prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
sunkv 1

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Kvėpavimo takams skirtas vaistas

Montelukast GSK 5mg kramt.tabletės N28

Gamintojas
GlaxoSmithKline
Vaisto grupė
Receptinis

Šiame tinklapyje yra pateikiama tik bendro pobūdžio informacija apie vaistinius preparatus, kurie yra parduodami tik pateikus gydytojo išrašytą receptą. Šioje elektroninėje parduotuvėje receptiniais vaistiniais preparatais nėra prekiaujama.

Pristatymo terminai ir kt.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Montelukast GSK 5 mg kramtomosios tabletės

Vaikams ir paaugliams nuo 6 iki 14 metų

Montelukastas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1.   Kas yra Montelukast GSK 5 mg ir kam jis vartojamas

2.   Kas žinotina prieš vartojant Montelukast GSK 5 mg

3.   Kaip vartoti Montelukast GSK 5 mg

4.   Galimas šalutinis poveikis

5.   Kaip laikyti Montelukast GSK 5 mg

6.   Kita informacija

 

 

1.   KAS YRA MONTELUKAST GSK 5 mg IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Montelukastas yra taip vadinamas leukotrienų receptorių antagonistas. Šis vaistas slopina natūraliai plaučiuose esančias medžiagas, vadinamas leukotrienais, kurios sukelia vaiko kvėpavimo takų susiaurėjimą ir jų patinimą (uždegimą) plaučiuose, o tai sukelia astmos simptomus.

 

Montelukast GSK buvo paskirtas Jūsų vaikui astmai gydyti. Montelukastas yra vartojamas

·   gydyti pacientams, kurių būklę nepakankamai kontroliuoja jau vartojami vaistai nuo astmos, todėl jiems reikia papildomo gydymo;

·   alternatyviam gydymui vietoj inhaliuojamųjų kortikosteroidų 6‑14 metų pacientams, kurie paskutiniuoju metu nevartojo geriamųjų kortikosteroidų astmai gydyti ir įsitikinta, kad jie nesugeba vartoti inhaliuojamųjų kortikosteroidų;

·   astmos simptomų, kuriuos išprovokuoja fizinis krūvis, profilaktikai.

 

 

2.   KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MONTELUKAST GSK 5 mg

 

Montelukast GSK 5 mg vartoti negalima

·   jeigu Jūsų vaikui yra alergija (padidėjęs jautrumas) montelukastui arba bet kuriai pagalbinei Montelukast GSK 5 mg tablečių medžiagai.

 

Specialių atsargumo priemonių vartojant Montelukast GSK 5 mg reikia

Įsitikinkite, ar Jūsų vaikui nėra kurios nors iš toliau išvardytų būklių ir ar tokių būklių nebuvo anksčiau.

 

Pasakykite gydytojui

·   jeigu vaikas jau vartoja kitokių vaistų astmai gydyti. Montelukast GSK 5 mg negalima vartoti vietoj kitų vaistų, kuriuos skyrė gydytojas;

·   jeigu vaiko astma ar kvėpavimas pasunkėja arba vaikui reikia dažniau nei įprastai vartoti beta adrenoreceptorių agonisto inhaliatorių (tai taip pat yra žinomas bronchus plečiantis arba simptomus palengvinantis vaistas, vartojamas inhaliacijomis).

Montelukast GSK nepadės ištikus staigiam dusulio priepuoliui ir jo jokiu būdu negalima vartoti tokio priepuolio atveju. Pasireiškus priepuoliui, reikia tiksliai vykdyti gydytojo nurodymus. Labai svarbu visada turėti lengvai pasiekiamų vaistų tokiam atvejui (t. y. trumpai veikiančio inhaliuojamojo beta adrenoreceptorių agonisto, dar vadinamo bronchus plečiančiu arba simptomus palengvinančiu vaistu, inhaliatorių);

·   jeigu Jūsų vaikui pasireiškia kuris nors iš toliau išvardytų simptomų derinys: į gripą panaši liga, dusulio sustiprėjimas, nenormalaus dilgčiojimo (panašaus į badymą adatėlėmis) ar nutirpimo pojūtis galūnėse ir (arba) bėrimas. Nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos, ypač, jeigu tokie simptomai yra ilgalaikiai arba sunkėja. Šiuos simptomus gali sukelti reta būklė (Churg-Strauss sindromas), kuri pasireiškė labai nedidelei daliai pacientų, gydytų vaistais nuo astmos, įskaitant montelukastą.

 

Kitų vaistų vartojimas

Montelukastas gali veikti kitus vaistus. Ir atvirkščiai, kiti vaistai gali daryti įtaką montelukasto poveikiui.

 

Montelukasto poveikis gali susilpnėti vartojant kartu su:

·   kai kuriais vaistais, kuriais gydoma epilepsija (fenitoinu ir fenobarbitaliu);

·   vaistu, kuriuo gydoma tuberkuliozė ir kitos infekcinės ligos (rifampicinu).

 

Jeigu Jūsų vaikas vartoja arba neseniai vartojo anksčiau išvardytų arba kokių nors kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Montelukast GSK 5 mg vartojimas su maistu ir gėrimais

Montelukast GSK 5 mg tablečių negalima vartoti iš karto po valgio. Geriausia vaistą vartoti likus bent 1 val. prieš valgį, arba praėjus bent 2 val. po pavalgymo.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Šis skyrius nėra aktualus Montelukast GSK 5 mg tabletėms, nes jos skiriamos vartoti 6‑14 metų vaikams ir paaugliams. Vis dėlto ši informacija yra susijusi su veikliąja medžiaga montelukastu.

 

Vartojimas nėštumo metu

Nėščiosios arba planuojančios pastoti moterys prieš vartodamos montelukastą, turėtų pasitarti su savo gydytoju. Gydytojas įvertins, ar galite vartoti montelukastą.

 

Vartojimas žindymo metu

Nežinoma, ar montelukastas išsiskiria į motinos pieną. Jeigu žindote ar ketinate žindyti kūdikį, turite pasitarti su savo gydytoju, prieš pradėdama vartoti Montelukast GSK 5 mg.

 

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Šis skyrius nėra aktualus Montelukast GSK 5 mg kramtomosios tabletėms, nes jos skiriamos vartoti 6‑14 metų vaikams ir paaugliams. Vis dėlto ši informacija yra susijusi su veikliąja medžiaga montelukastu.

 

Nesitikima, kad montelukastas veiktų gebėjimą vairuoti arba valdyti mechanizmus. Vis dėlto individualus atsakas į vaistą gali skirtis. Montelukastas gali (retais atvejais) sukelti galvos svaigimą ir mieguistumą.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Montelukast GSK 5 mg medžiagas

Montelukast GSK 5 mg tablečių sudėtyje yra aspartamo – tai yra medžiagos, iš kurios susidaro fenilalaninas (5 mg tabletėje yra toks kiekis, kuris atitinka 0,842 mg fenilalanino).

 

Jeigu Jūsų vaikui yra diagnozuotas įgimtas sutrikimas, vadinamas fenilketonurija, dėl kurio organizmas negali tinkamai skaidyti amino rūgšties, vadinamos fenilalaninu, kreipkitės į gydytoją prieš pradedant vaikui vartoti šį vaistą. Tabletėse esantis fenilalaninas gali būti kenksmingas fenilketonurija sergantiems žmonėms.

 

 

3.   KAIP VARTOTI MONTELUKAST GSK 5 mg

 

Montelukast GSK 5 mg visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Montelukast GSK 5 mg tabletes

·   reikia vartoti per burną;

·   reikia vartoti net tuo atveju, kai vaikui nėra astmos simptomų, arba astmos pasunkėjimo laikotarpiu;

·   negalima gerti iš karto po valgio. Geriausia tabletes išgerti likus bent 1 val. prieš valgį, arba praėjus bent 2 val. po pavalgymo.

 

Dozavimas

Įprasta dozė 6‑14 metų vaikams ir paaugliams yra viena kramtomoji tabletė per parą, kurią reikia išgerti vakare.

 

Kitų amžiaus grupių pacientams gydytojas skirs vartoti kitokio stiprumo tabletes.

 

Jeigu Jūsų vaikui yra inkstų funkcijos sutrikimas arba jeigu Jūsų vaikui yra lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas, dozavimo keisti nereikia. Jeigu Jūsų vaikui yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, gydytojas turės nuspręsti, ar vaikui galima vartoti montelukastą.

 

Pavartojus per didelę Montelukast GSK 5 mg dozę

Jeigu vaikas išgėrė daugiau montelukasto nei skyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jeigu vaikas išgėrė per daug montelukasto, gali atsirasti tokių simptomų: pilvo skausmas, somnolencija (mieguistumas), troškulys, galvos skausmas, vėmimas ir pernelyg didelis psichomotorinis aktyvumas (įskaitant irzlumą, neramumą, susijaudinimą, įskaitant agresyvų elgesį, ir drebulį).

 

Pamiršus pavartoti Montelukast GSK 5 mg

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Pamirštąją dozę paleiskite, o kitą tabletę vartokite įprastu laiku.

 

Nustojus vartoti Montelukast GSK 5 mg

Nenutraukite montelukasto vartojimo, net jeigu simptomų nėra, išskyrus atvejus, kai tai padaryti nurodo gydytojas. Montelukastas gali išgydyti vaiko astmą tik tuo atveju, kai vartojamas nepertraukiamai.

 

Kiek laiko reikės vartoti montelukastą vaiko astmos simptomams kontroliuoti, nurodys gydytojas.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.   galimAS ŠALUTINIS poveikiS

 

Montelukast GSK 5 mg, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Turite nedelsdami pasakyti gydytojui, jeigu vaikui atsiranda kuris nors vienas arba daugiau iš išvardytų simptomų.

Montelukastu gydytiems astma sergantiems pacientams labai retais atvejais atsirado tokių simptomų derinys (Churg-Strauss sindromas): į gripą panaši liga, dusulio sustiprėjimas, nenormalaus dilgčiojimo (panašaus į badymą adatėlėmis) ar nutirpimo pojūtis galūnėse ir (arba) bėrimas (žr. 2 skyriuje skyrelį ,,Specialių atsargumo priemonių vartojant Montelukast GSK 5 mg reikia“).

 

Klinikinių tyrimų metu pranešta apie išvardytą šalutinį poveikį

 

Dažni (pasireiškė dažniau kaip 1 iš 100, bet rečiau kaip 1 iš 10 gydytų pacientų)

·   galvos skausmas (5 mg tablečių tyrimų metu);

·   pilvo skausmas (10 mg tablečių tyrimų metu).

Jie paprastai buvo lengvi ir dažniau pasireiškė montelukastą nei placebą (tabletę, neturinčią vaistinės medžiagos) vartojusiems pacientams.

 

Be to, vaistui patekus į rinką, pranešta apie šį šalutinį poveikį

Padidėjęs polinkis kraujuoti, alerginės reakcijos, įskaitant bėrimą, veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės patinimą, kvėpavimo (anafilaksija) ar rijimo pasunkėjimą, haliucinacijos, nenormalūs sapnai, įskaitant košmarus, negalėjimas miegoti, irzlumas, susijaudinimas, įskaitant agresyvų elgesį, neramumas, drebulys, nerimas, liūdesys (depresija), mintys apie savižudybę ir savižudiškas elgesys (labai retais atvejais), galvos svaigimas, mieguistumas, nenormalus dilgčiojimo (panašaus į badymą adatėlėmis) jutimas (parestezija), nutirpimas (hipestezija), priepuoliai, dažno širdies plakimo jutimas, kraujavimas iš nosies, viduriavimas, burnos džiūvimas, nevirškinimas (dispepsija), pykinimas, vėmimas, kepenų uždegimas, kraujosruvos, niežulys, dilgėlinė, skausmingi raudoni gumbeliai po oda (mazginė eritema), sąnarių skausmai (artralgija), raumenų skausmai (mialgija), raumenų mėšlungis, silpnumas ir nuovargis, bendra bloga savijauta, patinimas dėl skysčių kaupimosi (edema), karščiavimas.

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5.   KAIP LAIKYTI MONTELUKAST GSK 5 mg

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

 

Ant pakuotės po ,,Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Montelukast GSK 5 mg vartoti negalima. Pirmi du skaičiai nurodo mėnesį, o paskutiniai keturi skaičiai – metus. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.   KITA INFORMACIJA

 

Montelukast GSK 5 mg sudėtis

·   Veiklioji medžiaga yra montelukastas.

Vienoje kramtomojoje tabletėje yra toks montelukasto natrio druskos kiekis, kuris atitinka 5 mg montelukasto.

·   Pagalbinės medžiagos yra manitolis (E421), mikrokristalinė celiuliozė, mažai pakeista hidroksipropilceliuliozė, raudonasis geležies oksidas (E172), kroskarmeliozės natrio druska, vyšnių kvapioji medžiaga, aspartamas (E951) ir magnio stearatas (E572).

 

Montelukast GSK 5 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje

Montelukast 5 mg kramtomosios tabletės yra rausvos spalvos, apvalios. Ant tabletės vienos pusės išraižyta ,,M9UT“ ir ,,5“.

 

Tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra 7, 10, 20, 28, 30, 50, 56, 90, 98, 100 tablečių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

 

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB GlaxoSmithKline Lietuva

A. Goštauto g. 40A

LT-01112 Vilnius

Lietuva

 

Gamintojas

Synthon BV

Microweg 22

6545 CM Nijmegen

Nyderlandai

 

arba

 

Synthon Hispania S.L.

Castelló 1, Polígono Las Salinas

08830 Sant Boi de Llobregat

Ispanija

 

arba

 

Sanico NV

Industriezone 4, Veedijk 59

2300 Turnhout

Belgija

 

 

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

 

{ UAB GlaxoSmithKline Lietuva

A. Goštauto g. 40A

LT-01112 Vilnius

Lietuva

Info.lt@gsk.com

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-12-09

 Šaltinis:VVKT

Jūsų atsiliepimai apie "Montelukast GSK 5mg kramt.tabletės N28" produktą

Atsiprašome, kad negalime pateikti produkto nuotraukos. Pagal LR įstatymus receptinių vaistų reklama yra draudžiama. Dėkojame už supratimą
atgal Informacinis lapelis
Montelukast GSK 5mg kramt.tabletės N28

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Montelukast GSK 5 mg kramtomosios tabletės

Vaikams ir paaugliams nuo 6 iki 14 metų

Montelukastas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1.   Kas yra Montelukast GSK 5 mg ir kam jis vartojamas

2.   Kas žinotina prieš vartojant Montelukast GSK 5 mg

3.   Kaip vartoti Montelukast GSK 5 mg

4.   Galimas šalutinis poveikis

5.   Kaip laikyti Montelukast GSK 5 mg

6.   Kita informacija

 

 

1.   KAS YRA MONTELUKAST GSK 5 mg IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Montelukastas yra taip vadinamas leukotrienų receptorių antagonistas. Šis vaistas slopina natūraliai plaučiuose esančias medžiagas, vadinamas leukotrienais, kurios sukelia vaiko kvėpavimo takų susiaurėjimą ir jų patinimą (uždegimą) plaučiuose, o tai sukelia astmos simptomus.

 

Montelukast GSK buvo paskirtas Jūsų vaikui astmai gydyti. Montelukastas yra vartojamas

·   gydyti pacientams, kurių būklę nepakankamai kontroliuoja jau vartojami vaistai nuo astmos, todėl jiems reikia papildomo gydymo;

·   alternatyviam gydymui vietoj inhaliuojamųjų kortikosteroidų 6‑14 metų pacientams, kurie paskutiniuoju metu nevartojo geriamųjų kortikosteroidų astmai gydyti ir įsitikinta, kad jie nesugeba vartoti inhaliuojamųjų kortikosteroidų;

·   astmos simptomų, kuriuos išprovokuoja fizinis krūvis, profilaktikai.

 

 

2.   KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MONTELUKAST GSK 5 mg

 

Montelukast GSK 5 mg vartoti negalima

·   jeigu Jūsų vaikui yra alergija (padidėjęs jautrumas) montelukastui arba bet kuriai pagalbinei Montelukast GSK 5 mg tablečių medžiagai.

 

Specialių atsargumo priemonių vartojant Montelukast GSK 5 mg reikia

Įsitikinkite, ar Jūsų vaikui nėra kurios nors iš toliau išvardytų būklių ir ar tokių būklių nebuvo anksčiau.

 

Pasakykite gydytojui

·   jeigu vaikas jau vartoja kitokių vaistų astmai gydyti. Montelukast GSK 5 mg negalima vartoti vietoj kitų vaistų, kuriuos skyrė gydytojas;

·   jeigu vaiko astma ar kvėpavimas pasunkėja arba vaikui reikia dažniau nei įprastai vartoti beta adrenoreceptorių agonisto inhaliatorių (tai taip pat yra žinomas bronchus plečiantis arba simptomus palengvinantis vaistas, vartojamas inhaliacijomis).

Montelukast GSK nepadės ištikus staigiam dusulio priepuoliui ir jo jokiu būdu negalima vartoti tokio priepuolio atveju. Pasireiškus priepuoliui, reikia tiksliai vykdyti gydytojo nurodymus. Labai svarbu visada turėti lengvai pasiekiamų vaistų tokiam atvejui (t. y. trumpai veikiančio inhaliuojamojo beta adrenoreceptorių agonisto, dar vadinamo bronchus plečiančiu arba simptomus palengvinančiu vaistu, inhaliatorių);

·   jeigu Jūsų vaikui pasireiškia kuris nors iš toliau išvardytų simptomų derinys: į gripą panaši liga, dusulio sustiprėjimas, nenormalaus dilgčiojimo (panašaus į badymą adatėlėmis) ar nutirpimo pojūtis galūnėse ir (arba) bėrimas. Nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos, ypač, jeigu tokie simptomai yra ilgalaikiai arba sunkėja. Šiuos simptomus gali sukelti reta būklė (Churg-Strauss sindromas), kuri pasireiškė labai nedidelei daliai pacientų, gydytų vaistais nuo astmos, įskaitant montelukastą.

 

Kitų vaistų vartojimas

Montelukastas gali veikti kitus vaistus. Ir atvirkščiai, kiti vaistai gali daryti įtaką montelukasto poveikiui.

 

Montelukasto poveikis gali susilpnėti vartojant kartu su:

·   kai kuriais vaistais, kuriais gydoma epilepsija (fenitoinu ir fenobarbitaliu);

·   vaistu, kuriuo gydoma tuberkuliozė ir kitos infekcinės ligos (rifampicinu).

 

Jeigu Jūsų vaikas vartoja arba neseniai vartojo anksčiau išvardytų arba kokių nors kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Montelukast GSK 5 mg vartojimas su maistu ir gėrimais

Montelukast GSK 5 mg tablečių negalima vartoti iš karto po valgio. Geriausia vaistą vartoti likus bent 1 val. prieš valgį, arba praėjus bent 2 val. po pavalgymo.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Šis skyrius nėra aktualus Montelukast GSK 5 mg tabletėms, nes jos skiriamos vartoti 6‑14 metų vaikams ir paaugliams. Vis dėlto ši informacija yra susijusi su veikliąja medžiaga montelukastu.

 

Vartojimas nėštumo metu

Nėščiosios arba planuojančios pastoti moterys prieš vartodamos montelukastą, turėtų pasitarti su savo gydytoju. Gydytojas įvertins, ar galite vartoti montelukastą.

 

Vartojimas žindymo metu

Nežinoma, ar montelukastas išsiskiria į motinos pieną. Jeigu žindote ar ketinate žindyti kūdikį, turite pasitarti su savo gydytoju, prieš pradėdama vartoti Montelukast GSK 5 mg.

 

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Šis skyrius nėra aktualus Montelukast GSK 5 mg kramtomosios tabletėms, nes jos skiriamos vartoti 6‑14 metų vaikams ir paaugliams. Vis dėlto ši informacija yra susijusi su veikliąja medžiaga montelukastu.

 

Nesitikima, kad montelukastas veiktų gebėjimą vairuoti arba valdyti mechanizmus. Vis dėlto individualus atsakas į vaistą gali skirtis. Montelukastas gali (retais atvejais) sukelti galvos svaigimą ir mieguistumą.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Montelukast GSK 5 mg medžiagas

Montelukast GSK 5 mg tablečių sudėtyje yra aspartamo – tai yra medžiagos, iš kurios susidaro fenilalaninas (5 mg tabletėje yra toks kiekis, kuris atitinka 0,842 mg fenilalanino).

 

Jeigu Jūsų vaikui yra diagnozuotas įgimtas sutrikimas, vadinamas fenilketonurija, dėl kurio organizmas negali tinkamai skaidyti amino rūgšties, vadinamos fenilalaninu, kreipkitės į gydytoją prieš pradedant vaikui vartoti šį vaistą. Tabletėse esantis fenilalaninas gali būti kenksmingas fenilketonurija sergantiems žmonėms.

 

 

3.   KAIP VARTOTI MONTELUKAST GSK 5 mg

 

Montelukast GSK 5 mg visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Montelukast GSK 5 mg tabletes

·   reikia vartoti per burną;

·   reikia vartoti net tuo atveju, kai vaikui nėra astmos simptomų, arba astmos pasunkėjimo laikotarpiu;

·   negalima gerti iš karto po valgio. Geriausia tabletes išgerti likus bent 1 val. prieš valgį, arba praėjus bent 2 val. po pavalgymo.

 

Dozavimas

Įprasta dozė 6‑14 metų vaikams ir paaugliams yra viena kramtomoji tabletė per parą, kurią reikia išgerti vakare.

 

Kitų amžiaus grupių pacientams gydytojas skirs vartoti kitokio stiprumo tabletes.

 

Jeigu Jūsų vaikui yra inkstų funkcijos sutrikimas arba jeigu Jūsų vaikui yra lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas, dozavimo keisti nereikia. Jeigu Jūsų vaikui yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, gydytojas turės nuspręsti, ar vaikui galima vartoti montelukastą.

 

Pavartojus per didelę Montelukast GSK 5 mg dozę

Jeigu vaikas išgėrė daugiau montelukasto nei skyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jeigu vaikas išgėrė per daug montelukasto, gali atsirasti tokių simptomų: pilvo skausmas, somnolencija (mieguistumas), troškulys, galvos skausmas, vėmimas ir pernelyg didelis psichomotorinis aktyvumas (įskaitant irzlumą, neramumą, susijaudinimą, įskaitant agresyvų elgesį, ir drebulį).

 

Pamiršus pavartoti Montelukast GSK 5 mg

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Pamirštąją dozę paleiskite, o kitą tabletę vartokite įprastu laiku.

 

Nustojus vartoti Montelukast GSK 5 mg

Nenutraukite montelukasto vartojimo, net jeigu simptomų nėra, išskyrus atvejus, kai tai padaryti nurodo gydytojas. Montelukastas gali išgydyti vaiko astmą tik tuo atveju, kai vartojamas nepertraukiamai.

 

Kiek laiko reikės vartoti montelukastą vaiko astmos simptomams kontroliuoti, nurodys gydytojas.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.   galimAS ŠALUTINIS poveikiS

 

Montelukast GSK 5 mg, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Turite nedelsdami pasakyti gydytojui, jeigu vaikui atsiranda kuris nors vienas arba daugiau iš išvardytų simptomų.

Montelukastu gydytiems astma sergantiems pacientams labai retais atvejais atsirado tokių simptomų derinys (Churg-Strauss sindromas): į gripą panaši liga, dusulio sustiprėjimas, nenormalaus dilgčiojimo (panašaus į badymą adatėlėmis) ar nutirpimo pojūtis galūnėse ir (arba) bėrimas (žr. 2 skyriuje skyrelį ,,Specialių atsargumo priemonių vartojant Montelukast GSK 5 mg reikia“).

 

Klinikinių tyrimų metu pranešta apie išvardytą šalutinį poveikį

 

Dažni (pasireiškė dažniau kaip 1 iš 100, bet rečiau kaip 1 iš 10 gydytų pacientų)

·   galvos skausmas (5 mg tablečių tyrimų metu);

·   pilvo skausmas (10 mg tablečių tyrimų metu).

Jie paprastai buvo lengvi ir dažniau pasireiškė montelukastą nei placebą (tabletę, neturinčią vaistinės medžiagos) vartojusiems pacientams.

 

Be to, vaistui patekus į rinką, pranešta apie šį šalutinį poveikį

Padidėjęs polinkis kraujuoti, alerginės reakcijos, įskaitant bėrimą, veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės patinimą, kvėpavimo (anafilaksija) ar rijimo pasunkėjimą, haliucinacijos, nenormalūs sapnai, įskaitant košmarus, negalėjimas miegoti, irzlumas, susijaudinimas, įskaitant agresyvų elgesį, neramumas, drebulys, nerimas, liūdesys (depresija), mintys apie savižudybę ir savižudiškas elgesys (labai retais atvejais), galvos svaigimas, mieguistumas, nenormalus dilgčiojimo (panašaus į badymą adatėlėmis) jutimas (parestezija), nutirpimas (hipestezija), priepuoliai, dažno širdies plakimo jutimas, kraujavimas iš nosies, viduriavimas, burnos džiūvimas, nevirškinimas (dispepsija), pykinimas, vėmimas, kepenų uždegimas, kraujosruvos, niežulys, dilgėlinė, skausmingi raudoni gumbeliai po oda (mazginė eritema), sąnarių skausmai (artralgija), raumenų skausmai (mialgija), raumenų mėšlungis, silpnumas ir nuovargis, bendra bloga savijauta, patinimas dėl skysčių kaupimosi (edema), karščiavimas.

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5.   KAIP LAIKYTI MONTELUKAST GSK 5 mg

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

 

Ant pakuotės po ,,Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Montelukast GSK 5 mg vartoti negalima. Pirmi du skaičiai nurodo mėnesį, o paskutiniai keturi skaičiai – metus. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.   KITA INFORMACIJA

 

Montelukast GSK 5 mg sudėtis

·   Veiklioji medžiaga yra montelukastas.

Vienoje kramtomojoje tabletėje yra toks montelukasto natrio druskos kiekis, kuris atitinka 5 mg montelukasto.

·   Pagalbinės medžiagos yra manitolis (E421), mikrokristalinė celiuliozė, mažai pakeista hidroksipropilceliuliozė, raudonasis geležies oksidas (E172), kroskarmeliozės natrio druska, vyšnių kvapioji medžiaga, aspartamas (E951) ir magnio stearatas (E572).

 

Montelukast GSK 5 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje

Montelukast 5 mg kramtomosios tabletės yra rausvos spalvos, apvalios. Ant tabletės vienos pusės išraižyta ,,M9UT“ ir ,,5“.

 

Tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra 7, 10, 20, 28, 30, 50, 56, 90, 98, 100 tablečių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

 

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB GlaxoSmithKline Lietuva

A. Goštauto g. 40A

LT-01112 Vilnius

Lietuva

 

Gamintojas

Synthon BV

Microweg 22

6545 CM Nijmegen

Nyderlandai

 

arba

 

Synthon Hispania S.L.

Castelló 1, Polígono Las Salinas

08830 Sant Boi de Llobregat

Ispanija

 

arba

 

Sanico NV

Industriezone 4, Veedijk 59

2300 Turnhout

Belgija

 

 

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

 

{ UAB GlaxoSmithKline Lietuva

A. Goštauto g. 40A

LT-01112 Vilnius

Lietuva

Info.lt@gsk.com

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-12-09

 Šaltinis:VVKT

atgal Atsiliepimai
Montelukast GSK 5mg kramt.tabletės N28
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!