prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
sunkv 1

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Kontraceptikai

Mirelle tabletės obd.N28

Gamintojas
Schering AG
Vaisto grupė
Receptinis

Šiame tinklapyje yra pateikiama tik bendro pobūdžio informacija apie vaistinius preparatus, kurie yra parduodami tik pateikus gydytojo išrašytą receptą. Šioje elektroninėje parduotuvėje receptiniais vaistiniais preparatais nėra prekiaujama.

Pristatymo terminai ir kt.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Mirelle 60/15 mikrogramų plėvele dengtos tabletės Gestodenas/Etinilestradiolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Mirelle ir kam ji vartojama
2. Kas žinotina prieš vartojant Mirelle
3. Kaip vartoti Mirelle
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Mirelle
6. Kita informacija

1. KAS YRA MIRELLE IR KAM JI VARTOJAMA

Mirelle yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas (SGK). Pakuotėje yra 24 veikliosios geltonos ir 4 neveikliosios baltos tabletės (paskutinėje lizdinės plokštelės eilėje). Kiekvienoje veikliojoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų, t. y. gestodeno (progestogeno) ir etinilestradiolio (estrogeno), kiekis. Kadangi Mirelle sudėtyje hormonų dozė yra maža, todėl šis vaistas vadinamas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku. Visose veikliosiose pakuotės tabletėse yra toks pat tų pačių hormonų kiekis, todėl Mirelle vadinamas vienos fazės sudėtiniu geriamu kontraceptiku.

Mirelle vartojama norint apsisaugoti nuo nėštumo.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MIRELLE

Mirelle nevartokite toliau išvardytų būklių atvejais. Jei Jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių, prieš pradėdama vartoti vaisto, pasakykite apie tai gydytojui. Galbūt gydytojas Jums patars vartoti kitokias tabletes arba visai kitokį nehormoninį apsaugos nuo nėštumo būdą.

Mirelle vartoti negalima:
· jeigu Jums yra arba buvo kraujotakos sutrikimas, ypač būklė, susijusi su tromboze (kraujo krešulio susidarymu) kojų kraujagyslėse (giliųjų venų trombozė), plaučių kraujagyslėse (plaučių embolija), širdies kraujagyslėse (miokardo infarktas) arba kitų kūno dalių kraujagyslėse (žr. skyrių „Kontraceptinės tabletės ir trombozė“),
· jeigu Jums yra arba buvo smegenų insultas (ištikęs dėl kraujo krešulio arba smegenų kraujagyslės plyšimo),
· jeigu Jums yra arba buvo būklė, kuri gali rodyti miokardo infarktą (krūtinės angina arba krūtinės skausmas) arba insultą (trumpalaikis smegenų kraujotakos sutrikimas arba nedidelis praėjęs insultas),
· jeigu Jums yra buvusi migrena, susijusi su regos, kalbos sutrikimais, silpnumu arba kurios nors kūno dalies tirpimu,
· jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, sukėlusiu kraujagyslių pažeidimą,
· jeigu Jums yra arba buvo pankreatitas (kasos uždegimas), susijęs su labai padidėjusiu riebalinių medžiagų kiekiu kraujyje,
· jeigu Jums yra gelta (odos pageltimas) arba sunki kepenų liga,
· jeigu Jums yra arba buvo vėžys, kurio augimą gali skatinti lytiniai hormonai (pvz., krūtų arba lyties organų),
· jeigu Jums yra arba buvo gerybinis ar piktybinis kepenų navikas,
· jeigu Jums yra arba buvo nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties,
· jeigu esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia,
· jeigu esate jautri (alergiška) etinilestradioliui, gestodenui arba bet kuriai pagalbinei Mirelle medžiagai.

Jeigu kuri nors šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant kontraceptines tabletes, iškart liaukitės jas vartojusi ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones.

Bendrosios pastabos
Šiame lapelyje aprašyta keletas situacijų, kai reikia liautis vartoti kontraceptines tabletes arba kai jų patikimumas gali būti sumažėjęs. Tuomet reikia vengti lytinių santykių arba naudoti papildomas nehormonines kontracepcijos priemones, pvz., prezervatyvus arba kitas barjerines priemones. Nesinaudokite ritmo ar temperatūros matavimo metodais. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes kontraceptinės tabletės pakeičia įprastinius temperatūros svyravimus ir gimdos kaklelio gleivių pokyčius, vykstančius mėnesinių ciklo metu.

Mirelle, kaip ir kitokios kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ar kitų lytiniu būdu plintančių ligų.

Specialių atsargumo priemonių reikia

Jeigu Jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate kontraceptines tabletes, gali prireikti dažnai tikrinti jūsų sveikatą. Gydytojas Jums tai paaiškins. Taigi, prieš pradėdama vartoti Mirelle, pasakykite gydytojui, jeigu:
- rūkote;
- sergate cukriniu diabetu;
- turite antsvorį;
- padidėjęs Jūsų kraujospūdis;
- sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs Jūsų širdies ritmas;
- sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu);
- yra išsiplėtusių venų mazgų;
- kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, miokardo infarktas arba insultas;
- sergate migrena;
- sergate epilepsija;
- Jums arba kam nors iš artimiausių giminių yra arba buvo didelė cholesterolio ar trigliceridų (t. y. tam tikrų riebalų) koncentracija kraujyje;
- kas nors iš artimiausių giminaičių yra sirgęs krūties vėžiu;
- sergate kepenų arba tulžies pūslės liga;
- sergate Crohno liga arba opiniu kolitu (t. y. lėtine uždegimine žarnyno liga);
- sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą);
- sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų funkcijos nepakankamumą);
- sergate pjautuvine mažakraujyste;
- yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., pablogėjusi klausa, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja);
- yra arba anksčiau buvo rudmė, t. y. gelsvai rudos pigmentinės odos dėmės, ypač veido srityje; jei taip, venkite saulės arba ultravioletinių spindulių);
- sergate paveldima angioneurozine edema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba paūminti angioneurozinės edemos simptomus. Jeigu pasireiškia angioneurozinės edemos simptomai, pvz., veido, liežuvio ir (arba) ryklės tinimas ir (arba) sunkumas nuryti arba dilgėlinė ir kartu sunkumas kvėpuoti, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, atsinaujina arba pablogėja vartojant kontraceptines tabletes, kreipkitės į gydytoją.

Kontraceptinės tabletės ir trombozė
Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.
Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė, t. y. giliųjų venų trombozė. Jei venoje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims venų trombozės pavojus yra didžiausias pirmaisiais SGK vartojimo metais.
Ji gali įvykti tiek vartojant kontraceptines tabletes, tiek jų nevartojant. Trombozė būna ir nėščiosioms. Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims pavojus būna didesnis negu nevartojančioms, tačiau mažesnis negu nėščiosioms.
Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (ištinka miokardo infarktas) arba smegenų kraujagyslėse (ištinka insultas). Nepaprastai retai krešulių susidaro kepenų, žarnų, inkstų ar akių kraujagyslėse.

Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina.
Miokardo infarkto arba insulto pavojus vyresnėms moterims yra didesnis. Pavojų didina rūkymas. Jei vartojate kontraceptines tabletes, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau nei 35 metai.

Jei vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, gydytojas Jums gali patarti liautis jas vartoti.
Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pvz., jei koja ar kojos sugipsuotos arba uždėtas įtvaras). Vartojant kontraceptines tabletes, šis pavojus dar padidėja. Jeigu Jus planuojama guldyti į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate kontraceptines tabletes. Gydytojas gali patarti liautis jas vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba nuo imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes.

Pastebėjusi galimus trombozės požymius, iškart nustokite vartoti kontraceptines tabletes ir kreipkitės į gydytoją (žr. skyrių „Kada reikia kreiptis į gydytoją“).

Kontraceptinės tabletės ir vėžys
Krūties vėžys šiek tiek dažniau diagnozuojamas kontraceptines tabletes vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti, per 10 metų šis padažnėjimas palaipsniui išnyksta. Nenustatyta, ar padažnėjimą sukelia kontraceptinių tablečių vartojimas. Galbūt jas vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys anksčiau diagnozuojamas.
Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau - piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu Jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemiologiniai tyrimai parodė, kad ilgas SGK vartojimas prisideda prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai priklauso nuo kitų veiksnių, pvz., gimdos kaklelio tyrimų ir lytinio gyvenimo būdo, įskaitant barjerinių kontraceptikų vartojimą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jei esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia, Mirelle vartoti negalima. Jei įtariate, kad vartodama Mirelle pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Mirelle tablečių. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti nepastebėta.

Kitų vaistų vartojimas
Kai kurie vaistai silpnina kontraceptinių tablečių veikimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras, nevirapinas), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas), jonažolė (daugiausia vartojama nuo prislėgtos nuotaikos). Įmanoma kontraceptinių tablečių sąveika ir su kitais kartu vartojamais vaistais, pvz., kurių sudėtyje yra ciklosporino arba vaisto nuo epilepsijos lamotrigino.
Pasakykite gydytojui arba vaistininkui ir apie bet kuriuos kitus vaistus bei vaistažoles, kuriuos vartojate ar neseniai vartojote, net ir įsigytus be recepto. Bet kuriam kitam gydytojui ar odontologui, skiriančiam Jums vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), pasakykite, kad vartojate Mirelle. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones.

Kada kreiptis į gydytoją?
Reguliarus sveikatos tikrinimas

Jei vartojate kontraceptines tabletes, gydytojas patars reguliariai tikrintis sveikatą.

Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jeigu:
· pastebėjote sveikatos pokyčių, ypač paminėtų šiame lapelyje (žr. „Mirelle vartoti negalima“ ir „Specialių atsargumo priemonių reikia“, nepamirškite ir minimų artimiausių giminių sveikatos sutrikimų;
· apčiuopėte krūtų gumbų;
· ketinate vartoti kitų vaistų (žr. „Kitų vaistų vartojimas“);
· planuojama Jus operuoti arba imobilizuoti (kreipkitės į gydytoją bent prieš keturias savaites);
· neįprastai gausiai kraujuoja iš makšties;
· pirmą vartojimo savaitę užmiršote išgerti tablečių ir pastarąsias septynias dienas turėjote lytinių santykių;
· labai viduriuojate;
· du kartus iš eilės nebuvo mėnesinių arba įtariate, kad pastojote (nepradėkite tablečių iš naujos pakuotės, kol gydytojas pasakys, kad galima).

Nustokite vartoti tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote ar pajutote galimos trombozės, miokardo infarkto arba insulto simptomų:
· neįprastą kosulį;
· stiprų krūtinės skausmą, kuris gali plisti į kairę ranką;
· dusulį;
· neįprastą, stiprų ar ilgai trunkantį galvos skausmą arba migrenos priepuolį;
· dalinį ar visišką regos sutrikimą arba dvejinimąsi akyse;
· kalbos sutrikimą;
· staigų klausos sutrikimą, uoslės ir skonio pokytį;
· galvos svaigimą ar alpimą;
· kurios nors kūno dalies silpnumą ar tirpimą;
· stiprų pilvo skausmą;
· stiprų kojų skausmą arba tinimą.

Čia išvardytos būklės ir simptomai išsamiau aprašomi kituose šio lapelio skyriuose.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Mirelle medžiagas

Mirelle sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI MIRELLE

Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1 % per metus. Jis gali padidėti, jei tabletės praleidžiamos arba vartojamos netinkamai.
· Kada ir kaip vartoti tabletes?

Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užsigerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite visas 28 tabletes (kaip jos imamos, nurodyta skyriuje „Mirelle lizdinės plokštelės paruošimas“). Paprastai kraujavimas prasideda 2-3-ią dieną po paskutinės veikliosios Mirelle tabletės (t. y. vartojant paskutines 4 (neveikliąsias) tabletes, esančias paskutinėje lizdinės plokštelės eilėje). Tarp pakuočių vartojimo nedarykite pertraukos, t. y. pabaigusi vieną pakuotę, kitą dieną pradėkite naują, net jei kraujavimas nepasibaigęs. Tuomet naują pakuotę visada pradėsite vartoti tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.
· Pradedant pirmąją Mirelle pakuotę

Jeigu pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote
Pradėkite vartoti Mirelle pirmąją ciklo dieną, t.y. pirmąją mėnesinių dieną. Paskui imkite tabletes iš eilės. Mirelle tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Galite pradėti vartoti Mirelle 2–5-ą ciklo dieną, bet tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.
Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes, makšties žiedą arba transderminį (kontraceptinį) pleistrą
Mirelle galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų vaistų tabletės, t. y. be pertraukos. Jeigu iki tol vartotų kontraceptinių tablečių pakuotėje yra ir neveikliųjų tablečių, pradėkite gerti Mirelle kitą dieną po paskutinės veikliosios tabletės (jei neaišku, kurios tabletės yra neveikliosios, klauskite gydytojo arba vaistininko). Mirelle galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po įprastinės anksčiau gertų tablečių vartojimo pertraukos (arba kitą dieną po paskutinės neveikliosios tabletės suvartojimo). Jeigu vartojote makšties žiedą ar transderminį pleistrą, Mirelle geriausia pradėti vartoti šalinimo dieną, bet ne vėliau, kai turėtų būti kitas vartojimas. Laikantis šių nurodymų, nereikia naudoti papildomų kontracepcijos priemonių.

Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)
Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Mirelle pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau tokiu atveju pirmąsias 7 dienas lytinių santykių metu naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones.
Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestogeno turinčias vartojimo į gimdą sistemas (VGS)

Mirelle pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai išimamas implantas ar VGS, tačiau pirmąsias septynias dienas lytinių santykių metu naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones.

Po gimdymo
Po gimdymo gydytojas gali Jums patarti, prieš pradedant vartoti Mirelle, palaukti pirmųjų normalių mėnesinių. Kartais galima pradėti vartoti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei krūtimi maitinate kūdikį ir norite vartoti Mirelle, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo
Klauskite gydytojo patarimo.

Mirelle lizdinės plokštelės paruošimas
Dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė, kurioje yra 24 veikliosios (hormoninės) ir 4 neveikliosios (be hormonų) tabletės (pastarosios tabletės yra paskutinėje lizdinės plokštelės eilėje). Be to, dėžutėje yra lipnus lapelis. Prie jo prilipintos 7 lipniosios juostelės su nurodytomis savaitės dienomis. Nuplėškite juostelę, kurios pradžioje įrašyta ta diena, kurią pradedate vartoti Mirelle. Pavyzdžiui, jeigu tabletes pradedate gerti trečiadienį, nuplėškite juostelę, kuri prasideda raide „T“ ir priklijuokite prie lizdinės plokštelės (žr. 1 paveikslėlį).

1 paveikslėlis
Juostelę klijuokite išilgai lizdinės plokštelės prie permatomos jos pusės, kur tabletės yra matomos. Klijuokite taip, kad pirmąją dieną žyminti raidė būtų virš tabletės, į kurią nukreipta rodyklė, nurodanti tablečių vartojimo pradžią.

2 paveikslėlis
Dabar matysite, kurią tabletę kurią dieną reikia gerti (žr. 3 paveikslėlį).

3 paveikslėlis
Pavartojus per didelę Mirelle dozę

Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Mirelle veikliųjų tablečių (1–24-a lizdinės plokštelės tabletės) pasireikštų sunkus žalingas poveikis. Iškart išgėrus keletą tablečių, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, gali kraujuoti iš makšties. Jeigu vaikas išgėrė kontraceptinių tablečių, klauskite gydytojo patarimo. Paskutinės keturios tabletės, esančios 4-oje lizdinės plokštelės eilutėje, perdozavus yra nekenksmingos, nes neturi veikliųjų medžiagų.

Jei norite nebevartoti Mirelle
Galite liautis vartoti Mirelle bet kada. Jei nebevartosite vaisto, nes norite pastoti, paprastai patariama palaukti pirmųjų normalių mėnesinių. Tai padeda nustatyti, kada turi gimti kūdikis.

Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo apie kitus apsaugos nuo nėštumo būdus.

KĄ DARYTI, JEI užmiršote išgerti kontraceptinių tablečių
·  Jei neišgėrėte paskutinių 4 tablečių, esančių paskutinėje lizdinės plokštelės eilėje, kontraceptinis poveikis nesumažėja, nes jose veikliųjų medžiagų nėra. Vis tik, kad kontraceptinis poveikis būtų patikimas, nekeiskite tablečių vartojimo tvarkos. Kitą tabletę gerkite įprastu laiku, o pamirštas neveikliąsias tabletes išmeskite, kad išvengtumėte painiavos. Jei pamiršote išgerti paskutinę Jūsų vartojamos lizdinės plokštelės 4-os eilės tabletę, svarbu, kad kitos pakuotės pirmą veikliąją tabletę išgertumėte įprastu laiku.

Jei pamiršote įprastu laiku išgerti veikliųjų tablečių (t. y. 1–24-ą lizdinės plokštelės tabletę), elkitės, kaip nurodyta toliau.
· Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, Mirelle veikimas nesusilpnėja. Užmirštą tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite vaistą įprastu laiku.
· Jei pavėlavote daugiau negu 12 valandų, vaisto poveikis gali būti nepatikimas. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontraceptinis poveikis bus susilpnėjęs. Galimybė pastoti būna ypač didelė, jei vaisto pamirštama išgerti pradedant arba baigiant pakuotę (vartojant paskutines iš 24 veikliųjų tablečių). Tada reikia vadovautis toliau pateiktomis taisyklėmis (žr. ir diagramą).

Praleista daugiau negu viena pakuotės tabletė
Klauskite gydytojo patarimo.

Viena tabletė praleista pirmąją savaitę
· Išgerkite praleistą tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), o paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Artimiausias 7 dienas naudokite papildomas (barjerines) kontraceptines priemones.

Jei paskutinę savaitę prieš praleistą tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Viena tabletė praleista antrąją savaitę
· Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Apsauga nuo nėštumo lieka patikima, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Viena tabletė praleista trečiąją savaitę
· Galite pasirinkti vieną iš dviejų būdų, nenaudodama papildomų kontracepcijos priemonių.

1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Kai baigsite vartoti 3 veikliąsias tabletes iš paskutinės lizdinės plokštelės eilės, pakuotę išmeskite (paskutinėje eilėje esančių 4 neveikliųjų tablečių negerkite) ir, nedarydama pertraukos, pradėkite naują pakuotę. Kol vartosite antrosios pakuotės tabletes, mėnesinių gali nebūti, bet gali atsirasti tepių išskyrų arba šiek tiek pakraujuoti.

Arba

1. Nebegerkite tablečių iš pradėtos pakuotės, o darykite 4 dienų arba trumpesnę pertrauką (įskaičiuokite ir tą dieną, kai tabletė nebuvo išgerta), paskui pradėkite naują pakuotę.
2. Jei pamiršote išgerti veikliųjų tablečių ir, vartojant 4 paskutines (neveikliąsias) tabletes, neatsiranda mėnesinių, Jūs galite būti nėščia. Prieš pradėdama naują pakuotę, pasitarkite su gydytoju.

Organų sistemų klasės

KĄ DARYTI JEI atsirado virškinimo trakto sutrikimų (pvz., vėmimas, viduriavimas)
Jei išgėrusi bet kurią iš 24 veikliųjų Mirelle tablečių Jūs vemiate ar labai viduriuojate, gali ne visiškai absorbuotis veikliosios medžiagos. Jei išgėrusi vaisto vėmėte per pirmąsias 3–4 valandas, tai tas pats, lyg vaisto nebūtumėte gėrusi. Darykite taip, kaip ir praleidusi tabletę. Jei labai viduriuojate, kreipkitės į gydytoją. Jei vemiate ar viduriuojate, vartodama 4 neveikliąsias tabletes iš 4 eilės, tai neturi jokio poveikio kontraceptiniam patikimumui.

... norite atitolinti mėnesines
Norėdama atitolinti mėnesines, baigusi vartoti 3 veikliąsias tabletes iš 4 eilės, iškart pradėkite naują pakuotę (4 neveikliųjų tablečių iš 4 eilės negerkite). Jūs galite vartoti naujos pakuotės tabletes tiek laiko, kiek norite, pvz.., kol baigsis pakuotės tabletės (tuo atveju mėnesinės vėluos maždaug tris savaites). Norėdama, kad mėnesinės prasidėtų, paprasčiausiai liaukitės vartoti vaistą. Likusias tabletes išmeskite, padarykite ne ilgesnę kaip 4 dienų pertrauką ir pradėkite naują pakuotę. Šiuo atveju, išgėrus paskutinę tabletę, maždaug po 2-3 dienų turėtų prasidėti mėnesinės. Antrosios pakuotės vartojimo metu gali atsirasti tepių išskyrų arba truputį pakraujuoti.

...norite pakeisti pirmą mėnesinių dieną
Vartojant tabletes pagal rekomendacijas, mėnesinės būna kas 4 savaites maždaug tomis pačiomis dienomis. Norėdama pakeisti mėnesinių pradžios laiką, prieš pradėdama naują pakuotę, negerkite visų 4 neveikliųjų tablečių iš paskutinės eilės. Pavyzdžiui, jei mėnesinės paprastai prasideda penktadienį, o Jūs norite, kad prasidėtų antradienį, t. y. trimis dienomis anksčiau, pradėkite naują pakuotę trimis dienomis anksčiau nei paprastai. Vadinasi, tris likusias neveikliąsias ankstesnės pakuotės tabletes išmeskite ir, nedarydama pertraukos, pradėkite naują pakuotę. Kuo mažiau išgeriama neveikliųjų tablečių iš 4 eilės, tuo didesnė tikimybė, kad kraujavimo nebus. Naujos pakuotės vartojimo metu gali atsirasti tepių išskyrų ar šiek tiek pakraujuoti.

...ne laiku kraujuojate
Vartojant bet kokias kontraceptines tabletes, pirmaisiais mėnesiais gali nereguliariai kraujuoti iš makšties (atsirasti tepių išskyrų arba kraujo) ne mėnesinių dienomis. Dėl to gali tekti vartoti higienines priemones, bet tabletes vartokite įprastu laiku. Organizmui prisitaikius prie vaisto, nereguliarus kraujavimas paprastai liaujasi (dažniausiai po trijų tablečių vartojimo ciklų). Jei jis tęsiasi, kartojasi arba kraujuoja gausiai, kreipkitės į gydytoją.

...nebūna mėnesinių
Jei tabletes vartojote tinkamai, 24 veikliųjų tablečių vartojimo metu nevėmėte, labai neviduriavote ir nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Toliau vartokite Mirelle įprastu laiku.

Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, Jūs galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos pakuotės, kol gydytojas patikrins, ar nepastojote.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Mirelle, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač sunkų ar ilgai trunkantį, ar jei pakito sveikatos būklė ir Jums atrodo, kad tai susiję su Mirelle vartojimu, kreipkitės į gydytoją.

Sunkus šalutinis poveikis
Sunkios reakcijos, susijusios su kontraceptinių tablečių vartojimu, jau aprašytos skyriuose „Kontraceptinės tabletės ir trombozė“ bei „Kontraceptinės tabletės ir vėžys“. Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius, ir jeigu Jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Kitas galimas šalutinis poveikis
Šalutinis poveikis, pasireiškęs Mirelle vartojančioms moterims, nurodytas toliau, tačiau jį nebūtinai galėjo sukelti šis vaistas. Šalutinio poveikio simptomų gali atsirasti per pirmus kelis vartojimo mėnesius ir, vaistą vartojant toliau, jie paprastai silpnėja.

Dažni
(³ 1/100)

Nedažni
(³ 1/1000, < 1/100)

Reti

(<1/1 000)

Akių sutrikimai

 

 

Kontaktinių lęšių netoleravimas

Virškinimo trakto sutrikimai

Pykinimas, pilvo skausmas

Vėmimas, viduriavimas

 

Imuninės sistemos sutrikimai

 

 

Padidėjęs jautrumas

Tyrimai

Padidėjęs svoris

 

Sumažėjęs svoris

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

 

Skysčių susilaikymas

 

Nervų sistemos sutrikimai

Galvos skausmas

Migrena

 

Psichikos sutrikimai

Prislėgta nuotaika, nuotaikos pokyčiai

Sumažėjęs lytinis potraukis

Padidėjęs lytinis potraukis

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai

Krūtų jautrumas, krūtų skausmas

Krūtų hipertrofija

Išskyros iš makšties, išskyros iš krūtų

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

 

Išbėrimas, dilgėlinė

Mazginė raudonė, daugiaformė raudonė

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI MIRELLE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“ ar „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Mirelle vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Mirelle sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra gestodenas ir etinilestradiolis. Vienoje geltonoje plėvele dengtoje tabletėje yra 60 mikrogramų gestodeno ir 15 mikrogramų etinilestradiolio.
- Pagalbinės medžiagos

Tabletės branduolyje yra: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas, polakrilino kalio druska,
Geltonų tablečių apvalkale yra: makrogolis 1450, montanglikolio vaškas, geltonasis OPADRY YS-1-6386-G (hipromeliozė, titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172)),
Baltų tablečių apvalkale yra: makrogolis 1450, montanglikolio vaškas, baltasis OPADRY YS-1-18024-A (hipromeliozė, hidroksipropilceliuliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 400).

Mirelle išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tabletės yra abipus išgaubtos, apvalios, 6 mm skersmens (veikliosios ir neveikliosios).
Mirelle tiekiama skaidraus PVC/aliuminio lizdinėse plokštelėse, kurių kiekvienoje yra 28 plėvele dengtos tabletės.
Kartono dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė.

Rinkodaros teisės turėtojas
Bayer Pharma AG
D-13342 Berlin
Vokietija

Gamintojas
Bayer Pharma AG
D-13342 Berlin
Vokietija

Delpharm Lille SAS
Z.I. de Roubaix Est, Rue de toufflers
59390 Lys Lez Lannoy
Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB „Bayer“
Žirmūnų 68A
LT-09124 Vilnius
Tel. + 370 5 2336868

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-03-28
Šaltinis:VVKT

Jūsų atsiliepimai apie "Mirelle tabletės obd.N28" produktą

Atsiprašome, kad negalime pateikti produkto nuotraukos. Pagal LR įstatymus receptinių vaistų reklama yra draudžiama. Dėkojame už supratimą

Kontraceptikai

34 grįžti atgal
Atsiprašome, kad negalime pateikti produkto nuotraukos. Pagal LR įstatymus receptinių vaistų reklama yra draudžiama. Dėkojame už supratimą

Mirelle tabletės obd.N28

Kontraceptikai

Pristatymo terminai ir kt.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

atgal Informacinis lapelis
Mirelle tabletės obd.N28

Mirelle 60/15 mikrogramų plėvele dengtos tabletės Gestodenas/Etinilestradiolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Mirelle ir kam ji vartojama
2. Kas žinotina prieš vartojant Mirelle
3. Kaip vartoti Mirelle
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Mirelle
6. Kita informacija

1. KAS YRA MIRELLE IR KAM JI VARTOJAMA

Mirelle yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas (SGK). Pakuotėje yra 24 veikliosios geltonos ir 4 neveikliosios baltos tabletės (paskutinėje lizdinės plokštelės eilėje). Kiekvienoje veikliojoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų, t. y. gestodeno (progestogeno) ir etinilestradiolio (estrogeno), kiekis. Kadangi Mirelle sudėtyje hormonų dozė yra maža, todėl šis vaistas vadinamas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku. Visose veikliosiose pakuotės tabletėse yra toks pat tų pačių hormonų kiekis, todėl Mirelle vadinamas vienos fazės sudėtiniu geriamu kontraceptiku.

Mirelle vartojama norint apsisaugoti nuo nėštumo.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MIRELLE

Mirelle nevartokite toliau išvardytų būklių atvejais. Jei Jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių, prieš pradėdama vartoti vaisto, pasakykite apie tai gydytojui. Galbūt gydytojas Jums patars vartoti kitokias tabletes arba visai kitokį nehormoninį apsaugos nuo nėštumo būdą.

Mirelle vartoti negalima:
· jeigu Jums yra arba buvo kraujotakos sutrikimas, ypač būklė, susijusi su tromboze (kraujo krešulio susidarymu) kojų kraujagyslėse (giliųjų venų trombozė), plaučių kraujagyslėse (plaučių embolija), širdies kraujagyslėse (miokardo infarktas) arba kitų kūno dalių kraujagyslėse (žr. skyrių „Kontraceptinės tabletės ir trombozė“),
· jeigu Jums yra arba buvo smegenų insultas (ištikęs dėl kraujo krešulio arba smegenų kraujagyslės plyšimo),
· jeigu Jums yra arba buvo būklė, kuri gali rodyti miokardo infarktą (krūtinės angina arba krūtinės skausmas) arba insultą (trumpalaikis smegenų kraujotakos sutrikimas arba nedidelis praėjęs insultas),
· jeigu Jums yra buvusi migrena, susijusi su regos, kalbos sutrikimais, silpnumu arba kurios nors kūno dalies tirpimu,
· jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, sukėlusiu kraujagyslių pažeidimą,
· jeigu Jums yra arba buvo pankreatitas (kasos uždegimas), susijęs su labai padidėjusiu riebalinių medžiagų kiekiu kraujyje,
· jeigu Jums yra gelta (odos pageltimas) arba sunki kepenų liga,
· jeigu Jums yra arba buvo vėžys, kurio augimą gali skatinti lytiniai hormonai (pvz., krūtų arba lyties organų),
· jeigu Jums yra arba buvo gerybinis ar piktybinis kepenų navikas,
· jeigu Jums yra arba buvo nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties,
· jeigu esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia,
· jeigu esate jautri (alergiška) etinilestradioliui, gestodenui arba bet kuriai pagalbinei Mirelle medžiagai.

Jeigu kuri nors šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant kontraceptines tabletes, iškart liaukitės jas vartojusi ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones.

Bendrosios pastabos
Šiame lapelyje aprašyta keletas situacijų, kai reikia liautis vartoti kontraceptines tabletes arba kai jų patikimumas gali būti sumažėjęs. Tuomet reikia vengti lytinių santykių arba naudoti papildomas nehormonines kontracepcijos priemones, pvz., prezervatyvus arba kitas barjerines priemones. Nesinaudokite ritmo ar temperatūros matavimo metodais. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes kontraceptinės tabletės pakeičia įprastinius temperatūros svyravimus ir gimdos kaklelio gleivių pokyčius, vykstančius mėnesinių ciklo metu.

Mirelle, kaip ir kitokios kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ar kitų lytiniu būdu plintančių ligų.

Specialių atsargumo priemonių reikia

Jeigu Jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate kontraceptines tabletes, gali prireikti dažnai tikrinti jūsų sveikatą. Gydytojas Jums tai paaiškins. Taigi, prieš pradėdama vartoti Mirelle, pasakykite gydytojui, jeigu:
- rūkote;
- sergate cukriniu diabetu;
- turite antsvorį;
- padidėjęs Jūsų kraujospūdis;
- sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs Jūsų širdies ritmas;
- sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu);
- yra išsiplėtusių venų mazgų;
- kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, miokardo infarktas arba insultas;
- sergate migrena;
- sergate epilepsija;
- Jums arba kam nors iš artimiausių giminių yra arba buvo didelė cholesterolio ar trigliceridų (t. y. tam tikrų riebalų) koncentracija kraujyje;
- kas nors iš artimiausių giminaičių yra sirgęs krūties vėžiu;
- sergate kepenų arba tulžies pūslės liga;
- sergate Crohno liga arba opiniu kolitu (t. y. lėtine uždegimine žarnyno liga);
- sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą);
- sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų funkcijos nepakankamumą);
- sergate pjautuvine mažakraujyste;
- yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., pablogėjusi klausa, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja);
- yra arba anksčiau buvo rudmė, t. y. gelsvai rudos pigmentinės odos dėmės, ypač veido srityje; jei taip, venkite saulės arba ultravioletinių spindulių);
- sergate paveldima angioneurozine edema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba paūminti angioneurozinės edemos simptomus. Jeigu pasireiškia angioneurozinės edemos simptomai, pvz., veido, liežuvio ir (arba) ryklės tinimas ir (arba) sunkumas nuryti arba dilgėlinė ir kartu sunkumas kvėpuoti, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, atsinaujina arba pablogėja vartojant kontraceptines tabletes, kreipkitės į gydytoją.

Kontraceptinės tabletės ir trombozė
Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.
Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė, t. y. giliųjų venų trombozė. Jei venoje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims venų trombozės pavojus yra didžiausias pirmaisiais SGK vartojimo metais.
Ji gali įvykti tiek vartojant kontraceptines tabletes, tiek jų nevartojant. Trombozė būna ir nėščiosioms. Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims pavojus būna didesnis negu nevartojančioms, tačiau mažesnis negu nėščiosioms.
Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (ištinka miokardo infarktas) arba smegenų kraujagyslėse (ištinka insultas). Nepaprastai retai krešulių susidaro kepenų, žarnų, inkstų ar akių kraujagyslėse.

Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina.
Miokardo infarkto arba insulto pavojus vyresnėms moterims yra didesnis. Pavojų didina rūkymas. Jei vartojate kontraceptines tabletes, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau nei 35 metai.

Jei vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, gydytojas Jums gali patarti liautis jas vartoti.
Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pvz., jei koja ar kojos sugipsuotos arba uždėtas įtvaras). Vartojant kontraceptines tabletes, šis pavojus dar padidėja. Jeigu Jus planuojama guldyti į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate kontraceptines tabletes. Gydytojas gali patarti liautis jas vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba nuo imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes.

Pastebėjusi galimus trombozės požymius, iškart nustokite vartoti kontraceptines tabletes ir kreipkitės į gydytoją (žr. skyrių „Kada reikia kreiptis į gydytoją“).

Kontraceptinės tabletės ir vėžys
Krūties vėžys šiek tiek dažniau diagnozuojamas kontraceptines tabletes vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti, per 10 metų šis padažnėjimas palaipsniui išnyksta. Nenustatyta, ar padažnėjimą sukelia kontraceptinių tablečių vartojimas. Galbūt jas vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys anksčiau diagnozuojamas.
Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau - piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu Jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemiologiniai tyrimai parodė, kad ilgas SGK vartojimas prisideda prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai priklauso nuo kitų veiksnių, pvz., gimdos kaklelio tyrimų ir lytinio gyvenimo būdo, įskaitant barjerinių kontraceptikų vartojimą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jei esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia, Mirelle vartoti negalima. Jei įtariate, kad vartodama Mirelle pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Mirelle tablečių. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti nepastebėta.

Kitų vaistų vartojimas
Kai kurie vaistai silpnina kontraceptinių tablečių veikimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras, nevirapinas), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas), jonažolė (daugiausia vartojama nuo prislėgtos nuotaikos). Įmanoma kontraceptinių tablečių sąveika ir su kitais kartu vartojamais vaistais, pvz., kurių sudėtyje yra ciklosporino arba vaisto nuo epilepsijos lamotrigino.
Pasakykite gydytojui arba vaistininkui ir apie bet kuriuos kitus vaistus bei vaistažoles, kuriuos vartojate ar neseniai vartojote, net ir įsigytus be recepto. Bet kuriam kitam gydytojui ar odontologui, skiriančiam Jums vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), pasakykite, kad vartojate Mirelle. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones.

Kada kreiptis į gydytoją?
Reguliarus sveikatos tikrinimas

Jei vartojate kontraceptines tabletes, gydytojas patars reguliariai tikrintis sveikatą.

Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jeigu:
· pastebėjote sveikatos pokyčių, ypač paminėtų šiame lapelyje (žr. „Mirelle vartoti negalima“ ir „Specialių atsargumo priemonių reikia“, nepamirškite ir minimų artimiausių giminių sveikatos sutrikimų;
· apčiuopėte krūtų gumbų;
· ketinate vartoti kitų vaistų (žr. „Kitų vaistų vartojimas“);
· planuojama Jus operuoti arba imobilizuoti (kreipkitės į gydytoją bent prieš keturias savaites);
· neįprastai gausiai kraujuoja iš makšties;
· pirmą vartojimo savaitę užmiršote išgerti tablečių ir pastarąsias septynias dienas turėjote lytinių santykių;
· labai viduriuojate;
· du kartus iš eilės nebuvo mėnesinių arba įtariate, kad pastojote (nepradėkite tablečių iš naujos pakuotės, kol gydytojas pasakys, kad galima).

Nustokite vartoti tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote ar pajutote galimos trombozės, miokardo infarkto arba insulto simptomų:
· neįprastą kosulį;
· stiprų krūtinės skausmą, kuris gali plisti į kairę ranką;
· dusulį;
· neįprastą, stiprų ar ilgai trunkantį galvos skausmą arba migrenos priepuolį;
· dalinį ar visišką regos sutrikimą arba dvejinimąsi akyse;
· kalbos sutrikimą;
· staigų klausos sutrikimą, uoslės ir skonio pokytį;
· galvos svaigimą ar alpimą;
· kurios nors kūno dalies silpnumą ar tirpimą;
· stiprų pilvo skausmą;
· stiprų kojų skausmą arba tinimą.

Čia išvardytos būklės ir simptomai išsamiau aprašomi kituose šio lapelio skyriuose.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Mirelle medžiagas

Mirelle sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI MIRELLE

Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1 % per metus. Jis gali padidėti, jei tabletės praleidžiamos arba vartojamos netinkamai.
· Kada ir kaip vartoti tabletes?

Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užsigerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite visas 28 tabletes (kaip jos imamos, nurodyta skyriuje „Mirelle lizdinės plokštelės paruošimas“). Paprastai kraujavimas prasideda 2-3-ią dieną po paskutinės veikliosios Mirelle tabletės (t. y. vartojant paskutines 4 (neveikliąsias) tabletes, esančias paskutinėje lizdinės plokštelės eilėje). Tarp pakuočių vartojimo nedarykite pertraukos, t. y. pabaigusi vieną pakuotę, kitą dieną pradėkite naują, net jei kraujavimas nepasibaigęs. Tuomet naują pakuotę visada pradėsite vartoti tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.
· Pradedant pirmąją Mirelle pakuotę

Jeigu pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote
Pradėkite vartoti Mirelle pirmąją ciklo dieną, t.y. pirmąją mėnesinių dieną. Paskui imkite tabletes iš eilės. Mirelle tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Galite pradėti vartoti Mirelle 2–5-ą ciklo dieną, bet tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.
Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes, makšties žiedą arba transderminį (kontraceptinį) pleistrą
Mirelle galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų vaistų tabletės, t. y. be pertraukos. Jeigu iki tol vartotų kontraceptinių tablečių pakuotėje yra ir neveikliųjų tablečių, pradėkite gerti Mirelle kitą dieną po paskutinės veikliosios tabletės (jei neaišku, kurios tabletės yra neveikliosios, klauskite gydytojo arba vaistininko). Mirelle galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po įprastinės anksčiau gertų tablečių vartojimo pertraukos (arba kitą dieną po paskutinės neveikliosios tabletės suvartojimo). Jeigu vartojote makšties žiedą ar transderminį pleistrą, Mirelle geriausia pradėti vartoti šalinimo dieną, bet ne vėliau, kai turėtų būti kitas vartojimas. Laikantis šių nurodymų, nereikia naudoti papildomų kontracepcijos priemonių.

Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)
Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Mirelle pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau tokiu atveju pirmąsias 7 dienas lytinių santykių metu naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones.
Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestogeno turinčias vartojimo į gimdą sistemas (VGS)

Mirelle pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai išimamas implantas ar VGS, tačiau pirmąsias septynias dienas lytinių santykių metu naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones.

Po gimdymo
Po gimdymo gydytojas gali Jums patarti, prieš pradedant vartoti Mirelle, palaukti pirmųjų normalių mėnesinių. Kartais galima pradėti vartoti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei krūtimi maitinate kūdikį ir norite vartoti Mirelle, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo
Klauskite gydytojo patarimo.

Mirelle lizdinės plokštelės paruošimas
Dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė, kurioje yra 24 veikliosios (hormoninės) ir 4 neveikliosios (be hormonų) tabletės (pastarosios tabletės yra paskutinėje lizdinės plokštelės eilėje). Be to, dėžutėje yra lipnus lapelis. Prie jo prilipintos 7 lipniosios juostelės su nurodytomis savaitės dienomis. Nuplėškite juostelę, kurios pradžioje įrašyta ta diena, kurią pradedate vartoti Mirelle. Pavyzdžiui, jeigu tabletes pradedate gerti trečiadienį, nuplėškite juostelę, kuri prasideda raide „T“ ir priklijuokite prie lizdinės plokštelės (žr. 1 paveikslėlį).

1 paveikslėlis
Juostelę klijuokite išilgai lizdinės plokštelės prie permatomos jos pusės, kur tabletės yra matomos. Klijuokite taip, kad pirmąją dieną žyminti raidė būtų virš tabletės, į kurią nukreipta rodyklė, nurodanti tablečių vartojimo pradžią.

2 paveikslėlis
Dabar matysite, kurią tabletę kurią dieną reikia gerti (žr. 3 paveikslėlį).

3 paveikslėlis
Pavartojus per didelę Mirelle dozę

Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Mirelle veikliųjų tablečių (1–24-a lizdinės plokštelės tabletės) pasireikštų sunkus žalingas poveikis. Iškart išgėrus keletą tablečių, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, gali kraujuoti iš makšties. Jeigu vaikas išgėrė kontraceptinių tablečių, klauskite gydytojo patarimo. Paskutinės keturios tabletės, esančios 4-oje lizdinės plokštelės eilutėje, perdozavus yra nekenksmingos, nes neturi veikliųjų medžiagų.

Jei norite nebevartoti Mirelle
Galite liautis vartoti Mirelle bet kada. Jei nebevartosite vaisto, nes norite pastoti, paprastai patariama palaukti pirmųjų normalių mėnesinių. Tai padeda nustatyti, kada turi gimti kūdikis.

Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo apie kitus apsaugos nuo nėštumo būdus.

KĄ DARYTI, JEI užmiršote išgerti kontraceptinių tablečių
·  Jei neišgėrėte paskutinių 4 tablečių, esančių paskutinėje lizdinės plokštelės eilėje, kontraceptinis poveikis nesumažėja, nes jose veikliųjų medžiagų nėra. Vis tik, kad kontraceptinis poveikis būtų patikimas, nekeiskite tablečių vartojimo tvarkos. Kitą tabletę gerkite įprastu laiku, o pamirštas neveikliąsias tabletes išmeskite, kad išvengtumėte painiavos. Jei pamiršote išgerti paskutinę Jūsų vartojamos lizdinės plokštelės 4-os eilės tabletę, svarbu, kad kitos pakuotės pirmą veikliąją tabletę išgertumėte įprastu laiku.

Jei pamiršote įprastu laiku išgerti veikliųjų tablečių (t. y. 1–24-ą lizdinės plokštelės tabletę), elkitės, kaip nurodyta toliau.
· Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, Mirelle veikimas nesusilpnėja. Užmirštą tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite vaistą įprastu laiku.
· Jei pavėlavote daugiau negu 12 valandų, vaisto poveikis gali būti nepatikimas. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontraceptinis poveikis bus susilpnėjęs. Galimybė pastoti būna ypač didelė, jei vaisto pamirštama išgerti pradedant arba baigiant pakuotę (vartojant paskutines iš 24 veikliųjų tablečių). Tada reikia vadovautis toliau pateiktomis taisyklėmis (žr. ir diagramą).

Praleista daugiau negu viena pakuotės tabletė
Klauskite gydytojo patarimo.

Viena tabletė praleista pirmąją savaitę
· Išgerkite praleistą tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), o paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Artimiausias 7 dienas naudokite papildomas (barjerines) kontraceptines priemones.

Jei paskutinę savaitę prieš praleistą tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Viena tabletė praleista antrąją savaitę
· Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Apsauga nuo nėštumo lieka patikima, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Viena tabletė praleista trečiąją savaitę
· Galite pasirinkti vieną iš dviejų būdų, nenaudodama papildomų kontracepcijos priemonių.

1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Kai baigsite vartoti 3 veikliąsias tabletes iš paskutinės lizdinės plokštelės eilės, pakuotę išmeskite (paskutinėje eilėje esančių 4 neveikliųjų tablečių negerkite) ir, nedarydama pertraukos, pradėkite naują pakuotę. Kol vartosite antrosios pakuotės tabletes, mėnesinių gali nebūti, bet gali atsirasti tepių išskyrų arba šiek tiek pakraujuoti.

Arba

1. Nebegerkite tablečių iš pradėtos pakuotės, o darykite 4 dienų arba trumpesnę pertrauką (įskaičiuokite ir tą dieną, kai tabletė nebuvo išgerta), paskui pradėkite naują pakuotę.
2. Jei pamiršote išgerti veikliųjų tablečių ir, vartojant 4 paskutines (neveikliąsias) tabletes, neatsiranda mėnesinių, Jūs galite būti nėščia. Prieš pradėdama naują pakuotę, pasitarkite su gydytoju.

Organų sistemų klasės

KĄ DARYTI JEI atsirado virškinimo trakto sutrikimų (pvz., vėmimas, viduriavimas)
Jei išgėrusi bet kurią iš 24 veikliųjų Mirelle tablečių Jūs vemiate ar labai viduriuojate, gali ne visiškai absorbuotis veikliosios medžiagos. Jei išgėrusi vaisto vėmėte per pirmąsias 3–4 valandas, tai tas pats, lyg vaisto nebūtumėte gėrusi. Darykite taip, kaip ir praleidusi tabletę. Jei labai viduriuojate, kreipkitės į gydytoją. Jei vemiate ar viduriuojate, vartodama 4 neveikliąsias tabletes iš 4 eilės, tai neturi jokio poveikio kontraceptiniam patikimumui.

... norite atitolinti mėnesines
Norėdama atitolinti mėnesines, baigusi vartoti 3 veikliąsias tabletes iš 4 eilės, iškart pradėkite naują pakuotę (4 neveikliųjų tablečių iš 4 eilės negerkite). Jūs galite vartoti naujos pakuotės tabletes tiek laiko, kiek norite, pvz.., kol baigsis pakuotės tabletės (tuo atveju mėnesinės vėluos maždaug tris savaites). Norėdama, kad mėnesinės prasidėtų, paprasčiausiai liaukitės vartoti vaistą. Likusias tabletes išmeskite, padarykite ne ilgesnę kaip 4 dienų pertrauką ir pradėkite naują pakuotę. Šiuo atveju, išgėrus paskutinę tabletę, maždaug po 2-3 dienų turėtų prasidėti mėnesinės. Antrosios pakuotės vartojimo metu gali atsirasti tepių išskyrų arba truputį pakraujuoti.

...norite pakeisti pirmą mėnesinių dieną
Vartojant tabletes pagal rekomendacijas, mėnesinės būna kas 4 savaites maždaug tomis pačiomis dienomis. Norėdama pakeisti mėnesinių pradžios laiką, prieš pradėdama naują pakuotę, negerkite visų 4 neveikliųjų tablečių iš paskutinės eilės. Pavyzdžiui, jei mėnesinės paprastai prasideda penktadienį, o Jūs norite, kad prasidėtų antradienį, t. y. trimis dienomis anksčiau, pradėkite naują pakuotę trimis dienomis anksčiau nei paprastai. Vadinasi, tris likusias neveikliąsias ankstesnės pakuotės tabletes išmeskite ir, nedarydama pertraukos, pradėkite naują pakuotę. Kuo mažiau išgeriama neveikliųjų tablečių iš 4 eilės, tuo didesnė tikimybė, kad kraujavimo nebus. Naujos pakuotės vartojimo metu gali atsirasti tepių išskyrų ar šiek tiek pakraujuoti.

...ne laiku kraujuojate
Vartojant bet kokias kontraceptines tabletes, pirmaisiais mėnesiais gali nereguliariai kraujuoti iš makšties (atsirasti tepių išskyrų arba kraujo) ne mėnesinių dienomis. Dėl to gali tekti vartoti higienines priemones, bet tabletes vartokite įprastu laiku. Organizmui prisitaikius prie vaisto, nereguliarus kraujavimas paprastai liaujasi (dažniausiai po trijų tablečių vartojimo ciklų). Jei jis tęsiasi, kartojasi arba kraujuoja gausiai, kreipkitės į gydytoją.

...nebūna mėnesinių
Jei tabletes vartojote tinkamai, 24 veikliųjų tablečių vartojimo metu nevėmėte, labai neviduriavote ir nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Toliau vartokite Mirelle įprastu laiku.

Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, Jūs galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos pakuotės, kol gydytojas patikrins, ar nepastojote.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Mirelle, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač sunkų ar ilgai trunkantį, ar jei pakito sveikatos būklė ir Jums atrodo, kad tai susiję su Mirelle vartojimu, kreipkitės į gydytoją.

Sunkus šalutinis poveikis
Sunkios reakcijos, susijusios su kontraceptinių tablečių vartojimu, jau aprašytos skyriuose „Kontraceptinės tabletės ir trombozė“ bei „Kontraceptinės tabletės ir vėžys“. Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius, ir jeigu Jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Kitas galimas šalutinis poveikis
Šalutinis poveikis, pasireiškęs Mirelle vartojančioms moterims, nurodytas toliau, tačiau jį nebūtinai galėjo sukelti šis vaistas. Šalutinio poveikio simptomų gali atsirasti per pirmus kelis vartojimo mėnesius ir, vaistą vartojant toliau, jie paprastai silpnėja.

Dažni
(³ 1/100)

Nedažni
(³ 1/1000, < 1/100)

Reti

(<1/1 000)

Akių sutrikimai

 

 

Kontaktinių lęšių netoleravimas

Virškinimo trakto sutrikimai

Pykinimas, pilvo skausmas

Vėmimas, viduriavimas

 

Imuninės sistemos sutrikimai

 

 

Padidėjęs jautrumas

Tyrimai

Padidėjęs svoris

 

Sumažėjęs svoris

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

 

Skysčių susilaikymas

 

Nervų sistemos sutrikimai

Galvos skausmas

Migrena

 

Psichikos sutrikimai

Prislėgta nuotaika, nuotaikos pokyčiai

Sumažėjęs lytinis potraukis

Padidėjęs lytinis potraukis

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai

Krūtų jautrumas, krūtų skausmas

Krūtų hipertrofija

Išskyros iš makšties, išskyros iš krūtų

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

 

Išbėrimas, dilgėlinė

Mazginė raudonė, daugiaformė raudonė

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI MIRELLE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“ ar „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Mirelle vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Mirelle sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra gestodenas ir etinilestradiolis. Vienoje geltonoje plėvele dengtoje tabletėje yra 60 mikrogramų gestodeno ir 15 mikrogramų etinilestradiolio.
- Pagalbinės medžiagos

Tabletės branduolyje yra: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas, polakrilino kalio druska,
Geltonų tablečių apvalkale yra: makrogolis 1450, montanglikolio vaškas, geltonasis OPADRY YS-1-6386-G (hipromeliozė, titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172)),
Baltų tablečių apvalkale yra: makrogolis 1450, montanglikolio vaškas, baltasis OPADRY YS-1-18024-A (hipromeliozė, hidroksipropilceliuliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 400).

Mirelle išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tabletės yra abipus išgaubtos, apvalios, 6 mm skersmens (veikliosios ir neveikliosios).
Mirelle tiekiama skaidraus PVC/aliuminio lizdinėse plokštelėse, kurių kiekvienoje yra 28 plėvele dengtos tabletės.
Kartono dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė.

Rinkodaros teisės turėtojas
Bayer Pharma AG
D-13342 Berlin
Vokietija

Gamintojas
Bayer Pharma AG
D-13342 Berlin
Vokietija

Delpharm Lille SAS
Z.I. de Roubaix Est, Rue de toufflers
59390 Lys Lez Lannoy
Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB „Bayer“
Žirmūnų 68A
LT-09124 Vilnius
Tel. + 370 5 2336868

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-03-28
Šaltinis:VVKT

atgal Atsiliepimai
Mirelle tabletės obd.N28
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!