prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x

Naujiena!

Remescar Eye Bags & Dark Circles - veiksmingas ir iškart veikiantis kremas, kurį naudojant vos kartą per dieną mažėja maišeliai ir tamsūs ratilai po akimis.

Rodyti daugiau
x

Nemokamas pristatymas, perkant už € 15

Perkant už 15 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
Paieškos pavyzdys: Ibuprofen
detalioji paieška

Vaistas nosiai

Rhino-stas nosies purškalas, 10 ml

Gamintojas
Stada
Vaisto grupė
Nereceptinis

Prekyba nereceptiniais vaistais laikinai sustabdyta.

Pristatymo terminai ir kt.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Rhino-stas nosies purškalas, tirpalas nosies paburkimui mažinti, 10 ml

Ksilometazolino hidrochloridas

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Rhino-stas 1 mg/ml nosies purškalas, tirpalas

2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ RHINO-STAS NOSIES PURŠKALO SUDĖTIS

1 ml tirpalo yra 1 mg ksilometazolino hidrochlorido. Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.

3. VAISTO FORMA

Nosies purškalas, tirpalas. Skaidrus bespalvis tirpalas.

4. KLINIKINĖ INFORMACIJA APIE RHINO-STAS NOSIES PURŠKALĄ

4.1 Terapinės indikacijos
Nosies paburkimo mažinimas peršalus, susirgus vazomotoriniu ar alerginiu rinitu. Rhino-stas skirtas vartoti suaugusiems žmonėms ir mokyklinio amžiaus vaikams.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Jeigu nenurodyta kitaip, suaugusiems ir mokyklinio amžiaus vaikams 1 dozę purškalo Rhino-stas reikia įpurkšti į kiekvieną nosies landą ne daugiau trijų kartų  per dieną, pagal poreikį, priklausomai nuo kiekvieno paciento jautrumo ir  klinikinio atsako. Rhino-stas reikia vartoti ne ilgiau kaip 5 dienas, išskyrus tuos atvejus,
kai gydytojas nurodė kitaip. Atnaujinti preparato vartojimą galima tik po keleto dienų. Kiek laiko gydyti vaiką, visada reikia pasitarti su gydytoju. Lėtinę slogą galima gydyti tik stebint gydytojui, nes yra nosies gleivinės
atrofijos pavojus.

4.3 Kontraindikacijos
Rhino-stas draudžiama vartoti:
- kai yra padidėjęs jautrumas purškalo veikliajai arba pagalbinėms
medžiagoms;
- kai yra ,,sausas" nosies gleivinės uždegimas, kurio metu ją padengia šašas (sausasis rinitas);
- jaunesniems kaip 6 metų vaikams;
- nėščioms moterims ir žindymo laikotarpiu (žr 4.6 skyrių).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Rhino-stas galima vartoti tik gydytojui atidžiai įvertinus laukiamos naudos  ir galimo pavojaus santykį, jeigu pacientas:
- vartoja monoamino oksidazės inhibitorius (MAO inhibitorius) arba kitus kraujospūdį didinti galinčius vaistus.
- serga glaukoma, ypač uždaro kampo.
- serga sunkia širdies ir kraujagyslių liga (pvz., vainikinių kraujagyslių ligomis, hipertenzija).
- serga feochromocitoma.
- serga liga, kai yra sutrikęs metabolizmas (pvz., hipertiroidizmas, diabetas).
Simpatomimetiniai dekongestantai gali sukelti reaktyviąją nosies gleivinės  hiperemiją, ypač jei preparatas vartotas ilgai arba buvo perdozuotas. Šio grįžtamojo nosies gleivinės paburkimo sukelto kvėpavimo takų
susiaurėjimo pasekmėje gali tekti vartoti vaistą pakartotinai ar net nuolat. Ilgainiui gali pasireikšti nuolatinis (chroniškas) nosies gleivinės paburkimas (medikamentinis rinitas) ir galiausiai net nosies gleivinės
atrofija (ozena). Nesunkiais atvejais patariama nutraukti simpatomimetinio preparato vartojimą  į vieną nosies landą ir tęsti vartojimą į kitą, kad būtų užtikrintas bent  dalinis kvėpavimas per nosį. Rhino-stas sudėtyje yra konservanto benzalkonio chlorido, kuris vartojant vietiškai dirgina, gali sukelti gleivinės ar odos reakcijų.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Rhino-stas vartojant kartu su tranilcipromino tipo MAO inhibitoriais arba tricikliais antidepresantais dėl šių vaistų poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai gali padidėti kraujospūdis.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Ksilometazoliną draudžiama vartoti nėščioms moterims, nes nenustatyta, ar preparatas saugus vaisiui. Nevartoti ksilometazolino žindymo laikotarpiu, nes nenustatyta, ar jis išsiskiria su motinos pienu.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Ilgai arba didelėmis dozėmis vartojant vaistus nuo slogos, kurių sudėtyje yra ksilometazolino, negalima paneigti, kad nepasireikš poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai. Jeigu šis poveikis pasireiškė, gali sutrikti
gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus.

4.8 Nepageidaujamas Rhino-stas purškalo nosiai poveikis
Kvėpavimo organų sistema
Rhino-stas, ypač jautriems pacientams, gali sukelti laikiną lengvo laipsnio dirginimą (nosies gleivinės deginimą arba sausumą). Pavieniais atvejais, pasibaigus paburkimą mažinančiam vaisto poveikiui, gali
pasireikšti grįžtamasis nosies gleivinės paburkimas (reaktyvioji hiperemija). Ilgai, dažnai ir (arba) didelėmis dozėmis vartojant ksilometazoliną gali  pasireikšti nosies gleivinės deginimas arba sausumas ir pasunkėti gleivinės paburkimas (medikamentinis rinitas). Šis poveikis gali pasireikšti po 5 vartojimo dienų ir, tęsiant gydymą, gali sukelti pastovų (negrįžtamą) nosies gleivinės pažeidimą, kurio metu gleivinę padengia šašas (sausąjį rinitą).

Nervų sistema
Retais ir pavieniais atvejais pasireiškė galvos skausmas, nerimas, nervingumas, nemiga arba nuovargis.

Širdies ir kraujagyslių sistema
Retais ir pavieniais atvejais į nosį vartojamas preparatas sukėlė sisteminį  simpatomimetinį poveikį, pvz., širdies plakimą, pulso padažnėjimą arba kraujospūdžio padidėjimą.

4.9 Rhino-stas perdozavimas
a) Perdozavus arba atsitiktinai nurijus vaisto gali pasireikšti šie simptomai:
Vyzdžių išsiplėtimas, pykinimas, vėmimas, cianozė, karščiavimas, traukuliai, tachikardija, širdies aritmija, kolapsas, širdies sustojimas, hipertenzija, plaučių edema, kvėpavimo sutrikimai, protinės veiklos sutrikimai.
Be to, gali vystytis CNS veiklos slopinimas, pasireiškiantis mieguistumu, sumažėjusia kūno temperatūra, bradikardija, kraujospūdžio sumažėjimu kaip šoko atveju, kvėpavimo sustojimu ir koma.

b) Perdozavimo gydymas
Duoti aktyvuotos anglies, plauti skrandį, duoti kvėpuoti deguonies. Kraujospūdžiui mažinti į veną lėtai švirkšti 5 mg fentolamino, ištirpinto fiziologiniame tirpale, arba duoti išgerti 100 mg fentolamino. Kraujagysles
sutraukiančius preparatus vartoti draudžiama. Jei reikia, skirti karščiavimą mažinantį ir traukulius slopinantį gydymą.

5. FARMAKOLOGINĖS RHINO-STAS NOSIES PURŠKALO SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – simpatomimetikai, ATC kodas - R01AA07. Ksilometazolinas (imidazolino darinys) yra alfa-adrenerginis simpatomimetinis preparatas. Dėl kraujagysles sutraukiančio poveikio mažina gleivinės paburkimą. Paprastai poveikis prasideda per 5-10 minučių, dėl sumažėjusio paburkimo palengvėja kvėpavimas pro nosį ir pagerėja sekreto pasišalinimas (drenažas).

5.2 Farmakokinetinės savybės
Farmakokinetiniai tyrimai žmonėms neatlikti. Vartojant preparato į nosį, absorbuoto vaisto kiekis retkarčiais gali būti pakankamas sukelti sisteminiam poveikiui (pvz., centrinei nervų bei širdies  ir kraujagyslių sistemoms).

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
a) Ūminis toksinis poveikis
Ūminio toksinio poveikio tyrimai atlikti įvairių rūšių gyvūnams preparatą  vartojant įvairiais būdais. Dažniausiai pasireiškė širdies aritmijos,  drebulys, neramumas, toniniai-kloniniai traukuliai, padidėję refleksai,
dusulys ir ataksija.

b) Poūmis ir lėtinis toksinis poveikis
Atlikti 3 mėnesius trukę toksinio kartotinių dozių poveikio žiurkėms (6, 20 ir 60 mg/kg per parą) ir šunims (1, 3 ir 10 mg/kg per parą) tyrimai. Tyrimų, atliktų su žiurkėmis, metu visų dozių grupėse pasitaikė mirties
atvejų, žiurkės blogiau ėdė ir sumažėjo svorio augimas, o gavusiuju 60 mg/kg  per parą grupėje,nežymiai sumažėjo cukraus koncentracija kraujyje. Nustatyti histologiniai pakitimai rodė hipertenziją ir sumažėjusį kraujagyslių intimos elastingumą. Tarp išgyvenusių gyvūnų sutrikimų nebuvo nustatyta tik grupėje, gavusioje 6 mg/kg per parą. Visų dozių grupėse šunims nustatyti laboratorinių tyrimų rodmenų (GPT, KFK,
LDH) ir elektrokardiogramų pakitimai, o kai kurie 3 mg/kg per parą gavę gyvūnai mirė ir sumažėjo jų svoris. Didžiausios dozės grupėje nustatyti širdies, inkstų, kepenų ir virškinimo trakto veiklos sutrikimai. Manoma, kad nuo dozės priklausomus funkcinius ir morfologinius sutrikimus sukėlė ilgalaikis kraujagyslių susiaurėjimas.
Lėtinio ksilometazolino sukeliamo toksinio poveikio tyrimai su gyvūnais neatlikti.

c) Genotoksinis bei kancerogeninis poveikis
Mutageniniai Ames ir pelių mikrobranduolių testai buvo neigiami. Ksilometazolino ilgalaikio vartojimo kancerogeninio poveikio tyrimai neatlikti.

d) Toksinis poveikis dauginimosi funkcijai
Ksilometazolino poveikis dauginimosi funkcijai ištirtas nepakankamai.  Vartojant preparatą organogenezės laikotarpiu, sumažėjo žiurkių embrionų svoris (intrauterinio augimo sulėtėjimas). Po intraveninės preparato injekcijos jūrų kiaulytėms ir triušiams buvo nustatytas gimdymo veiklą skatinantis poveikis. Nenustatyta, ar saugu vartoti preparatą nėščiom moterims ir žindyvėms. 207 tirtoms moterims pirmais trimis nėštumo mėnesiais vartojusioms preparatą  apsigimimų nepadaugėjo (5 iš 207). Nenustatyta, ar preparatas išsiskiria su motinos pienu.

6. RHINO-STAS NOSIES PURŠKALO FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Benzalkonio chloridas, citrinų rūgštis monohidratas, glicerolis, natrio citratas dihidratas, išgrynintas vanduo.

6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nežinomi.

6.3 Tinkamumo laikas
3 metai.

6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.

6.5 Pakuotė ir jos turinys
Stiklinis butelis, purkštukas ir antgalis. Pakuotėje yra 10 ml tirpalo.

6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu bei jo likučių naikinimo instrukcija
Specialių reikalavimų nėra.

7. RHINO-STAS NOSIES PURŠKALO REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS

STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
61118 Bad Vilbel
Vokietija

Rhino-stas gamybos licencijos turėtojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas
STADA Arzneimittel AG,
Stadastrasse 2-18,
61118 Bad Vilbel,
Vokietija

Rhino-stas nosies purškalas, 10 ml vartojimas

Jeigu nenurodyta kitaip, suaugusiems ir mokyklinio amžiaus vaikams 1 dozę purškalo Rhino-stas reikia įpurkšti į kiekvieną nosies landą ne daugiau trijų kartų per dieną, pagal poreikį, priklausomai nuo kiekvieno paciento jautrumo ir klinikinio atsako. Rhino-stas reikia vartoti ne ilgiau kaip 5 dienas, išskyrus tuos atvejus, kai gydytojas nurodė kitaip. Atnaujinti preparato vartojimą galima tik po keleto dienų. Kiek laiko gydyti vaiką, visada reikia pasitarti su gydytoju. Lėtinę slogą galima gydyti tik stebint gydytojui, nes yra nosies gleivinės atrofijos pavojus.

Jūsų atsiliepimai apie "Rhino-stas nosies purškalas, 10 ml" produktą

Vaistai nosiai

23 grįžti atgal
rhino stas

Rhino-stas nosies purškalas, 10 ml

Vaistas nosiai

Pristatymo terminai ir kt.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

atgal Informacinis lapelis
Rhino-stas nosies purškalas, 10 ml

Rhino-stas nosies purškalas, tirpalas nosies paburkimui mažinti, 10 ml

Ksilometazolino hidrochloridas

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Rhino-stas 1 mg/ml nosies purškalas, tirpalas

2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ RHINO-STAS NOSIES PURŠKALO SUDĖTIS

1 ml tirpalo yra 1 mg ksilometazolino hidrochlorido. Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.

3. VAISTO FORMA

Nosies purškalas, tirpalas. Skaidrus bespalvis tirpalas.

4. KLINIKINĖ INFORMACIJA APIE RHINO-STAS NOSIES PURŠKALĄ

4.1 Terapinės indikacijos
Nosies paburkimo mažinimas peršalus, susirgus vazomotoriniu ar alerginiu rinitu. Rhino-stas skirtas vartoti suaugusiems žmonėms ir mokyklinio amžiaus vaikams.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Jeigu nenurodyta kitaip, suaugusiems ir mokyklinio amžiaus vaikams 1 dozę purškalo Rhino-stas reikia įpurkšti į kiekvieną nosies landą ne daugiau trijų kartų  per dieną, pagal poreikį, priklausomai nuo kiekvieno paciento jautrumo ir  klinikinio atsako. Rhino-stas reikia vartoti ne ilgiau kaip 5 dienas, išskyrus tuos atvejus,
kai gydytojas nurodė kitaip. Atnaujinti preparato vartojimą galima tik po keleto dienų. Kiek laiko gydyti vaiką, visada reikia pasitarti su gydytoju. Lėtinę slogą galima gydyti tik stebint gydytojui, nes yra nosies gleivinės
atrofijos pavojus.

4.3 Kontraindikacijos
Rhino-stas draudžiama vartoti:
- kai yra padidėjęs jautrumas purškalo veikliajai arba pagalbinėms
medžiagoms;
- kai yra ,,sausas" nosies gleivinės uždegimas, kurio metu ją padengia šašas (sausasis rinitas);
- jaunesniems kaip 6 metų vaikams;
- nėščioms moterims ir žindymo laikotarpiu (žr 4.6 skyrių).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Rhino-stas galima vartoti tik gydytojui atidžiai įvertinus laukiamos naudos  ir galimo pavojaus santykį, jeigu pacientas:
- vartoja monoamino oksidazės inhibitorius (MAO inhibitorius) arba kitus kraujospūdį didinti galinčius vaistus.
- serga glaukoma, ypač uždaro kampo.
- serga sunkia širdies ir kraujagyslių liga (pvz., vainikinių kraujagyslių ligomis, hipertenzija).
- serga feochromocitoma.
- serga liga, kai yra sutrikęs metabolizmas (pvz., hipertiroidizmas, diabetas).
Simpatomimetiniai dekongestantai gali sukelti reaktyviąją nosies gleivinės  hiperemiją, ypač jei preparatas vartotas ilgai arba buvo perdozuotas. Šio grįžtamojo nosies gleivinės paburkimo sukelto kvėpavimo takų
susiaurėjimo pasekmėje gali tekti vartoti vaistą pakartotinai ar net nuolat. Ilgainiui gali pasireikšti nuolatinis (chroniškas) nosies gleivinės paburkimas (medikamentinis rinitas) ir galiausiai net nosies gleivinės
atrofija (ozena). Nesunkiais atvejais patariama nutraukti simpatomimetinio preparato vartojimą  į vieną nosies landą ir tęsti vartojimą į kitą, kad būtų užtikrintas bent  dalinis kvėpavimas per nosį. Rhino-stas sudėtyje yra konservanto benzalkonio chlorido, kuris vartojant vietiškai dirgina, gali sukelti gleivinės ar odos reakcijų.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Rhino-stas vartojant kartu su tranilcipromino tipo MAO inhibitoriais arba tricikliais antidepresantais dėl šių vaistų poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai gali padidėti kraujospūdis.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Ksilometazoliną draudžiama vartoti nėščioms moterims, nes nenustatyta, ar preparatas saugus vaisiui. Nevartoti ksilometazolino žindymo laikotarpiu, nes nenustatyta, ar jis išsiskiria su motinos pienu.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Ilgai arba didelėmis dozėmis vartojant vaistus nuo slogos, kurių sudėtyje yra ksilometazolino, negalima paneigti, kad nepasireikš poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai. Jeigu šis poveikis pasireiškė, gali sutrikti
gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus.

4.8 Nepageidaujamas Rhino-stas purškalo nosiai poveikis
Kvėpavimo organų sistema
Rhino-stas, ypač jautriems pacientams, gali sukelti laikiną lengvo laipsnio dirginimą (nosies gleivinės deginimą arba sausumą). Pavieniais atvejais, pasibaigus paburkimą mažinančiam vaisto poveikiui, gali
pasireikšti grįžtamasis nosies gleivinės paburkimas (reaktyvioji hiperemija). Ilgai, dažnai ir (arba) didelėmis dozėmis vartojant ksilometazoliną gali  pasireikšti nosies gleivinės deginimas arba sausumas ir pasunkėti gleivinės paburkimas (medikamentinis rinitas). Šis poveikis gali pasireikšti po 5 vartojimo dienų ir, tęsiant gydymą, gali sukelti pastovų (negrįžtamą) nosies gleivinės pažeidimą, kurio metu gleivinę padengia šašas (sausąjį rinitą).

Nervų sistema
Retais ir pavieniais atvejais pasireiškė galvos skausmas, nerimas, nervingumas, nemiga arba nuovargis.

Širdies ir kraujagyslių sistema
Retais ir pavieniais atvejais į nosį vartojamas preparatas sukėlė sisteminį  simpatomimetinį poveikį, pvz., širdies plakimą, pulso padažnėjimą arba kraujospūdžio padidėjimą.

4.9 Rhino-stas perdozavimas
a) Perdozavus arba atsitiktinai nurijus vaisto gali pasireikšti šie simptomai:
Vyzdžių išsiplėtimas, pykinimas, vėmimas, cianozė, karščiavimas, traukuliai, tachikardija, širdies aritmija, kolapsas, širdies sustojimas, hipertenzija, plaučių edema, kvėpavimo sutrikimai, protinės veiklos sutrikimai.
Be to, gali vystytis CNS veiklos slopinimas, pasireiškiantis mieguistumu, sumažėjusia kūno temperatūra, bradikardija, kraujospūdžio sumažėjimu kaip šoko atveju, kvėpavimo sustojimu ir koma.

b) Perdozavimo gydymas
Duoti aktyvuotos anglies, plauti skrandį, duoti kvėpuoti deguonies. Kraujospūdžiui mažinti į veną lėtai švirkšti 5 mg fentolamino, ištirpinto fiziologiniame tirpale, arba duoti išgerti 100 mg fentolamino. Kraujagysles
sutraukiančius preparatus vartoti draudžiama. Jei reikia, skirti karščiavimą mažinantį ir traukulius slopinantį gydymą.

5. FARMAKOLOGINĖS RHINO-STAS NOSIES PURŠKALO SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – simpatomimetikai, ATC kodas - R01AA07. Ksilometazolinas (imidazolino darinys) yra alfa-adrenerginis simpatomimetinis preparatas. Dėl kraujagysles sutraukiančio poveikio mažina gleivinės paburkimą. Paprastai poveikis prasideda per 5-10 minučių, dėl sumažėjusio paburkimo palengvėja kvėpavimas pro nosį ir pagerėja sekreto pasišalinimas (drenažas).

5.2 Farmakokinetinės savybės
Farmakokinetiniai tyrimai žmonėms neatlikti. Vartojant preparato į nosį, absorbuoto vaisto kiekis retkarčiais gali būti pakankamas sukelti sisteminiam poveikiui (pvz., centrinei nervų bei širdies  ir kraujagyslių sistemoms).

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
a) Ūminis toksinis poveikis
Ūminio toksinio poveikio tyrimai atlikti įvairių rūšių gyvūnams preparatą  vartojant įvairiais būdais. Dažniausiai pasireiškė širdies aritmijos,  drebulys, neramumas, toniniai-kloniniai traukuliai, padidėję refleksai,
dusulys ir ataksija.

b) Poūmis ir lėtinis toksinis poveikis
Atlikti 3 mėnesius trukę toksinio kartotinių dozių poveikio žiurkėms (6, 20 ir 60 mg/kg per parą) ir šunims (1, 3 ir 10 mg/kg per parą) tyrimai. Tyrimų, atliktų su žiurkėmis, metu visų dozių grupėse pasitaikė mirties
atvejų, žiurkės blogiau ėdė ir sumažėjo svorio augimas, o gavusiuju 60 mg/kg  per parą grupėje,nežymiai sumažėjo cukraus koncentracija kraujyje. Nustatyti histologiniai pakitimai rodė hipertenziją ir sumažėjusį kraujagyslių intimos elastingumą. Tarp išgyvenusių gyvūnų sutrikimų nebuvo nustatyta tik grupėje, gavusioje 6 mg/kg per parą. Visų dozių grupėse šunims nustatyti laboratorinių tyrimų rodmenų (GPT, KFK,
LDH) ir elektrokardiogramų pakitimai, o kai kurie 3 mg/kg per parą gavę gyvūnai mirė ir sumažėjo jų svoris. Didžiausios dozės grupėje nustatyti širdies, inkstų, kepenų ir virškinimo trakto veiklos sutrikimai. Manoma, kad nuo dozės priklausomus funkcinius ir morfologinius sutrikimus sukėlė ilgalaikis kraujagyslių susiaurėjimas.
Lėtinio ksilometazolino sukeliamo toksinio poveikio tyrimai su gyvūnais neatlikti.

c) Genotoksinis bei kancerogeninis poveikis
Mutageniniai Ames ir pelių mikrobranduolių testai buvo neigiami. Ksilometazolino ilgalaikio vartojimo kancerogeninio poveikio tyrimai neatlikti.

d) Toksinis poveikis dauginimosi funkcijai
Ksilometazolino poveikis dauginimosi funkcijai ištirtas nepakankamai.  Vartojant preparatą organogenezės laikotarpiu, sumažėjo žiurkių embrionų svoris (intrauterinio augimo sulėtėjimas). Po intraveninės preparato injekcijos jūrų kiaulytėms ir triušiams buvo nustatytas gimdymo veiklą skatinantis poveikis. Nenustatyta, ar saugu vartoti preparatą nėščiom moterims ir žindyvėms. 207 tirtoms moterims pirmais trimis nėštumo mėnesiais vartojusioms preparatą  apsigimimų nepadaugėjo (5 iš 207). Nenustatyta, ar preparatas išsiskiria su motinos pienu.

6. RHINO-STAS NOSIES PURŠKALO FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Benzalkonio chloridas, citrinų rūgštis monohidratas, glicerolis, natrio citratas dihidratas, išgrynintas vanduo.

6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nežinomi.

6.3 Tinkamumo laikas
3 metai.

6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.

6.5 Pakuotė ir jos turinys
Stiklinis butelis, purkštukas ir antgalis. Pakuotėje yra 10 ml tirpalo.

6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu bei jo likučių naikinimo instrukcija
Specialių reikalavimų nėra.

7. RHINO-STAS NOSIES PURŠKALO REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS

STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
61118 Bad Vilbel
Vokietija

Rhino-stas gamybos licencijos turėtojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas
STADA Arzneimittel AG,
Stadastrasse 2-18,
61118 Bad Vilbel,
Vokietija

atgal Vartojimas
Rhino-stas nosies purškalas, 10 ml

Rhino-stas nosies purškalas, 10 ml vartojimas

Jeigu nenurodyta kitaip, suaugusiems ir mokyklinio amžiaus vaikams 1 dozę purškalo Rhino-stas reikia įpurkšti į kiekvieną nosies landą ne daugiau trijų kartų per dieną, pagal poreikį, priklausomai nuo kiekvieno paciento jautrumo ir klinikinio atsako. Rhino-stas reikia vartoti ne ilgiau kaip 5 dienas, išskyrus tuos atvejus, kai gydytojas nurodė kitaip. Atnaujinti preparato vartojimą galima tik po keleto dienų. Kiek laiko gydyti vaiką, visada reikia pasitarti su gydytoju. Lėtinę slogą galima gydyti tik stebint gydytojui, nes yra nosies gleivinės atrofijos pavojus.
atgal Atsiliepimai
Rhino-stas nosies purškalas, 10 ml
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!