prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x
naujienlaiskio logo

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
angiocell pop up 2

Puikus pasiūlymas!

Šią savaitę Angiocell plus 42,70 tik 37.80 eur!

Rodyti daugiau
x
pristatymas small

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Gimdos spiralė

Gimdos spiralė Nova T CU 200 AG, N1

Gamintojas
Leiras
Kaina: 37,81
Įdėti į patinkančias Pranešti, kai kaina nukris?
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Nova T vario turinti gimdos kontraceptinė spiralė, N1

Kas yra NOVA T?

NOVA T yra T formos spiralė, dedama į gimdą nėštumui išvengti. Vertikalioji T formos spiralės dalis yra apsukta gryno vario viela, kurios paviršiaus plotas yra maždaug 200 mm2. Spiralės viduje yra sidabrinė šerdis, kuri saugo, kad viela nesutrūkinėtų. Prie vertikaliosios dalies apatiniame gale esančios kilpelės pritvirtinti du siūlai spiralei ištraukti.

Kaip NOVA T gimdos spiralė veikia?

Naujausi tyrimai rodo, kad vario turinti gimdos spiralė (GS) trukdo apvaisinti. GS slopina spermos ir kiaušinėlio judėjimą, taip pat spermos gebėjimą apvaisinti kiaušinėlį.

Per visą NOVA T vartojimo laiką iš jos į gimdą išsiskiria vario, tačiau tiek mažai, kad tai nekelia pavojaus moters sveikatai. Vidutinis per parą su įprastu maistu gaunamo vario kiekis yra daug didesnis negu atsipalaiduoja iš spiralės.

Kiek NOVA T veiksminga?

Vartojant NOVA T, nėštumų dažnis - 1,26 iš 100 moterų per metus.

Kada NOVA T gimdos spiralės negalima vartoti?

Gimdos spiralės negalima vartoti, jeigu yra kuri nors iš šių būklių:

 • žinomas ar įtariamas nėštumas;
 • esama ar pasikartojanti uždegiminė dubens liga, apatinių lytinių takų infekcija;
 • gimdos gleivinės uždegimas po gimdymo arba po persileidimo per paskutiniuosius 3 mėnesius;
 • nepagydytas gimdos kaklelio uždegimas;
 • gimdos ar jos kaklelio vėžys;
 • nepagydyta gimdos kaklelio displazija;
 • nenustatytos priežasties nenormalus kraujavimas iš gimdos;
 • gimdos arba jos kaklelio anomalija, įskaitant fibroidus, jeigu jie deformuoja gimdos ertmę;
 • alergija variui;
 • Wilsono liga (sutrikusi vario apykaita organizme);
 • sutrikęs kraujo krešėjimas;
 • būklės, susijusios su padidėjusiu imlumu infekcijai.

NOVA T nėra pirmo pasirinkimo priemonė jaunoms moterims, kurios dar nebuvo gimdžiusios.

Kokių atsargumo priemonių reikia imtis prieš įdedant arba šalinant šią spiralę?

Prieš įdedant spiralę gali būti daromas gimdos kaklelio tepinėlis ir, jei reikia, kiti tyrimai, pavyzdžiui, siekiant diagnozuoti infekcines ligas, įskaitant plintančias lytiniu būdu. Moteris turi būti ištirta ginekologiškai gimdos padėčiai ir dydžiui nustatyti.

Gimdos spiralės, kuriose yra vario, gali pagausinti mėnesines ir sukelti dismenorėją. NOVA T galbūt nėra pirmo pasirinkimo priemonė moterims, kurioms būna gausios mėnesinės, mažakraujystė, dismenorėja, taip pat moterims, vartojančioms antikoaguliantus. Jei šios būklės pasireiškia jau vartojant NOVA T, reikia spręsti, ar jos nepašalinti.

NOVA T turi atsargiai naudoti moterys, kurioms yra įgimta širdies yda ar pažeisti širdies vožtuvai, nes joms yra infekcinio endokardito pavojus. Įdedant ar šalinant gimdos spirales šioms moterims reikia profilaktiškai skirti antibiotikų.

Kada reikia įdėti NOVA T gimdos spiralę?

Įdėti GS galima bet kuriuo mėnesinių ciklo metu. Kad būtų kuo mažesnė nenustatyto nėštumo rizika, spiralę geriausia įdėti per septynias dienas nuo mėnesinių pradžios. GS galima įdėti iškart po persileidimo, jei nėra lytinių organų infekcijos. Po gimdymo tai galima atlikti ne anksčiau kaip po 6 savaičių.

Ar galima žindyti kūdikį vartojant NOVA T gimdos spiralę?

NOVA T žindymui neturi įtakos.

Ar galima vartoti tamponus?

Rekomenduojamas higieninių paketų naudojimas. Jei vartojate tamponus, juos keisti reikia atsargiai.

Ar NOVA T gimdos spiralė netrukdo lytiniams santykiams?

Tik įdėta gimdos spiralė iš karto apsaugo nuo nėštumo. Nei Jūs, nei Jūsų partneris santykiaudami neturite justi spiralės. Jeigu juntate, lytinių santykių reikia vengti, kol gydytojas patikrins, ar spiralės padėtis tinkama.

Kaip įdedama NOVA T gimdos spiralė?

Į makštį įkišamas veidrodėlis ir gimdos kaklelis nuvalomas antiseptiniu tirpalu. GS įdedama į gimdą pro ploną lankstų plastikinį vamzdelį. Tai jusite, bet neturėtų labai skaudėti.

Kiek laiko galima vartoti NOVA T?

NOVA T saugo nuo nėštumo penkerius metus, paskui spiralę reikia pašalinti. Ištyrus gimdos kaklelio tepinėlį, iš karto galima įdėti naują spiralę.

Kaip galima patikrinti, ar NOVA T tebėra vietoje?

Iškart po mėnesinių galite pati pasitikrinti, ar siūlai tebėra vietoje. Po mėnesinių atsargiai įkišusi pirštą įmakštį, netoli gimdos kaklelio angos turite užčiuopti siūlus.

Netraukite siūlų, nes netyčia galite ištraukti NOVA T. Jei neužčiuopiate siūlų, kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti norint pastoti arba pašalinti NOVA T dėl kitų priežasčių?

Gydytojas bet kada gali lengvai pašalinti spiralę; po to galite pastoti. Šalinimas paprastai būna neskausmingas. Pašalinus NOVA T, vaisingumas vėl pasidaro normalus.

Jei pastoti nepageidaujama, šalinti reikia mėnesinių metu.  Jeigu mėnesinių ciklo viduryje savaitę prieš šalinant GS lytiškai santykiaujama, gali prasidėti nėštumas. Dėl to keletą dienų prieš šalinimą ir po jo reikia naudotis kitokiomis kontracepcijos priemonėmis.

Kada lankytis pas gydytoją?

Įdėjus GS, reikia ją patikrinti po 4-12 savaičių, paskui reguliariai bent kartą per metus. Be to, būtina kreiptis į gydytoją tokiais atvejais:

 • jeigu pasikeitė mėnesinių ciklas ir jos sukelia nemalonių pojūčių;
 • jeigu mėnesinės vėluoja (įtariamas nėštumas);
 • jeigu nuolat skauda pilvą (kartu gali būti karščiavimas) arba atsiranda neįprastų makšties išskyrų;
 • jeigu Jūs ar Jūsų partneris lytiškai santykiaudami juntate skausmą arba diskomfortą;
 • jeigu neužčiuopiate siūlų makštyje;
 • jeigu GS pajudėjo iš vietos ir juntate jos apatinį galą.

Šalutinis Nova T gimdos spiralės poveikis

Visiškai normalu, kad pirmaisiais mėnesiais mėnesinės sutriks. Kraujavimas ir tepimas gali trukti ilgiau. Be to, kraujavimas gali būti gausesnis. Įdėjus spiralę, trumpą laiką gali skaudėti pilvą. Ilgai trunkantis skausmas ir gausus kraujavimas gali rodyti, kad GS iš dalies iškrito, taigi ją reikia pašalinti ir tinkamai įdėti naują. Jeigu metodas nesuveikė ir pastojote, nėštumas gali būti negimdinis. Vartojant GS gali prasidėti uždegiminė dubens liga. Kitų GS vartojimo metu po  įdėjimo buvo nustatyti sepsio (labai sunkios sisteminės infekcijos, kuri gali baigtis mirtimi) atvejai.

Įdėjus spiralę, kartais juntamas skausmas ir svaigsta galva. Jei ramybės būsenoje per pusvalandį tai nepraeina, galbūt spiralės padėtis netinkama. Tai reikia patikrinti ir, jei būtina, GS pašalinti. Ši spiralė gali sukelti alerginę odos reakciją.

Įspėjimai

Infekcija
Per įdėjimo procedūrą NOVA T saugo kišamasis vamzdelis, mažindamas infekcijos pavojų. Nepaisant to, ją įdėjus iš karto padidėja dubens infekcijos pavojus. Moterims, besinaudojančioms GS, dubens organų infekcija dažnai būna susijusi su lytiniu būdu plintančiomis ligomis. Infekcijos rizika didesnė, jeigu moteris arba jos partneris turi daug lytinių partnerių. Dubens infekciją reikia nedelsiant gydyti. Dubens organų infekcija gali mažinti vaisingumą ir didinti negimdinio nėštumo pavojų. Labai retais atvejais po GS įdėjimo netrukus gali pasireikšti sunki infekcija arba sepsis (labai sunki infekcija, kuri gali baigtis mirtimi).
Jeigu dubens organų infekcija kartojasi arba gydoma ūminė infekcija per keletą dienų nepraeina, GS reikia pašalinti.

Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei nepertraukiamai skauda pilvo apačią, karščiuojate, yra skausmas lytinių santykių metu arba nenormalus kraujavimas. Netrukus po įdėjimo pasireiškęs stiprus skausmas ar karščiavimas gali reikšti, kad jums yra sunki infekcija, kurią privaloma nedelsiant gydyti.

Prakiurimas (perforacija)
GS gali pradurti gimdos kūną ar kaklelį arba įsmigti į jį. Dažniausiai taip įvyksta per įdėjimo procedūrą. Pasakykite gydytojui, jeigu jaučiate skausmą įdėjimo metu arba po jo. GS sukelta prakiurimo rizika gali padidėti netrukus po gimdymo, kūdikį žindančioms motinoms ar moterims, kurių gimda yra pasvirusi link nugaros ir fiksuota. Gimdos pradūrimo ar įsmigimo į ją atveju GS reikia kuo greičiau pašalinti.

Iškritimas
Mėnesinių metu susitraukdami gimdos raumenys kartais gali išjudinti iš vietos GS arba ją išstumti. Galimi šio atsitikimo simptomai yra skausmas ir nenormalus kraujavimas. Išjudintos iš vietos GS veiksmingumas sumažėja. Patariama pirštu tikrinti siūlus, pavyzdžiui, maudantis po dušu. Siūlų netraukite, nes išjudinsite GS. Jei neužčiuopiate siūlų, venkite lytinių santykių arba naudokitės kitomis kontracepcijos priemonėmis ir kreipkitės į gydytoją.

Nėštumas vartojant NOVA T

Vartojant NOVA T nėštumas mažai tikėtinas. Tačiau jeigu vartodama GS pastojote ir norite išsaugoti nėštumą, rekomenduojama spiralę pašalinti. Jeigu ji nepašalinama, kyla persileidimo arba priešlaikinio gimdymo pavojus. Nėščiosios sveikata turi būti atidžiai tikrinama. Nėra įrodymų, kad atsirastų apsigimimų, jeigu vaisius išnešiojamas iki gimimo nepašalinus šios spiralės. Jeigu jos neįmanoma atsargiai pašalinti, gali būti tikslinga nutraukti nėštumą. Jeigu nenorite jo nutraukti, o spiralės neįmanoma pašalinti, pasitarkite su gydytoju; jis pateiks daugiau informacijos, kaip toliau elgtis. Ypač nedelskite kreiptis į gydytoją, jeigu atsiranda priepuolinis pilvo skausmas ir karščiavimas.

Negimdinis nėštumas (nėštumas ne gimdoje)
Nors moterims, vartojančioms gimdos spirales, gali pasitaikyti negimdinis nėštumas, šiuolaikiniai duomenys rodo, kad joms negimdinio nėštumo pavojus nėra didesnis negu nevartojančioms jokių kontraceptinių priemonių. Tačiau jei gimdoje yra GS ir moteris pastoja, jos sveikatą reikia dažnai tikrinti. Negimdinio nėštumo pavojus didesnis moterims, kurioms anksčiau yra buvęs šitoks nėštumas, dubens infekcija arba atlikta dubens organų operacija. Jei vėluoja mėnesinės, negausiai kraujuojate arba skauda pilvo apačią, gali būti prasidėjęs negimdinis nėštumas.

Mažakraujystė
Vario turinčios GS gali pagausinti mėnesines, taigi padidinti mažakraujystės pavojų.

Nova T gamintojas

Bayer Pharma AG
Müllerstrasse 178
13353 Berlin
Vokietija

Nova T platintojas

UAB Bayer
Žirmūnų 68A
LT-09124 Vilnius
Lietuva

Teksto peržiūros data:
2012 m. spalio 16 d.

Gimdos spiralė Nova T CU 200 AG, N1 vartojimas

Gimdos spiralės įdėjimas: į makštį įkišamas veidrodėlis ir gimdos kaklelis nuvalomas antiseptiniu tirpalu. GS įdedama į gimdą pro ploną lankstų plastikinį vamzdelį. Tai jusite, bet neturėtų labai skaudėti.

Jūsų atsiliepimai apie "Gimdos spiralė Nova T CU 200 AG, N1" produktą

atgal Informacinis lapelis
Gimdos spiralė Nova T CU 200 AG, N1
Gimdos spiralė Nova T CU 200 AG, N1

Nova T vario turinti gimdos kontraceptinė spiralė, N1

Kas yra NOVA T?

NOVA T yra T formos spiralė, dedama į gimdą nėštumui išvengti. Vertikalioji T formos spiralės dalis yra apsukta gryno vario viela, kurios paviršiaus plotas yra maždaug 200 mm2. Spiralės viduje yra sidabrinė šerdis, kuri saugo, kad viela nesutrūkinėtų. Prie vertikaliosios dalies apatiniame gale esančios kilpelės pritvirtinti du siūlai spiralei ištraukti.

Kaip NOVA T gimdos spiralė veikia?

Naujausi tyrimai rodo, kad vario turinti gimdos spiralė (GS) trukdo apvaisinti. GS slopina spermos ir kiaušinėlio judėjimą, taip pat spermos gebėjimą apvaisinti kiaušinėlį.

Per visą NOVA T vartojimo laiką iš jos į gimdą išsiskiria vario, tačiau tiek mažai, kad tai nekelia pavojaus moters sveikatai. Vidutinis per parą su įprastu maistu gaunamo vario kiekis yra daug didesnis negu atsipalaiduoja iš spiralės.

Kiek NOVA T veiksminga?

Vartojant NOVA T, nėštumų dažnis - 1,26 iš 100 moterų per metus.

Kada NOVA T gimdos spiralės negalima vartoti?

Gimdos spiralės negalima vartoti, jeigu yra kuri nors iš šių būklių:

 • žinomas ar įtariamas nėštumas;
 • esama ar pasikartojanti uždegiminė dubens liga, apatinių lytinių takų infekcija;
 • gimdos gleivinės uždegimas po gimdymo arba po persileidimo per paskutiniuosius 3 mėnesius;
 • nepagydytas gimdos kaklelio uždegimas;
 • gimdos ar jos kaklelio vėžys;
 • nepagydyta gimdos kaklelio displazija;
 • nenustatytos priežasties nenormalus kraujavimas iš gimdos;
 • gimdos arba jos kaklelio anomalija, įskaitant fibroidus, jeigu jie deformuoja gimdos ertmę;
 • alergija variui;
 • Wilsono liga (sutrikusi vario apykaita organizme);
 • sutrikęs kraujo krešėjimas;
 • būklės, susijusios su padidėjusiu imlumu infekcijai.

NOVA T nėra pirmo pasirinkimo priemonė jaunoms moterims, kurios dar nebuvo gimdžiusios.

Kokių atsargumo priemonių reikia imtis prieš įdedant arba šalinant šią spiralę?

Prieš įdedant spiralę gali būti daromas gimdos kaklelio tepinėlis ir, jei reikia, kiti tyrimai, pavyzdžiui, siekiant diagnozuoti infekcines ligas, įskaitant plintančias lytiniu būdu. Moteris turi būti ištirta ginekologiškai gimdos padėčiai ir dydžiui nustatyti.

Gimdos spiralės, kuriose yra vario, gali pagausinti mėnesines ir sukelti dismenorėją. NOVA T galbūt nėra pirmo pasirinkimo priemonė moterims, kurioms būna gausios mėnesinės, mažakraujystė, dismenorėja, taip pat moterims, vartojančioms antikoaguliantus. Jei šios būklės pasireiškia jau vartojant NOVA T, reikia spręsti, ar jos nepašalinti.

NOVA T turi atsargiai naudoti moterys, kurioms yra įgimta širdies yda ar pažeisti širdies vožtuvai, nes joms yra infekcinio endokardito pavojus. Įdedant ar šalinant gimdos spirales šioms moterims reikia profilaktiškai skirti antibiotikų.

Kada reikia įdėti NOVA T gimdos spiralę?

Įdėti GS galima bet kuriuo mėnesinių ciklo metu. Kad būtų kuo mažesnė nenustatyto nėštumo rizika, spiralę geriausia įdėti per septynias dienas nuo mėnesinių pradžios. GS galima įdėti iškart po persileidimo, jei nėra lytinių organų infekcijos. Po gimdymo tai galima atlikti ne anksčiau kaip po 6 savaičių.

Ar galima žindyti kūdikį vartojant NOVA T gimdos spiralę?

NOVA T žindymui neturi įtakos.

Ar galima vartoti tamponus?

Rekomenduojamas higieninių paketų naudojimas. Jei vartojate tamponus, juos keisti reikia atsargiai.

Ar NOVA T gimdos spiralė netrukdo lytiniams santykiams?

Tik įdėta gimdos spiralė iš karto apsaugo nuo nėštumo. Nei Jūs, nei Jūsų partneris santykiaudami neturite justi spiralės. Jeigu juntate, lytinių santykių reikia vengti, kol gydytojas patikrins, ar spiralės padėtis tinkama.

Kaip įdedama NOVA T gimdos spiralė?

Į makštį įkišamas veidrodėlis ir gimdos kaklelis nuvalomas antiseptiniu tirpalu. GS įdedama į gimdą pro ploną lankstų plastikinį vamzdelį. Tai jusite, bet neturėtų labai skaudėti.

Kiek laiko galima vartoti NOVA T?

NOVA T saugo nuo nėštumo penkerius metus, paskui spiralę reikia pašalinti. Ištyrus gimdos kaklelio tepinėlį, iš karto galima įdėti naują spiralę.

Kaip galima patikrinti, ar NOVA T tebėra vietoje?

Iškart po mėnesinių galite pati pasitikrinti, ar siūlai tebėra vietoje. Po mėnesinių atsargiai įkišusi pirštą įmakštį, netoli gimdos kaklelio angos turite užčiuopti siūlus.

Netraukite siūlų, nes netyčia galite ištraukti NOVA T. Jei neužčiuopiate siūlų, kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti norint pastoti arba pašalinti NOVA T dėl kitų priežasčių?

Gydytojas bet kada gali lengvai pašalinti spiralę; po to galite pastoti. Šalinimas paprastai būna neskausmingas. Pašalinus NOVA T, vaisingumas vėl pasidaro normalus.

Jei pastoti nepageidaujama, šalinti reikia mėnesinių metu.  Jeigu mėnesinių ciklo viduryje savaitę prieš šalinant GS lytiškai santykiaujama, gali prasidėti nėštumas. Dėl to keletą dienų prieš šalinimą ir po jo reikia naudotis kitokiomis kontracepcijos priemonėmis.

Kada lankytis pas gydytoją?

Įdėjus GS, reikia ją patikrinti po 4-12 savaičių, paskui reguliariai bent kartą per metus. Be to, būtina kreiptis į gydytoją tokiais atvejais:

 • jeigu pasikeitė mėnesinių ciklas ir jos sukelia nemalonių pojūčių;
 • jeigu mėnesinės vėluoja (įtariamas nėštumas);
 • jeigu nuolat skauda pilvą (kartu gali būti karščiavimas) arba atsiranda neįprastų makšties išskyrų;
 • jeigu Jūs ar Jūsų partneris lytiškai santykiaudami juntate skausmą arba diskomfortą;
 • jeigu neužčiuopiate siūlų makštyje;
 • jeigu GS pajudėjo iš vietos ir juntate jos apatinį galą.

Šalutinis Nova T gimdos spiralės poveikis

Visiškai normalu, kad pirmaisiais mėnesiais mėnesinės sutriks. Kraujavimas ir tepimas gali trukti ilgiau. Be to, kraujavimas gali būti gausesnis. Įdėjus spiralę, trumpą laiką gali skaudėti pilvą. Ilgai trunkantis skausmas ir gausus kraujavimas gali rodyti, kad GS iš dalies iškrito, taigi ją reikia pašalinti ir tinkamai įdėti naują. Jeigu metodas nesuveikė ir pastojote, nėštumas gali būti negimdinis. Vartojant GS gali prasidėti uždegiminė dubens liga. Kitų GS vartojimo metu po  įdėjimo buvo nustatyti sepsio (labai sunkios sisteminės infekcijos, kuri gali baigtis mirtimi) atvejai.

Įdėjus spiralę, kartais juntamas skausmas ir svaigsta galva. Jei ramybės būsenoje per pusvalandį tai nepraeina, galbūt spiralės padėtis netinkama. Tai reikia patikrinti ir, jei būtina, GS pašalinti. Ši spiralė gali sukelti alerginę odos reakciją.

Įspėjimai

Infekcija
Per įdėjimo procedūrą NOVA T saugo kišamasis vamzdelis, mažindamas infekcijos pavojų. Nepaisant to, ją įdėjus iš karto padidėja dubens infekcijos pavojus. Moterims, besinaudojančioms GS, dubens organų infekcija dažnai būna susijusi su lytiniu būdu plintančiomis ligomis. Infekcijos rizika didesnė, jeigu moteris arba jos partneris turi daug lytinių partnerių. Dubens infekciją reikia nedelsiant gydyti. Dubens organų infekcija gali mažinti vaisingumą ir didinti negimdinio nėštumo pavojų. Labai retais atvejais po GS įdėjimo netrukus gali pasireikšti sunki infekcija arba sepsis (labai sunki infekcija, kuri gali baigtis mirtimi).
Jeigu dubens organų infekcija kartojasi arba gydoma ūminė infekcija per keletą dienų nepraeina, GS reikia pašalinti.

Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei nepertraukiamai skauda pilvo apačią, karščiuojate, yra skausmas lytinių santykių metu arba nenormalus kraujavimas. Netrukus po įdėjimo pasireiškęs stiprus skausmas ar karščiavimas gali reikšti, kad jums yra sunki infekcija, kurią privaloma nedelsiant gydyti.

Prakiurimas (perforacija)
GS gali pradurti gimdos kūną ar kaklelį arba įsmigti į jį. Dažniausiai taip įvyksta per įdėjimo procedūrą. Pasakykite gydytojui, jeigu jaučiate skausmą įdėjimo metu arba po jo. GS sukelta prakiurimo rizika gali padidėti netrukus po gimdymo, kūdikį žindančioms motinoms ar moterims, kurių gimda yra pasvirusi link nugaros ir fiksuota. Gimdos pradūrimo ar įsmigimo į ją atveju GS reikia kuo greičiau pašalinti.

Iškritimas
Mėnesinių metu susitraukdami gimdos raumenys kartais gali išjudinti iš vietos GS arba ją išstumti. Galimi šio atsitikimo simptomai yra skausmas ir nenormalus kraujavimas. Išjudintos iš vietos GS veiksmingumas sumažėja. Patariama pirštu tikrinti siūlus, pavyzdžiui, maudantis po dušu. Siūlų netraukite, nes išjudinsite GS. Jei neužčiuopiate siūlų, venkite lytinių santykių arba naudokitės kitomis kontracepcijos priemonėmis ir kreipkitės į gydytoją.

Nėštumas vartojant NOVA T

Vartojant NOVA T nėštumas mažai tikėtinas. Tačiau jeigu vartodama GS pastojote ir norite išsaugoti nėštumą, rekomenduojama spiralę pašalinti. Jeigu ji nepašalinama, kyla persileidimo arba priešlaikinio gimdymo pavojus. Nėščiosios sveikata turi būti atidžiai tikrinama. Nėra įrodymų, kad atsirastų apsigimimų, jeigu vaisius išnešiojamas iki gimimo nepašalinus šios spiralės. Jeigu jos neįmanoma atsargiai pašalinti, gali būti tikslinga nutraukti nėštumą. Jeigu nenorite jo nutraukti, o spiralės neįmanoma pašalinti, pasitarkite su gydytoju; jis pateiks daugiau informacijos, kaip toliau elgtis. Ypač nedelskite kreiptis į gydytoją, jeigu atsiranda priepuolinis pilvo skausmas ir karščiavimas.

Negimdinis nėštumas (nėštumas ne gimdoje)
Nors moterims, vartojančioms gimdos spirales, gali pasitaikyti negimdinis nėštumas, šiuolaikiniai duomenys rodo, kad joms negimdinio nėštumo pavojus nėra didesnis negu nevartojančioms jokių kontraceptinių priemonių. Tačiau jei gimdoje yra GS ir moteris pastoja, jos sveikatą reikia dažnai tikrinti. Negimdinio nėštumo pavojus didesnis moterims, kurioms anksčiau yra buvęs šitoks nėštumas, dubens infekcija arba atlikta dubens organų operacija. Jei vėluoja mėnesinės, negausiai kraujuojate arba skauda pilvo apačią, gali būti prasidėjęs negimdinis nėštumas.

Mažakraujystė
Vario turinčios GS gali pagausinti mėnesines, taigi padidinti mažakraujystės pavojų.

Nova T gamintojas

Bayer Pharma AG
Müllerstrasse 178
13353 Berlin
Vokietija

Nova T platintojas

UAB Bayer
Žirmūnų 68A
LT-09124 Vilnius
Lietuva

Teksto peržiūros data:
2012 m. spalio 16 d.

atgal Vartojimas
Gimdos spiralė Nova T CU 200 AG, N1
Gimdos spiralė Nova T CU 200 AG, N1

Gimdos spiralė Nova T CU 200 AG, N1 vartojimas

Gimdos spiralės įdėjimas: į makštį įkišamas veidrodėlis ir gimdos kaklelis nuvalomas antiseptiniu tirpalu. GS įdedama į gimdą pro ploną lankstų plastikinį vamzdelį. Tai jusite, bet neturėtų labai skaudėti.
atgal Atsiliepimai
Gimdos spiralė Nova T CU 200 AG, N1
Gimdos spiralė Nova T CU 200 AG, N1
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!