prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x

Naujiena!

Remescar Eye Bags & Dark Circles - veiksmingas ir iškart veikiantis kremas, kurį naudojant vos kartą per dieną mažėja maišeliai ir tamsūs ratilai po akimis.

Rodyti daugiau
x

Nemokamas pristatymas, perkant už € 15

Perkant už 15 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
Paieškos pavyzdys: Ibuprofen
detalioji paieška

Vaistas nuo peršalimo

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10

Gamintojas
Stada
Vaisto grupė
Nereceptinis

Prekyba nereceptiniais vaistais laikinai sustabdyta.

Pristatymo terminai ir kt.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui nuo peršalimo, N10

Paracetamolis
 
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 7 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1.   Kas yra Grippostad ir kam jis vartojamas
2.   Kas žinotina prieš vartojant Grippostad
3.   Kaip vartoti Grippostad
4.   Galimas šalutinis poveikis
5.   Kaip laikyti Grippostad
6.   Kita informacija

1. KAS YRA GRIPPOSTAD IR KAM JIS VARTOJAMAS

Grippostad vartojamas:
-  silpnam ir vidutinio stiprumo skausmui malšinti,
-  karščiavimui mažinti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GRIPPOSTAD VAISTUS

Grippostad vartoti draudžiama, kuomet yra:
- įgimtas gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas (hemolizinės anemijos pavojus),
- padidėjęs jautrumas paracetamoliui arba bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai,
- jaunesniems nei 10 metų vaikams,
- fenilkotonurija,
- sunkus inkstų veiklos nepakankamumas,
- sunkus kepenų nepakankamumas.

Reikia atsiminti, kad vaistas gali sukelti pavojingą nepageidaujamą poveikį (žr. 4 skyriuje), todėl šio vaisto reikia vartoti atsargiai, t.y. visais atvejais reikia vartoti mažiausią veiksmingą Grippostad dozę ir šio vaisto vartoti kuo trumpiau. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Grippostad negalima vartoti pacientams, sergantiems fenilketonurija, nes šio preparato sudėtyje yra saldiklio asparatamo, kuris organizme virsta fenilalaninu. Pacientams, segantiems fenilketonurija, yra kitos preparato formos be aspartamo. Šio vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės (cukraus), todėl pacientams, sergantiems retu įgimtu metabolizmo sutrikimu aldolazės B stoka, gliukozės-galaktozės malabsorbcija arba netoleruojantiems sacharidų, šio preparato vartoti negalima.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu Jums yra kepenų veiklos sutrikimas (pvz., alkoholizmo, hepatito);
- kai yra inkstų veiklos sutrikimas;
- jeigu Jūs sergante Žilbero sindromu (kepenų funkcijos sutrikimas).

Aukščiau paminėtais atvejais Grippostad 600 mg miltelius geriamajam tirpalui vartoti reikia ypač atsargiai (t.y. didinti laiko tarpą tarp dozių arba mažinti dozę) ir stebint gydytojui. Dėl nerekomenduojamai ilgą laiką dedelėmis dozėmis vartojamų skausmą malšinančių preparatų atsiradusio galvos skausmo slopinti didesnėmis preparato dozėmis negalima. Apskritai, pastovus skausmą malšinančių preparatų vartojimas, ypač kelių skausmą mažinančių medžiagų vartojimas kartu, gali sukelti negrįžtamą nefropatiją ir inkstų nepakankamumo pavojų (analgezinė nefropatija).

Ilgą laiką ir nerekomenduojamomis didelėmis dozėmis vartojus skausmą malšinančių preparatų ir staiga nustojus juos vartoti gali pasireikšti galvos skausmas, nuovargis, raumenų skausmas, nervingumas ir vegetaciniai simptomai. Per kelias dienas šie nutraukimo sukelti simptomai išnyksta. Tuo metu reikia vengti vartoti skausmą malšinančių vaistų ir prieš pradedant juos vėl vartoti reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Yra duomenų, kad kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, Grippostad gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas.

Kitų vaistų vartojimas
Kartu su šiuo vaistu negalima vartoti medikamentų nuo gripo, peršalimo ar slogos, skausmui malšinti arba tokių preparatų, kuriuose yra paracetamolio ar kito nesteroidinio vaisto nuo uždegimo. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, prieš vartodami Grippostad pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kartu vartojant įvairius vaistus, kurie sužadina kepenų fermentus, pvz., kai kuriuos migdomuosius ir preparatus nuo traukulių (pvz., fenobarbitalį, fenitoiną, karbamazepiną) ir rifampiciną, gali padidėti kepenis žalojantis paracetamolio poveikis. Tai taip pat aktualu kartu su šiuo vaistiniu preparatu vartojant  alkoholį. Kartu vartojant paracetamolį ir chloramfenikolį gali žymiai sumažėti chloramfenikolio ekskrecija ir dėl to padidėti šio vaisto toksinis poveikis. Sunku nustatyti paracetamolio ir kumarino darinių sąveikos klinikinę reikšmę. Todėl pacientus, geriančius antikoaguliantų (vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą) ir ilgą laiką vartojančius Grippostad, reikia pastoviai stebėti. Paracetamolį ir AZT (zinovudiną) vartojant kartu padidėja neutropenijos (sumažėja baltųjų kraujo ląstelių kiekis) pavojus. Todėl kartu vartoti AZT ir Grippostad galima tik stebint gydytojui. Kartu vartojant vaistų, lėtinančių maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., propantelino, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali sulėtėti. Kartu vartojant medikamentų, kurie greitina maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., metoklopramido, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali pagreitėti. Šios atsargumo priemonės svarbios ir tuo atveju, jeigu neseniai vartojote kitų vaistų.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims negalima vartoti paracetamolio ilgą laiką, didelėmis dozėmis arba kartu su kitais vaistais, nes nenustatyta, ar šiomis aplinkybėmis vartoti šį preparatą yra saugu. Paracetamolis išsiskiria su motinos pienu. Kadangi iki šiol duomenų apie nepageidaujamą poveikį kūdikiams negauta, žindymo nutraukti dėl paracetamolio vartojimo paprastai nereikia.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus dažniausiai neveikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Grippostad 600 mg miltelių medžiagas
Šio vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės (cukraus), todėl pacientams, sergantiems retu įgimtu metabolizmo sutrikimu aldolazės B stoka, gliukozės-galaktozės malabsorbcija arba netoleruojantiems sacharidų, šio preparato vartoti negalima. Preparato sudėtyje yra medžiagos (aspartamo), iš kurios susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.

3. KAIP VARTOTI GRIPPOSTAD VAISTĄ NUO PERŠALIMO

Preparatas skirtas vartoti vyresniems kaip 10 metų bei daugiau nei 40 kg sveriantiems vaikams ir suaugusiems. Paprastai reikia vartoti 10-15 mg/kg vienkartinę paracetamolio dozę. Didžiausia leistina paracetamolio paros dozė suaugusiems - 4 gramai per parą. Šie nurodymai galioja, jeigu Jūsų gydytojas nenurodė Grippostad vartoti kitaip. Visada vartokite Grippostad tiksliai taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje ir (arba) paskyrė Jūsų gydytojas, kad gydymas šiuo preparatu būtų veiksmingas ir saugus. Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, prašome Grippostad gerti taip, kaip nurodyta žemiau.

Kūno svoris (kg)

Amžius (metais)

Vienkartinė Grippostad dozė

Didžiausia Grippostad dozė per parą

Virš 40 kg

Vyresniems kaip 12 metų vaikams ir suaugusiems

1 paketėlis

Iki 6 paketėlių

Ne mažiau kaip 40 kg

10-12 metų vaikams

1 paketėlis

3 paketėliai

Preparato reikia vartoti ne dažniau nei kas 4–8 valandos.

Pastaba
Pacientams, kurių kepenų arba inkstų veikla yra sutrikusi arba sergantiems Žilbero sindromu, prieš vartojant preparato reikia pasitarti su gydytoju. Grippostad 600 mg miltelių geriamajam tirpalui negalima vartoti pacientams, sergantiems fenilketonurija, nes šio preparato sudėtyje yra saldiklio asparatamo, kuris organizme virsta fenilalaninu. Pacientams, segantiems fenilketonurija, yra kitos paracetamolio formos be aspartamo.

Pavartojus per didelę Grippostad dozę
Pavartojus per didelę Grippostad dozę pradžioje (pirmą parą) gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas ir bendras negalavimas. Nors antrą dieną subjektyvi savijauta žymiai pagerėja, gali progresuoti kepenų pakenkimas, kuris trečią dieną gali baigtis kepenų koma.

Jeigu manote, kad perdozavote paracetamolio, nedelsiant kreipkitės į gydytoją (pvz., telefonu kvieskite greitąją pagalbą), kad būtų suteikta pagalba: sukeltas vėmimas arba išplautas skrandis ne vėliau kaip 6 valandos po išgėrimo, suleistas priešnuodis į veną, pvz., cisteaminas arba acetilcisteinas; jei po išgėrimo praėjo ne daugiau kaip 8 valandos, kad būtų sumažintas paracetamolio metabolitų ląsteles žalojantis poveikis. Dializė gali sumažinti paracetamolio koncentraciją plazmoje. Kitos gydomosios priemonės, apsinuodijus paracetamoliu, priklauso nuo apsinuodijimo masto, fazės ir klinikinių simptomų.

Pamiršus pavartoti Grippostad
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau gydymą reikia tęsti Grippostad vartojimą rekomenduojamomis dozėmis.

Nustojus vartoti Grippostad
Specialių atsargumo priemonių nereikia, jeigu vaistą vartojate kaip nurodyta. Ilgą laiką ir nerekomenduojamomis didelėmis dozėmis vartojus preparatą bei staiga nutraukus jo vartojimą gali pasireikšti galvos skausmas, nuovargis, raumenų skausmas, nervingumas ir vegetaciniai simptomai. Per kelias dienas šie nutraukimo sukelti simptomai išnyksta. Tuo metu reikia vengti vartoti skausmą malšinančių vaistų ir pasikonsultuoti su gydytoju. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS GRIPPOSTAD POVEIKIS

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Žemiau išvardytas nepageidaujamas poveikis, pasireiškęs gydant Grippostad 600 mg milteliais geriamajam tirpalui. Pagal pasireiškimo dažnumą sutrikimai skirstomi į: labai dažnus (³1/10); dažnus (³1/100, <1/10); nedažnus (³1/1000, <1/100); retus (³1/10000, <1/1000); labai retus (<1/10000) įskaitant pavienius atvejus.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai:
Labai reti: dėl paracetamolio vartojimo labai retai pasireiškė trombocitopenija, leukopenija, anemija, agranuliocitozė arba pancitopenija.

Imuninės sistemos sutrikimai:
Labai reti: paracetamolis gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas (angioedemą, dusulį, prakaitavimą, pykinimą, kraujospūdžio kritimą iki šoko).

Akies sutrikimai:
Labai reti: ūminė glaukoma (uždaro kampo glaukoma), regos sutrikimai

Kvėpavimo sistemos sutrikimai:
Labai reti: kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, paracetamolis gali sukelti bronchų spazmą (vaistų nuo skausmo sukeltą astmą), gerklės deginimą.

Virškinimo trakto sutrikimai:
Labai reti: virškinimo sistemos sutrikimo simptomai, burnos džiūvimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai:
Labai reti: padidėjusio odos jautrumo reakcijos.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai:
Labai reti: šlapinimosi sutrikimai; ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti inkstų veikla.

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai:
Labai reti: ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti kepenų veikla. Perdozavimas gali sukelti sunkų kepenų pakenkimą.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai:
Labai reti: nuovargis, galvos skausmas, prakaitavimas, hipotermija.

Nervų sistemos sutrikimai:
Galvos svaigimas, mieguistumas, nervingumas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite  gydytojui arba vaistininku.

5. KAIP LAIKYTI GRIPPOSTAD

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25ºC temperatūroje. Ant dėžutės ir paketėlio po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Grippostad vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE GRIPPOSTAD

Grippostad sudėtis
- Veiklioji Grippostad medžiaga yra paracetamolis. Viename paketėlyje yra 600 mg paracetamolio.
- Pagalbinės Grippostad  medžiagos yra askorbo rūgštis, aspartamas, etilceliuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, sacharozė, bevandenė citrinų rūgštis, citrinų skonio medžiaga.

Grippostad išvaizda ir kiekis pakuotėje
Milteliai geriamajam tirpalui yra baltos spalvos. Grippostad tiekiamas kartono dėžutėse, kiekvienoje iš jų yra po 5 arba 10 paketėlių.

Grippostad rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
D-61118 Bad Vilbel
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
UAB STADA-Nizpharm-Baltija
Goštauto 40A
LT-01112 Vilnius
Tel. +37052603926
ofisas@stada.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-04-07

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10 vartojimas

Preparatas skirtas vartoti vyresniems kaip 10 metų bei daugiau nei 40 kg sveriantiems vaikams ir suaugusiems. Paprastai reikia vartoti 10-15 mg/kg vienkartinę paracetamolio dozę. Didžiausia leistina paracetamolio paros dozė suaugusiems - 4 gramai per parą. Šie nurodymai galioja, jeigu Jūsų gydytojas nenurodė Grippostad vartoti kitaip. Visada vartokite Grippostad tiksliai taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje ir (arba) paskyrė Jūsų gydytojas, kad gydymas šiuo preparatu būtų veiksmingas ir saugus. Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, prašome Grippostad gerti taip, kaip nurodyta lentelėje.

Jūsų atsiliepimai apie "Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10" produktą

Vaistai nuo peršalimo

129 grįžti atgal
grippostad hot drink

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10

Vaistas nuo peršalimo

Pristatymo terminai ir kt.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

atgal Informacinis lapelis
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui nuo peršalimo, N10

Paracetamolis
 
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 7 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1.   Kas yra Grippostad ir kam jis vartojamas
2.   Kas žinotina prieš vartojant Grippostad
3.   Kaip vartoti Grippostad
4.   Galimas šalutinis poveikis
5.   Kaip laikyti Grippostad
6.   Kita informacija

1. KAS YRA GRIPPOSTAD IR KAM JIS VARTOJAMAS

Grippostad vartojamas:
-  silpnam ir vidutinio stiprumo skausmui malšinti,
-  karščiavimui mažinti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GRIPPOSTAD VAISTUS

Grippostad vartoti draudžiama, kuomet yra:
- įgimtas gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas (hemolizinės anemijos pavojus),
- padidėjęs jautrumas paracetamoliui arba bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai,
- jaunesniems nei 10 metų vaikams,
- fenilkotonurija,
- sunkus inkstų veiklos nepakankamumas,
- sunkus kepenų nepakankamumas.

Reikia atsiminti, kad vaistas gali sukelti pavojingą nepageidaujamą poveikį (žr. 4 skyriuje), todėl šio vaisto reikia vartoti atsargiai, t.y. visais atvejais reikia vartoti mažiausią veiksmingą Grippostad dozę ir šio vaisto vartoti kuo trumpiau. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Grippostad negalima vartoti pacientams, sergantiems fenilketonurija, nes šio preparato sudėtyje yra saldiklio asparatamo, kuris organizme virsta fenilalaninu. Pacientams, segantiems fenilketonurija, yra kitos preparato formos be aspartamo. Šio vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės (cukraus), todėl pacientams, sergantiems retu įgimtu metabolizmo sutrikimu aldolazės B stoka, gliukozės-galaktozės malabsorbcija arba netoleruojantiems sacharidų, šio preparato vartoti negalima.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu Jums yra kepenų veiklos sutrikimas (pvz., alkoholizmo, hepatito);
- kai yra inkstų veiklos sutrikimas;
- jeigu Jūs sergante Žilbero sindromu (kepenų funkcijos sutrikimas).

Aukščiau paminėtais atvejais Grippostad 600 mg miltelius geriamajam tirpalui vartoti reikia ypač atsargiai (t.y. didinti laiko tarpą tarp dozių arba mažinti dozę) ir stebint gydytojui. Dėl nerekomenduojamai ilgą laiką dedelėmis dozėmis vartojamų skausmą malšinančių preparatų atsiradusio galvos skausmo slopinti didesnėmis preparato dozėmis negalima. Apskritai, pastovus skausmą malšinančių preparatų vartojimas, ypač kelių skausmą mažinančių medžiagų vartojimas kartu, gali sukelti negrįžtamą nefropatiją ir inkstų nepakankamumo pavojų (analgezinė nefropatija).

Ilgą laiką ir nerekomenduojamomis didelėmis dozėmis vartojus skausmą malšinančių preparatų ir staiga nustojus juos vartoti gali pasireikšti galvos skausmas, nuovargis, raumenų skausmas, nervingumas ir vegetaciniai simptomai. Per kelias dienas šie nutraukimo sukelti simptomai išnyksta. Tuo metu reikia vengti vartoti skausmą malšinančių vaistų ir prieš pradedant juos vėl vartoti reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Yra duomenų, kad kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, Grippostad gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas.

Kitų vaistų vartojimas
Kartu su šiuo vaistu negalima vartoti medikamentų nuo gripo, peršalimo ar slogos, skausmui malšinti arba tokių preparatų, kuriuose yra paracetamolio ar kito nesteroidinio vaisto nuo uždegimo. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, prieš vartodami Grippostad pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kartu vartojant įvairius vaistus, kurie sužadina kepenų fermentus, pvz., kai kuriuos migdomuosius ir preparatus nuo traukulių (pvz., fenobarbitalį, fenitoiną, karbamazepiną) ir rifampiciną, gali padidėti kepenis žalojantis paracetamolio poveikis. Tai taip pat aktualu kartu su šiuo vaistiniu preparatu vartojant  alkoholį. Kartu vartojant paracetamolį ir chloramfenikolį gali žymiai sumažėti chloramfenikolio ekskrecija ir dėl to padidėti šio vaisto toksinis poveikis. Sunku nustatyti paracetamolio ir kumarino darinių sąveikos klinikinę reikšmę. Todėl pacientus, geriančius antikoaguliantų (vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą) ir ilgą laiką vartojančius Grippostad, reikia pastoviai stebėti. Paracetamolį ir AZT (zinovudiną) vartojant kartu padidėja neutropenijos (sumažėja baltųjų kraujo ląstelių kiekis) pavojus. Todėl kartu vartoti AZT ir Grippostad galima tik stebint gydytojui. Kartu vartojant vaistų, lėtinančių maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., propantelino, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali sulėtėti. Kartu vartojant medikamentų, kurie greitina maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., metoklopramido, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali pagreitėti. Šios atsargumo priemonės svarbios ir tuo atveju, jeigu neseniai vartojote kitų vaistų.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims negalima vartoti paracetamolio ilgą laiką, didelėmis dozėmis arba kartu su kitais vaistais, nes nenustatyta, ar šiomis aplinkybėmis vartoti šį preparatą yra saugu. Paracetamolis išsiskiria su motinos pienu. Kadangi iki šiol duomenų apie nepageidaujamą poveikį kūdikiams negauta, žindymo nutraukti dėl paracetamolio vartojimo paprastai nereikia.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus dažniausiai neveikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Grippostad 600 mg miltelių medžiagas
Šio vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės (cukraus), todėl pacientams, sergantiems retu įgimtu metabolizmo sutrikimu aldolazės B stoka, gliukozės-galaktozės malabsorbcija arba netoleruojantiems sacharidų, šio preparato vartoti negalima. Preparato sudėtyje yra medžiagos (aspartamo), iš kurios susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.

3. KAIP VARTOTI GRIPPOSTAD VAISTĄ NUO PERŠALIMO

Preparatas skirtas vartoti vyresniems kaip 10 metų bei daugiau nei 40 kg sveriantiems vaikams ir suaugusiems. Paprastai reikia vartoti 10-15 mg/kg vienkartinę paracetamolio dozę. Didžiausia leistina paracetamolio paros dozė suaugusiems - 4 gramai per parą. Šie nurodymai galioja, jeigu Jūsų gydytojas nenurodė Grippostad vartoti kitaip. Visada vartokite Grippostad tiksliai taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje ir (arba) paskyrė Jūsų gydytojas, kad gydymas šiuo preparatu būtų veiksmingas ir saugus. Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, prašome Grippostad gerti taip, kaip nurodyta žemiau.

Kūno svoris (kg)

Amžius (metais)

Vienkartinė Grippostad dozė

Didžiausia Grippostad dozė per parą

Virš 40 kg

Vyresniems kaip 12 metų vaikams ir suaugusiems

1 paketėlis

Iki 6 paketėlių

Ne mažiau kaip 40 kg

10-12 metų vaikams

1 paketėlis

3 paketėliai

Preparato reikia vartoti ne dažniau nei kas 4–8 valandos.

Pastaba
Pacientams, kurių kepenų arba inkstų veikla yra sutrikusi arba sergantiems Žilbero sindromu, prieš vartojant preparato reikia pasitarti su gydytoju. Grippostad 600 mg miltelių geriamajam tirpalui negalima vartoti pacientams, sergantiems fenilketonurija, nes šio preparato sudėtyje yra saldiklio asparatamo, kuris organizme virsta fenilalaninu. Pacientams, segantiems fenilketonurija, yra kitos paracetamolio formos be aspartamo.

Pavartojus per didelę Grippostad dozę
Pavartojus per didelę Grippostad dozę pradžioje (pirmą parą) gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas ir bendras negalavimas. Nors antrą dieną subjektyvi savijauta žymiai pagerėja, gali progresuoti kepenų pakenkimas, kuris trečią dieną gali baigtis kepenų koma.

Jeigu manote, kad perdozavote paracetamolio, nedelsiant kreipkitės į gydytoją (pvz., telefonu kvieskite greitąją pagalbą), kad būtų suteikta pagalba: sukeltas vėmimas arba išplautas skrandis ne vėliau kaip 6 valandos po išgėrimo, suleistas priešnuodis į veną, pvz., cisteaminas arba acetilcisteinas; jei po išgėrimo praėjo ne daugiau kaip 8 valandos, kad būtų sumažintas paracetamolio metabolitų ląsteles žalojantis poveikis. Dializė gali sumažinti paracetamolio koncentraciją plazmoje. Kitos gydomosios priemonės, apsinuodijus paracetamoliu, priklauso nuo apsinuodijimo masto, fazės ir klinikinių simptomų.

Pamiršus pavartoti Grippostad
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau gydymą reikia tęsti Grippostad vartojimą rekomenduojamomis dozėmis.

Nustojus vartoti Grippostad
Specialių atsargumo priemonių nereikia, jeigu vaistą vartojate kaip nurodyta. Ilgą laiką ir nerekomenduojamomis didelėmis dozėmis vartojus preparatą bei staiga nutraukus jo vartojimą gali pasireikšti galvos skausmas, nuovargis, raumenų skausmas, nervingumas ir vegetaciniai simptomai. Per kelias dienas šie nutraukimo sukelti simptomai išnyksta. Tuo metu reikia vengti vartoti skausmą malšinančių vaistų ir pasikonsultuoti su gydytoju. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS GRIPPOSTAD POVEIKIS

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Žemiau išvardytas nepageidaujamas poveikis, pasireiškęs gydant Grippostad 600 mg milteliais geriamajam tirpalui. Pagal pasireiškimo dažnumą sutrikimai skirstomi į: labai dažnus (³1/10); dažnus (³1/100, <1/10); nedažnus (³1/1000, <1/100); retus (³1/10000, <1/1000); labai retus (<1/10000) įskaitant pavienius atvejus.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai:
Labai reti: dėl paracetamolio vartojimo labai retai pasireiškė trombocitopenija, leukopenija, anemija, agranuliocitozė arba pancitopenija.

Imuninės sistemos sutrikimai:
Labai reti: paracetamolis gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas (angioedemą, dusulį, prakaitavimą, pykinimą, kraujospūdžio kritimą iki šoko).

Akies sutrikimai:
Labai reti: ūminė glaukoma (uždaro kampo glaukoma), regos sutrikimai

Kvėpavimo sistemos sutrikimai:
Labai reti: kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, paracetamolis gali sukelti bronchų spazmą (vaistų nuo skausmo sukeltą astmą), gerklės deginimą.

Virškinimo trakto sutrikimai:
Labai reti: virškinimo sistemos sutrikimo simptomai, burnos džiūvimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai:
Labai reti: padidėjusio odos jautrumo reakcijos.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai:
Labai reti: šlapinimosi sutrikimai; ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti inkstų veikla.

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai:
Labai reti: ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti kepenų veikla. Perdozavimas gali sukelti sunkų kepenų pakenkimą.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai:
Labai reti: nuovargis, galvos skausmas, prakaitavimas, hipotermija.

Nervų sistemos sutrikimai:
Galvos svaigimas, mieguistumas, nervingumas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite  gydytojui arba vaistininku.

5. KAIP LAIKYTI GRIPPOSTAD

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25ºC temperatūroje. Ant dėžutės ir paketėlio po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Grippostad vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE GRIPPOSTAD

Grippostad sudėtis
- Veiklioji Grippostad medžiaga yra paracetamolis. Viename paketėlyje yra 600 mg paracetamolio.
- Pagalbinės Grippostad  medžiagos yra askorbo rūgštis, aspartamas, etilceliuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, sacharozė, bevandenė citrinų rūgštis, citrinų skonio medžiaga.

Grippostad išvaizda ir kiekis pakuotėje
Milteliai geriamajam tirpalui yra baltos spalvos. Grippostad tiekiamas kartono dėžutėse, kiekvienoje iš jų yra po 5 arba 10 paketėlių.

Grippostad rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
D-61118 Bad Vilbel
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
UAB STADA-Nizpharm-Baltija
Goštauto 40A
LT-01112 Vilnius
Tel. +37052603926
ofisas@stada.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-04-07

atgal Vartojimas
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10 vartojimas

Preparatas skirtas vartoti vyresniems kaip 10 metų bei daugiau nei 40 kg sveriantiems vaikams ir suaugusiems. Paprastai reikia vartoti 10-15 mg/kg vienkartinę paracetamolio dozę. Didžiausia leistina paracetamolio paros dozė suaugusiems - 4 gramai per parą. Šie nurodymai galioja, jeigu Jūsų gydytojas nenurodė Grippostad vartoti kitaip. Visada vartokite Grippostad tiksliai taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje ir (arba) paskyrė Jūsų gydytojas, kad gydymas šiuo preparatu būtų veiksmingas ir saugus. Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, prašome Grippostad gerti taip, kaip nurodyta lentelėje.
atgal Atsiliepimai
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, N10
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!