prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Citalopram Vitabalans 40mg tabletės N30

Gamintojas
Vitabalans OY
Vaisto grupė
Receptinis

Šiame tinklapyje yra pateikiama tik bendro pobūdžio informacija apie vaistinius preparatus, kurie yra parduodami tik pateikus gydytojo išrašytą receptą. Šioje elektroninėje parduotuvėje receptiniais vaistiniais preparatais nėra prekiaujama.

Pristatymo terminai ir kt.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Citalopram Vitabalans 20 mg plėvele dengtos tabletės
Citalopram Vitabalans 40 mg plėvele dengtos tabletės

Citalopramas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
• Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
• Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
• Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
• Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Citalopram Vitabalans ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Citalopram Vitabalans
3. Kaip vartoti Citalopram Vitabalans
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Citalopram Vitabalans
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Citalopram Vitabalans ir kam jis vartojamas

Citalopram Vitabalans sudėtyje yra aktyviosios medžiagos citalopramo. Šis vaistas priklauso antidepresantų (medikamentų, skirtų depresijai gydyti) grupei – selektyviems serotonino reabsorbcijos inhibitoriams (SSRI). Šie vaistai veikia galvos smegenų serotonino sistemą. Serotonino sistemos sutrikimai laikomi svarbiu depresijos ir giminingų ligų išsivystymo veiksniu.

Citalopram Vitabalans vartojamas depresijos, panikos sutrikimams (stipraus nerimo priepuoliams) su agorafobija ar be jos, obsesiniam - kompulsiniam sutrikimui (pasireiškiančiam įkyriomis mintimis ir veiksmais) gydyti bei depresijos atkryčių ir pasikartojimų profilaktikai.

2. Kas žinotina prieš vartojant Citalopram Vitabalans

Citalopram Vitabalans vartoti negalima
• jeigu yra alergija citalopramui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
• jei Jūs kartu vartojate arba pastarąsias 14 dienų vartojote MAO inhibitorius (pvz., moklobemidą (vartojamą depresijai gydyti) ar selegiliną (vartojamą Parkinsono ligai gydyti). Gydymas MAO inhibitoriais turi būti nutraukiamas bent prieš 14 dienų iki Citalopram Vitabalans vartojimo pradžios. Gydymas Citalopram Vitabalans turi būti nutraukiamas bent prieš septynias dienas iki MAO inhibitorių vartojimo pradžios;
• jei Jūs vartojate linezolidą (antibiotiką), nebent galima atidi Jūsų kraujospūdžio priežiūra ir stebėsena.
• jei Jūs vartojate pimozidą (antibiotiką)
• jeigu Jums yra paveldėtų arba praeityje pasireiškusių nenormalaus širdies ritmo epizodų (matomų EKG; tyrimas, kurio metu įvertinama kaip funkcionuoja Jūsų širdis);
• jeigu vartojate vaistų nuo širdies ritmo sutrikimų arba vaistų, kurie gali įtakoti Jūsų širdies ritmą. Taip pat skaitykite skyrių „Kiti vaistai ir Citalopram Vitabalans“.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Citalopram Vitabalans.

Jeigu Jus vargina bet kokia kita būklė arba liga, prašom apie tai pasakyti gydytojui, nes ši informacija jam gali būti svarbi. Gydytojui labai svarbu pasakyti:
• jeigu sergate diabetu (žr. skyrių “Kiti vaistai ir Citalopram Vitabalans”);
• jeigu Jums taikoma elektrotraukulių terapija;
• jeigu Jūs sergate psichoze ar anksčiau kentėjote nuo manijos (pakylėtos nuotaikos ar susijaudinimo, sukeliančių neįprastą elgesį). Citalopram Vitabalans vartojimas turi būti nutrauktas, jei Jums prasideda manijos fazė. Dėl to pasitarkite su gydytoju.
• jeigu sergate kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimu;
• jeigu Jums lengvai atsiranda kraujosruvos ar pradedate kraujuoti (žr. skyrių “Kiti vaistai ir Citalopram Vitabalans”);
• jeigu sergate epilepsija. Jeigu atsiras traukulių arba jie padažnės, gydymą Citalopram Vitabalans reikia nutraukti. Pasitarkite su savo gydytoju.
• jeigu Jums yra ar yra buvę širdies problemų arba jeigu Jums neseniai buvo širdies smūgis;
• jeigu poilsio metu Jums yra sulėtėjęs širdies ritmas ir (arba) manote, kad Jums gali būti sumažėjęs druskų kiekis kaip ilgo sunkaus viduriavimo ir vėmimo arba diuretikų (vandens šalinimą skatinančių tablečių) vartojimo pasekmė;
• jeigu stojantis pagreitėja ar tampa nereguliarus širdies ritmas, alpstate, susmunkate arba Jums svaigsta galva; tai gali būti ženklas, kad Jūsų širdies ritmas nėra normalus.

Gydymo pradžioje kai kurie pacientai gali jausti padidėjusį nerimą, kuris pranyks toliau tęsiant gydymą. Dėl to labai svarbu tiksliai laikytis gydytojo nurodymų ir nenutraukti gydymo bei nekeisti dozės nepasitarus su gydytoju.

Mintys apie savižudybę ir depresijos sunkėjimas ar nerimo sutrikimas
Jei Jūs sergate depresija ir/ar nerimo sutrikimu, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Šie ketinimai gali sustiprėti pradėjus vartoti antidepresantus, nes visų šių vaistų poveikio pasireiškimui reikia laiko, paprastai apie dviejų savaičių, bet kartais daugiau.

Yra didesnė tikimybė, kad  Jums kils tokių minčių:
• jeigu Jums anksčiau buvo kilę minčių apie žalojimąsi arba savižudybę;
• jeigu Jūs esate jaunuolis. Klinikinių tyrimų duomenys parodė padidėjusią savižudiško elgesio riziką suaugusiesiems, jaunesniems nei 25 metai, ir tokios psichinės būklės, kuri buvo gydyta antidepresantais.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.
Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.
Tokie simptomai kaip nerimastingumas ar sunkumas ramiai sėdėti ar stovėti taip pat gali pasireikšti pirmosiomis gydymo savaitėmis. Jei jaučiate šiuos simptomus, skubiai praneškite savo gydytojui.

Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų
Citalopram Vitabalans paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams. Taip pat turite žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės medikamentų, padidėja šalutinio poveikio, pavyzdžiui, bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Citalopram Vitabalans jaunesniems kaip 18 metų pacientams, jeigu, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Citalopram Vitabalans jaunesniam  nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Citalopram Vitabalans, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš anksčiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Citalopram Vitabalans poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

Kiti vaistai ir Citalopram Vitabalans
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Labai svarbu pasakyti savo gydytojui ar vaistininkui, jeigu vartojate bent vieną iš šių vaistų:
• MAO inhibitorių (vaistai nuo depresijos ir Parkinsono ligos) (žr. skyrių “Citalopram Vitabalans vartoti negalima”);
• linezolido (antibiotiko) (žr. skyrių “Citalopram Vitabalans vartoti negalima”);
• pimozido (antibiotiko) (žr. skyrių “Citalopram Vitabalans vartoti negalima”);
• metoprololio (vartojamo dideliam kraujospūdžiui gydyti);
• cimetidino (vaisto nuo skrandžio opaligės);
• ličio ir triptofano (vartojamų sergant maniakine depresija);
• imipramino ir desipramino (vaistai depresijai gydyti);
• sumatriptano ir kitų tripatnų (vaistai nuo migrenos);
• tramadolio (vaistai nuo skausmo).

Gydymas Citalopram Vitabalans gali sutrikdyti gliukozės koncentracijos kraujyje kontrolę. Gali reikėti pakoreguoti insulino ir/ar geriamųjų hipoglikeminių vaistų dozes.

Kaip ir su kitais SSRI antidepresantais, Citalopram Vitabalans sąveikos su neuroleptikais galimybė negali būti atmesta.
Citalopram Vitabalans gali sukelti kraujavimą (pvz., odos ir gleivinės). Kartu vartojami vaistai, didinantys kraujavimo riziką, pvz., antikoaguliantai (vaistai, skirti apsisaugoti nuo kraujo krešulių, pvz., varfarinas), salicilo rūgšties dariniai (pvz., acetilsalicilo rūgštis), NVNU (vaistai, skirti uždegimui ir skausmui gydyti), dipiridamolis, tiklopidinas, atipiniai antipsichotikai (pvz., risperidonas), fenotiazinai (pvz., chlorpromazinas) ar tricikliai antidepresantai (pvz., imipraminas), gali padidinti šią riziką.

Citalopram Vitabalans neturėtų būti vartojamas kartu su žoliniais preparatais, kurių sudėtyje yra jonažolės (Hypericum perforatum), nes jų derinys gali padidinti šalutinio poveikio riziką.
NEVARTOKITE Citalopram Vitabalans, jeigu jau vartojate vaistų nuo širdies ritmo sutrikimų arba vaistų, kurie gali įtakoti Jūsų širdies ritmą, pvz., IA ir III klasės antiaritmikų, antipsichozinių vaistų (pvz., fentiazino darinių, pimozido, haloperidolio), triciklių antidepresantų, tam tikrų antimikrobinių vaistų (pvz., sparfloksacino, moksifloksacino, eritromicino IV, pentamidino, antimaliarinių vaistų, ypač halofantrino), tam tikrų antihistamininių preparatų (astemizolo, mizolastino). Jeigu Jums dėl to kyla klausimų, pasitarkite su savo gydytoju.

Citalopram Vitabalans vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
Citalopram Vitabalans negalima vartoti kartu su alkoholiu, nes alkoholis gali įtakoti Citalopram Vitabalans veikimą. Citalopram Vitabalans tabletes galima vartoti su maistu arba be jo, užsigeriant skysčiu.

Vaisingumas, nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Jeigu esate nėščia ar planuojate pastoti, pasakykite gydytojui.
Citalopram Vitabalans vartojimo nėštumo metu patirties yra mažai. Nevartokite Citalopram Vitabalans nėštumo metu, nebent tai Jums nurodė Jūsų gydytojas.
Ką tik gimusiems ar praėjus mažai laiko po gimimo naujagimiams, kurių motinos vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu vartojo tokios pat grupės, kuriai priklauso ir Citalopram Vitabalans, vaistus, aprašyti tokie simptomai: kvėpavimo problemos, melsva oda, traukuliai, kūno temperatūros pokyčiai, mitybos problemos, vėmimas, maža gliukozės koncentracija kraujyje, sustingę ar suglebę raumenys, gyvesni refleksai, drebulys, nervingumas, irzlumas, letargija, nuolatinis verkimas, mieguistumas ir miego sunkumai. Jei vos gimusiam Jūsų kūdikiui pasireiškia kuris nors iš šių simptomų, nedelsdami susisiekite su savo gydytoju.
Būkite tikra, kad Jūsų akušeris ir/ar gydytojas yra informuoti, kad jūs vartojate Citalopram Vitabalans. Vartojami nėštumo metu, ypač 3 paskutinius nėštumo mėnesius, tokie vaistai kaip Citalopram Vitabalans gali padidinti rimtos būklės, vadinamos naujagimių persistuojančia plaučių hipertenzija, kai naujagimis greičiau kvėpuoja ir pradeda mėlti, riziką. Šie simptomai paprastai pasireiškia per pirmąsias 24 valandas po gimimo. Jei Jūsų kūdikiui taip atsitinka, nedelsdami susisiekite su savo akušeriu ir/ar gydytoju.
Citalopramas patenka į motinos pieną. Yra poveikio kūdikiui rizika. Jeigu žindote, nevartokite Citalopram Vitabalans, nebent tai Jums nurodė Jūsų gydytojas.
Tyrimai su gyvūnais parodė, kad citalopramas gali turėti įtakos sėklos kokybei. Teoriškai tai gali įtakoti vaisingumą, tačiau poveikis žmogaus vaisingumui iki šiol nebuvo nustatytas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Citalopramas gali veikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Kol nežinote, kaip Jus veikia Citalopram Vitabalans, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų. Atidžiai perskaitykite pakuotės lapelį. Jeigu abejojate, pasitarkite su savo gydytoju, slaugytoju ar vaistininku.

3. Kaip vartoti Citalopram Vitabalans

Citalopram Vitabalans visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Citalopramas turi būti vartojamas po vienkartinę dozę per burną, rytą arba vakare. Tabletės gali būti vartojamos su maistu arba be jo, užsigeriant skysčiu. Tabletę galima dalyti į dvi lygias dalis.

Jeigu manote, kad Citalopram Vitabalans tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusieji

Depresija
Įprasta dozė yra 20 mg per parą. Jūsų gydytojas gali dozę padidinti daugiausiai iki 40 mg per parą. Po gydymo pradžios antidepresinio poveikio reikia tikėtis mažiausiai po dviejų savaičių. Kai pacientas nebejaučia simptomų, gydymas dar turi būti tęsiamas 4-6 mėnesius.

Panikos sutrikimas
Pirmąją savaitę pradinė paros dozė yra 10 mg prieš padidinant iki 20-30 mg per parą. Pradinis terapinis poveikis paprastai matomas po 2-4 savaičių. Jūsų gydytojas gali dozę padidinti daugiausiai iki 40 mg per parą.

Pilnam terapiniam atsakui pasireikšti gali prireikti iki 3 mėnesių. Gali būti būtina gydymą tęsti keletą mėnesių.

Obsesinis – kompulsinis sutrikimas
Pradinė vienkartinė dozė yra 20 mg per parą. Jūsų gydytojas gali dozę padidinti daugiausiai iki 40 mg per parą. Pradinis terapinis poveikis paprastai matomas po 2 – 4 savaičių ir dar didesnis pagerėjimas jaučiamas, kai gydymas tęsiamas toliau.

Profilaktinis gydymas
Gydymo laikotarpis yra individualus, paprastai trunkantis metus. Gydymo nutraukimas turi būti atidžiai stebimas, kad būtų išvengta atkryčio.

Inkstų funkcijos susilpnėjimas
Gydytojas gali paskirti mažesnę dozę nei aprašytą anksčiau.

Kepenų funkcijos susilpnėjimas
Pacientus, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, rekomenduojama pradėti gydyti puse įprastinės rekomenduojamos dozės.
Pacientai, kurie turi kepenų nusiskundimų, neturėtų vartoti didesnės kaip 20 mg dozės per parą.

Senyvi (vyresni kaip 65 metų) pacientai
Pradinė dozė turėtų būti sumažinta iki pusės įprastinės rekomenduojamos dozės, pvz., 10-20 mg per parą. Paprastai senyviems pacientams dozė neturėtų viršyti 20 mg per parą.

Vaikai ir jaunesni kaip 18 metų paaugliai
Vaikams ir paaugliams iki 18 metų Citalopram Vitabalans vartoti paprastai negalima. Daugiau informacijos pateikta 2 skyriuje.

Pavartojus per didelę Citalopram Vitabalans dozę
Jei Jūs išgėrėte didesnę nei paskirtą dozę, nedelsdami susisiekite su gydytoju arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyriumi.
Perdozavimo požymiai gali būti: traukuliai, greitas širdies plakimas, mieguistumas, širdies elektrinio aktyvumo pokyčiai, sąmonės netekimas, vėmimas, drebulys, kraujospūdžio pokyčiai, nereguliarus širdies plakimas, širdies ritmo pokyčiai, šleikštulys (pykinimas), serotonino sindromas, susijaudinimas, galvos svaigimas, padidėję akių vyzdžiai (vyzdžių išsiplėtimas), prakaitavimas, pamėlus oda, per greitas kvėpavimas.

Pamiršus pavartoti Citalopram Vitabalans
Įprastiniu laiku vaistą reikia gerti tik tada, kai ateina kitos dozės vartojimo laikas. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Citalopram Vitabalans
Negalima nutraukti Citalopram Vitabalans vartojimo tol, kol gydytojas neliepė. Gydytojas Jums patars kaip keletą savaičių palaipsniui mažinti dozę.
Nustojus vartoti Citalopram Vitabalans, ypač staiga, gali atsirasti nutraukimo simptomų. Pavojus didesnis, kai Citalopram Vitabalans buvo vartojamas ilgai ar didelėmis dozėmis arba jei dozė mažinama per greitai.

Nutraukimo simptomai: svaigulys (stabilumo arba pusiausvyros praradimas), dilgsėjimas, deginimo arba (rečiau) elektros iškrovos pojūtis, miego sutrikimas (vaizdingi ar gąsdinantys sapnai, sunkumas užmigti), nerimas, galvos skausmas, silpnumo jausmas (pykinimas), prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą naktį), vėmimas, nerimastingumas ar sujaudinimas, drebulys (virpėjimas), sumišimas ar orientacijos praradimas, jausmingumas ar irzlumas, viduriavimas (paleisti viduriai), regėjimo sutrikimas, virpantis ar smarkus širdies plakimas (palpitacija).
Daugumai žmonių pasireiškia lengvi simptomai, kurie patys išnyksta per dvi savaites. Tačiau jei Jums pasireiškė sunkūs nutraukimo simptomai nustojus vartoti Citalopram Vitabalans, pasakykite savo gydytojui. Gydytojas gali paprašyti Jūsų vėl toliau vartoti tabletes ir dozę mažinti dar lėčiau.

Jei esate susirūpinęs dėl nutraukimo simptomų nustojus vartoti Citalopram Vitabalans, kreipkitės į savo gydytoją.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Dažniausiai pasireiškiantys šalutiniai poveikiai, tokie kaip pykinimas, mieguistumas, sausumas burnoje ir prakaitavimas yra lengvi ir daugeliu atveju išnyksta per pirmas gydymo savaites.

Praneškite savo gydytojui arba vykite į artimiausią ligoninę, jeigu Jums gydymo metu pasireiškė bent vienas iš toliau išvardytų šalutinių reiškinių:
- odos, liežuvio, lūpų ar veido patinimas, kvėpavimo ar rijimo pasunkėjimas (alerginė reakcija);
- didelis karščiavimas, drebulys, nevalingi raumenų susitraukinėjimai ir nerimas. Tai gali būti retai pasireiškiančio sutrikimo, vadinamo serotonino sindromu, požymiai.
- greitas, nereguliarus širdies ritmas, alpimas; tai gali būti gyvybei pavojingos būklės, vadinamos Torsade de Pointes, simptomai.
- elgesio pokyčiai: jei esate pakilios nuotaikos arba per daug susijaudinęs.
- nuovargis, sumišimas ir raumenų trūkčiojimas. Tai gali būti mažos natrio koncentracijos kraujyje požymis.

Gydymą Citalopram Vitabalans reikia skubiai nutraukti.
Šie žemiau išvardyti nepageidaujami reiškiniai gali pasireikšti:

Labai dažni (pasireiškia daugiau nei 1 pacientui iš 10)
Mieguistumas, miego sutrikimai, burnos džiūvimas, šleikštulys (pykinimas) padidėjęs prakaitavimas

Dažni (pasireiškia 1- 10  pacientų iš 100)
Apetito praradimas, svorio netekimas, susijaudinimas, sumažėjęs lytinis potraukis, nerimas, nervingumas, sumišimas, moterims: negalėjimas pasiekti orgazmo, nenormalūs sapnai, drebulys, odos dilgčiojimas, galvos svaigimas, dėmesio sutrikimas, spengimas ausyse (tinitas), žiovulys, viduriavimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, niežulys, raumenų ir sąnarių skausmas, vyrams: problemos su ejakuliacija ir erekcija, nuovargis.

Nedažni (pasireiškia 1- 10  pacientų iš 1 000)
Padidėjęs apetitas, padidėjęs kūno svoris, agresija, asmenybės praradimo pojūtis, haliucinacijos, manija, alpulys, išsiplėtę akių vyzdžiai (tamsus akių vidurys), dažnas širdies plakimas, retas širdies plakimas, dilgėlinė, plikimas, bėrimas, raudonų ar purpurinių dėmių ant odos atsiradimas (purpura), padidėjęs odos jautrumas saulės spinduliams, sunkumai šlapinantis, kraujavimas iš makšties, rankų ir kojų tinimas.  

Reti (pasireiškia 1-10 pacientų iš 10 000)
Sumažėjęs natrio kiekis kraujyje, traukuliai, nevalingi judesiai, skonio pojūčio sutrikimai, kraujavimas, hepatitas, karščiavimas.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)
Mintys apie savęs žalojimą ar savižudybę (žr. skyrių “Specialių atsargumo priemonių reikia”).

Padidėjęs kraujavimas ar mėlynių atsiradimas dėl sumažėjusio trombocitų kiekio kraujyje, bėrimas (padidėjęs jautrumas), stiprios ir greitos alerginės reakcijos (anafilaksinė reakcija), netinkama antidiurezinio hormono (ADH) sekrecija, sumažėjusi kalio koncentracija kraujyje (pasireiškia odos ir gleivinių patinimu), panikos priepuoliai, griežimas dantimis serotonino sindromas, judėjimo sutrikimai dėl tam tikrų nervų laidumo sutrikimo, nevalingi raumenų judesiai (akatizija), sutrikę judesiai, sutrikęs regėjimas, širdies elektrinio ciklo pakitimai (QT intervalo pailgėjimas, skilvelių aritmija), žemas kraujospūdis (pvz., atsistojant), kraujavimas iš nosies, kraujavimas iš virškinamojo trakto (įskaitant kraujavimą iš tiesiosios žarnos), nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų rodmenys, kraujo išsiliejimas odoje arba gleivinėje (ekchimozės), odos ir gleivinių patinimas, metroragija moterims (kraujavimas ne mėnesinių metu), skausminga/nuolatinė erekcija vyrams, pieno išsiskyrimas iš krūtų vyrams.
Pacientams, vartojantiems šios grupės vaistinius preparatus padidėja kaulų lūžių rizika.

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. Kaip laikyti Citalopram Vitabalans

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Pastebėjus tablečių matomų gedimo požymių, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Citalopram Vitabalans sudėtis

Tablečių branduolys:
- Veiklioji medžiaga yra citalopramas (hidrobromido pavidalu). Kiekvienoje tabletėje yra 20 mg arba 40 mg citalopramo (hidrobromido pavidalu).
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, manitolis (E421), bevandenis koloidinis silicio dioksidas ir magnio stearatas.

Tablečių plėvelė:

Polidekstrozė, hipromeliozė, titano dioksidas ir makrogolis.
Citalopram Vitabalans išvaizda ir kiekis pakuotėje

Citalopram Vitabalans tablečių išvaizda:
20 mg: Balta, apvali, išgaubta 8 mm skersmens tabletė, su vagele, vienoje jos pusėje įspausta „2“.
40 mg: Balta, apvali, išgaubta 10 mm skersmens tabletė, su vagele, vienoje jos pusėje įspausta „4“.

Pakuotės dydžiai:
20 mg: 10, 14, 20, 30, 60 ir 100 tablečių.
40 mg: 10, 14, 20, 30, 60 ir 100 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Vitabalans Oy
Varastokatu 8
FI-13500 Hämeenlinna
Suomija
Tel: +358 (3) 615600
Faks: +358 (3) 6183130

Šis vaistinis preparatas yra registruotas valstybėse narėse Europos ekonominėje erdvėje šiais pavadinimais: Citalopram Vitabalans (Čekija, Vokietija, Danija, Estija, Suomija, Vengrija, Lietuva, Latvija, Norvegija, Lenkija, Švedija, Slovėnija, Slovakija)

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
Vitabalans UAB
Savanorių pr. 292B-308,
49454 Kaunas, Lietuva
Tel. + 370 37 714392

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-03-15
Šaltinis:VVKT

Jūsų atsiliepimai apie "Citalopram Vitabalans 40mg tabletės N30" produktą

Atsiprašome, kad negalime pateikti produkto nuotraukos. Pagal LR įstatymus receptinių vaistų reklama yra draudžiama. Dėkojame už supratimą
atgal Informacinis lapelis
Citalopram Vitabalans 40mg tabletės N30

Citalopram Vitabalans 20 mg plėvele dengtos tabletės
Citalopram Vitabalans 40 mg plėvele dengtos tabletės

Citalopramas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
• Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
• Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
• Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
• Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Citalopram Vitabalans ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Citalopram Vitabalans
3. Kaip vartoti Citalopram Vitabalans
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Citalopram Vitabalans
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Citalopram Vitabalans ir kam jis vartojamas

Citalopram Vitabalans sudėtyje yra aktyviosios medžiagos citalopramo. Šis vaistas priklauso antidepresantų (medikamentų, skirtų depresijai gydyti) grupei – selektyviems serotonino reabsorbcijos inhibitoriams (SSRI). Šie vaistai veikia galvos smegenų serotonino sistemą. Serotonino sistemos sutrikimai laikomi svarbiu depresijos ir giminingų ligų išsivystymo veiksniu.

Citalopram Vitabalans vartojamas depresijos, panikos sutrikimams (stipraus nerimo priepuoliams) su agorafobija ar be jos, obsesiniam - kompulsiniam sutrikimui (pasireiškiančiam įkyriomis mintimis ir veiksmais) gydyti bei depresijos atkryčių ir pasikartojimų profilaktikai.

2. Kas žinotina prieš vartojant Citalopram Vitabalans

Citalopram Vitabalans vartoti negalima
• jeigu yra alergija citalopramui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
• jei Jūs kartu vartojate arba pastarąsias 14 dienų vartojote MAO inhibitorius (pvz., moklobemidą (vartojamą depresijai gydyti) ar selegiliną (vartojamą Parkinsono ligai gydyti). Gydymas MAO inhibitoriais turi būti nutraukiamas bent prieš 14 dienų iki Citalopram Vitabalans vartojimo pradžios. Gydymas Citalopram Vitabalans turi būti nutraukiamas bent prieš septynias dienas iki MAO inhibitorių vartojimo pradžios;
• jei Jūs vartojate linezolidą (antibiotiką), nebent galima atidi Jūsų kraujospūdžio priežiūra ir stebėsena.
• jei Jūs vartojate pimozidą (antibiotiką)
• jeigu Jums yra paveldėtų arba praeityje pasireiškusių nenormalaus širdies ritmo epizodų (matomų EKG; tyrimas, kurio metu įvertinama kaip funkcionuoja Jūsų širdis);
• jeigu vartojate vaistų nuo širdies ritmo sutrikimų arba vaistų, kurie gali įtakoti Jūsų širdies ritmą. Taip pat skaitykite skyrių „Kiti vaistai ir Citalopram Vitabalans“.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Citalopram Vitabalans.

Jeigu Jus vargina bet kokia kita būklė arba liga, prašom apie tai pasakyti gydytojui, nes ši informacija jam gali būti svarbi. Gydytojui labai svarbu pasakyti:
• jeigu sergate diabetu (žr. skyrių “Kiti vaistai ir Citalopram Vitabalans”);
• jeigu Jums taikoma elektrotraukulių terapija;
• jeigu Jūs sergate psichoze ar anksčiau kentėjote nuo manijos (pakylėtos nuotaikos ar susijaudinimo, sukeliančių neįprastą elgesį). Citalopram Vitabalans vartojimas turi būti nutrauktas, jei Jums prasideda manijos fazė. Dėl to pasitarkite su gydytoju.
• jeigu sergate kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimu;
• jeigu Jums lengvai atsiranda kraujosruvos ar pradedate kraujuoti (žr. skyrių “Kiti vaistai ir Citalopram Vitabalans”);
• jeigu sergate epilepsija. Jeigu atsiras traukulių arba jie padažnės, gydymą Citalopram Vitabalans reikia nutraukti. Pasitarkite su savo gydytoju.
• jeigu Jums yra ar yra buvę širdies problemų arba jeigu Jums neseniai buvo širdies smūgis;
• jeigu poilsio metu Jums yra sulėtėjęs širdies ritmas ir (arba) manote, kad Jums gali būti sumažėjęs druskų kiekis kaip ilgo sunkaus viduriavimo ir vėmimo arba diuretikų (vandens šalinimą skatinančių tablečių) vartojimo pasekmė;
• jeigu stojantis pagreitėja ar tampa nereguliarus širdies ritmas, alpstate, susmunkate arba Jums svaigsta galva; tai gali būti ženklas, kad Jūsų širdies ritmas nėra normalus.

Gydymo pradžioje kai kurie pacientai gali jausti padidėjusį nerimą, kuris pranyks toliau tęsiant gydymą. Dėl to labai svarbu tiksliai laikytis gydytojo nurodymų ir nenutraukti gydymo bei nekeisti dozės nepasitarus su gydytoju.

Mintys apie savižudybę ir depresijos sunkėjimas ar nerimo sutrikimas
Jei Jūs sergate depresija ir/ar nerimo sutrikimu, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Šie ketinimai gali sustiprėti pradėjus vartoti antidepresantus, nes visų šių vaistų poveikio pasireiškimui reikia laiko, paprastai apie dviejų savaičių, bet kartais daugiau.

Yra didesnė tikimybė, kad  Jums kils tokių minčių:
• jeigu Jums anksčiau buvo kilę minčių apie žalojimąsi arba savižudybę;
• jeigu Jūs esate jaunuolis. Klinikinių tyrimų duomenys parodė padidėjusią savižudiško elgesio riziką suaugusiesiems, jaunesniems nei 25 metai, ir tokios psichinės būklės, kuri buvo gydyta antidepresantais.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.
Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.
Tokie simptomai kaip nerimastingumas ar sunkumas ramiai sėdėti ar stovėti taip pat gali pasireikšti pirmosiomis gydymo savaitėmis. Jei jaučiate šiuos simptomus, skubiai praneškite savo gydytojui.

Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų
Citalopram Vitabalans paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams. Taip pat turite žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės medikamentų, padidėja šalutinio poveikio, pavyzdžiui, bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Citalopram Vitabalans jaunesniems kaip 18 metų pacientams, jeigu, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Citalopram Vitabalans jaunesniam  nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Citalopram Vitabalans, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš anksčiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Citalopram Vitabalans poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

Kiti vaistai ir Citalopram Vitabalans
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Labai svarbu pasakyti savo gydytojui ar vaistininkui, jeigu vartojate bent vieną iš šių vaistų:
• MAO inhibitorių (vaistai nuo depresijos ir Parkinsono ligos) (žr. skyrių “Citalopram Vitabalans vartoti negalima”);
• linezolido (antibiotiko) (žr. skyrių “Citalopram Vitabalans vartoti negalima”);
• pimozido (antibiotiko) (žr. skyrių “Citalopram Vitabalans vartoti negalima”);
• metoprololio (vartojamo dideliam kraujospūdžiui gydyti);
• cimetidino (vaisto nuo skrandžio opaligės);
• ličio ir triptofano (vartojamų sergant maniakine depresija);
• imipramino ir desipramino (vaistai depresijai gydyti);
• sumatriptano ir kitų tripatnų (vaistai nuo migrenos);
• tramadolio (vaistai nuo skausmo).

Gydymas Citalopram Vitabalans gali sutrikdyti gliukozės koncentracijos kraujyje kontrolę. Gali reikėti pakoreguoti insulino ir/ar geriamųjų hipoglikeminių vaistų dozes.

Kaip ir su kitais SSRI antidepresantais, Citalopram Vitabalans sąveikos su neuroleptikais galimybė negali būti atmesta.
Citalopram Vitabalans gali sukelti kraujavimą (pvz., odos ir gleivinės). Kartu vartojami vaistai, didinantys kraujavimo riziką, pvz., antikoaguliantai (vaistai, skirti apsisaugoti nuo kraujo krešulių, pvz., varfarinas), salicilo rūgšties dariniai (pvz., acetilsalicilo rūgštis), NVNU (vaistai, skirti uždegimui ir skausmui gydyti), dipiridamolis, tiklopidinas, atipiniai antipsichotikai (pvz., risperidonas), fenotiazinai (pvz., chlorpromazinas) ar tricikliai antidepresantai (pvz., imipraminas), gali padidinti šią riziką.

Citalopram Vitabalans neturėtų būti vartojamas kartu su žoliniais preparatais, kurių sudėtyje yra jonažolės (Hypericum perforatum), nes jų derinys gali padidinti šalutinio poveikio riziką.
NEVARTOKITE Citalopram Vitabalans, jeigu jau vartojate vaistų nuo širdies ritmo sutrikimų arba vaistų, kurie gali įtakoti Jūsų širdies ritmą, pvz., IA ir III klasės antiaritmikų, antipsichozinių vaistų (pvz., fentiazino darinių, pimozido, haloperidolio), triciklių antidepresantų, tam tikrų antimikrobinių vaistų (pvz., sparfloksacino, moksifloksacino, eritromicino IV, pentamidino, antimaliarinių vaistų, ypač halofantrino), tam tikrų antihistamininių preparatų (astemizolo, mizolastino). Jeigu Jums dėl to kyla klausimų, pasitarkite su savo gydytoju.

Citalopram Vitabalans vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
Citalopram Vitabalans negalima vartoti kartu su alkoholiu, nes alkoholis gali įtakoti Citalopram Vitabalans veikimą. Citalopram Vitabalans tabletes galima vartoti su maistu arba be jo, užsigeriant skysčiu.

Vaisingumas, nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Jeigu esate nėščia ar planuojate pastoti, pasakykite gydytojui.
Citalopram Vitabalans vartojimo nėštumo metu patirties yra mažai. Nevartokite Citalopram Vitabalans nėštumo metu, nebent tai Jums nurodė Jūsų gydytojas.
Ką tik gimusiems ar praėjus mažai laiko po gimimo naujagimiams, kurių motinos vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu vartojo tokios pat grupės, kuriai priklauso ir Citalopram Vitabalans, vaistus, aprašyti tokie simptomai: kvėpavimo problemos, melsva oda, traukuliai, kūno temperatūros pokyčiai, mitybos problemos, vėmimas, maža gliukozės koncentracija kraujyje, sustingę ar suglebę raumenys, gyvesni refleksai, drebulys, nervingumas, irzlumas, letargija, nuolatinis verkimas, mieguistumas ir miego sunkumai. Jei vos gimusiam Jūsų kūdikiui pasireiškia kuris nors iš šių simptomų, nedelsdami susisiekite su savo gydytoju.
Būkite tikra, kad Jūsų akušeris ir/ar gydytojas yra informuoti, kad jūs vartojate Citalopram Vitabalans. Vartojami nėštumo metu, ypač 3 paskutinius nėštumo mėnesius, tokie vaistai kaip Citalopram Vitabalans gali padidinti rimtos būklės, vadinamos naujagimių persistuojančia plaučių hipertenzija, kai naujagimis greičiau kvėpuoja ir pradeda mėlti, riziką. Šie simptomai paprastai pasireiškia per pirmąsias 24 valandas po gimimo. Jei Jūsų kūdikiui taip atsitinka, nedelsdami susisiekite su savo akušeriu ir/ar gydytoju.
Citalopramas patenka į motinos pieną. Yra poveikio kūdikiui rizika. Jeigu žindote, nevartokite Citalopram Vitabalans, nebent tai Jums nurodė Jūsų gydytojas.
Tyrimai su gyvūnais parodė, kad citalopramas gali turėti įtakos sėklos kokybei. Teoriškai tai gali įtakoti vaisingumą, tačiau poveikis žmogaus vaisingumui iki šiol nebuvo nustatytas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Citalopramas gali veikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Kol nežinote, kaip Jus veikia Citalopram Vitabalans, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų. Atidžiai perskaitykite pakuotės lapelį. Jeigu abejojate, pasitarkite su savo gydytoju, slaugytoju ar vaistininku.

3. Kaip vartoti Citalopram Vitabalans

Citalopram Vitabalans visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Citalopramas turi būti vartojamas po vienkartinę dozę per burną, rytą arba vakare. Tabletės gali būti vartojamos su maistu arba be jo, užsigeriant skysčiu. Tabletę galima dalyti į dvi lygias dalis.

Jeigu manote, kad Citalopram Vitabalans tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusieji

Depresija
Įprasta dozė yra 20 mg per parą. Jūsų gydytojas gali dozę padidinti daugiausiai iki 40 mg per parą. Po gydymo pradžios antidepresinio poveikio reikia tikėtis mažiausiai po dviejų savaičių. Kai pacientas nebejaučia simptomų, gydymas dar turi būti tęsiamas 4-6 mėnesius.

Panikos sutrikimas
Pirmąją savaitę pradinė paros dozė yra 10 mg prieš padidinant iki 20-30 mg per parą. Pradinis terapinis poveikis paprastai matomas po 2-4 savaičių. Jūsų gydytojas gali dozę padidinti daugiausiai iki 40 mg per parą.

Pilnam terapiniam atsakui pasireikšti gali prireikti iki 3 mėnesių. Gali būti būtina gydymą tęsti keletą mėnesių.

Obsesinis – kompulsinis sutrikimas
Pradinė vienkartinė dozė yra 20 mg per parą. Jūsų gydytojas gali dozę padidinti daugiausiai iki 40 mg per parą. Pradinis terapinis poveikis paprastai matomas po 2 – 4 savaičių ir dar didesnis pagerėjimas jaučiamas, kai gydymas tęsiamas toliau.

Profilaktinis gydymas
Gydymo laikotarpis yra individualus, paprastai trunkantis metus. Gydymo nutraukimas turi būti atidžiai stebimas, kad būtų išvengta atkryčio.

Inkstų funkcijos susilpnėjimas
Gydytojas gali paskirti mažesnę dozę nei aprašytą anksčiau.

Kepenų funkcijos susilpnėjimas
Pacientus, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, rekomenduojama pradėti gydyti puse įprastinės rekomenduojamos dozės.
Pacientai, kurie turi kepenų nusiskundimų, neturėtų vartoti didesnės kaip 20 mg dozės per parą.

Senyvi (vyresni kaip 65 metų) pacientai
Pradinė dozė turėtų būti sumažinta iki pusės įprastinės rekomenduojamos dozės, pvz., 10-20 mg per parą. Paprastai senyviems pacientams dozė neturėtų viršyti 20 mg per parą.

Vaikai ir jaunesni kaip 18 metų paaugliai
Vaikams ir paaugliams iki 18 metų Citalopram Vitabalans vartoti paprastai negalima. Daugiau informacijos pateikta 2 skyriuje.

Pavartojus per didelę Citalopram Vitabalans dozę
Jei Jūs išgėrėte didesnę nei paskirtą dozę, nedelsdami susisiekite su gydytoju arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyriumi.
Perdozavimo požymiai gali būti: traukuliai, greitas širdies plakimas, mieguistumas, širdies elektrinio aktyvumo pokyčiai, sąmonės netekimas, vėmimas, drebulys, kraujospūdžio pokyčiai, nereguliarus širdies plakimas, širdies ritmo pokyčiai, šleikštulys (pykinimas), serotonino sindromas, susijaudinimas, galvos svaigimas, padidėję akių vyzdžiai (vyzdžių išsiplėtimas), prakaitavimas, pamėlus oda, per greitas kvėpavimas.

Pamiršus pavartoti Citalopram Vitabalans
Įprastiniu laiku vaistą reikia gerti tik tada, kai ateina kitos dozės vartojimo laikas. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Citalopram Vitabalans
Negalima nutraukti Citalopram Vitabalans vartojimo tol, kol gydytojas neliepė. Gydytojas Jums patars kaip keletą savaičių palaipsniui mažinti dozę.
Nustojus vartoti Citalopram Vitabalans, ypač staiga, gali atsirasti nutraukimo simptomų. Pavojus didesnis, kai Citalopram Vitabalans buvo vartojamas ilgai ar didelėmis dozėmis arba jei dozė mažinama per greitai.

Nutraukimo simptomai: svaigulys (stabilumo arba pusiausvyros praradimas), dilgsėjimas, deginimo arba (rečiau) elektros iškrovos pojūtis, miego sutrikimas (vaizdingi ar gąsdinantys sapnai, sunkumas užmigti), nerimas, galvos skausmas, silpnumo jausmas (pykinimas), prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą naktį), vėmimas, nerimastingumas ar sujaudinimas, drebulys (virpėjimas), sumišimas ar orientacijos praradimas, jausmingumas ar irzlumas, viduriavimas (paleisti viduriai), regėjimo sutrikimas, virpantis ar smarkus širdies plakimas (palpitacija).
Daugumai žmonių pasireiškia lengvi simptomai, kurie patys išnyksta per dvi savaites. Tačiau jei Jums pasireiškė sunkūs nutraukimo simptomai nustojus vartoti Citalopram Vitabalans, pasakykite savo gydytojui. Gydytojas gali paprašyti Jūsų vėl toliau vartoti tabletes ir dozę mažinti dar lėčiau.

Jei esate susirūpinęs dėl nutraukimo simptomų nustojus vartoti Citalopram Vitabalans, kreipkitės į savo gydytoją.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Dažniausiai pasireiškiantys šalutiniai poveikiai, tokie kaip pykinimas, mieguistumas, sausumas burnoje ir prakaitavimas yra lengvi ir daugeliu atveju išnyksta per pirmas gydymo savaites.

Praneškite savo gydytojui arba vykite į artimiausią ligoninę, jeigu Jums gydymo metu pasireiškė bent vienas iš toliau išvardytų šalutinių reiškinių:
- odos, liežuvio, lūpų ar veido patinimas, kvėpavimo ar rijimo pasunkėjimas (alerginė reakcija);
- didelis karščiavimas, drebulys, nevalingi raumenų susitraukinėjimai ir nerimas. Tai gali būti retai pasireiškiančio sutrikimo, vadinamo serotonino sindromu, požymiai.
- greitas, nereguliarus širdies ritmas, alpimas; tai gali būti gyvybei pavojingos būklės, vadinamos Torsade de Pointes, simptomai.
- elgesio pokyčiai: jei esate pakilios nuotaikos arba per daug susijaudinęs.
- nuovargis, sumišimas ir raumenų trūkčiojimas. Tai gali būti mažos natrio koncentracijos kraujyje požymis.

Gydymą Citalopram Vitabalans reikia skubiai nutraukti.
Šie žemiau išvardyti nepageidaujami reiškiniai gali pasireikšti:

Labai dažni (pasireiškia daugiau nei 1 pacientui iš 10)
Mieguistumas, miego sutrikimai, burnos džiūvimas, šleikštulys (pykinimas) padidėjęs prakaitavimas

Dažni (pasireiškia 1- 10  pacientų iš 100)
Apetito praradimas, svorio netekimas, susijaudinimas, sumažėjęs lytinis potraukis, nerimas, nervingumas, sumišimas, moterims: negalėjimas pasiekti orgazmo, nenormalūs sapnai, drebulys, odos dilgčiojimas, galvos svaigimas, dėmesio sutrikimas, spengimas ausyse (tinitas), žiovulys, viduriavimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, niežulys, raumenų ir sąnarių skausmas, vyrams: problemos su ejakuliacija ir erekcija, nuovargis.

Nedažni (pasireiškia 1- 10  pacientų iš 1 000)
Padidėjęs apetitas, padidėjęs kūno svoris, agresija, asmenybės praradimo pojūtis, haliucinacijos, manija, alpulys, išsiplėtę akių vyzdžiai (tamsus akių vidurys), dažnas širdies plakimas, retas širdies plakimas, dilgėlinė, plikimas, bėrimas, raudonų ar purpurinių dėmių ant odos atsiradimas (purpura), padidėjęs odos jautrumas saulės spinduliams, sunkumai šlapinantis, kraujavimas iš makšties, rankų ir kojų tinimas.  

Reti (pasireiškia 1-10 pacientų iš 10 000)
Sumažėjęs natrio kiekis kraujyje, traukuliai, nevalingi judesiai, skonio pojūčio sutrikimai, kraujavimas, hepatitas, karščiavimas.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)
Mintys apie savęs žalojimą ar savižudybę (žr. skyrių “Specialių atsargumo priemonių reikia”).

Padidėjęs kraujavimas ar mėlynių atsiradimas dėl sumažėjusio trombocitų kiekio kraujyje, bėrimas (padidėjęs jautrumas), stiprios ir greitos alerginės reakcijos (anafilaksinė reakcija), netinkama antidiurezinio hormono (ADH) sekrecija, sumažėjusi kalio koncentracija kraujyje (pasireiškia odos ir gleivinių patinimu), panikos priepuoliai, griežimas dantimis serotonino sindromas, judėjimo sutrikimai dėl tam tikrų nervų laidumo sutrikimo, nevalingi raumenų judesiai (akatizija), sutrikę judesiai, sutrikęs regėjimas, širdies elektrinio ciklo pakitimai (QT intervalo pailgėjimas, skilvelių aritmija), žemas kraujospūdis (pvz., atsistojant), kraujavimas iš nosies, kraujavimas iš virškinamojo trakto (įskaitant kraujavimą iš tiesiosios žarnos), nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų rodmenys, kraujo išsiliejimas odoje arba gleivinėje (ekchimozės), odos ir gleivinių patinimas, metroragija moterims (kraujavimas ne mėnesinių metu), skausminga/nuolatinė erekcija vyrams, pieno išsiskyrimas iš krūtų vyrams.
Pacientams, vartojantiems šios grupės vaistinius preparatus padidėja kaulų lūžių rizika.

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. Kaip laikyti Citalopram Vitabalans

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Pastebėjus tablečių matomų gedimo požymių, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Citalopram Vitabalans sudėtis

Tablečių branduolys:
- Veiklioji medžiaga yra citalopramas (hidrobromido pavidalu). Kiekvienoje tabletėje yra 20 mg arba 40 mg citalopramo (hidrobromido pavidalu).
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, manitolis (E421), bevandenis koloidinis silicio dioksidas ir magnio stearatas.

Tablečių plėvelė:

Polidekstrozė, hipromeliozė, titano dioksidas ir makrogolis.
Citalopram Vitabalans išvaizda ir kiekis pakuotėje

Citalopram Vitabalans tablečių išvaizda:
20 mg: Balta, apvali, išgaubta 8 mm skersmens tabletė, su vagele, vienoje jos pusėje įspausta „2“.
40 mg: Balta, apvali, išgaubta 10 mm skersmens tabletė, su vagele, vienoje jos pusėje įspausta „4“.

Pakuotės dydžiai:
20 mg: 10, 14, 20, 30, 60 ir 100 tablečių.
40 mg: 10, 14, 20, 30, 60 ir 100 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Vitabalans Oy
Varastokatu 8
FI-13500 Hämeenlinna
Suomija
Tel: +358 (3) 615600
Faks: +358 (3) 6183130

Šis vaistinis preparatas yra registruotas valstybėse narėse Europos ekonominėje erdvėje šiais pavadinimais: Citalopram Vitabalans (Čekija, Vokietija, Danija, Estija, Suomija, Vengrija, Lietuva, Latvija, Norvegija, Lenkija, Švedija, Slovėnija, Slovakija)

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
Vitabalans UAB
Savanorių pr. 292B-308,
49454 Kaunas, Lietuva
Tel. + 370 37 714392

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-03-15
Šaltinis:VVKT

atgal Atsiliepimai
Citalopram Vitabalans 40mg tabletės N30
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!