyne su arba be riebalinių dėmių
 • staigus / netikėtas tuštinimasis
 • riebios arba aliejingos išmatos
 • suminkštėjusios išmatos.

Jeigu šie šalutiniai poveikiai tampa sunkūs arba varginantys, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti mažiau nei 1 žmogui iš 10 vartojančiųjų)

 • skrandžio (pilvo) skausmas
 • išmatų nelaikymas
 • skystos išmatos
 • dažnesnis tuštinimasis
 • nerimas

Jeigu šie šalutiniai poveikiai tampa sunkūs arba varginantys, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Atliekant kraujo tyrimus, gali būti pastebėta (nėra žinoma kaip dažnai pasireiškia šie poveikiai)

 • kepenų kaip kurių fermentų aktyvumo padidėjimas
 • poveikis kraujo krešėjimui vartojant varfariną ar kitus kraują skystinančius (antikoaguliantus) vaistus

Jei Jums atlieka kraujo tyrimą, pasakykite gydytojui, kad vartojate Orlistat Polpharma.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu [email protected]. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Orlistat Polpharma kapsules

 • Orlistat Polpharma vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
 • Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
 • Ant dėžutės ar buteliuko po „Tinka iki“ arba lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
 • Kapsules iš buteliukų reikia suvartoti per 6 mėnesius nuo dienos kada atidarytas buteliukas.
 • Orlistat Polpharma vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija apie Orlistat Polpharma kapsules svorio mažinimui

Orlistat Polpharma kapsulių sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra orlistatas. Kiekvienoje kietojoje kapsulėje yra 60 mg orlistato.
 • Pagalbinės medžiagos yra:
 • kapsulės turinys: mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, natrio laurilsulfatas;
 • kapsulės apvalkalas: želatina, indigokarminas (E132), titano dioksidas (E171).

Orlistat Polpharma išvaizda ir kiekis pakuotėje

 • Orlistat Polpharma kapsulės susideda iš šviesiai mėlynos spalvos dangtelio ir korpuso.
 • Orlistat Polpharma gali būti tiekiamas pakuotėmis po 42, 60, 84 ir 90 kapsulių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės visose šalyse.

Orlistat Polpharma rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Pharmaceutical Works POLPHARMA SA
19 Pelplińska Street
83-200 Starogard Gdański
Lenkija

Jeigu apie Orlistat Polpharma vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
POLPHARMA SA atstovybė
E.Ožeškienės g. 18A
LT-44254 Kaunas
Tel. +370 325131

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
Bulgarija, Čekija, Estija, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Vengrija: Orlistat Polpharma 60 mg

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-10-09

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Orlistat Polpharma 60 mg kapsulės mažinti svoriui, N42 vartojimas

Orlistat Polpharma gali būti vartojama prieš pat valgį, valgant arba po valgio ne vėliau kaip per valandą. Kapsulė turi būti nuryjama užgeriant ją vandeniu.

Vyresniems nei 18 metų suaugusiems

 • Gerkite po vieną kapsulę tris kartus per parą.
 • Vartokite Orlistat Polpharma valgant. Paprastai reikia gerti po vieną kapsulę per pusryčius, pietus ir vakarienę. Įsitikinkite, kad Jūsų trijų pagrindinių valgymų maistas gerai subalansuotas – jo kaloringumas ir riebalų kiekis turi būti sumažintas.
 • Jeigu praleidote vieną valgymą arba Jūsų maiste nebuvo riebalų, kapsulės negerkite. Orlistat Polpharma neveikia, jeigu maiste nėra riebalų.
 • Orlistat Polpharma vartokite prieš pat, per, ar 1 valandą po valgio.
 • Reikia nuryti visą kapsulę, užsigeriant vandeniu.
 • Negalima gerti daugiau kaip 3 kapsulių per parą.
 • Valgykite neriebų maistą, kad sumažintumėte su mityba susijusių gydymo reiškinių atsiradimo riziką (žr. 4 skyrių).
 • Prieš pradėdami gydymą pabandykite būti fiziškai aktyvesni. Fizinis aktyvumas yra labai svarbi svorio mažinimo programos sudedamoji dalis. Jeigu niekada anksčiau nesimankštinote, nepamirškite pradžioje pasitikrinti pas gydytoją.
 • Išlikite aktyvūs vartodami Orlistat Polpharma ir baigę jį vartoti.

Orlistat Polpharma vartojimo trukmė

 • Orlistat Polpharma negalima gerti ilgiau nei šešis mėnesius.
 • Jeigu 12 savaičių vartojus Orlistat Polpharma svoris Jums nesumažėjo, kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką.

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau