prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
sunkv 1

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Tepalas raumenų ir sąnarių skausmui mažinti

Feloran 1 % gelis, 60 g

Tinkamiausias iki 2018-01-31
Gamintojas
Actavis
Vaisto grupė
Nereceptinis
Kaina 3,51
Klauskite Įdėti į patinkančias Pranešti, kai kaina nukris
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Klauskite“, kad pasiteirautumėte apie produktą ir mes su malonumu Jums atsakysime, kada jis vėl bus prekyboje.
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Feloran 1 % gelis raumenų ir sąnarių skausmui mažinti, 60 g

Diklofenako natrio druska

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Feloran galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 5-7 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Feloran ir kam vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Feloran
3. Kaip vartoti Feloran
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Feloran
6. Kita informacija

1. KAS YRA FELORAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Feloran yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo. Vartojant lokaliai Feloran vartojimo vietoje slopina uždegimą, malšina skausmą. Toks vaisto poveikis pasireiškia dėl prostaglandinų ir kitų uždegimo metu organizme susidarančių cheminių medžiagų sintezės slopinimo. Vaisto vartojama vietiniam smulkiųjų ir vidutinio dydžio sąnarių bei aplink juos esančių minkštųjų audinių silpno ir vidutinio stiprumo skausmo ir uždegimo, sukelto uždegiminių sąnarių ligų ar traumos, malšinimui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FELORAN GELĮ NUO SKAUSMO

Feloran gelio vartoti negalima:
- jei paciento jautrumas diklofenakui, ar kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo  ar bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai yra padidėjęs;
- jei ligonis serga acetilsalicilo rūgšties (salicilatų) arba kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukelta bronchų astma, ūmine sloga, alerginiu pabrinkimu, dilgėline arba kitokiu alerginiu susirgimu;
- vaikams;
- paskutiniais trim nėštumo mėnesiais (šiuo atveju vaisto draudžiama vartoti ilgai ir juo tepti didelį odos plotą)
- jei yra atvira žaizda, odos uždegimas ar kitoks infekcijos sukeltas pažeidimas, be to, vaisto draudžiama tepti ant gleivinės;

Specialiųjų atsargumo priemonių reikia
- jei diklofenako vartoja pacientas, sergantis bronchų astma, šienlige, nosies gleivinės pabrinkimu (nosies polipais), lėtine obstrukcine kvėpavimo takų liga;
- jei ligonio jautrumas kitokiems nesteroidiniams vaistams nuo skausmo ir uždegimo yra padidėjęs arba kitokios medžiagos sukelia niežėjimą, dilgėlinę arba kitokią alerginę reakciją (šiems ir aukščiau paminėtiems ligoniams gali dažniau pasireikšti vadinamoji analgetikų netoleravimo reakcija, analgetikų astma, atsirasti ribotas odos ar gleivinės pabrinkimas (vadinamoji Kvinkės edema) ar dilgėlinė);
- jei pacientui sutrikusi širdies, kepenų ar inkstų funkcija;
- jei pacientui yra buvęs (arba yra) virškinimo trakto išopėjimas arba kraujavimas iš virškinimo trakto, arba asmenims, kurių širdies, kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi, diklofenako reikia vartoti atsargiai, kadangi žinomi pavieniai atvejai, kai lokaliai vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pasireiškė sisteminis nepageidaujamas poveikis.

Nerekomenduojama Feloran tepti odos po sandarinamuoju tvarsčiu. Tepant ant odos pernelyg didelį gelio kiekį, gali pasireikšti sisteminis vaisto poveikis, įskaitant padidėjusio jautrumo reakcijas ir bronchų astmą. Kartu su diklofenako geliu vartojant kitų diklofenako (ar kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo) formų, gali padidėti sisteminio nepageidaujamo vaisto poveikio pavojus. Vartojant Feloran gelio, kaip ir kitų lokaliai vartojamų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, reikia vengti tiesioginio saulės šviesos poveikio. Vaistinis preparatas gali sukelti odos pažeidimų, jei po vartojimo oda švitinama ultravioletiniais spinduliais. Kad būtų išvengta bet kokių padidėjusio jautrumo ar fotosensibilizacijos reakcijų, vartojant šio vaistinio preparato ir dvi savaites nustojus vartoti, reikia vengti tiesioginių saulės spindulių bei nesikaitinti soliariume. Atsiradus padidinto jautrumo reakcijai, vaistinio preparato vartojimą reikia nutraukti.

Labai retai pacientams, vartojusiems nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), pasitaikė sunkių, netgi mirtinų, odos reakcijų – odos uždegimas, kurio metu lupasi oda, Stevens-Johnson sindromas ir toksinė paviršinio odos sluoksnio žūtis. Labiausiai tikėtina, kad šios reakcijos pasireikš gydymo pradžioje (didžioji dauguma atvejų pasireiškė pirmąjį gydymo mėnesį). Pasireiškus pirmiesiems odos bėrimo, gleivinių pažeidimo arba kitiems padidėjusio jautrumo požymiams, Feloran gelio vartojimą reikia nutraukti.
Vaistu negalima tepti atvirų žaizdų ir gleivinės, pvz., akių. Feloran nerekomenduojama vartoti sergant infekcine odos liga ir odos uždegimu, kurio metu lupasi oda.
Kadangi vaisto vartojimo patirties vaikams nepakanka, Feloran gydyti vaikų ir paauglių negalima.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei Feloran vartojama tinkamai, sąveikos su kitais vaistiniais preparatais nepastebėta.
Jei pacientas vartoja kitų NVNU arba jei jo būklė tokia, jog reikalinga gydytojo priežiūra, prieš Feloran vartojimą, reikia pasitarti su gydytoju.

Nėštumas žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Kadangi neaišku, kaip prostaglandinų sintezės slopinimas veikia nėštumą, Feloran pirmuosius 6 nėštumo mėnesius galima vartoti tik pasitarus su gydytoju. Paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais vaistinio preparato vartoti draudžiama.

Veiklioji vaisto medžiaga gali slopinti gimdymą, skatinti priešlaikinį vaisiaus arterinio latako užsivėrimą, motinai ir vaikui didinti kraujavimo, motinai – pabrinkimo atsiradimo pavojų. Nedidelis diklofenako natrio druskos kiekis patenka į motinos pieną. Jei įmanoma, žindymo laikotarpiu medikamentu tepti ilgiau didesnį odos plotą reikėtų vengti. Kad žindomas kūdikis neturėtų jokio kontakto su medikamentu, žindyvei negalima Feloran tepti krūtų.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepasireiškia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Feloran medžiagas
Sudėtyje yra propilenglikolio. Gali sudirginti odą.

3. KAIP VARTOTI FELORAN GELĮ NUO SKAUSMO

Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, Feloran reikia vartoti taip, kaip nurodyta. Būtina tiksliai laikytis vartojimo instrukcijos Vaistą galima vartoti tik ant odos.

Dozavimas suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams
Iš tūbelės išspaudus 11 cm ilgio juostelę, kuri atitinka maždaug 3 g Feloran gelio (30 mg diklofenako natrio druskos) reikia švelniai įtrinti pažeistą vietą ir leisti vaistiniam preparatui įsigerti. Feloran gelio galima vartoti 3 kartus per parą.

Didžiausia vaistinio preparato paros dozė yra 9 g Feloran gelio (90 mg diklofenako natrio druskos). Vaisto reikia vartoti saikingai! Jei 5-7 dienas vartojant gelio savijauta nepagerėjo, reikia pasitarti su gydytoju.

Vaikai
Feloran gelio jaunesniems nei 12 metų vaikams vartoti nerekomenduojama, nes duomenų apie vaistinio preparato dozavimą ir vartojimo indikacijas šios amžiaus grupės pacientams nėra.

Senyvi pacientai
Vyresnio amžiaus žmonėms dozės keisti nereikia.

Inkstų ir / ar kepenų sutrikimai
Esant inkstų ir / ar kepenų funkcijos sutrikimams dozės koreguoti nereikia.
Jeigu manote, kad Feloran veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Feloran dozę
Tepant ant odos, į sisteminę kraujotaką patenka mažai Feloran gelio veikliosios medžiagos, todėl perdozavimas yra mažai tikėtinas. Užtepus didesnę nei rekomenduojama vaisto dozę, gelį reikia nušluostyti, o po to odą nuplauti vandeniu.

Atsitiktinai vaisto nurijus ir atsiradus sisteminiam jo poveikiui, reikia laikytis bendrųjų apsinuodijimo nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo gydymo principų. Pasireiškus traukuliams, inkstų funkcijos nepakankamumui, virškinimo trakto sudirginimui ar kvėpavimo slopinimui reikia taikyti įprastinį palaikomąjį ir simptominį gydymą. Reikia nedelsiant pranešti gydytojui, kuris, atsižvelgdamas į paciento būklę, nuspręs, kaip gydyti perdozavimą. Jei pacientui atsiranda abejonių arba jis nori gydymą pertraukti ar baigti anksčiau laiko, reikia pasitarti su gydytoju

Pamiršus pavartoti Feloran
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip įprasta.

Nustojus vartoti Feloran
Gali vėl paūmėti liga.

4. GALIMAS ŠALUTINIS FELORAN TEPALO POVEIKIS

Feloran, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Dažni nepageidaujami poveikiai (> 1/100, < 1/10)
Odos ir poodinio audinio sutrikimas. Kontaktinis odos uždegimas, odos sausmė, raudonė, pabrinkimas, išbėrimas, niežulys, žvyninis bėrimas, odos išvešėjimas, odos opa, pūslinis bėrimas.
Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai. Reakcija vartojimo vietoje, įskaitant uždegimą, sudirginimą, skausmą, dilgčiojimą, deginimą. Nervų sistemos sutrikimas. Padidėjęs jautrumas, lokalus tariamas jutimas, padidėjusi raumenų įtampa.

Nedažni (> 1/1000, < 1/100)
Virškinimo trakto sutrikimas. Pilvo skausmas, pykinimas, viduriavimas.
Odos ir poodinio audinio sutrikimas. Išplikimas, veido pabrinkimas, makulopapulinis bėrimas, padidėjusio jautrumo šviesai reakcija, seborėja.

Labai reti, įskaitant pavienius atvejus (< 1/10 000).
Virškinimo trakto sutrikimas. Kraujavimas iš virškinimo trakto. Inkstų ir šlapimo takų sutrikimas. Inkstų funkcijos nepakankamumas. Imuninės sistemos sutrikimas. Jei Feloran tepamas didelis odos plotas, gali pasireikšti sisteminis poveikis, įskaitant padidėjusio jautrumo reakciją. Pastebėję šiame lapelyje neminėtą šalutinį poveikį, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI FELORAN TEPALĄ

Feloran tepalą / gelį nuo skausmo laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Negalima šaldyti. Tūbelę laikyti sandarią. Ant tūbelės ir dėžutės po „Tinka iki“  nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Feloran vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Pirmą kartą atidarius tūbelę, gelio tinkamumo laikas – 3 mėn. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką

6. KITA INFORMACIJA APIE FELORAN TEPALĄ NUO SKAUSMO

Feloran gelio sudėtis
- Veiklioji Feloran medžiaga yra diklofenako natrio druska. Viename grame gelio yra 10 mg diklofenako natrio druskos.
- Pagalbinės Feloran medžiagos yra karbomeras, propilenglikolis, natrio benzoatas, dietanolaminas, izopropilo alkoholis, išgrynintas vanduo.

Feloran išvaizda ir kiekis pakuotėje
Bespalvis ar šviesiai gelsvas gelis. Tiekiamas iš vidaus lakuotoje aliuminio tūbelėje su užsukamuoju kamšteliu, kurioje yra 60 gramų gelio. Lankstomoji kartono (jo viena pusė nudažyta) dėžutė, kurioje yra tūbelė ir informacinis lapelis.

Feloran rinkodaros teisės turėtojas

Actavis Nordic A/S
Hammervej 7, 2970 Horsholm,
Danija

Feloran gelio nuo skausmo gamintojas

SIA Briz
Rasas 5, LV–1057 Riga
Latvija

arba

Balkanpharma- Troyan AD
1, Krayrechna str.
5600 Troyan
Bulgarija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą
UAB „Actavis Baltics“
Vytauto 8/7-6 LT-08118
Vilnius-4
Tel: +370 5 260 9615

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-09-01
Šaltinis: VVKT 

Feloran 1 % gelis, 60 g vartojimas

Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, Feloran reikia vartoti taip, kaip nurodyta. Būtina tiksliai laikytis vartojimo instrukcijos Vaistą galima vartoti tik ant odos. Dozavimas suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams: iš tūbelės išspaudus 11 cm ilgio juostelę, kuri atitinka maždaug 3 g Feloran gelio (30 mg diklofenako natrio druskos) reikia švelniai įtrinti pažeistą vietą ir leisti vaistiniam preparatui įsigerti. Feloran gelio galima vartoti 3 kartus per parą. Didžiausia vaistinio preparato paros dozė yra 9 g Feloran gelio (90 mg diklofenako natrio druskos). Vaisto reikia vartoti saikingai! Jei 5-7 dienas vartojant gelio savijauta nepagerėjo, reikia pasitarti su gydytoju. Feloran gelio jaunesniems nei 12 metų vaikams vartoti nerekomenduojama, nes duomenų apie vaistinio preparato dozavimą ir vartojimo indikacijas šios amžiaus grupės pacientams nėra.

Jūsų atsiliepimai apie "Feloran 1 % gelis, 60 g" produktą

Tepalai, geliai

26 grįžti atgal
feloran 1 gelis 60g

Feloran 1 % gelis, 60 g

Tepalas raumenų ir sąnarių skausmui mažinti

Kaina 3,51
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Klauskite“, kad pasiteirautumėte apie produktą ir mes su malonumu Jums atsakysime, kada jis vėl bus prekyboje.
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

atgal Informacinis lapelis
Feloran 1 % gelis, 60 g
Feloran 1 % gelis, 60 g

Feloran 1 % gelis raumenų ir sąnarių skausmui mažinti, 60 g

Diklofenako natrio druska

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Feloran galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 5-7 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Feloran ir kam vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Feloran
3. Kaip vartoti Feloran
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Feloran
6. Kita informacija

1. KAS YRA FELORAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Feloran yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo. Vartojant lokaliai Feloran vartojimo vietoje slopina uždegimą, malšina skausmą. Toks vaisto poveikis pasireiškia dėl prostaglandinų ir kitų uždegimo metu organizme susidarančių cheminių medžiagų sintezės slopinimo. Vaisto vartojama vietiniam smulkiųjų ir vidutinio dydžio sąnarių bei aplink juos esančių minkštųjų audinių silpno ir vidutinio stiprumo skausmo ir uždegimo, sukelto uždegiminių sąnarių ligų ar traumos, malšinimui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FELORAN GELĮ NUO SKAUSMO

Feloran gelio vartoti negalima:
- jei paciento jautrumas diklofenakui, ar kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo  ar bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai yra padidėjęs;
- jei ligonis serga acetilsalicilo rūgšties (salicilatų) arba kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukelta bronchų astma, ūmine sloga, alerginiu pabrinkimu, dilgėline arba kitokiu alerginiu susirgimu;
- vaikams;
- paskutiniais trim nėštumo mėnesiais (šiuo atveju vaisto draudžiama vartoti ilgai ir juo tepti didelį odos plotą)
- jei yra atvira žaizda, odos uždegimas ar kitoks infekcijos sukeltas pažeidimas, be to, vaisto draudžiama tepti ant gleivinės;

Specialiųjų atsargumo priemonių reikia
- jei diklofenako vartoja pacientas, sergantis bronchų astma, šienlige, nosies gleivinės pabrinkimu (nosies polipais), lėtine obstrukcine kvėpavimo takų liga;
- jei ligonio jautrumas kitokiems nesteroidiniams vaistams nuo skausmo ir uždegimo yra padidėjęs arba kitokios medžiagos sukelia niežėjimą, dilgėlinę arba kitokią alerginę reakciją (šiems ir aukščiau paminėtiems ligoniams gali dažniau pasireikšti vadinamoji analgetikų netoleravimo reakcija, analgetikų astma, atsirasti ribotas odos ar gleivinės pabrinkimas (vadinamoji Kvinkės edema) ar dilgėlinė);
- jei pacientui sutrikusi širdies, kepenų ar inkstų funkcija;
- jei pacientui yra buvęs (arba yra) virškinimo trakto išopėjimas arba kraujavimas iš virškinimo trakto, arba asmenims, kurių širdies, kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi, diklofenako reikia vartoti atsargiai, kadangi žinomi pavieniai atvejai, kai lokaliai vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pasireiškė sisteminis nepageidaujamas poveikis.

Nerekomenduojama Feloran tepti odos po sandarinamuoju tvarsčiu. Tepant ant odos pernelyg didelį gelio kiekį, gali pasireikšti sisteminis vaisto poveikis, įskaitant padidėjusio jautrumo reakcijas ir bronchų astmą. Kartu su diklofenako geliu vartojant kitų diklofenako (ar kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo) formų, gali padidėti sisteminio nepageidaujamo vaisto poveikio pavojus. Vartojant Feloran gelio, kaip ir kitų lokaliai vartojamų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, reikia vengti tiesioginio saulės šviesos poveikio. Vaistinis preparatas gali sukelti odos pažeidimų, jei po vartojimo oda švitinama ultravioletiniais spinduliais. Kad būtų išvengta bet kokių padidėjusio jautrumo ar fotosensibilizacijos reakcijų, vartojant šio vaistinio preparato ir dvi savaites nustojus vartoti, reikia vengti tiesioginių saulės spindulių bei nesikaitinti soliariume. Atsiradus padidinto jautrumo reakcijai, vaistinio preparato vartojimą reikia nutraukti.

Labai retai pacientams, vartojusiems nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), pasitaikė sunkių, netgi mirtinų, odos reakcijų – odos uždegimas, kurio metu lupasi oda, Stevens-Johnson sindromas ir toksinė paviršinio odos sluoksnio žūtis. Labiausiai tikėtina, kad šios reakcijos pasireikš gydymo pradžioje (didžioji dauguma atvejų pasireiškė pirmąjį gydymo mėnesį). Pasireiškus pirmiesiems odos bėrimo, gleivinių pažeidimo arba kitiems padidėjusio jautrumo požymiams, Feloran gelio vartojimą reikia nutraukti.
Vaistu negalima tepti atvirų žaizdų ir gleivinės, pvz., akių. Feloran nerekomenduojama vartoti sergant infekcine odos liga ir odos uždegimu, kurio metu lupasi oda.
Kadangi vaisto vartojimo patirties vaikams nepakanka, Feloran gydyti vaikų ir paauglių negalima.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei Feloran vartojama tinkamai, sąveikos su kitais vaistiniais preparatais nepastebėta.
Jei pacientas vartoja kitų NVNU arba jei jo būklė tokia, jog reikalinga gydytojo priežiūra, prieš Feloran vartojimą, reikia pasitarti su gydytoju.

Nėštumas žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Kadangi neaišku, kaip prostaglandinų sintezės slopinimas veikia nėštumą, Feloran pirmuosius 6 nėštumo mėnesius galima vartoti tik pasitarus su gydytoju. Paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais vaistinio preparato vartoti draudžiama.

Veiklioji vaisto medžiaga gali slopinti gimdymą, skatinti priešlaikinį vaisiaus arterinio latako užsivėrimą, motinai ir vaikui didinti kraujavimo, motinai – pabrinkimo atsiradimo pavojų. Nedidelis diklofenako natrio druskos kiekis patenka į motinos pieną. Jei įmanoma, žindymo laikotarpiu medikamentu tepti ilgiau didesnį odos plotą reikėtų vengti. Kad žindomas kūdikis neturėtų jokio kontakto su medikamentu, žindyvei negalima Feloran tepti krūtų.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepasireiškia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Feloran medžiagas
Sudėtyje yra propilenglikolio. Gali sudirginti odą.

3. KAIP VARTOTI FELORAN GELĮ NUO SKAUSMO

Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, Feloran reikia vartoti taip, kaip nurodyta. Būtina tiksliai laikytis vartojimo instrukcijos Vaistą galima vartoti tik ant odos.

Dozavimas suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams
Iš tūbelės išspaudus 11 cm ilgio juostelę, kuri atitinka maždaug 3 g Feloran gelio (30 mg diklofenako natrio druskos) reikia švelniai įtrinti pažeistą vietą ir leisti vaistiniam preparatui įsigerti. Feloran gelio galima vartoti 3 kartus per parą.

Didžiausia vaistinio preparato paros dozė yra 9 g Feloran gelio (90 mg diklofenako natrio druskos). Vaisto reikia vartoti saikingai! Jei 5-7 dienas vartojant gelio savijauta nepagerėjo, reikia pasitarti su gydytoju.

Vaikai
Feloran gelio jaunesniems nei 12 metų vaikams vartoti nerekomenduojama, nes duomenų apie vaistinio preparato dozavimą ir vartojimo indikacijas šios amžiaus grupės pacientams nėra.

Senyvi pacientai
Vyresnio amžiaus žmonėms dozės keisti nereikia.

Inkstų ir / ar kepenų sutrikimai
Esant inkstų ir / ar kepenų funkcijos sutrikimams dozės koreguoti nereikia.
Jeigu manote, kad Feloran veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Feloran dozę
Tepant ant odos, į sisteminę kraujotaką patenka mažai Feloran gelio veikliosios medžiagos, todėl perdozavimas yra mažai tikėtinas. Užtepus didesnę nei rekomenduojama vaisto dozę, gelį reikia nušluostyti, o po to odą nuplauti vandeniu.

Atsitiktinai vaisto nurijus ir atsiradus sisteminiam jo poveikiui, reikia laikytis bendrųjų apsinuodijimo nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo gydymo principų. Pasireiškus traukuliams, inkstų funkcijos nepakankamumui, virškinimo trakto sudirginimui ar kvėpavimo slopinimui reikia taikyti įprastinį palaikomąjį ir simptominį gydymą. Reikia nedelsiant pranešti gydytojui, kuris, atsižvelgdamas į paciento būklę, nuspręs, kaip gydyti perdozavimą. Jei pacientui atsiranda abejonių arba jis nori gydymą pertraukti ar baigti anksčiau laiko, reikia pasitarti su gydytoju

Pamiršus pavartoti Feloran
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip įprasta.

Nustojus vartoti Feloran
Gali vėl paūmėti liga.

4. GALIMAS ŠALUTINIS FELORAN TEPALO POVEIKIS

Feloran, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Dažni nepageidaujami poveikiai (> 1/100, < 1/10)
Odos ir poodinio audinio sutrikimas. Kontaktinis odos uždegimas, odos sausmė, raudonė, pabrinkimas, išbėrimas, niežulys, žvyninis bėrimas, odos išvešėjimas, odos opa, pūslinis bėrimas.
Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai. Reakcija vartojimo vietoje, įskaitant uždegimą, sudirginimą, skausmą, dilgčiojimą, deginimą. Nervų sistemos sutrikimas. Padidėjęs jautrumas, lokalus tariamas jutimas, padidėjusi raumenų įtampa.

Nedažni (> 1/1000, < 1/100)
Virškinimo trakto sutrikimas. Pilvo skausmas, pykinimas, viduriavimas.
Odos ir poodinio audinio sutrikimas. Išplikimas, veido pabrinkimas, makulopapulinis bėrimas, padidėjusio jautrumo šviesai reakcija, seborėja.

Labai reti, įskaitant pavienius atvejus (< 1/10 000).
Virškinimo trakto sutrikimas. Kraujavimas iš virškinimo trakto. Inkstų ir šlapimo takų sutrikimas. Inkstų funkcijos nepakankamumas. Imuninės sistemos sutrikimas. Jei Feloran tepamas didelis odos plotas, gali pasireikšti sisteminis poveikis, įskaitant padidėjusio jautrumo reakciją. Pastebėję šiame lapelyje neminėtą šalutinį poveikį, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI FELORAN TEPALĄ

Feloran tepalą / gelį nuo skausmo laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Negalima šaldyti. Tūbelę laikyti sandarią. Ant tūbelės ir dėžutės po „Tinka iki“  nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Feloran vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Pirmą kartą atidarius tūbelę, gelio tinkamumo laikas – 3 mėn. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką

6. KITA INFORMACIJA APIE FELORAN TEPALĄ NUO SKAUSMO

Feloran gelio sudėtis
- Veiklioji Feloran medžiaga yra diklofenako natrio druska. Viename grame gelio yra 10 mg diklofenako natrio druskos.
- Pagalbinės Feloran medžiagos yra karbomeras, propilenglikolis, natrio benzoatas, dietanolaminas, izopropilo alkoholis, išgrynintas vanduo.

Feloran išvaizda ir kiekis pakuotėje
Bespalvis ar šviesiai gelsvas gelis. Tiekiamas iš vidaus lakuotoje aliuminio tūbelėje su užsukamuoju kamšteliu, kurioje yra 60 gramų gelio. Lankstomoji kartono (jo viena pusė nudažyta) dėžutė, kurioje yra tūbelė ir informacinis lapelis.

Feloran rinkodaros teisės turėtojas

Actavis Nordic A/S
Hammervej 7, 2970 Horsholm,
Danija

Feloran gelio nuo skausmo gamintojas

SIA Briz
Rasas 5, LV–1057 Riga
Latvija

arba

Balkanpharma- Troyan AD
1, Krayrechna str.
5600 Troyan
Bulgarija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą
UAB „Actavis Baltics“
Vytauto 8/7-6 LT-08118
Vilnius-4
Tel: +370 5 260 9615

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-09-01
Šaltinis: VVKT 

atgal Vartojimas
Feloran 1 % gelis, 60 g
Feloran 1 % gelis, 60 g

Feloran 1 % gelis, 60 g vartojimas

Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, Feloran reikia vartoti taip, kaip nurodyta. Būtina tiksliai laikytis vartojimo instrukcijos Vaistą galima vartoti tik ant odos. Dozavimas suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams: iš tūbelės išspaudus 11 cm ilgio juostelę, kuri atitinka maždaug 3 g Feloran gelio (30 mg diklofenako natrio druskos) reikia švelniai įtrinti pažeistą vietą ir leisti vaistiniam preparatui įsigerti. Feloran gelio galima vartoti 3 kartus per parą. Didžiausia vaistinio preparato paros dozė yra 9 g Feloran gelio (90 mg diklofenako natrio druskos). Vaisto reikia vartoti saikingai! Jei 5-7 dienas vartojant gelio savijauta nepagerėjo, reikia pasitarti su gydytoju. Feloran gelio jaunesniems nei 12 metų vaikams vartoti nerekomenduojama, nes duomenų apie vaistinio preparato dozavimą ir vartojimo indikacijas šios amžiaus grupės pacientams nėra.
atgal Atsiliepimai
Feloran 1 % gelis, 60 g
Feloran 1 % gelis, 60 g
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!