prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
sunkv 1

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Vaistas nuo peršalimo

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10

Gamintojas
Stada
Vaisto grupė
Nereceptinis
Kaina 3,82
Įdėti į patinkančias Pranešti, kai kaina nukris
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui nuo peršalimo, N10

Paracetamolis
 
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti Grippostad 600 mg vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
- Jeigu per 7 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Lapelio turinys
1. Kas yra Grippostad ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Grippostad
3. Kaip vartoti Grippostad
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Grippostad
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. KAS YRA GRIPPOSTAD 600 MG IR KAM JIS VARTOJAMAS

Grippostad vartojamas:
-  silpnam ir vidutinio stiprumo skausmui malšinti,
-  karščiavimui mažinti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GRIPPOSTAD VAISTUS

Grippostad miltelių geriamajam tirpalui vartoti negalima:
- jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu yra įgimtas gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas (hemolizinės anemijos pavojus); - jaunesniems nei 10 metų vaikams;
- jeigu yra fenilketonurija;
- jeigu yra sunkus inkstų veiklos nepakankamumas;
- jeigu yra sunkus kepenų nepakankamumas.

Įspėjimai iratsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Grippostad.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu Jums yra kepenų veiklos sutrikimas (pvz., alkoholizmo, hepatito);
- kai yra inkstų veiklos sutrikimas;
- jeigu Jūs sergante Žilbero sindromu (kepenų funkcijos sutrikimas).

 • Aukščiau paminėtais atvejais Grippostad 600 mg miltelius geriamajam tirpalui vartoti reikia ypač atsargiai (t.y. didinti laiko tarpą tarp dozių arba mažinti dozę) ir stebint gydytojui.
 • Dėl nerekomenduojamai ilgą laiką dedelėmis dozėmis vartojamų skausmą malšinančių vaistų atsiradusio galvos skausmo slopinti didesnėmis vaisto dozėmis negalima.
 • Pastovus skausmą malšinančių vaistų vartojimas, ypač kai vartojami keli skausmą mažinantys vaistai kartu, gali sukelti negrįžtamą nefropatiją ir inkstų nepakankamumo pavojų (analgezinė nefropatija).
 • Ilgą laiką ir nerekomenduojamomis didelėmis dozėmis vartojus skausmą malšinančių vaistų ir staiga nustojus juos vartoti gali pasireikšti galvos skausmas, nuovargis, raumenų skausmas, nervingumas ir vegetaciniai simptomai. Per kelias dienas šie nutraukimo sukelti simptomai išnyksta. Tuo metu reikia vengti vartoti skausmą malšinančių vaistų ir prieš pradedant juos vėl vartoti reikia pasikonsultuoti su gydytoju.
 • Yra duomenų, kad kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, Grippostad gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas.  
 • Reikia atsiminti, kad vaistas gali sukelti pavojingą nepageidaujamą poveikį (žr. 4 skyriuje), todėl šio vaisto reikia vartoti atsargiai, t.y. visais atvejais reikia vartoti mažiausią veiksmingą Grippostad dozę ir kuo trumpiau. 
 • Grippostad negalima vartoti pacientams, sergantiems fenilketonurija, nes šio vaisto sudėtyje yra saldiklio asparatamo, kuris organizme virsta fenilalaninu. Pacientams, segantiems fenilketonurija, yra kitos vaisto formos be aspartamo.

Kiti vaistai ir Grippostad geriamasis tirpalas nuo peršalimo

 • Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 • Kartu su šiuo vaistu negalima vartoti vaistų nuo gripo, peršalimo ar slogos, skausmui malšinti arba tokių vaistų, kuriuose yra paracetamolio ar kito nesteroidinio vaisto nuo uždegimo.
 • Kartu vartojant įvairius vaistus, kurie sužadina kepenų fermentus, pvz., kai kuriuos migdomuosius ir vaistus nuo traukulių (pvz., fenobarbitalį, fenitoiną, karbamazepiną) ir rifampiciną, gali padidėti kepenis žalojantis paracetamolio poveikis. Tai taip pat aktualu kartu su šiuo vaistu vartojant  alkoholį.
 • Kartu vartojant paracetamolį ir chloramfenikolį gali žymiai sumažėti chloramfenikolio ekskrecija ir dėl to padidėti šio vaisto toksinis poveikis.
 • Sunku nustatyti paracetamolio ir kumarino darinių sąveikos klinikinę reikšmę. Todėl pacientus, geriančius antikoaguliantų (vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą) ir ilgą laiką vartojančius Grippostad, reikia pastoviai stebėti.
 • Paracetamolį ir AZT (zinovudiną) vartojant kartu padidėja neutropenijos (sumažėja baltųjų kraujo ląstelių kiekis) pavojus. Todėl kartu vartoti AZT ir Grippostad galima tik stebint gydytojui.
 • Kartu vartojant vaistų, lėtinančių maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., propantelino, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali sulėtėti.
 • Kartu vartojant vaistų, kurie greitina maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., metoklopramido, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali pagreitėti.
 • Šios atsargumo priemonės svarbios ir tuo atveju, jeigu neseniai vartojote kitų vaistų.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims negalima vartoti paracetamolio ilgą laiką, didelėmis dozėmis arba kartu su kitais vaistais, nes nenustatyta, ar šiomis aplinkybėmis vartoti šį vaistą yra saugu.  Paracetamolis išsiskiria su motinos pienu. Kadangi iki šiol duomenų apie nepageidaujamą poveikį kūdikiams negauta, žindymo nutraukti dėl paracetamolio vartojimo paprastai nereikia.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus dažniausiai neveikia.

Grippostad miltelių geriamajam tirpalui sudėtyje yra sacharozės ir aspartamo
Šio vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės (cukraus), todėl jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Vaisto sudėtyje yra medžiagos aspartamo (E951), iš kurios susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.

3. KAIP VARTOTI GRIPPOSTAD MILTELIUS GERIAMAJAM TIRPALUI NUO PERŠALIMO

Visada vartokite Grippostad vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaistas nuo peršalimo Grippostad skirtas vartoti vyresniems kaip 10 metų bei daugiau nei 40 kg sveriantiems vaikams ir suaugusiems.
Paprastai reikia vartoti 10–15 mg/kg vienkartinę paracetamolio dozę. Didžiausia leistina paracetamolio paros dozė suaugusiems – 4 gramai per parą. Šie nurodymai galioja, jeigu Jūsų gydytojas nenurodė Grippostad vartoti kitaip. Visada vartokite Grippostad tiksliai taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje ir (arba) paskyrė Jūsų gydytojas, kad gydymas šiuo vaistu būtų veiksmingas ir saugus.

Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, prašome Grippostad gerti taip, kaip nurodyta žemiau.

Kūno svoris (kg)

Amžius (metais)

Vienkartinė Grippostad dozė

Didžiausia Grippostad dozė per parą

Virš 40 kg

Vyresniems kaip 12 metų vaikams ir suaugusiems

1 paketėlis

Iki 6 paketėlių

Ne mažiau kaip 40 kg

10–12 metų vaikams

1 paketėlis

3 paketėliai

Preparato Grippostad reikia vartoti ne dažniau nei kas 4–8 valandos.

Vieno paketėlio turinį reikia supilti į puodelį, pripilti karšto, bet ne verdančio, vandens ir, gerai išmaišius bei ištirpinus, išgerti karštą. Paruoštas tirpalas yra balkšvos spalvos.

Pastaba
Pacientams, kurių kepenų arba inkstų veikla yra sutrikusi arba sergantiems Žilbero sindromu, prieš vartojant vaisto reikia pasitarti su gydytoju.
Grippostad 600 mg miltelių geriamajam tirpalui negalima vartoti pacientams, sergantiems fenilketonurija, nes šio preparato sudėtyje yra saldiklio asparatamo, kuris organizme virsta fenilalaninu. Pacientams, segantiems fenilketonurija, yra kitos paracetamolio formos be aspartamo.

Ką daryti pavartojus per didelę Grippostad miltelių geriamajam tirpalui dozę?
Pavartojus per didelę Grippostad dozę pradžioje (pirmą parą) gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas ir bendras negalavimas. Nors antrą dieną subjektyvi savijauta žymiai pagerėja, gali progresuoti kepenų pakenkimas, kuris trečią dieną gali baigtis kepenų koma.
Jeigu manote, kad perdozavote paracetamolio, nedelsiant kreipkitės į gydytoją (pvz., telefonu kvieskite greitąją pagalbą), kad būtų suteikta pagalba: sukeltas vėmimas arba išplautas skrandis ne vėliau kaip 6 valandos po išgėrimo, suleistas priešnuodis į veną, pvz., cisteaminas arba acetilcisteinas; jei po išgėrimo praėjo ne daugiau kaip 8 valandos, kad būtų sumažintas paracetamolio metabolitų ląsteles žalojantis poveikis. Dializė gali sumažinti paracetamolio koncentraciją plazmoje.

Kitos gydomosios priemonės, apsinuodijus paracetamoliu, priklauso nuo apsinuodijimo masto, fazės ir klinikinių simptomų.

Pamiršus pavartoti Grippostad
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau gydymą reikia tęsti Grippostad vartojimą rekomenduojamomis dozėmis.

Nustojus vartoti Grippostad tirpalą nuo peršalimo ir gripo
Specialių atsargumo priemonių nereikia, jeigu vaistą vartojate kaip nurodyta.
Ilgą laiką ir nerekomenduojamomis didelėmis dozėmis vartojus vaistą bei staiga nutraukus jo vartojimą gali pasireikšti galvos skausmas, nuovargis, raumenų skausmas, nervingumas ir vegetaciniai simptomai. Per kelias dienas šie nutraukimo sukelti simptomai išnyksta. Tuo metu reikia vengti vartoti skausmą malšinančių vaistų ir pasikonsultuoti su gydytoju.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS GRIPPOSTAD 600 MG POVEIKIS

Grippostad vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Žemiau išvardytas nepageidaujamas poveikis, pasireiškęs gydant Grippostad 600 mg milteliais geriamajam tirpalui. Šalutinio poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).  

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai:
Labai retas: dėl paracetamolio vartojimo labai retai pasireiškė trombocitopenija, leukopenija, anemija, agranuliocitozė arba pancitopenija.

Imuninės sistemos sutrikimai:
Labai retas: paracetamolis gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas (angioedemą, dusulį, prakaitavimą, pykinimą, kraujospūdžio kritimą iki šoko).

Akies sutrikimai:  
Labai retas: ūminė glaukomą (uždaro kampo glaukoma), regos sutrikimai

Kvėpavimo sistemos sutrikimai:
Labai retas: kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, paracetamolis gali sukelti bronchų spazmą (vaistų nuo skausmo sukeltą astmą), gerklės deginimą.

Virškinimo trakto sutrikimai:  
Labai retas: virškinimo sistemos sutrikimo simptomai, burnos džiūvimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai:
Labai retas: padidėjusio odos jautrumo reakcijos. Buvo gauta pranešimų apie sunkias odos reakcijas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai:
Labai retas: šlapinimosi sutrikimai; ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti inkstų veikla.

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai:
Labai retas: ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti kepenų veikla.  
Perdozavimas gali sukelti sunkų kepenų pakenkimą.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai:
Labai retas: nuovargis, galvos skausmas, prakaitavimas, hipotermija.

Nervų sistemos sutrikimai:  
galvos svaigimas, mieguistumas, nervingumas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. KAIP LAIKYTI GRIPPOSTAD VAISTUS NUO PERŠALIMO

 • Vaistą Grippostad laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30ºC temperatūroje.
 • Ant dėžutės ir paketėlio po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
 • Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE GRIPPOSTAD MILTELIUS GERIAMAJAM TIRPALUI

Grippostad miltelių sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra paracetamolis. Viename paketėlyje yra 600 mg paracetamolio.
- Pagalbinės medžiagos yra askorbo rūgštis, aspartamas (E951), etilceliuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, sacharozė, bevandenė citrinų rūgštis, citrinų skonio medžiaga.

Grippostad išvaizda ir kiekis pakuotėje

 • Milteliai geriamajam tirpalui yra baltos spalvos.
 • Grippostad tiekiamas kartono dėžutėse, kiekvienoje iš jų yra po 5 arba 10 paketėlių.
 • Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Grippostad miltelių geriamajam tirpalui rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
D-61118 Bad Vilbel
Vokietija

Jeigu apie Grippostad 600 mg vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
UAB STADA-Nizpharm-Baltija
Goštauto 40A LT-03163 Vilnius
Tel. +37052603926
ofisas@stada.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-01-29
Išsami informacija apie Grippostad vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10 vartojimas

Visada vartokite Grippostad vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaistas nuo peršalimo Grippostad skirtas vartoti vyresniems kaip 10 metų bei daugiau nei 40 kg sveriantiems vaikams ir suaugusiems.
Paprastai reikia vartoti 10–15 mg/kg vienkartinę paracetamolio dozę. Didžiausia leistina paracetamolio paros dozė suaugusiems – 4 gramai per parą. Šie nurodymai galioja, jeigu Jūsų gydytojas nenurodė Grippostad vartoti kitaip. Visada vartokite Grippostad tiksliai taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje ir (arba) paskyrė Jūsų gydytojas, kad gydymas šiuo vaistu būtų veiksmingas ir saugus.

Kūno svoris (kg)

Amžius (metais)

Vienkartinė Grippostad dozė

Didžiausia Grippostad dozė per parą

Virš 40 kg

Vyresniems kaip 12 metų vaikams ir suaugusiems

1 paketėlis

Iki 6 paketėlių

Ne mažiau kaip 40 kg

10-12 metų vaikams

1 paketėlis

3 paketėliai

Preparato Grippostad reikia vartoti ne dažniau nei kas 4–8 valandos.

Jūsų atsiliepimai apie "Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10" produktą

Vaistai nuo peršalimo

115 grįžti atgal
grippostad hot drink

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10

Vaistas nuo peršalimo

Kaina 3,82
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Susiję produktai

atgal Informacinis lapelis
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui nuo peršalimo, N10

Paracetamolis
 
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti Grippostad 600 mg vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
- Jeigu per 7 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Lapelio turinys
1. Kas yra Grippostad ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Grippostad
3. Kaip vartoti Grippostad
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Grippostad
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. KAS YRA GRIPPOSTAD 600 MG IR KAM JIS VARTOJAMAS

Grippostad vartojamas:
-  silpnam ir vidutinio stiprumo skausmui malšinti,
-  karščiavimui mažinti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GRIPPOSTAD VAISTUS

Grippostad miltelių geriamajam tirpalui vartoti negalima:
- jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu yra įgimtas gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas (hemolizinės anemijos pavojus); - jaunesniems nei 10 metų vaikams;
- jeigu yra fenilketonurija;
- jeigu yra sunkus inkstų veiklos nepakankamumas;
- jeigu yra sunkus kepenų nepakankamumas.

Įspėjimai iratsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Grippostad.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu Jums yra kepenų veiklos sutrikimas (pvz., alkoholizmo, hepatito);
- kai yra inkstų veiklos sutrikimas;
- jeigu Jūs sergante Žilbero sindromu (kepenų funkcijos sutrikimas).

 • Aukščiau paminėtais atvejais Grippostad 600 mg miltelius geriamajam tirpalui vartoti reikia ypač atsargiai (t.y. didinti laiko tarpą tarp dozių arba mažinti dozę) ir stebint gydytojui.
 • Dėl nerekomenduojamai ilgą laiką dedelėmis dozėmis vartojamų skausmą malšinančių vaistų atsiradusio galvos skausmo slopinti didesnėmis vaisto dozėmis negalima.
 • Pastovus skausmą malšinančių vaistų vartojimas, ypač kai vartojami keli skausmą mažinantys vaistai kartu, gali sukelti negrįžtamą nefropatiją ir inkstų nepakankamumo pavojų (analgezinė nefropatija).
 • Ilgą laiką ir nerekomenduojamomis didelėmis dozėmis vartojus skausmą malšinančių vaistų ir staiga nustojus juos vartoti gali pasireikšti galvos skausmas, nuovargis, raumenų skausmas, nervingumas ir vegetaciniai simptomai. Per kelias dienas šie nutraukimo sukelti simptomai išnyksta. Tuo metu reikia vengti vartoti skausmą malšinančių vaistų ir prieš pradedant juos vėl vartoti reikia pasikonsultuoti su gydytoju.
 • Yra duomenų, kad kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, Grippostad gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas.  
 • Reikia atsiminti, kad vaistas gali sukelti pavojingą nepageidaujamą poveikį (žr. 4 skyriuje), todėl šio vaisto reikia vartoti atsargiai, t.y. visais atvejais reikia vartoti mažiausią veiksmingą Grippostad dozę ir kuo trumpiau. 
 • Grippostad negalima vartoti pacientams, sergantiems fenilketonurija, nes šio vaisto sudėtyje yra saldiklio asparatamo, kuris organizme virsta fenilalaninu. Pacientams, segantiems fenilketonurija, yra kitos vaisto formos be aspartamo.

Kiti vaistai ir Grippostad geriamasis tirpalas nuo peršalimo

 • Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 • Kartu su šiuo vaistu negalima vartoti vaistų nuo gripo, peršalimo ar slogos, skausmui malšinti arba tokių vaistų, kuriuose yra paracetamolio ar kito nesteroidinio vaisto nuo uždegimo.
 • Kartu vartojant įvairius vaistus, kurie sužadina kepenų fermentus, pvz., kai kuriuos migdomuosius ir vaistus nuo traukulių (pvz., fenobarbitalį, fenitoiną, karbamazepiną) ir rifampiciną, gali padidėti kepenis žalojantis paracetamolio poveikis. Tai taip pat aktualu kartu su šiuo vaistu vartojant  alkoholį.
 • Kartu vartojant paracetamolį ir chloramfenikolį gali žymiai sumažėti chloramfenikolio ekskrecija ir dėl to padidėti šio vaisto toksinis poveikis.
 • Sunku nustatyti paracetamolio ir kumarino darinių sąveikos klinikinę reikšmę. Todėl pacientus, geriančius antikoaguliantų (vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą) ir ilgą laiką vartojančius Grippostad, reikia pastoviai stebėti.
 • Paracetamolį ir AZT (zinovudiną) vartojant kartu padidėja neutropenijos (sumažėja baltųjų kraujo ląstelių kiekis) pavojus. Todėl kartu vartoti AZT ir Grippostad galima tik stebint gydytojui.
 • Kartu vartojant vaistų, lėtinančių maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., propantelino, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali sulėtėti.
 • Kartu vartojant vaistų, kurie greitina maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., metoklopramido, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali pagreitėti.
 • Šios atsargumo priemonės svarbios ir tuo atveju, jeigu neseniai vartojote kitų vaistų.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims negalima vartoti paracetamolio ilgą laiką, didelėmis dozėmis arba kartu su kitais vaistais, nes nenustatyta, ar šiomis aplinkybėmis vartoti šį vaistą yra saugu.  Paracetamolis išsiskiria su motinos pienu. Kadangi iki šiol duomenų apie nepageidaujamą poveikį kūdikiams negauta, žindymo nutraukti dėl paracetamolio vartojimo paprastai nereikia.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus dažniausiai neveikia.

Grippostad miltelių geriamajam tirpalui sudėtyje yra sacharozės ir aspartamo
Šio vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės (cukraus), todėl jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Vaisto sudėtyje yra medžiagos aspartamo (E951), iš kurios susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.

3. KAIP VARTOTI GRIPPOSTAD MILTELIUS GERIAMAJAM TIRPALUI NUO PERŠALIMO

Visada vartokite Grippostad vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaistas nuo peršalimo Grippostad skirtas vartoti vyresniems kaip 10 metų bei daugiau nei 40 kg sveriantiems vaikams ir suaugusiems.
Paprastai reikia vartoti 10–15 mg/kg vienkartinę paracetamolio dozę. Didžiausia leistina paracetamolio paros dozė suaugusiems – 4 gramai per parą. Šie nurodymai galioja, jeigu Jūsų gydytojas nenurodė Grippostad vartoti kitaip. Visada vartokite Grippostad tiksliai taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje ir (arba) paskyrė Jūsų gydytojas, kad gydymas šiuo vaistu būtų veiksmingas ir saugus.

Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, prašome Grippostad gerti taip, kaip nurodyta žemiau.

Kūno svoris (kg)

Amžius (metais)

Vienkartinė Grippostad dozė

Didžiausia Grippostad dozė per parą

Virš 40 kg

Vyresniems kaip 12 metų vaikams ir suaugusiems

1 paketėlis

Iki 6 paketėlių

Ne mažiau kaip 40 kg

10–12 metų vaikams

1 paketėlis

3 paketėliai

Preparato Grippostad reikia vartoti ne dažniau nei kas 4–8 valandos.

Vieno paketėlio turinį reikia supilti į puodelį, pripilti karšto, bet ne verdančio, vandens ir, gerai išmaišius bei ištirpinus, išgerti karštą. Paruoštas tirpalas yra balkšvos spalvos.

Pastaba
Pacientams, kurių kepenų arba inkstų veikla yra sutrikusi arba sergantiems Žilbero sindromu, prieš vartojant vaisto reikia pasitarti su gydytoju.
Grippostad 600 mg miltelių geriamajam tirpalui negalima vartoti pacientams, sergantiems fenilketonurija, nes šio preparato sudėtyje yra saldiklio asparatamo, kuris organizme virsta fenilalaninu. Pacientams, segantiems fenilketonurija, yra kitos paracetamolio formos be aspartamo.

Ką daryti pavartojus per didelę Grippostad miltelių geriamajam tirpalui dozę?
Pavartojus per didelę Grippostad dozę pradžioje (pirmą parą) gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas ir bendras negalavimas. Nors antrą dieną subjektyvi savijauta žymiai pagerėja, gali progresuoti kepenų pakenkimas, kuris trečią dieną gali baigtis kepenų koma.
Jeigu manote, kad perdozavote paracetamolio, nedelsiant kreipkitės į gydytoją (pvz., telefonu kvieskite greitąją pagalbą), kad būtų suteikta pagalba: sukeltas vėmimas arba išplautas skrandis ne vėliau kaip 6 valandos po išgėrimo, suleistas priešnuodis į veną, pvz., cisteaminas arba acetilcisteinas; jei po išgėrimo praėjo ne daugiau kaip 8 valandos, kad būtų sumažintas paracetamolio metabolitų ląsteles žalojantis poveikis. Dializė gali sumažinti paracetamolio koncentraciją plazmoje.

Kitos gydomosios priemonės, apsinuodijus paracetamoliu, priklauso nuo apsinuodijimo masto, fazės ir klinikinių simptomų.

Pamiršus pavartoti Grippostad
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau gydymą reikia tęsti Grippostad vartojimą rekomenduojamomis dozėmis.

Nustojus vartoti Grippostad tirpalą nuo peršalimo ir gripo
Specialių atsargumo priemonių nereikia, jeigu vaistą vartojate kaip nurodyta.
Ilgą laiką ir nerekomenduojamomis didelėmis dozėmis vartojus vaistą bei staiga nutraukus jo vartojimą gali pasireikšti galvos skausmas, nuovargis, raumenų skausmas, nervingumas ir vegetaciniai simptomai. Per kelias dienas šie nutraukimo sukelti simptomai išnyksta. Tuo metu reikia vengti vartoti skausmą malšinančių vaistų ir pasikonsultuoti su gydytoju.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS GRIPPOSTAD 600 MG POVEIKIS

Grippostad vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Žemiau išvardytas nepageidaujamas poveikis, pasireiškęs gydant Grippostad 600 mg milteliais geriamajam tirpalui. Šalutinio poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).  

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai:
Labai retas: dėl paracetamolio vartojimo labai retai pasireiškė trombocitopenija, leukopenija, anemija, agranuliocitozė arba pancitopenija.

Imuninės sistemos sutrikimai:
Labai retas: paracetamolis gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas (angioedemą, dusulį, prakaitavimą, pykinimą, kraujospūdžio kritimą iki šoko).

Akies sutrikimai:  
Labai retas: ūminė glaukomą (uždaro kampo glaukoma), regos sutrikimai

Kvėpavimo sistemos sutrikimai:
Labai retas: kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, paracetamolis gali sukelti bronchų spazmą (vaistų nuo skausmo sukeltą astmą), gerklės deginimą.

Virškinimo trakto sutrikimai:  
Labai retas: virškinimo sistemos sutrikimo simptomai, burnos džiūvimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai:
Labai retas: padidėjusio odos jautrumo reakcijos. Buvo gauta pranešimų apie sunkias odos reakcijas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai:
Labai retas: šlapinimosi sutrikimai; ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti inkstų veikla.

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai:
Labai retas: ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti kepenų veikla.  
Perdozavimas gali sukelti sunkų kepenų pakenkimą.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai:
Labai retas: nuovargis, galvos skausmas, prakaitavimas, hipotermija.

Nervų sistemos sutrikimai:  
galvos svaigimas, mieguistumas, nervingumas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. KAIP LAIKYTI GRIPPOSTAD VAISTUS NUO PERŠALIMO

 • Vaistą Grippostad laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30ºC temperatūroje.
 • Ant dėžutės ir paketėlio po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
 • Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE GRIPPOSTAD MILTELIUS GERIAMAJAM TIRPALUI

Grippostad miltelių sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra paracetamolis. Viename paketėlyje yra 600 mg paracetamolio.
- Pagalbinės medžiagos yra askorbo rūgštis, aspartamas (E951), etilceliuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, sacharozė, bevandenė citrinų rūgštis, citrinų skonio medžiaga.

Grippostad išvaizda ir kiekis pakuotėje

 • Milteliai geriamajam tirpalui yra baltos spalvos.
 • Grippostad tiekiamas kartono dėžutėse, kiekvienoje iš jų yra po 5 arba 10 paketėlių.
 • Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Grippostad miltelių geriamajam tirpalui rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
D-61118 Bad Vilbel
Vokietija

Jeigu apie Grippostad 600 mg vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
UAB STADA-Nizpharm-Baltija
Goštauto 40A LT-03163 Vilnius
Tel. +37052603926
ofisas@stada.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-01-29
Išsami informacija apie Grippostad vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

atgal Vartojimas
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10 vartojimas

Visada vartokite Grippostad vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaistas nuo peršalimo Grippostad skirtas vartoti vyresniems kaip 10 metų bei daugiau nei 40 kg sveriantiems vaikams ir suaugusiems.
Paprastai reikia vartoti 10–15 mg/kg vienkartinę paracetamolio dozę. Didžiausia leistina paracetamolio paros dozė suaugusiems – 4 gramai per parą. Šie nurodymai galioja, jeigu Jūsų gydytojas nenurodė Grippostad vartoti kitaip. Visada vartokite Grippostad tiksliai taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje ir (arba) paskyrė Jūsų gydytojas, kad gydymas šiuo vaistu būtų veiksmingas ir saugus.

Kūno svoris (kg)

Amžius (metais)

Vienkartinė Grippostad dozė

Didžiausia Grippostad dozė per parą

Virš 40 kg

Vyresniems kaip 12 metų vaikams ir suaugusiems

1 paketėlis

Iki 6 paketėlių

Ne mažiau kaip 40 kg

10-12 metų vaikams

1 paketėlis

3 paketėliai

Preparato Grippostad reikia vartoti ne dažniau nei kas 4–8 valandos.

atgal Atsiliepimai
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!