prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Begsan 25mg/g gelis 50g

Gamintojas
Grindeks
Vaisto grupė
Receptinis

Šiame tinklapyje yra pateikiama tik bendro pobūdžio informacija apie vaistinius preparatus, kurie yra parduodami tik pateikus gydytojo išrašytą receptą. Šioje elektroninėje parduotuvėje receptiniais vaistiniais preparatais nėra prekiaujama.

Pristatymo terminai ir kt.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Begsan  25 mg/g gelis

Ketoprofenas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

Lapelio turinys

1.   Kas yra Begsan ir kam jis vartojamas

2.   Kas žinotina prieš vartojant Begsan

3.   Kaip vartoti Begsan

4.   Galimas šalutinis poveikis

5.   Kaip laikyti Begsan

6.   Kita informacija

 

 

1. KAS YRA BEGSAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Begsan 25 mg/g gelis vartojamas lokaliam silpno ir vidutinio stiprumo potrauminio raumenų skausmo malšinimui.

Veiklioji medžiaga ketoprofenas arba 2-(3-benzoilfenil) propionatas priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei, kurie vietiškai vartojami raumenų skausmui malšinti.

 

 

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BEGSAN

 

Begsan vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ketoprofenui arba bet kuriai pagalbinei Begsan medžiagai;

- jei praeityje yra buvusi alergija ketoprofenui,  tiaprofeno rūgščiai, fenofibratui, UV blokatoriams arba kvepalams;

-  jei yra ar praeityje yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų (astma, alerginis rinitas, angioneurozinis pabrinkimas, dilgėlinė) vartojant ibuprofeną,  diklofenaką, metamizolą arba analginą, butadioną ar kitą nesteroidinį vaistą nuo uždegimo (NVNU), įskaitant ir acetilsalicilo rūgšties darinius;

-  nedelsiant nutraukite Begsan vartojimą, jei atsirado bet kokių odos reakcijų, įskaitant odos reakciją pavartojus kitų vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra oktokrileno, vartojimo (oktokrilenas yra pagalbinė medžiaga, esanti daugelio kosmetikos bei higienos priemonių, pvz., šampūno, kremo po skutimosi, vonios gelio, odos kremo, lūpų pieštukų, kremo nuo odos senėjimo, makiažo valiklių, plaukų purškalų, sudėtyje, saugantis nuo irimo šviesos poveikyje);

-  gydymo metu ir dvi savaites pasibaigus gydymui, vaistu gydytas vietas būtinai saugokite nuo  saulės ir soliariumo UV spindulių;

- vaikams ir jaunesniems kaip 15 metų paaugliams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka;

-  jeigu yra atviros žaizdos, odos uždegimas ar odos infekcija, egzema; geliu negalima tepti akių ar odos šalia akių, taip pat kitų gleivinių, analinėje ar genitalinėje srityje, naudoti dengiantį tvarstį;

-  paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais;

-  jeigu yra sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas;

-  jeigu yra sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas;

-  jeigu sergate sunkiu širdies funkcijos nepakankamumu.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Begsan 25 mg/g gelio negalima tepti arti liepsnos, nes vaiste yra alkoholio.

Reikia saugotis, kad preparato nepatektų ant gleivinių, į akis arba ant pažeistos odos. Preparato vartojimą reikia nutraukti, jei atsiranda odos bėrimas.

Saulės (netgi esant ūkanai) ar UVA spindulių poveikis sąveikoje su Begsan gali sukelti sunkias odos reakcijas (fotosensibilizaciją). Todėl būtina:

- norint išvengti fotosensibilizacijos rizikos, gydymo metu ir dvi savaites pasibaigus gydymui vaisto vartojimo vietas reikia saugoti pridengus drabužiais;

- kiekvieną kartą po Begsan vartojimo švariai nusiplaukite rankas.

Atsiradus bet kokiai odos reakcijai po Begsan vartojimo, gydymą reikia nedelsiant nutraukti.

 

Jei vartojamas labai didelis gelio kiekis, gali pasireikšti sisteminių nepageidaujamų reiškinių, įskaitant padidėjusio jautrumo reakcijas ir astmą.

 

Geliu patepto odos ploto negalima tvarstyti.

 

Kitų vaistų vartojimas

Sąveikos su kitais vaistais tikimybė nedidelė.

Kartu vartoti acetilsalicilo rūgštį ir ketoprofeną nerekomenduojama, dėl didesnio šalutinio poveikio rizikos.

Ketoprofenas, nors ir labai minimaliai, gali slopinti metotreksato ir ličio druskų išsiskyrimą bei silpninti kai kurių diuretikų, pvz., tiazido ir furozemido, poveikį.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Jei esate nėščia ar ketinate pastoti, prieš pradėdama vartoti šio vaisto, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku. Pirmaisiais šešiais nėštumo mėnesiais Begsan 25 mg/g gelio galima vartoti tik atidžiai įvertinus galimos naudos ir rizikos santykį. Begsan 25 mg/g gelio draudžiama vartoti paskutiniaisiais trimis nėštumo mėnesiais.

 

Žindymo laikotarpiu Begsan 25 mg/g gelio vartoti negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Preparatas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Begsan medžiagas

Begsan 25 mg/g gelio sudėtyje yra pagalbinių medžiagų metilo parahidroksibenzoato (E 218) ir propilo parahidroksibenzoato (E 216). Šios medžiagos gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

 

 

3. KAIP VARTOTI BEGSAN

 

Dėmesio! Nepasitarus su gydytoju rekomenduojamos dozės viršyti negalima. Jei kyla abejonių dėl šio vaisto vartojimo, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Aliuminio tūbelės atidarymas: naudodami preparatą pirmą kartą, apverstu dangteliu pradurkite aliuminio apsauginę plėvelę tūbelės gale.

 

Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 15 metų paaugliams

Geliu tepti pažeistą vietą ir švelniai įtrinti į odą 1-2 kartus per parą. Preparato galima tepti tik ant nepažeistos odos. Vartojamo gelio kiekis priklauso nuo pažeistos vietos ploto. Negalima tepti daugiau kaip 15 g gelio per parą (7,5 g atitinka maždaug 14 cm ilgio gelio juostelę). Geliu pateptos odos ploto negalima tvarstyti. Drabužius ant pateptos odos vilkėti galima.

Rekomenduojama preparato vartoti trumpalaikiam gydymui. Gydymo trukmė individuali (nuo 1 iki 7 dienų), tai priklauso nuo ligos pobūdžio ir sunkumo.

Po kiekvieno tepimo būtina kruopščiai plauti rankas.

 

Senyvi pacientai

Dozavimo koreguoti nebūtina.

 

Begsan nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 15 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka

 

Pacientai, sergantys inkstų ir/ar kepenų funkcijos nepakankamumu

Dozavimo koreguoti nebūtina.

 

Jeigu manote, kad Begsan 25 mg/g gelis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Begsan 25 mg/g gelis skirtas tik išoriniam vartojimui. Nenuryti!

 

Pavartojus per didelę Begsan dozę

Kadangi aktyviosios medžiagos ketoprofeno į kraują rezorbuojama nedaug, tikimybė apsinuodyti išoriškai vartojamu preparatu yra nedidelė. Neteisingai vartojant arba atsitiktinai perdozavus preparato, gali pasireikšti bendrinių nepageidaujamų reakcijų (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Jei gelis sukėlė apsinuodijimą, skiriamas simptominis gydymas. Specifinio priešnuodžio nėra.

 

Pamiršus pavartoti Begsan

Pamiršus pavartoti Begsan 25 mg/g gelio, jo tepkite kiek galima greičiau prisiminę. Po to preparato vartokite įprastai. Jei jau beveik laikas kitam tepimui, tepkite paskirtą gelio kiekį ir toliau preparato vartokite įprastai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Begsan

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Begsan 25 mg/g gelis, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

•  Alerginės odos reakcijos

•  Sunki odos reakcija saulės spindulių poveikyje

•  Retais atvejais tokios sunkios odos reakcijos, kaip buliozinė arba flikteninė egzema gali išsiplėsti arba išplisti visame kūne

 

Vietiniai šalutiniai reiškiniai

Gali pasireikšti vietinių odos reakcijų, kurios gali išplisti už tepamos odos ploto ribų ir pavieniais atvejais būti sunkios bei apimti visą organizmą. Retkarčiais gali pasireikšti alerginės odos reakcijos tokios kaip odos raudonis, niežulys, bėrimas; retai atsirasti pūslių ir dilgėlinė, pūslelinė egzema, kuri gali plisti ar tapti generalizuota, labai retai – vietinis odos patinimas. Pavieniais atvejais pasireiškė padidėjusio jautrumo reakcijų (bronchų spazmas, švokštimo priepuoliai). Retais atvejais gelis gali didinti odos jautrumą ultravioletiniams spinduliams (saulės ir dirbtinės šviesos), todėl būnant saulės šviesoje gali pasireikšti sunkios odos reakcijos. Kad būtų išvengta padidėjusio jautrumo šviesai reakcijų, gydymosi metu ir dar dvi savaites po to rekomenduojama vengti tiesioginių saulės (įskaitant ir soliariumo lempų) spindulių patekimo ant teptos odos ploto.

 

Bendriniai šalutiniai reiškiniai

Jei gelio tepama ilgą laiką ir (arba) vartojamas labai didelis jo kiekis, taip pat neteisingai vartojant arba atsitiktinai perdozavus preparato, gali pasireikšti bendrinių šalutinių reiškinių: virškinimo trakto sutrikimų (skrandžio skausmas, pykinimas, vidurių pūtimas, apetito praradimas), nervų sistemos sutrikimų (galvos skausmas, svaigimas, mieguistumas) ir (arba) inkstų veikos sutrikimų bei astma

 

Kadangi Begsan 25 mg/g gelio sudėtyje yra etilo alkoholio, dažnas gelio vartojimas gali sukelti odos sausumą ir dirginimą.

 

Jei pasireiškė šalutinis poveikis, preparato vartojimą reikia nutraukti.

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5. KAIP LAIKYTI BEGSAN

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Negalima užšaldyti.

 

Ant tūbelės ir kartono dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Begsan 25 mg/g gelio vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6. KITA INFORMACIJA

 

Begsan sudėtis

 

- Veiklioji medžiaga yra ketoprofenas. 1 g gelio yra 25 mg ketoprofeno.

- Pagalbinės medžiagos yra etanolis (96%), karbomerai, dietanolaminas, levandų eterinis aliejus, metilo parahidroksibenzoatas (E218), karčiavaisių citrinmedžių žiedų eterinis aliejus, propilo parahidroksibenzoatas (E216), išgrynintas vanduo.

 

Begsan išvaizda ir kiekis pakuotėje

Skaidrus arba šiek tiek drumstas, bespalvis arba šiek tiek gelsvas, specifinio kvapo gelis.

Pakuotė: aliuminio tūbelė su baltos spalvos užsukamu dangteliu. Tūbelėje yra 30 g arba 50 g gelio.

Kartono dėžutėje yra viena tūbelė.

 

 

Rinkodaros teisės turėtojas

AS GRINDEKS

Krustpils iela 53, Rīga, LV-1057, Latvija

 

Gamintojas

TALLINNA FARMAATSIATEHASE AS

Tondi 33

11316, Tallinn

Estija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

 

AS GRINDEKS filialas

Kalvarijų g. 300

LT-08318 Vilnius

Tel. +370 5 210 14 01

Faksas: +370 5 210 14 02

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-03-27

Šaltinis:VVKT

Jūsų atsiliepimai apie "Begsan 25mg/g gelis 50g" produktą

Atsiprašome, kad negalime pateikti produkto nuotraukos. Pagal LR įstatymus receptinių vaistų reklama yra draudžiama. Dėkojame už supratimą

Tepalai, geliai

27 grįžti atgal
Atsiprašome, kad negalime pateikti produkto nuotraukos. Pagal LR įstatymus receptinių vaistų reklama yra draudžiama. Dėkojame už supratimą

Begsan 25mg/g gelis 50g

Pristatymo terminai ir kt.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

atgal Informacinis lapelis
Begsan 25mg/g gelis 50g

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Begsan  25 mg/g gelis

Ketoprofenas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

Lapelio turinys

1.   Kas yra Begsan ir kam jis vartojamas

2.   Kas žinotina prieš vartojant Begsan

3.   Kaip vartoti Begsan

4.   Galimas šalutinis poveikis

5.   Kaip laikyti Begsan

6.   Kita informacija

 

 

1. KAS YRA BEGSAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Begsan 25 mg/g gelis vartojamas lokaliam silpno ir vidutinio stiprumo potrauminio raumenų skausmo malšinimui.

Veiklioji medžiaga ketoprofenas arba 2-(3-benzoilfenil) propionatas priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei, kurie vietiškai vartojami raumenų skausmui malšinti.

 

 

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BEGSAN

 

Begsan vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ketoprofenui arba bet kuriai pagalbinei Begsan medžiagai;

- jei praeityje yra buvusi alergija ketoprofenui,  tiaprofeno rūgščiai, fenofibratui, UV blokatoriams arba kvepalams;

-  jei yra ar praeityje yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų (astma, alerginis rinitas, angioneurozinis pabrinkimas, dilgėlinė) vartojant ibuprofeną,  diklofenaką, metamizolą arba analginą, butadioną ar kitą nesteroidinį vaistą nuo uždegimo (NVNU), įskaitant ir acetilsalicilo rūgšties darinius;

-  nedelsiant nutraukite Begsan vartojimą, jei atsirado bet kokių odos reakcijų, įskaitant odos reakciją pavartojus kitų vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra oktokrileno, vartojimo (oktokrilenas yra pagalbinė medžiaga, esanti daugelio kosmetikos bei higienos priemonių, pvz., šampūno, kremo po skutimosi, vonios gelio, odos kremo, lūpų pieštukų, kremo nuo odos senėjimo, makiažo valiklių, plaukų purškalų, sudėtyje, saugantis nuo irimo šviesos poveikyje);

-  gydymo metu ir dvi savaites pasibaigus gydymui, vaistu gydytas vietas būtinai saugokite nuo  saulės ir soliariumo UV spindulių;

- vaikams ir jaunesniems kaip 15 metų paaugliams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka;

-  jeigu yra atviros žaizdos, odos uždegimas ar odos infekcija, egzema; geliu negalima tepti akių ar odos šalia akių, taip pat kitų gleivinių, analinėje ar genitalinėje srityje, naudoti dengiantį tvarstį;

-  paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais;

-  jeigu yra sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas;

-  jeigu yra sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas;

-  jeigu sergate sunkiu širdies funkcijos nepakankamumu.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Begsan 25 mg/g gelio negalima tepti arti liepsnos, nes vaiste yra alkoholio.

Reikia saugotis, kad preparato nepatektų ant gleivinių, į akis arba ant pažeistos odos. Preparato vartojimą reikia nutraukti, jei atsiranda odos bėrimas.

Saulės (netgi esant ūkanai) ar UVA spindulių poveikis sąveikoje su Begsan gali sukelti sunkias odos reakcijas (fotosensibilizaciją). Todėl būtina:

- norint išvengti fotosensibilizacijos rizikos, gydymo metu ir dvi savaites pasibaigus gydymui vaisto vartojimo vietas reikia saugoti pridengus drabužiais;

- kiekvieną kartą po Begsan vartojimo švariai nusiplaukite rankas.

Atsiradus bet kokiai odos reakcijai po Begsan vartojimo, gydymą reikia nedelsiant nutraukti.

 

Jei vartojamas labai didelis gelio kiekis, gali pasireikšti sisteminių nepageidaujamų reiškinių, įskaitant padidėjusio jautrumo reakcijas ir astmą.

 

Geliu patepto odos ploto negalima tvarstyti.

 

Kitų vaistų vartojimas

Sąveikos su kitais vaistais tikimybė nedidelė.

Kartu vartoti acetilsalicilo rūgštį ir ketoprofeną nerekomenduojama, dėl didesnio šalutinio poveikio rizikos.

Ketoprofenas, nors ir labai minimaliai, gali slopinti metotreksato ir ličio druskų išsiskyrimą bei silpninti kai kurių diuretikų, pvz., tiazido ir furozemido, poveikį.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Jei esate nėščia ar ketinate pastoti, prieš pradėdama vartoti šio vaisto, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku. Pirmaisiais šešiais nėštumo mėnesiais Begsan 25 mg/g gelio galima vartoti tik atidžiai įvertinus galimos naudos ir rizikos santykį. Begsan 25 mg/g gelio draudžiama vartoti paskutiniaisiais trimis nėštumo mėnesiais.

 

Žindymo laikotarpiu Begsan 25 mg/g gelio vartoti negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Preparatas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Begsan medžiagas

Begsan 25 mg/g gelio sudėtyje yra pagalbinių medžiagų metilo parahidroksibenzoato (E 218) ir propilo parahidroksibenzoato (E 216). Šios medžiagos gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

 

 

3. KAIP VARTOTI BEGSAN

 

Dėmesio! Nepasitarus su gydytoju rekomenduojamos dozės viršyti negalima. Jei kyla abejonių dėl šio vaisto vartojimo, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Aliuminio tūbelės atidarymas: naudodami preparatą pirmą kartą, apverstu dangteliu pradurkite aliuminio apsauginę plėvelę tūbelės gale.

 

Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 15 metų paaugliams

Geliu tepti pažeistą vietą ir švelniai įtrinti į odą 1-2 kartus per parą. Preparato galima tepti tik ant nepažeistos odos. Vartojamo gelio kiekis priklauso nuo pažeistos vietos ploto. Negalima tepti daugiau kaip 15 g gelio per parą (7,5 g atitinka maždaug 14 cm ilgio gelio juostelę). Geliu pateptos odos ploto negalima tvarstyti. Drabužius ant pateptos odos vilkėti galima.

Rekomenduojama preparato vartoti trumpalaikiam gydymui. Gydymo trukmė individuali (nuo 1 iki 7 dienų), tai priklauso nuo ligos pobūdžio ir sunkumo.

Po kiekvieno tepimo būtina kruopščiai plauti rankas.

 

Senyvi pacientai

Dozavimo koreguoti nebūtina.

 

Begsan nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 15 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka

 

Pacientai, sergantys inkstų ir/ar kepenų funkcijos nepakankamumu

Dozavimo koreguoti nebūtina.

 

Jeigu manote, kad Begsan 25 mg/g gelis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Begsan 25 mg/g gelis skirtas tik išoriniam vartojimui. Nenuryti!

 

Pavartojus per didelę Begsan dozę

Kadangi aktyviosios medžiagos ketoprofeno į kraują rezorbuojama nedaug, tikimybė apsinuodyti išoriškai vartojamu preparatu yra nedidelė. Neteisingai vartojant arba atsitiktinai perdozavus preparato, gali pasireikšti bendrinių nepageidaujamų reakcijų (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Jei gelis sukėlė apsinuodijimą, skiriamas simptominis gydymas. Specifinio priešnuodžio nėra.

 

Pamiršus pavartoti Begsan

Pamiršus pavartoti Begsan 25 mg/g gelio, jo tepkite kiek galima greičiau prisiminę. Po to preparato vartokite įprastai. Jei jau beveik laikas kitam tepimui, tepkite paskirtą gelio kiekį ir toliau preparato vartokite įprastai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Begsan

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Begsan 25 mg/g gelis, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

•  Alerginės odos reakcijos

•  Sunki odos reakcija saulės spindulių poveikyje

•  Retais atvejais tokios sunkios odos reakcijos, kaip buliozinė arba flikteninė egzema gali išsiplėsti arba išplisti visame kūne

 

Vietiniai šalutiniai reiškiniai

Gali pasireikšti vietinių odos reakcijų, kurios gali išplisti už tepamos odos ploto ribų ir pavieniais atvejais būti sunkios bei apimti visą organizmą. Retkarčiais gali pasireikšti alerginės odos reakcijos tokios kaip odos raudonis, niežulys, bėrimas; retai atsirasti pūslių ir dilgėlinė, pūslelinė egzema, kuri gali plisti ar tapti generalizuota, labai retai – vietinis odos patinimas. Pavieniais atvejais pasireiškė padidėjusio jautrumo reakcijų (bronchų spazmas, švokštimo priepuoliai). Retais atvejais gelis gali didinti odos jautrumą ultravioletiniams spinduliams (saulės ir dirbtinės šviesos), todėl būnant saulės šviesoje gali pasireikšti sunkios odos reakcijos. Kad būtų išvengta padidėjusio jautrumo šviesai reakcijų, gydymosi metu ir dar dvi savaites po to rekomenduojama vengti tiesioginių saulės (įskaitant ir soliariumo lempų) spindulių patekimo ant teptos odos ploto.

 

Bendriniai šalutiniai reiškiniai

Jei gelio tepama ilgą laiką ir (arba) vartojamas labai didelis jo kiekis, taip pat neteisingai vartojant arba atsitiktinai perdozavus preparato, gali pasireikšti bendrinių šalutinių reiškinių: virškinimo trakto sutrikimų (skrandžio skausmas, pykinimas, vidurių pūtimas, apetito praradimas), nervų sistemos sutrikimų (galvos skausmas, svaigimas, mieguistumas) ir (arba) inkstų veikos sutrikimų bei astma

 

Kadangi Begsan 25 mg/g gelio sudėtyje yra etilo alkoholio, dažnas gelio vartojimas gali sukelti odos sausumą ir dirginimą.

 

Jei pasireiškė šalutinis poveikis, preparato vartojimą reikia nutraukti.

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5. KAIP LAIKYTI BEGSAN

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Negalima užšaldyti.

 

Ant tūbelės ir kartono dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Begsan 25 mg/g gelio vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6. KITA INFORMACIJA

 

Begsan sudėtis

 

- Veiklioji medžiaga yra ketoprofenas. 1 g gelio yra 25 mg ketoprofeno.

- Pagalbinės medžiagos yra etanolis (96%), karbomerai, dietanolaminas, levandų eterinis aliejus, metilo parahidroksibenzoatas (E218), karčiavaisių citrinmedžių žiedų eterinis aliejus, propilo parahidroksibenzoatas (E216), išgrynintas vanduo.

 

Begsan išvaizda ir kiekis pakuotėje

Skaidrus arba šiek tiek drumstas, bespalvis arba šiek tiek gelsvas, specifinio kvapo gelis.

Pakuotė: aliuminio tūbelė su baltos spalvos užsukamu dangteliu. Tūbelėje yra 30 g arba 50 g gelio.

Kartono dėžutėje yra viena tūbelė.

 

 

Rinkodaros teisės turėtojas

AS GRINDEKS

Krustpils iela 53, Rīga, LV-1057, Latvija

 

Gamintojas

TALLINNA FARMAATSIATEHASE AS

Tondi 33

11316, Tallinn

Estija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

 

AS GRINDEKS filialas

Kalvarijų g. 300

LT-08318 Vilnius

Tel. +370 5 210 14 01

Faksas: +370 5 210 14 02

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-03-27

Šaltinis:VVKT

atgal Atsiliepimai
Begsan 25mg/g gelis 50g
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!