prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
sunkv 1

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Onkologinis vaistas

Mycofenor 250mg plėv.dengtos tabletės N100

Gamintojas
Orion Corporation
Vaisto grupė
Receptinis

Šiame tinklapyje yra pateikiama tik bendro pobūdžio informacija apie vaistinius preparatus, kurie yra parduodami tik pateikus gydytojo išrašytą receptą. Šioje elektroninėje parduotuvėje receptiniais vaistiniais preparatais nėra prekiaujama.

Pristatymo terminai ir kt.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Mycofenor 250 mg kietos kapsulės

Mikofenolato mofetilis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys:
1. Kas yra Mycofenor ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Mycofenor
3. Kaip vartoti Mycofenor
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Mycofenor
6. Kita informacija

1. KAS YRA MYCOFENOR IR KAM JIS VARTOJAMAS

Imunitetą slopinantys preparatai.
Mycofenor vartojamas transplantuoto inksto, širdies arba kepenų atmetimo profilaktikai. Jis vartojamas kartu su kitais preparatais, kurie vadinami ciklosporinu ir kortikosteroidais.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MYCOFENOR

Mycofenor vartoti negalima:
· Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) mikofenolato mofetiliui, mikofenolinei rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei Mycofenor medžiagai.
· Jeigu žindote.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Nedelsiant praneškite gydytojui:
· Jeigu pastebėjote infekcinės ligos požymių (pvz., karščiuojate, skauda gerklę), netikėtai atsirado kraujosruvų ir (arba) pradėjote kraujuoti, nes vartodami šį vaistą, jūs gali lengviau susirgti infekcinėmis ligomis.
· Jeigu turite arba kada nors turėjote virškinimo sistemos sutrikimų, pvz., skrandžio opą.

Mycofenor slopina Jūsų organizmo apsauginius mechanizmus. Dėl šio poveikio yra didesnis odos vėžio pavojus. Todėl ribokite buvimą saulėje ir UV spinduliuose, apsirenkite tinkamai apsaugančią aprangą ir naudokite priemones, skirtas apsisaugoti nuo saulės poveikio, turinčias didelį apsaugos faktorių.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, vaistažolių preparatus, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Būtinai praneškite, jeigu vartojate:
· vaistus, kurių sudėtyje yra azatioprino arba kitokius imunitetą slopinančius preparatus (pacientams juos kartais skiria po transplantacijos);
· kolestiraminą (vartojamas pacientų, kuriems padidėjęs cholesterolio kiekis);
· rifampiciną (antibiotikas);
· antacidus (nuo virškinimo sutrikimų);
· fosfatus surišančius preparatus (juos vartoja pacientai, sergantys lėtiniu inkstų nepakankamumu, fosfatų absorbcijai sumažinti);
· vakcinas. Jeigu Jums reikia skiepytis, gydytojas patars, kas Jums būtų geriausia.

Mycofenor vartojimas su maistu ir gėrimais
Maistas ir gėrimai Mycofenor poveikiui įtakos nedaro.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Žindymo laikotarpiu Mycofenor vartoti negalima.
Nėštumo metu Mycofenor vartoti negalima, nebent gydytojas aiškiai nurodytų. Prieš pradedant vartoti Mycofenor gydytojas Jums patars jo vartojimo metu ir 6 mėnesius po to, kai nustosite vartoti, naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą. Tai svarbu, nes Mycofenor gali sukelti spontanišką persileidimą arba negimusio kūdikio pažeidimą, įskaitant ausų vystymosi sutrikimus. Jeigu esate nėščia, žindote, pastojote arba planuojate pastoti arba artimiausiu metu sukurti šeimą, nedelsiant pasakykite gydytojui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nėra nustatyta, kad Mycofenor trikdytų gebėjimą vairuoti arba valdyti mechanizmus.

3. KAIP VARTOTI MYCOFENOR

Mycofenor visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastai Mycofenor vartojamas taip, kaip nurodyta toliau:

Inkstų transplantacija

Suaugusieji
Pirmoji dozė skiriama praėjus 72 valandoms po transplantacijos. Rekomenduojama paros dozė yra 8 kapsulės (2 g veikliosios medžiagos), kurios suvartojamos per 2 atskirus kartus (dozes). T. y. 4 kapsulės suvartojamos ryte ir 4 kapsulės vakare.

Vaikai nuo 2 iki 18 metų amžiaus
Dozė gali skirtis priklausomai nuo vaiko dydžio. Apskaičiavęs kūno paviršiaus plotą (ūgį ir svorį), gydytojas nuspręs, kokia dozė yra tinkamiausia. Rekomenduojama dozė yra 600 mg/m2, vartojama du kartus per parą.

Širdies transplantacija

Suaugusieji
Pirmoji dozė skiriama praėjus 5 paroms po transplantacijos. Rekomenduojama paros dozė yra 12 kapsulių (3 g veikliosios medžiagos), kurios suvartojamos per 2 atskirus kartus (dozes). T. y. 6 kapsulės suvartojamos ryte ir 6 kapsulės vakare.

Vaikai
Duomenų apie rekomenduojamą Mycofenor vartojamą vaikams po širdies transplantacijos nėra.

Kepenų transplantacija

Suaugusieji
Pirmoji geriamojo Mycofenor dozė Jums bus paskirta praėjus bent 4 paroms po transplantacijos ir kai galėsite nuryti per burną vartojamus preparatus. Rekomenduojama paros dozė yra 12 kapsulių (3 g veikliosios medžiagos), kurios suvartojamos per 2 atskirus kartus (dozes). T. y. 6 kapsulės suvartojamos ryte ir 6 kapsulės vakare.

Vaikai
Duomenų apie rekomenduojamą Mycofenor vartojamą vaikams po kepenų transplantacijos nėra.

Vartojimo metodas ir būdai
Kapsulę reikia nuryti visą, užsigeriant stikline vandens. Kapsulių laužyti arba kramtyti negalima, taip pat nevartokite pažeistų arba išsinėrusių kapsulių. Venkite sąlyčio su iš pažeistos kapsulės išbirusiais milteliais. Jeigu kapsulės puselės netyčia išsinėrė, išbirusius miltelius nuo odos nuplaukite su muilu ir vandeniu. Jeigu miltelių pateko į akis arba burną, išskalaukite su dideliu kiekiu paprasto gėlo vandens.
Preparato vartojimą turėsite tęsti tol, kol, siekiant apsisaugoti nuo transplantuoto organo atmetimo, reikės slopinti imunitetą.

Pavartojus per didelę Mycofenor dozę
Jeigu pavartosite daugiau kapsulių nei buvo paskirta arba jeigu kas nors kitas pavartos Jūsų vaisto, nedelsiant vykite pas gydytoją arba į ligoninę.

Pamiršus pavartoti Mycofenor
Visada užmiršus išgerti vaistą, išgerkite, kai tik prisiminsite. Kitą dozę vartokite įprastu metu.

Nustojus vartoti Mycofenor
Nustojus vartoti Mycofenor gali padidėti persodinto organo atmetimo reakcijos galimybė. Nenustokite vartoti vaisto, nebent taip nurodys gydytojas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Mycofenor, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Vieni iš dažniausių sutrikimų yra viduriavimas, baltų ir (arba) raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, infekcinė liga ir vėmimas. Gydytojas reguliariai atliks kraujo tyrimus tam, kad galėtų stebėti, ar nesikeičia kraujo ląstelių arba kitokių kraujyje esančių medžiagų, pvz., cukraus, riebalų, cholesterolio, kiekis. Vaikams dažniau nei suaugusiesiems gali pasireikšti toks poveikis kaip viduriavimas, infekcinės ligos, baltųjų ir raudonųjų kraujo ląstelių kiekio kraujyje sumažėjimas.
Mycofenor sumažina Jūsų organizmo apsaugos mechanizmus ir tokiu būdu sustabdo Jums persodintų inkstų, širdies ar kepenų atmetimo reakciją. Dėl to Jūsų organizmas nebe taip gerai priešinsis infekcinėms ligoms. Todėl, jeigu vartojate Mycofenor, Jūs galite dažniau nei įprastai sirgti infekcinėmis ligomis, pvz., smegenų, odos, burnos, skrandžio ir žarnyno, plaučių ir šlapimo sistemos ligomis. Labai mažai daliai pacientų vartojančių Mycofenor, kaip ir vartojantiems kitų šio tipo vaistinių preparatų, gali atsirasti limfos ir odos navikų.
Bendras viso organizmo nepageidaujamas poveikis gali būti sunki alerginė reakcija (pvz., švokštimas, veido, liežuvio ir gerklės patinimas, sunkumas kvėpuoti – jeigu atsirado šių požymių nedelsdami kreipkitės į gydytoją), karščiavimas, mieguistumas, sunkumas užmigt, skausmai (pvz., pilvo, krūtinės, sąnarių ir (arba) raumenų, skausmingas šlapinimasis), galvos skausmas, į gripo panašūs simptomai ir patinimas.

Kitas nepageidaujamas poveikis:
Odos sutrikimai, pvz., spuogai, pūslelinė, juostinė pūslelinė, odos augliai, nuplikimas, bėrimas, niežulys.

Šlapimo takų sutrikimai, pvz., inkstų sutrikimai arba staigus noras šlapintis.
Virškinimo sistemos ir burnos sutrikimai, pvz., vidurių užkietėjimas, pykinimas, virškinimo sutrikimas, kasos uždegimas, žarnų sutrikimai, įskaitant kraujavimą, skrandžio uždegimas, kepenų sutrikimai (sukeliantys odos ir akių pageltimą), gaubtinės žarnos uždegimas, apetito nebuvimas, vidurių pūtimas, dantenų patinimas ir burnos opos.

Nervų ir jutimų sutrikimai, pvz., traukuliai, drebulys, galvos svaigimas, depresija, apsnūdimas, tirpulys, raumenų spazmai, nerimas, mąstysenos arba nuotaikos pokyčiai.
Metabolizmo, kraujo ir kraujagyslių sutrikimai, pvz., kūno svorio praradimas, podagra, didelis cukraus kiekis kraujyje, gali pasireikšti neįprastas širdies plakimas ir kraujagyslių išsiplėtimas.

Plaučių sutrikimai, pvz., pneumonija, bronchitas, dusulys, kosulys, skysčių kaupimasis plaučiuose ir (arba) krūtinės ertmėje, sinusų sutrikimai.
Jeigu Mycofenor vartojimo metu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tačiau nenustokite vartoti vaisto, nebent anksčiau tai buvote aptarę su gydytoju.

5. KAIP LAIKYTI MYCOFENOR
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Mycofenor vartoti negalima.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Mycofenor sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra mikofenolato mofetilis. Kiekvienoje kapsulėje yra 250 mg mikofenolato mofetilio.
- Pagalbinės medžiagos. Kapsulės turinys - kukurūzų krakmolas, povidonas, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas; Kapsulės apvalkalas - dangtelis: indigokarminas (E132), titano dioksidas (E171), želatina, natrio laurilsulfatas; korpusas: raudonasis ir geltonasis geležies oksidai (E172), titano dioksidas (E171), želatina, natrio laurilsulfatas; Juodasis rašalas - šelakas, juodasis geležies oksidas (E172) ir kalio hidroksidas.

Mycofenor išvaizda ir kiekis pakuotėje
Kietos kapsulės, jų dangtelis yra mėlynas, o korpusas – rudas, ant dangtelio juodu rašalu atspausdinta „MCM“, o ant korpuso - „250“. Tiekiamos 100 arba 300 kapsulių pakuotės kartono dėžutėse. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Rinkodaros teisės turėtojas
Orion Corporation
Orionintie 1
FI- 02200 Espoo
Suomija

Gamintojas
Dr. Reddy’s Laboratories (UK) Ltd.
6 Riverview Road, Beverley
East Yorkshire, HU17 0LD
Jungtinė Karalystė
 
arba
 
Orion Corporation, Orion Pharma
Fionintie 1
FI- 02200 Espoo
Suomija
 
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB Orion Pharma
Kubiliaus 6
LT- 08234 Vilnius
Tel. +370 5 276 94 99

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-03-01
Šaltinis:VVKT

Jūsų atsiliepimai apie "Mycofenor 250mg plėv.dengtos tabletės N100" produktą

Atsiprašome, kad negalime pateikti produkto nuotraukos. Pagal LR įstatymus receptinių vaistų reklama yra draudžiama. Dėkojame už supratimą

Onkologiniai vaistai

22 grįžti atgal
Atsiprašome, kad negalime pateikti produkto nuotraukos. Pagal LR įstatymus receptinių vaistų reklama yra draudžiama. Dėkojame už supratimą

Mycofenor 250mg plėv.dengtos tabletės N100

Onkologinis vaistas

Pristatymo terminai ir kt.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

atgal Informacinis lapelis
Mycofenor 250mg plėv.dengtos tabletės N100

Mycofenor 250 mg kietos kapsulės

Mikofenolato mofetilis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys:
1. Kas yra Mycofenor ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Mycofenor
3. Kaip vartoti Mycofenor
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Mycofenor
6. Kita informacija

1. KAS YRA MYCOFENOR IR KAM JIS VARTOJAMAS

Imunitetą slopinantys preparatai.
Mycofenor vartojamas transplantuoto inksto, širdies arba kepenų atmetimo profilaktikai. Jis vartojamas kartu su kitais preparatais, kurie vadinami ciklosporinu ir kortikosteroidais.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MYCOFENOR

Mycofenor vartoti negalima:
· Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) mikofenolato mofetiliui, mikofenolinei rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei Mycofenor medžiagai.
· Jeigu žindote.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Nedelsiant praneškite gydytojui:
· Jeigu pastebėjote infekcinės ligos požymių (pvz., karščiuojate, skauda gerklę), netikėtai atsirado kraujosruvų ir (arba) pradėjote kraujuoti, nes vartodami šį vaistą, jūs gali lengviau susirgti infekcinėmis ligomis.
· Jeigu turite arba kada nors turėjote virškinimo sistemos sutrikimų, pvz., skrandžio opą.

Mycofenor slopina Jūsų organizmo apsauginius mechanizmus. Dėl šio poveikio yra didesnis odos vėžio pavojus. Todėl ribokite buvimą saulėje ir UV spinduliuose, apsirenkite tinkamai apsaugančią aprangą ir naudokite priemones, skirtas apsisaugoti nuo saulės poveikio, turinčias didelį apsaugos faktorių.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, vaistažolių preparatus, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Būtinai praneškite, jeigu vartojate:
· vaistus, kurių sudėtyje yra azatioprino arba kitokius imunitetą slopinančius preparatus (pacientams juos kartais skiria po transplantacijos);
· kolestiraminą (vartojamas pacientų, kuriems padidėjęs cholesterolio kiekis);
· rifampiciną (antibiotikas);
· antacidus (nuo virškinimo sutrikimų);
· fosfatus surišančius preparatus (juos vartoja pacientai, sergantys lėtiniu inkstų nepakankamumu, fosfatų absorbcijai sumažinti);
· vakcinas. Jeigu Jums reikia skiepytis, gydytojas patars, kas Jums būtų geriausia.

Mycofenor vartojimas su maistu ir gėrimais
Maistas ir gėrimai Mycofenor poveikiui įtakos nedaro.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Žindymo laikotarpiu Mycofenor vartoti negalima.
Nėštumo metu Mycofenor vartoti negalima, nebent gydytojas aiškiai nurodytų. Prieš pradedant vartoti Mycofenor gydytojas Jums patars jo vartojimo metu ir 6 mėnesius po to, kai nustosite vartoti, naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą. Tai svarbu, nes Mycofenor gali sukelti spontanišką persileidimą arba negimusio kūdikio pažeidimą, įskaitant ausų vystymosi sutrikimus. Jeigu esate nėščia, žindote, pastojote arba planuojate pastoti arba artimiausiu metu sukurti šeimą, nedelsiant pasakykite gydytojui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nėra nustatyta, kad Mycofenor trikdytų gebėjimą vairuoti arba valdyti mechanizmus.

3. KAIP VARTOTI MYCOFENOR

Mycofenor visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastai Mycofenor vartojamas taip, kaip nurodyta toliau:

Inkstų transplantacija

Suaugusieji
Pirmoji dozė skiriama praėjus 72 valandoms po transplantacijos. Rekomenduojama paros dozė yra 8 kapsulės (2 g veikliosios medžiagos), kurios suvartojamos per 2 atskirus kartus (dozes). T. y. 4 kapsulės suvartojamos ryte ir 4 kapsulės vakare.

Vaikai nuo 2 iki 18 metų amžiaus
Dozė gali skirtis priklausomai nuo vaiko dydžio. Apskaičiavęs kūno paviršiaus plotą (ūgį ir svorį), gydytojas nuspręs, kokia dozė yra tinkamiausia. Rekomenduojama dozė yra 600 mg/m2, vartojama du kartus per parą.

Širdies transplantacija

Suaugusieji
Pirmoji dozė skiriama praėjus 5 paroms po transplantacijos. Rekomenduojama paros dozė yra 12 kapsulių (3 g veikliosios medžiagos), kurios suvartojamos per 2 atskirus kartus (dozes). T. y. 6 kapsulės suvartojamos ryte ir 6 kapsulės vakare.

Vaikai
Duomenų apie rekomenduojamą Mycofenor vartojamą vaikams po širdies transplantacijos nėra.

Kepenų transplantacija

Suaugusieji
Pirmoji geriamojo Mycofenor dozė Jums bus paskirta praėjus bent 4 paroms po transplantacijos ir kai galėsite nuryti per burną vartojamus preparatus. Rekomenduojama paros dozė yra 12 kapsulių (3 g veikliosios medžiagos), kurios suvartojamos per 2 atskirus kartus (dozes). T. y. 6 kapsulės suvartojamos ryte ir 6 kapsulės vakare.

Vaikai
Duomenų apie rekomenduojamą Mycofenor vartojamą vaikams po kepenų transplantacijos nėra.

Vartojimo metodas ir būdai
Kapsulę reikia nuryti visą, užsigeriant stikline vandens. Kapsulių laužyti arba kramtyti negalima, taip pat nevartokite pažeistų arba išsinėrusių kapsulių. Venkite sąlyčio su iš pažeistos kapsulės išbirusiais milteliais. Jeigu kapsulės puselės netyčia išsinėrė, išbirusius miltelius nuo odos nuplaukite su muilu ir vandeniu. Jeigu miltelių pateko į akis arba burną, išskalaukite su dideliu kiekiu paprasto gėlo vandens.
Preparato vartojimą turėsite tęsti tol, kol, siekiant apsisaugoti nuo transplantuoto organo atmetimo, reikės slopinti imunitetą.

Pavartojus per didelę Mycofenor dozę
Jeigu pavartosite daugiau kapsulių nei buvo paskirta arba jeigu kas nors kitas pavartos Jūsų vaisto, nedelsiant vykite pas gydytoją arba į ligoninę.

Pamiršus pavartoti Mycofenor
Visada užmiršus išgerti vaistą, išgerkite, kai tik prisiminsite. Kitą dozę vartokite įprastu metu.

Nustojus vartoti Mycofenor
Nustojus vartoti Mycofenor gali padidėti persodinto organo atmetimo reakcijos galimybė. Nenustokite vartoti vaisto, nebent taip nurodys gydytojas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Mycofenor, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Vieni iš dažniausių sutrikimų yra viduriavimas, baltų ir (arba) raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, infekcinė liga ir vėmimas. Gydytojas reguliariai atliks kraujo tyrimus tam, kad galėtų stebėti, ar nesikeičia kraujo ląstelių arba kitokių kraujyje esančių medžiagų, pvz., cukraus, riebalų, cholesterolio, kiekis. Vaikams dažniau nei suaugusiesiems gali pasireikšti toks poveikis kaip viduriavimas, infekcinės ligos, baltųjų ir raudonųjų kraujo ląstelių kiekio kraujyje sumažėjimas.
Mycofenor sumažina Jūsų organizmo apsaugos mechanizmus ir tokiu būdu sustabdo Jums persodintų inkstų, širdies ar kepenų atmetimo reakciją. Dėl to Jūsų organizmas nebe taip gerai priešinsis infekcinėms ligoms. Todėl, jeigu vartojate Mycofenor, Jūs galite dažniau nei įprastai sirgti infekcinėmis ligomis, pvz., smegenų, odos, burnos, skrandžio ir žarnyno, plaučių ir šlapimo sistemos ligomis. Labai mažai daliai pacientų vartojančių Mycofenor, kaip ir vartojantiems kitų šio tipo vaistinių preparatų, gali atsirasti limfos ir odos navikų.
Bendras viso organizmo nepageidaujamas poveikis gali būti sunki alerginė reakcija (pvz., švokštimas, veido, liežuvio ir gerklės patinimas, sunkumas kvėpuoti – jeigu atsirado šių požymių nedelsdami kreipkitės į gydytoją), karščiavimas, mieguistumas, sunkumas užmigt, skausmai (pvz., pilvo, krūtinės, sąnarių ir (arba) raumenų, skausmingas šlapinimasis), galvos skausmas, į gripo panašūs simptomai ir patinimas.

Kitas nepageidaujamas poveikis:
Odos sutrikimai, pvz., spuogai, pūslelinė, juostinė pūslelinė, odos augliai, nuplikimas, bėrimas, niežulys.

Šlapimo takų sutrikimai, pvz., inkstų sutrikimai arba staigus noras šlapintis.
Virškinimo sistemos ir burnos sutrikimai, pvz., vidurių užkietėjimas, pykinimas, virškinimo sutrikimas, kasos uždegimas, žarnų sutrikimai, įskaitant kraujavimą, skrandžio uždegimas, kepenų sutrikimai (sukeliantys odos ir akių pageltimą), gaubtinės žarnos uždegimas, apetito nebuvimas, vidurių pūtimas, dantenų patinimas ir burnos opos.

Nervų ir jutimų sutrikimai, pvz., traukuliai, drebulys, galvos svaigimas, depresija, apsnūdimas, tirpulys, raumenų spazmai, nerimas, mąstysenos arba nuotaikos pokyčiai.
Metabolizmo, kraujo ir kraujagyslių sutrikimai, pvz., kūno svorio praradimas, podagra, didelis cukraus kiekis kraujyje, gali pasireikšti neįprastas širdies plakimas ir kraujagyslių išsiplėtimas.

Plaučių sutrikimai, pvz., pneumonija, bronchitas, dusulys, kosulys, skysčių kaupimasis plaučiuose ir (arba) krūtinės ertmėje, sinusų sutrikimai.
Jeigu Mycofenor vartojimo metu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tačiau nenustokite vartoti vaisto, nebent anksčiau tai buvote aptarę su gydytoju.

5. KAIP LAIKYTI MYCOFENOR
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Mycofenor vartoti negalima.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Mycofenor sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra mikofenolato mofetilis. Kiekvienoje kapsulėje yra 250 mg mikofenolato mofetilio.
- Pagalbinės medžiagos. Kapsulės turinys - kukurūzų krakmolas, povidonas, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas; Kapsulės apvalkalas - dangtelis: indigokarminas (E132), titano dioksidas (E171), želatina, natrio laurilsulfatas; korpusas: raudonasis ir geltonasis geležies oksidai (E172), titano dioksidas (E171), želatina, natrio laurilsulfatas; Juodasis rašalas - šelakas, juodasis geležies oksidas (E172) ir kalio hidroksidas.

Mycofenor išvaizda ir kiekis pakuotėje
Kietos kapsulės, jų dangtelis yra mėlynas, o korpusas – rudas, ant dangtelio juodu rašalu atspausdinta „MCM“, o ant korpuso - „250“. Tiekiamos 100 arba 300 kapsulių pakuotės kartono dėžutėse. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Rinkodaros teisės turėtojas
Orion Corporation
Orionintie 1
FI- 02200 Espoo
Suomija

Gamintojas
Dr. Reddy’s Laboratories (UK) Ltd.
6 Riverview Road, Beverley
East Yorkshire, HU17 0LD
Jungtinė Karalystė
 
arba
 
Orion Corporation, Orion Pharma
Fionintie 1
FI- 02200 Espoo
Suomija
 
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB Orion Pharma
Kubiliaus 6
LT- 08234 Vilnius
Tel. +370 5 276 94 99

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-03-01
Šaltinis:VVKT

atgal Atsiliepimai
Mycofenor 250mg plėv.dengtos tabletės N100
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!