prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x
naujienlaiskio logo

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
angiocell pop up 2 1

Puikus pasiūlymas!

Šią savaitę Angiocell plus 42,70 tik 37.80 eur!

Rodyti daugiau
x
pristatymas small

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Magnegita 15ml inj.tirp.N10

Gamintojas
Biokanol Pharma
Vaisto grupė
Receptinis

Šiame tinklapyje yra pateikiama tik bendro pobūdžio informacija apie vaistinius preparatus, kurie yra parduodami tik pateikus gydytojo išrašytą receptą. Šioje elektroninėje parduotuvėje receptiniais vaistiniais preparatais nėra prekiaujama.

Pristatymo terminai ir kt.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Magnegita 500 mikromol/ml injekcinis tirpalas

Gadopenteto rūgšties dimeglumino druska

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Magnegita ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Magnegita
3. Kaip vartoti Magnegita
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Magnegita
6. Kita informacija
 
1. KAS YRA MAGNEGITA IR KAM JIS VARTOJAMAS
Veiklioji Magnegita medžiaga yra gadopenteto rūgšties dimeglumino druska; ši medžiaga sustiprina kontrastą.
Šis vaistas vartojamas tik diagnostikai.

Magnegita yra kontrastinė medžiaga, skirta kaukolės (galvos), stuburo ir viso kūno, įskaitant galvos ir kaklo sritį; krūtinės ląstos, įskaitant širdį ir moters krūtis, pilvo (įskaitant kasą ir kepenis); retroperitoninės ertmės (inkstų); dubens (prostatos, šlapimo pūslės ir gimdos); skeleto ir raumenų sistemos magnetinio rezonanso tomografijai (MRT).
Magnegita palengvina galvos, stuburo ir kitų kūno vietų keleto skirtingo pobūdžio navikų (auglių) ar pažeidimų vizualizaciją, aptikimą bei apibūdinimą.

Be to, preparatas vartojamas kraujagyslių (išskyrus širdies arterijas) vizualizacijai (MR angiografijai), ypač nustatant kraujagyslių susiaurėjimą ar nepraeinamumą.
Preparatas vartojamas tiriant širdies raumens aprūpinimą krauju streso sąlygomis, pvz., vartojant kai kurių vaistų, o taip pat įvertinant širdies raumens gyvybingumą („uždelstas sustiprinimas“).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MAGNEGITA

Magnegita vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) gadopenteto rūgšties dimegluminui arba bet kuriai pagalbinei Magnegita medžiagai;
- jeigu sergama sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu (glomerulų filtracijos greitis < 30 ml/min./1.73m2).

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- Jeigu Jums įsodintas širdies stimuliatorius, geležies turintis (feromagnetinis) implantas ar insulino pompa, pasakykite apie tai gydytojui radiologui. Tokiais atvejais MRT netinka.
- Magnegita gali sąlygoti alergines ar kitokias individualias reakcijas, galinčias paveikti širdį, kvėpavimo takus ar odą.

Magnegita negali būti skiriamas, jeigu turite sunkių inkstų veiklos sutrikimų, arba jums netrukus bus ar neseniai buvo atliekamas kepenų persodinimas, nes esant šioms sveikatos būklėms Magnegita vartojimas buvo susijęs su liga, vadinama nefrogenine sistemine fibroze (NSF). NSF – tai liga, dėl kurios sustorėja oda ir jungiamasis audinys. NSF gali sukelti sąnarių judrumo susilpnėjimą, raumenų silpnumą arba vidaus organų funkcijos sutrikimą, kuris gali būti grėsmingas gyvybei.

Magnegita taip pat negali būti skiriamas naujagimiams  iki 4 savaičių amžiaus.

Pasakykite gydytojui, jeigu:
· jūsų inkstų veikla sutrikusi
· jums neseniai buvo ar netrukus bus atliekamas kepenų persodinimas

Jeigu pasireiškia alerginių reakcijų, gydytojas radiologas tuojau pat liausis švirkštęs kontrastinę medžiagą ir, prireikus, pradės reikiamą alerginių reakcijų gydymą.

Todėl rekomenduojama, kad jums į veną būtų įvestas lankstus kateteris, kad prireikus būtų galima nedelsiant imtis reikiamų priemonių.

Labai retais atvejais gali būti sunkių reakcijų, įskaitant šoką. Taigi, atidžiai perskaitykite, kas parašyta žemiau:
- Jeigu Jums yra arba buvo astma ar kitokių alergijų, arba kontrastinės medžiagos ankščiau buvo sukėlusios alerginių reakcijų, tyrimo metu Jums yra didesnė alerginių reakcijų tikimybė. Pasakykite gydytojui radiologui, jei Jums  yra taip buvę. Jums gali būti skirta kitokių vaistų, padėsiančių tyrimo metu išvengti alerginių reakcijų.
- Jeigu Jūs vartojate beta adrenoblokatorių (vaistų, vartojamų padidėjus kraujospūdžiui, sutrikus širdies veiklai ir kitokiais atvejais), pasakykite savo gydytojui radiologui. Pacientams, vartojantiems beta adrenoblokatorių, ne visada padeda vaistai, vartojami alerginėms reakcijoms slopinti.
- Jei Jums yra bet koks širdies veiklos sutrikimas (pvz., sunkus širdies veiklos nepakankamumas, vainikinių arterijų liga), tai sunkių alerginių reakcijų, galinčių turėti lemtingų pasekmių, tikimybė yra didesnė.
- Jeigu Jums būna traukulių, tyrimo metu gresia didesnis jų atsiradimo pavojus.
- Jeigu Jūs sergate vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimu (glomerulų filtracijos greitis 30-59 ml/min./1.73m2), pasakykite apie tai radiologui arba savo gydytojui. Prieš paskiriant Magnegita, jums turės būti atliekami kraujo tyrimai inkstų veiklai patikrinti.
 
Magnegita negali būti skiriamas naujagimiams iki 4 savaičių amžiaus. Kūdikių iki 1 metų amžiaus inkstų funkcija yra nesubrendusi, todėl Magnegita kūdikiams bus skiriamas tik gydytojui kruopščiai apsvarsčius.

Magnegita vartojimas su maistu ir gėrimais
Labai svarbu 2 val. prieš tyrimą nieko nevalgyti.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Tai ypač svarbu vartojant beta adrenoblokatorius (vaistus, kurie vartojami padidėjus kraujospūdžiui, sutrikus širdies veiklai ir kitokiais atvejais).
 
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

Nėštumas
Pasakykite gydytojui, jeigu esate nėščia arba manote, kad galėjote pastoti, nes Magnegita negali būti skiriamas nėštumo metu, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus.

Žindymo laikotarpis
Pasakykite gydytojui, jeigu žindote arba ruošiatės tai daryti. Po Magnegita skyrimo
žindymą reikia nutraukti mažiausiai 24 valandoms.
 
Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus mažai tikėtinas. Tačiau vairuodami ir valdydami mechanizmus pacientai turėtų turėti omenyje, jog gali atsirasti pykinimas ar sumažėti kraujospūdis.

3. KAIP VARTOTI MAGNEGITA
Įgaliotas sveikatos priežiūros specialistas Magnegita sušvirkš tiesiai į veną.
Preparatą geriausia suleisti gulinčiam pacientui, po injekcijos gydytojas radiologas jį turi stebėti mažiausiai 30 min., nes tuo metu dažniausiai gali atsirasti šalutinis poveikis. Tačiau kartais šalutinis poveikis atsiranda po kelių valandų ar parų.
Norint šį vaistinį preparatą suleisti naudojant automatinę sistemą, jos gamintojas turi pademonstruoti prietaiso tinkamumą tokiam naudojimui. Privaloma laikytis visų medicinos prietaiso naudojimo instrukcijų.

Suaugusieji, paaugliai ir vyresni nei 2 metų vaikai
Atliekant kaukolės, stuburo ir viso kūno MRT, dozė priklauso nuo tiriamo pažeidimo pobūdžio, tačiau paprastai svorio suaugusiesiems ji yra  0,2-0,6 ml/kg kūno svorio, vaikams - 0,2-0,4 ml/kg kūno svorio.

Dozavimas specialių pacientų grupėse
Naujagimiai iki 4 savaičių amžiaus ir kūdikiai iki 1 metų amžiaus

Magnegita negali būti skiriamas naujagimiams iki 4 savaičių amžiaus.

Kūdikių iki 1 metų amžiaus inkstų funkcija yra nesubrendusi, todėl kūdikiams turi būti skiriama tik
viena Magnegita dozė per tyrimą, o antroji injekcija turi būti ne anksčiau kaip po 7 parų.

Naujagimiams ir jaunesniems nei 1 metų kūdikiams Magnegita galima vartoti tik atidžiai apsvarsčius, kadangi šių pacientų inkstų veikla nevisai pakankama.

1-2 metų vaikams
Dozė jaunesniems nei 2 metų vaikams yra 0,2 ml/kg kūno svorio.

Senyvi pacientai (65 metų ir vyresni)
Jeigu esate 65 metų amžiaus ar vyresni, jūsų dozės keisti nebūtina, bet jums bus atliekami kraujo tyrimai inkstų veiklai patikrinti.

Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Magnegita negali būti skiriamas, jeigu turite sunkių inkstų veiklos sutrikimų, arba jums netrukus bus ar neseniai buvo atliekamas kepenų persodinimas.
 
Pacientai, sergantys vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimu (glomerulų filtracijos greitis - 30-59 ml/min./1,73m2).
Reikia labai atidžiai apsvarstyti, ar vartoti Magnegita pacientams, sergantiems vidutinio sunkumo inkstų funkcijos nepakankamumu, nes tokiais atvejais kontrastinė medžiaga iš organizmo pašalinama lėčiau, nei esant normaliai inkstų veiklai.

Jūsų gydytojas ištirs Jūsų inkstų veiklą.
Jeigu turite vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimų, jums turi būti skiriama tik viena Magnegita dozė per tyrimą, o antroji injekcija turi būti ne anksčiau kaip po 7 parų.

Pavartojus per didelę Magnegita dozę
Magnegita Jums sušvirkš sveikatos priežiūros specialistas. Jei manote, kad Jums suleista per didelė dozė, nedelsdami pasakykite gydytojui arba slaugytojai.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Magnegita, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažniausias Magnegita sukeltas šalutinis poveikis yra šleikštulys, vėmimas, galvos skausmas, svaigulys, skausmas ir šilumos ar šalčio jutimas injekcijos vietoje, viso kūno šilumos jutimas.

Buvo nustatyti nefrogeninės sisteminės fibrozės (NSF) atvejai (dėl kurios sustorėja oda ir kuri taip pat gali paveikti minkštąjį audinį bei vidaus organus).

Kitoks šalutinis poveikis išvardytas pagal dažnį ir organų sistemas. Šalutinio poveikio dažnumui įvertinti lentelėje vartojamų žodžių prasmė tokia:
Labai dažni: daugiau nei 1 iš 10 pacientų
Dažni: daugiau nei 1 iš 100 pacientų, bet mažiau nei 1 iš 10
Nedažni: daugiau nei 1 iš 1000, bet mažiau nei 1 iš 100 pacientų
Reti: daugiau nei 1 iš 10 000, bet mažiau nei 1 iš 1000 pacientų
Labai reti: mažiau nei 1 iš 10 000 pacientų

Poveikio dažnis, kurio negalima apskaičiuoti dėl duomenų stokos, įvardytas kaip „nežinomas“

Organų sistema

Šalutinis poveikis

Dažnis

Kraujo sutrikimai

trumpalaikis geležies koncentracijos serume padidėjimas

Reti

Nervų sistemos sutrikimai

svaigulys, tirpulys (parestezija), galvos skausmas

 

susijaudinimas, sumišimas, kalbos ir uoslės sutrikimai, traukuliai, drebulys, koma, mieguistumas

Nedažni

 

 

Reti

Akių sutrikimai

akių skausmas, regos sutrikimas, ašarojimas

Reti

Ausų sutrikimai

ausų skausmas, klausos sutrikimas

Reti

Širdies sutrikimai

širdies susitraukimų dažnio ar ritmo pokyčiai, kraujospūdžio pokyčiai, širdies sustojimas

Reti

Kraujagyslių sutrikimai

kraujagyslių išsiplėtimas ir kraujotakos pokyčiai, sąlygojantys kraujospūdžio sumažėjimą ir alpimą, padažnėjusį pulsą (tachikardija), dusulį, oda įgauna mėlyną atspalvį, ligonis gali prarasti sąmonę, jį gali ištikti šokas

Reti

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai

trumpalaikis kvėpavimo dažnio sutrikimas, dusulys, pasunkėjęs kvėpavimas, kvėpavimo sustojimas, skysčių kaupimasis plaučiuose

 

Reti

Virškinimo trakto sutrikimai

pykinimas, vėmimas

 

pilvo skausmas, viduriavimas, skonio pokyčiai, burnos džiūvimas, stiprus seilėtekis

 

Nedažni

 

Reti

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai

trumpalaikis kepenų fermentų ir bilirubino kiekio padidėjimas

Reti

Odos sutrikimai

akių vokų, veido ar lūpų patinimas, odos paraudimas, niežėjimas

Reti

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai

 

nugaros ar sąnarių skausmas

Reti

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

šlapimo nelaikymas, primygtinis noras šlapintis; pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi: trumpalaikis laboratorinių tyrimų rodmenų pokytis ar ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas

Reti

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

karščio jutimas

 

krūtinės skausmas, šaltkrėtis, prakaitavimas, kūno temperatūros pokyčiai, karščiavimas, vartojimo vietos skausmas, šalčio ar šilumos jutimas ir tinimas, uždegimas, audinių irimas (nekrozė), venų uždegimas injekcijos vietoje

 

nefrogeninė sisteminė fibrozė arba nefrogeninė fibrozinė dermatopatija (būklė, kai inkstų liga sergantiems pacientams atsiranda sukietėjimų odoje ir kituose organuose)

 

Nedažni

 

Reti

 

 

 

 

 

 

 

Nežinomas

Imuninės sistemos sutrikimai

padidėjusio jautrumo ar anafilaksinė reakcija: angioedema, akių uždegimas (konjunktyvitas), kosulys, niežulys, sloga, čiaudulys, bėrimas (dilgėlinė), švokštimas, balso plyšio (gerklų) susiaurėjimas, balso plyšio (gerklų) ir ryklės paburkimas, sumažėjęs kraujospūdis, šokas

Reti

Kai kuriems žmonėms Magnegita gali sukelti alerginių reakcijų. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireikštų bet kuris šių požymių:
- staiga atsiranda švokštimas ir suspaudžia krūtinę;
- patinsta akių vokai, veidas ar lūpos;
- atsiranda odos bėrimas (dilgėlinė), niežėjimas, karščiavimas;
- ištinka kolapsas (ūminis kraujagyslių nepakankamumas, žmogus nualpsta)
- oda įgauna mėlyną atspalvį (cianozė)

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI MAGNEGITA
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant  pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Magnegita vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti  iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Paruošto vartoti preparato cheminis ir fizinis patvarumas 25 ºC temperatūroje yra 24 valandos. Mikrobiologiniu požiūriu, paruoštą preparatą reikia suvartoti nedelsiant. Jei paruoštas tirpalas nesuvartojamas nedelsiant už laikymo trukmę ir sąlygas prieš vartojimą atsako vartotojas tačiau, laikant 2 ºC -8 ºC temperatūroje,  jis tinkamas vartoti ne ilgiau kaip 24 valandas.
Preparatą galima vartoti tik nesant jokių pagedimo požymių (buteliuke neturi būti įskilimų, o tirpale - matomų dalelių).

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.     6. KITA INFORMACIJA   Magnegita sudėtis 
- Veiklioji medžiaga yra gadopenteto rūgšties dimegluminas. 1 ml injekcinio tirpalo yra 469 mg gadopenteto rūgšties dimeglumino druskos (tai atitinka 500 mikromolių/ml gadopenteto rūgšties dimeglumino druskos arba 78,63 mg gadolinio).
- Pagalbinės medžiagos yra penteto rūgštis, megluminas ir injekcinis vanduo.

Magnegita išvaizda ir kiekis pakuotėje
Skaidrus injekcinis tirpalas.
Vaistas tiekiamas skaidraus stiklo buteliukais su guminiu kamšteliu ir aliuminio dangteliu. Buteliukai supakuoti į kartono dėžutes, kuriose yra ir pakuotės lapelis. Buteliukai pripildyti skaidraus, be matomų dalelių tirpalo.

Magnegita kiekis pakuotėje:
1 buteliukas po 5, 10, 15, 20, 30 ir 100 ml injekcinio tirpalo.
10 buteliukų  po 5, 10, 15, 20, 30 ir 100 ml injekcinio tirpalo.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas
Agfa HealthCare Imaging Agents GmbH
Am Coloneum 4
50829 Köln
Vokietija

Gamintojas
Biokanol Pharma GmbH
Kehlerstr. 7
D-76437 Rastatt, Vokietija
Phone: +49 (0) 7222/78679-0
Fax: +49 (0) 7222/78679-9

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-12-16

Žemiau pateikta informacija skirta tik gydytojams ir sveikatos priežiūros specialistams:
Prieš skiriant Magnegita, visus pacientus būtina patikrinti dėl inkstų veiklos sutrikimo atliekant laboratorinius tyrimus.

Yra duomenų apie nefrogeninę sisteminę fibrozę (NSF), susijusią su Magnegita ir kai kurių kitų gadolinio turinčių kontrastinių medžiagų vartojimu pacientams su ūminiu ar lėtiniu sunkiu inkstų veiklos sutrikimu (GFG < 30 ml/min/1,73 m2). Ypatinga rizika yra pacientams, kuriems atliekama kepenų transplantacija, nes šioje grupėje dažnai pasireiškia ūminis inkstų nepakankamumas.
Todėl Magnegita negalima skirti pacientams su sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, pacientams kepenų transplantacijos perioperaciniu laikotarpiu.

Magnegita tai pat negalima skirti naujagimiams iki 4 savaičių amžiaus.
Magnegita pacientams su vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimu (GFG 30-59 ml/min/1.73m2) turi būti skiriamas tik kruopščiai įvertinus rizikos ir naudos santykį ne didesne kaip 0,2 ml/kg kūno svorio doze (žr.  4.4 skyrių). Vienam tyrimui galima naudoti ne daugiau kaip vieną dozę.  Informacijos apie kartotinį vartojimą trūksta, todėl Magnegita injekcijų kartoti negalima, nebent tarp jų būtų mažiausiai 7 paros.

Magnegitakūdikiams iki 1 metų amžiaus reikia skirti tik kruopščiai apsvarsčius ne didesne kaip 0,2 ml/kg kūno svorio doze, nes šių pacientų inkstų funkcija yra nesubrendusi. Vienam tyrimui galima naudoti ne daugiau kaip vieną dozę. Informacijos apie kartotinį vartojimą trūksta, todėl Magnegita injekcijų kartoti negalima, nebent tarp jų būtų mažiausiai 7 paros. Magnegita negalima skirti naujagimiams iki 4 savaičių amžiaus.

Senyviems pacientams gali būti sutrikęs gadopenteto rūgšties dimeglumino klirensas per inkstus, todėl ypač svarbu patikrinti, ar 65 metų ir vyresniems pacientams nėra inkstų veiklos sutrikimo.

Hemodializė netrukus po skyrimo gali būti naudinga šalinant iš organizmo Magnegita.
Duomenų rodančių, kad hemodializę galima naudoti NSF prevencijai ar gydymui pacientų, kuriems nėra atliekama hemodializė, nėra.

Magnegita nėštumo metu skirti negalima, išskyrus atvejus, kai gadopenteto rūgšties dimeglumino reikalinga skirti dėl moters klinikinės būklės.

Paskyrus Magnegita, kūdikio negalima žindyti bent 24 valandas.

Ant paciento ligos istorijos reikia užklijuoti nuplėšiamą sekimo etiketę (nuo buteliukų), skirtą tiksliam naudotos gadolinio kontrastinės medžiagos registravimui.
Taip pat reikia registruoti suvartotą dozę.

Jūsų atsiliepimai apie "Magnegita 15ml inj.tirp.N10" produktą

Atsiprašome, kad negalime pateikti produkto nuotraukos. Pagal LR įstatymus receptinių vaistų reklama yra draudžiama. Dėkojame už supratimą
atgal Informacinis lapelis
Magnegita 15ml inj.tirp.N10

Magnegita 500 mikromol/ml injekcinis tirpalas

Gadopenteto rūgšties dimeglumino druska

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Magnegita ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Magnegita
3. Kaip vartoti Magnegita
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Magnegita
6. Kita informacija
 
1. KAS YRA MAGNEGITA IR KAM JIS VARTOJAMAS
Veiklioji Magnegita medžiaga yra gadopenteto rūgšties dimeglumino druska; ši medžiaga sustiprina kontrastą.
Šis vaistas vartojamas tik diagnostikai.

Magnegita yra kontrastinė medžiaga, skirta kaukolės (galvos), stuburo ir viso kūno, įskaitant galvos ir kaklo sritį; krūtinės ląstos, įskaitant širdį ir moters krūtis, pilvo (įskaitant kasą ir kepenis); retroperitoninės ertmės (inkstų); dubens (prostatos, šlapimo pūslės ir gimdos); skeleto ir raumenų sistemos magnetinio rezonanso tomografijai (MRT).
Magnegita palengvina galvos, stuburo ir kitų kūno vietų keleto skirtingo pobūdžio navikų (auglių) ar pažeidimų vizualizaciją, aptikimą bei apibūdinimą.

Be to, preparatas vartojamas kraujagyslių (išskyrus širdies arterijas) vizualizacijai (MR angiografijai), ypač nustatant kraujagyslių susiaurėjimą ar nepraeinamumą.
Preparatas vartojamas tiriant širdies raumens aprūpinimą krauju streso sąlygomis, pvz., vartojant kai kurių vaistų, o taip pat įvertinant širdies raumens gyvybingumą („uždelstas sustiprinimas“).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MAGNEGITA

Magnegita vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) gadopenteto rūgšties dimegluminui arba bet kuriai pagalbinei Magnegita medžiagai;
- jeigu sergama sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu (glomerulų filtracijos greitis < 30 ml/min./1.73m2).

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- Jeigu Jums įsodintas širdies stimuliatorius, geležies turintis (feromagnetinis) implantas ar insulino pompa, pasakykite apie tai gydytojui radiologui. Tokiais atvejais MRT netinka.
- Magnegita gali sąlygoti alergines ar kitokias individualias reakcijas, galinčias paveikti širdį, kvėpavimo takus ar odą.

Magnegita negali būti skiriamas, jeigu turite sunkių inkstų veiklos sutrikimų, arba jums netrukus bus ar neseniai buvo atliekamas kepenų persodinimas, nes esant šioms sveikatos būklėms Magnegita vartojimas buvo susijęs su liga, vadinama nefrogenine sistemine fibroze (NSF). NSF – tai liga, dėl kurios sustorėja oda ir jungiamasis audinys. NSF gali sukelti sąnarių judrumo susilpnėjimą, raumenų silpnumą arba vidaus organų funkcijos sutrikimą, kuris gali būti grėsmingas gyvybei.

Magnegita taip pat negali būti skiriamas naujagimiams  iki 4 savaičių amžiaus.

Pasakykite gydytojui, jeigu:
· jūsų inkstų veikla sutrikusi
· jums neseniai buvo ar netrukus bus atliekamas kepenų persodinimas

Jeigu pasireiškia alerginių reakcijų, gydytojas radiologas tuojau pat liausis švirkštęs kontrastinę medžiagą ir, prireikus, pradės reikiamą alerginių reakcijų gydymą.

Todėl rekomenduojama, kad jums į veną būtų įvestas lankstus kateteris, kad prireikus būtų galima nedelsiant imtis reikiamų priemonių.

Labai retais atvejais gali būti sunkių reakcijų, įskaitant šoką. Taigi, atidžiai perskaitykite, kas parašyta žemiau:
- Jeigu Jums yra arba buvo astma ar kitokių alergijų, arba kontrastinės medžiagos ankščiau buvo sukėlusios alerginių reakcijų, tyrimo metu Jums yra didesnė alerginių reakcijų tikimybė. Pasakykite gydytojui radiologui, jei Jums  yra taip buvę. Jums gali būti skirta kitokių vaistų, padėsiančių tyrimo metu išvengti alerginių reakcijų.
- Jeigu Jūs vartojate beta adrenoblokatorių (vaistų, vartojamų padidėjus kraujospūdžiui, sutrikus širdies veiklai ir kitokiais atvejais), pasakykite savo gydytojui radiologui. Pacientams, vartojantiems beta adrenoblokatorių, ne visada padeda vaistai, vartojami alerginėms reakcijoms slopinti.
- Jei Jums yra bet koks širdies veiklos sutrikimas (pvz., sunkus širdies veiklos nepakankamumas, vainikinių arterijų liga), tai sunkių alerginių reakcijų, galinčių turėti lemtingų pasekmių, tikimybė yra didesnė.
- Jeigu Jums būna traukulių, tyrimo metu gresia didesnis jų atsiradimo pavojus.
- Jeigu Jūs sergate vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimu (glomerulų filtracijos greitis 30-59 ml/min./1.73m2), pasakykite apie tai radiologui arba savo gydytojui. Prieš paskiriant Magnegita, jums turės būti atliekami kraujo tyrimai inkstų veiklai patikrinti.
 
Magnegita negali būti skiriamas naujagimiams iki 4 savaičių amžiaus. Kūdikių iki 1 metų amžiaus inkstų funkcija yra nesubrendusi, todėl Magnegita kūdikiams bus skiriamas tik gydytojui kruopščiai apsvarsčius.

Magnegita vartojimas su maistu ir gėrimais
Labai svarbu 2 val. prieš tyrimą nieko nevalgyti.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Tai ypač svarbu vartojant beta adrenoblokatorius (vaistus, kurie vartojami padidėjus kraujospūdžiui, sutrikus širdies veiklai ir kitokiais atvejais).
 
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

Nėštumas
Pasakykite gydytojui, jeigu esate nėščia arba manote, kad galėjote pastoti, nes Magnegita negali būti skiriamas nėštumo metu, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus.

Žindymo laikotarpis
Pasakykite gydytojui, jeigu žindote arba ruošiatės tai daryti. Po Magnegita skyrimo
žindymą reikia nutraukti mažiausiai 24 valandoms.
 
Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus mažai tikėtinas. Tačiau vairuodami ir valdydami mechanizmus pacientai turėtų turėti omenyje, jog gali atsirasti pykinimas ar sumažėti kraujospūdis.

3. KAIP VARTOTI MAGNEGITA
Įgaliotas sveikatos priežiūros specialistas Magnegita sušvirkš tiesiai į veną.
Preparatą geriausia suleisti gulinčiam pacientui, po injekcijos gydytojas radiologas jį turi stebėti mažiausiai 30 min., nes tuo metu dažniausiai gali atsirasti šalutinis poveikis. Tačiau kartais šalutinis poveikis atsiranda po kelių valandų ar parų.
Norint šį vaistinį preparatą suleisti naudojant automatinę sistemą, jos gamintojas turi pademonstruoti prietaiso tinkamumą tokiam naudojimui. Privaloma laikytis visų medicinos prietaiso naudojimo instrukcijų.

Suaugusieji, paaugliai ir vyresni nei 2 metų vaikai
Atliekant kaukolės, stuburo ir viso kūno MRT, dozė priklauso nuo tiriamo pažeidimo pobūdžio, tačiau paprastai svorio suaugusiesiems ji yra  0,2-0,6 ml/kg kūno svorio, vaikams - 0,2-0,4 ml/kg kūno svorio.

Dozavimas specialių pacientų grupėse
Naujagimiai iki 4 savaičių amžiaus ir kūdikiai iki 1 metų amžiaus

Magnegita negali būti skiriamas naujagimiams iki 4 savaičių amžiaus.

Kūdikių iki 1 metų amžiaus inkstų funkcija yra nesubrendusi, todėl kūdikiams turi būti skiriama tik
viena Magnegita dozė per tyrimą, o antroji injekcija turi būti ne anksčiau kaip po 7 parų.

Naujagimiams ir jaunesniems nei 1 metų kūdikiams Magnegita galima vartoti tik atidžiai apsvarsčius, kadangi šių pacientų inkstų veikla nevisai pakankama.

1-2 metų vaikams
Dozė jaunesniems nei 2 metų vaikams yra 0,2 ml/kg kūno svorio.

Senyvi pacientai (65 metų ir vyresni)
Jeigu esate 65 metų amžiaus ar vyresni, jūsų dozės keisti nebūtina, bet jums bus atliekami kraujo tyrimai inkstų veiklai patikrinti.

Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Magnegita negali būti skiriamas, jeigu turite sunkių inkstų veiklos sutrikimų, arba jums netrukus bus ar neseniai buvo atliekamas kepenų persodinimas.
 
Pacientai, sergantys vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimu (glomerulų filtracijos greitis - 30-59 ml/min./1,73m2).
Reikia labai atidžiai apsvarstyti, ar vartoti Magnegita pacientams, sergantiems vidutinio sunkumo inkstų funkcijos nepakankamumu, nes tokiais atvejais kontrastinė medžiaga iš organizmo pašalinama lėčiau, nei esant normaliai inkstų veiklai.

Jūsų gydytojas ištirs Jūsų inkstų veiklą.
Jeigu turite vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimų, jums turi būti skiriama tik viena Magnegita dozė per tyrimą, o antroji injekcija turi būti ne anksčiau kaip po 7 parų.

Pavartojus per didelę Magnegita dozę
Magnegita Jums sušvirkš sveikatos priežiūros specialistas. Jei manote, kad Jums suleista per didelė dozė, nedelsdami pasakykite gydytojui arba slaugytojai.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Magnegita, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažniausias Magnegita sukeltas šalutinis poveikis yra šleikštulys, vėmimas, galvos skausmas, svaigulys, skausmas ir šilumos ar šalčio jutimas injekcijos vietoje, viso kūno šilumos jutimas.

Buvo nustatyti nefrogeninės sisteminės fibrozės (NSF) atvejai (dėl kurios sustorėja oda ir kuri taip pat gali paveikti minkštąjį audinį bei vidaus organus).

Kitoks šalutinis poveikis išvardytas pagal dažnį ir organų sistemas. Šalutinio poveikio dažnumui įvertinti lentelėje vartojamų žodžių prasmė tokia:
Labai dažni: daugiau nei 1 iš 10 pacientų
Dažni: daugiau nei 1 iš 100 pacientų, bet mažiau nei 1 iš 10
Nedažni: daugiau nei 1 iš 1000, bet mažiau nei 1 iš 100 pacientų
Reti: daugiau nei 1 iš 10 000, bet mažiau nei 1 iš 1000 pacientų
Labai reti: mažiau nei 1 iš 10 000 pacientų

Poveikio dažnis, kurio negalima apskaičiuoti dėl duomenų stokos, įvardytas kaip „nežinomas“

Organų sistema

Šalutinis poveikis

Dažnis

Kraujo sutrikimai

trumpalaikis geležies koncentracijos serume padidėjimas

Reti

Nervų sistemos sutrikimai

svaigulys, tirpulys (parestezija), galvos skausmas

 

susijaudinimas, sumišimas, kalbos ir uoslės sutrikimai, traukuliai, drebulys, koma, mieguistumas

Nedažni

 

 

Reti

Akių sutrikimai

akių skausmas, regos sutrikimas, ašarojimas

Reti

Ausų sutrikimai

ausų skausmas, klausos sutrikimas

Reti

Širdies sutrikimai

širdies susitraukimų dažnio ar ritmo pokyčiai, kraujospūdžio pokyčiai, širdies sustojimas

Reti

Kraujagyslių sutrikimai

kraujagyslių išsiplėtimas ir kraujotakos pokyčiai, sąlygojantys kraujospūdžio sumažėjimą ir alpimą, padažnėjusį pulsą (tachikardija), dusulį, oda įgauna mėlyną atspalvį, ligonis gali prarasti sąmonę, jį gali ištikti šokas

Reti

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai

trumpalaikis kvėpavimo dažnio sutrikimas, dusulys, pasunkėjęs kvėpavimas, kvėpavimo sustojimas, skysčių kaupimasis plaučiuose

 

Reti

Virškinimo trakto sutrikimai

pykinimas, vėmimas

 

pilvo skausmas, viduriavimas, skonio pokyčiai, burnos džiūvimas, stiprus seilėtekis

 

Nedažni

 

Reti

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai

trumpalaikis kepenų fermentų ir bilirubino kiekio padidėjimas

Reti

Odos sutrikimai

akių vokų, veido ar lūpų patinimas, odos paraudimas, niežėjimas

Reti

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai

 

nugaros ar sąnarių skausmas

Reti

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

šlapimo nelaikymas, primygtinis noras šlapintis; pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi: trumpalaikis laboratorinių tyrimų rodmenų pokytis ar ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas

Reti

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

karščio jutimas

 

krūtinės skausmas, šaltkrėtis, prakaitavimas, kūno temperatūros pokyčiai, karščiavimas, vartojimo vietos skausmas, šalčio ar šilumos jutimas ir tinimas, uždegimas, audinių irimas (nekrozė), venų uždegimas injekcijos vietoje

 

nefrogeninė sisteminė fibrozė arba nefrogeninė fibrozinė dermatopatija (būklė, kai inkstų liga sergantiems pacientams atsiranda sukietėjimų odoje ir kituose organuose)

 

Nedažni

 

Reti

 

 

 

 

 

 

 

Nežinomas

Imuninės sistemos sutrikimai

padidėjusio jautrumo ar anafilaksinė reakcija: angioedema, akių uždegimas (konjunktyvitas), kosulys, niežulys, sloga, čiaudulys, bėrimas (dilgėlinė), švokštimas, balso plyšio (gerklų) susiaurėjimas, balso plyšio (gerklų) ir ryklės paburkimas, sumažėjęs kraujospūdis, šokas

Reti

Kai kuriems žmonėms Magnegita gali sukelti alerginių reakcijų. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireikštų bet kuris šių požymių:
- staiga atsiranda švokštimas ir suspaudžia krūtinę;
- patinsta akių vokai, veidas ar lūpos;
- atsiranda odos bėrimas (dilgėlinė), niežėjimas, karščiavimas;
- ištinka kolapsas (ūminis kraujagyslių nepakankamumas, žmogus nualpsta)
- oda įgauna mėlyną atspalvį (cianozė)

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI MAGNEGITA
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant  pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Magnegita vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti  iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Paruošto vartoti preparato cheminis ir fizinis patvarumas 25 ºC temperatūroje yra 24 valandos. Mikrobiologiniu požiūriu, paruoštą preparatą reikia suvartoti nedelsiant. Jei paruoštas tirpalas nesuvartojamas nedelsiant už laikymo trukmę ir sąlygas prieš vartojimą atsako vartotojas tačiau, laikant 2 ºC -8 ºC temperatūroje,  jis tinkamas vartoti ne ilgiau kaip 24 valandas.
Preparatą galima vartoti tik nesant jokių pagedimo požymių (buteliuke neturi būti įskilimų, o tirpale - matomų dalelių).

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.     6. KITA INFORMACIJA   Magnegita sudėtis 
- Veiklioji medžiaga yra gadopenteto rūgšties dimegluminas. 1 ml injekcinio tirpalo yra 469 mg gadopenteto rūgšties dimeglumino druskos (tai atitinka 500 mikromolių/ml gadopenteto rūgšties dimeglumino druskos arba 78,63 mg gadolinio).
- Pagalbinės medžiagos yra penteto rūgštis, megluminas ir injekcinis vanduo.

Magnegita išvaizda ir kiekis pakuotėje
Skaidrus injekcinis tirpalas.
Vaistas tiekiamas skaidraus stiklo buteliukais su guminiu kamšteliu ir aliuminio dangteliu. Buteliukai supakuoti į kartono dėžutes, kuriose yra ir pakuotės lapelis. Buteliukai pripildyti skaidraus, be matomų dalelių tirpalo.

Magnegita kiekis pakuotėje:
1 buteliukas po 5, 10, 15, 20, 30 ir 100 ml injekcinio tirpalo.
10 buteliukų  po 5, 10, 15, 20, 30 ir 100 ml injekcinio tirpalo.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas
Agfa HealthCare Imaging Agents GmbH
Am Coloneum 4
50829 Köln
Vokietija

Gamintojas
Biokanol Pharma GmbH
Kehlerstr. 7
D-76437 Rastatt, Vokietija
Phone: +49 (0) 7222/78679-0
Fax: +49 (0) 7222/78679-9

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-12-16

Žemiau pateikta informacija skirta tik gydytojams ir sveikatos priežiūros specialistams:
Prieš skiriant Magnegita, visus pacientus būtina patikrinti dėl inkstų veiklos sutrikimo atliekant laboratorinius tyrimus.

Yra duomenų apie nefrogeninę sisteminę fibrozę (NSF), susijusią su Magnegita ir kai kurių kitų gadolinio turinčių kontrastinių medžiagų vartojimu pacientams su ūminiu ar lėtiniu sunkiu inkstų veiklos sutrikimu (GFG < 30 ml/min/1,73 m2). Ypatinga rizika yra pacientams, kuriems atliekama kepenų transplantacija, nes šioje grupėje dažnai pasireiškia ūminis inkstų nepakankamumas.
Todėl Magnegita negalima skirti pacientams su sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, pacientams kepenų transplantacijos perioperaciniu laikotarpiu.

Magnegita tai pat negalima skirti naujagimiams iki 4 savaičių amžiaus.
Magnegita pacientams su vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimu (GFG 30-59 ml/min/1.73m2) turi būti skiriamas tik kruopščiai įvertinus rizikos ir naudos santykį ne didesne kaip 0,2 ml/kg kūno svorio doze (žr.  4.4 skyrių). Vienam tyrimui galima naudoti ne daugiau kaip vieną dozę.  Informacijos apie kartotinį vartojimą trūksta, todėl Magnegita injekcijų kartoti negalima, nebent tarp jų būtų mažiausiai 7 paros.

Magnegitakūdikiams iki 1 metų amžiaus reikia skirti tik kruopščiai apsvarsčius ne didesne kaip 0,2 ml/kg kūno svorio doze, nes šių pacientų inkstų funkcija yra nesubrendusi. Vienam tyrimui galima naudoti ne daugiau kaip vieną dozę. Informacijos apie kartotinį vartojimą trūksta, todėl Magnegita injekcijų kartoti negalima, nebent tarp jų būtų mažiausiai 7 paros. Magnegita negalima skirti naujagimiams iki 4 savaičių amžiaus.

Senyviems pacientams gali būti sutrikęs gadopenteto rūgšties dimeglumino klirensas per inkstus, todėl ypač svarbu patikrinti, ar 65 metų ir vyresniems pacientams nėra inkstų veiklos sutrikimo.

Hemodializė netrukus po skyrimo gali būti naudinga šalinant iš organizmo Magnegita.
Duomenų rodančių, kad hemodializę galima naudoti NSF prevencijai ar gydymui pacientų, kuriems nėra atliekama hemodializė, nėra.

Magnegita nėštumo metu skirti negalima, išskyrus atvejus, kai gadopenteto rūgšties dimeglumino reikalinga skirti dėl moters klinikinės būklės.

Paskyrus Magnegita, kūdikio negalima žindyti bent 24 valandas.

Ant paciento ligos istorijos reikia užklijuoti nuplėšiamą sekimo etiketę (nuo buteliukų), skirtą tiksliam naudotos gadolinio kontrastinės medžiagos registravimui.
Taip pat reikia registruoti suvartotą dozę.

atgal Atsiliepimai
Magnegita 15ml inj.tirp.N10
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!